SOYTARI ZAMAN

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
SOYTARI ZAMAN

Boşa aldım hayatımı
Tepe taklak gidiyorum hayatın dik yokuşunda
Gözümü karartım bu soytarı zaman da
Beni bu canımdan bezdirenlere yazıklar olsun

Korkum yok azrailden
Lakin haysiyet kalmamış ölümün duruşunda
Dostu düşmanı seçmek zor bu soytarı zamanda
Menfaat için adam satanlara yazıklar olsun

Eskiden asalet vardı insanların duruşunda
Özüyle sözü belli olurdu her konuşmasında
Sonu belli olmayan bu hayat savaşında
Mert ile namerti seçmek zor bu soytarı zamanda
Özüyle sözü belli olmayanlara yazıklar olsun
Dostuna ihanet edenlere yazıklar olsun

Zengin yalanı doğru fakirin doğrusu yalan olmuş
Vicdan terazisi kalmamış insanlarda
Mevki makam için her şey mübah olmuş
Hakkı savunmak zor bu soytarı zamanda
Hak yerine kula kulluk edenlere yazıklar olsun

Gel gardaşım ayrı gezme
Kula kulluk yakışır mı?
Zalıma boynun eğme
Kula kulluk yakışır mı? Yakışır mı? Yakışır mı?

Eskiden büyük büyüklüğünü küçük küçüklüğü bilirdi
Herkes hakkını alırdı atasından kalan terbiye hazinesinden
İnsanca yaşamak zor bu soytarı zamanda
İnsanı insan ayıranlara yazıklar olsun

Eksimiz artımızdan fazla
Bu yaralar kapanmaz bu tozla
Yerle yeksan olacağız bu hızla
Geçmişi unuttuk bu soytarı zamanda
Aslını inkâr edenlere yazıklar olsun

Çıkar arsalarına kurmuşlar gönül saraylarını
Aşktan ruhsat almamış sevdalar
Sevgiden eser kalmamış bu soytarı zamanda
Yârine ihanet edenlere de yazıklar olsun

Gelmişinden geçmişinde habersiz yaşıyor gençlik
Hafızasını kaybetmiş insanlar
Adresi olmayan odalarda tutuluyor tüm kayıtlar
Özgürce yaşamak bu soytarı zamanda
Dilimize zincir vuranlara yazıklar olsun
Hak yerine kula kulluk edenlere yazıklar olsun

Akarsu darda kalsa da
Dünya halkı hep ölse de
Bunun sonu ip olsa da
Kula kulluk yakışır mı? Yakışır mı? Yakışır mı?

MUHLİS AKARSU

KAYNAK:http://www.turku.center/soytari-zaman-duet-ozcan-ture

ernestososa' Alıntı:
bende zaman gazetesine soytarı demek istedin sanmıştım :)
Zaman gazetesinin soytarı olduğu herkes tarafından biliniyor hocam zaten extradan belirtmeye gerek yok :) kendi okuyucusunu salak yerine koyan nadir gazetelerden biri :)

Bende direk zaman denen pacavra aklima geldi...En cok atacaklarkiiii yalanacak yeni kapi bulsunlar badem biyiklarini kesip zamani ayaklarinin altina en once alan onlar.

Ne havuz medyasini bilirim ne acar okur nede acar izlerim.ne besleme olurum nede nemalanirim.mudurr degilim malum partili yada o sendikadan hic degilim ama suna o kadar eminimki suanki mevcut siyasilerin sizlere yaptigi mustehak hemde az bile !!!

g.cetin.66' Alıntı:
Ne havuz medyasini bilirim ne acar okur nede acar izlerim.ne besleme olurum nede nemalanirim.mudurr degilim malum partili yada o sendikadan hic degilim ama suna o kadar eminimki suanki mevcut siyasilerin sizlere yaptigi mustehak hemde az bile !!!

Yani zulme bakar bana dokunmayan bin yaşasın derim diyorsunuz.. Unutmayın sıra sizede gelir bir gun....

Bide unutmadan mustehakınız olan Nabi Avcı gibi bakanin yonettigi meb te calismakta ayri bi sereftir herhalde....

ernestososa' Alıntı:
herkes senin gibi olmak zorunda değil kosovalı
Arkadasım herkes benim gibi olmasin ancak baskasininda deger verdigi seylere bu kadar kolay dil uzatmasin...Zamana pacavra diyene kadar kendisi egitim adina birseyler ortaya koysun...

zaman gazetesi soytarıysa 12 yıldır her kuruma gazete aldıran hükümete ne diyeceğiz. zaman gazetesi soytarıysa Türkçe olimpiyatlarında konuşma yapmak için sıraya giren bakanları nereye koyacağız. bence onlar soytarıysa akp lilerde soytarıdır. menfaatiniz çatışınca mı soytarı oluyor. ülkeyi beraber parsel parsel bölüştünüz birisi makamları bölüştü birisi parayı.. pkk yıda unutmayalım pkk ile de ne güzel günler geçirdiniz çözüm süreci altında analar artık ağlamayacak diye meydan meydan milleti kim kandırdı. cemaatinde, akp ninde pkk nında bu ülkeye ihaneti çoktur.

Kosovali' Alıntı:
ZAMAN a dil uzatanlar acaba havuz medyasının kurbagaciklarimi yoksa ordan nemalanan beslemelermi...

Boşuna çırpınıyorsunuz, size kardeşim diyenlere ihanet ettiniz, şimdi teroristten, din düşmanlarından daha dün size şöyle böyle diyenlerden medet umuyorsunuz.

Onlarda biliyor ki, din kardeşini satanlar, bizi de satar, o yüzden kimse size merhamet etmeyecek.

kurtay' Alıntı:
Kosovali' Alıntı:
ZAMAN a dil uzatanlar acaba havuz medyasının kurbagaciklarimi yoksa ordan nemalanan beslemelermi...

Boşuna çırpınıyorsunuz, size kardeşim diyenlere ihanet ettiniz, şimdi teroristten, din düşmanlarından daha dün size şöyle böyle diyenlerden medet umuyorsunuz.

Onlarda biliyor ki, din kardeşini satanlar, bizi de satar, o yüzden kimse size merhamet etmeyecek.

ERBAKAN hocayı satanlarımı kastediyorsunuz anlamadim... :lol:

cemaati severdim 17/25 zamanında da hükümeti suçlu buldum halada akp ye karşıyım o ayrı ama en önemli nokta şu;

artık cemaate çok kızıyorum akp karşıtlı olmaları gayet doğal ama akp gitsin diye gidip hdp li olmak yakışmadı, söylem olarak demiyorum cemaatçi olup hdp yi savunan arkadaş görmedim oy verende duymadım ama yayın organlarının evrenselden, özgür gündem den farkı kalmadı

ernestososa' Alıntı:
cemaati severdim 17/25 zamanında da hükümeti suçlu buldum halada akp ye karşıyım o ayrı ama en önemli nokta şu;

artık cemaate çok kızıyorum akp karşıtlı olmaları gayet doğal ama akp gitsin diye gidip hdp li olmak yakışmadı, söylem olarak demiyorum cemaatçi olup hdp yi savunan arkadaş görmedim oy verende duymadım ama yayın organlarının evrenselden, özgür gündem den farkı kalmadı

Polis lojmanlarindan çıkan oylarıda mi gormedin? Yoksa işine mi gelmiyor?

Yolsuzluk bahanesi ile AKP ye vuranlar, nasıl mhp ve chp ye oy verirler, memleketi maddeten bitiren iki parti.

kurtay sende beyin yok herhalde "işine mi gelmiyor" ne demek yukarıda o kadar şey yazdım işime gelmese onlarıda yazmam

zaten akp li de kafa ne gezer

hepiniz aynısınız dinden soğuttunuz ulan milleti, din hep araç sizin için

kurtay' Alıntı:
Kosovali' Alıntı:

:+1: katılıyorum çok güzel özetlemişsin hocam. O kadar hainlikler yapıyorlar ki artık ak parti değil de kim gelirse gelsin bunlara güvenmez. Bu terörist grubuna yaşam hakkı tanımaz kimse artık Türkiye de

Sen dini o kadar siyasetin içine sokmuşsun ki, siyasilerden aklınca yamuk gördün mü dinden bilmişsin. Akli muvazenen kaybolmuş, dinden soğuduğun partiden ayrılıp, vatan ve dine muzır olanların yanında saf tutuyorsun, kuyruk acın çok büyük, böyle devam edersen akli ve kalbi istikamet bulamazsın. Üslubun zaten belli, Allah istikamet versin.

Bu arada tanıdığım bir çok cemaatçi arkadaş HDP ye oy verdi. Bizzat savunmaktan da geri durmadılar çok yakından tanıdığım insanlar. Bu hainlik onlara yeter de artar artık dini bir yapı olmadıklarını kabul etmeliler

ernestososa' Alıntı:

Cemaatçioolup HDP yi savunan da gördüm oy verende. Yayın organları hükümeti suçlu pkk yi masum gösteriyor resmen. Yok artık bu kadar kansız olamazlar dedirtiyorlar. Ekran DUmanlinin seçimden önceki yazısını bi okuyun yanlış hatırlamıyorsam 3 Haziran olması lazım. Her cümlesine yuh artık diyerek baktım bu kadar mı HDP ye oy istenir pkk bu kadar mı masum gösterilir inanamadım

Cemaatçi olup hdp ye oy isteyen oldu okullarda canlı şahidim.Cemaatin Türkiye diye bir derdi yok zaten onlara göre dünyanın merkezi pensilvanya.
Kendi ayakta kalmak için gerekirse Türkiye yıkılabilir.Bu önemli değil. :tr:
Biz üst kademenin ajan olduğunu gördük bıraktık.Ama bazıları sahiplendi...
Ama ne diyelim mesele erdoğan düşmanlığı olunca Gerekirse Türkiye yıkılsın mantığında olan çok kişi var...

sizler görmüş olabilirsiniz ama ben çevremde görmedim, görmediğim duymadığım şeyi yazarsam yanlış yaparım, yukarıda da yazdım yayın organları yanlış yapıyor dedim ama hiç okumadan saldırıyorsunuz, bende cemaat ve hdp ilişkisini beğenmediğimi belirttim ama birde şu var ki akp de kürtlerden 3-5 oy fazla almak için pkk ya tavizler verdi al birini vur ötekine herkes rant peşinde olan gariban şehitlere oluyor

Sayın hocam biz zaten üst kademe için söylüyoruz.
Ama bu kadar herşey ortada iken alt kademenin hala üstekileri desteklemesi "Hocamız CİA yı adam edecek" diyenlerin olması nasıl açıklanır....

Pkk ile osloda görüşmek, apo ile mektupaşmak, hdp ile 10 madde de uzlaşmak, pkk nın 6000 çocuğun dağa çıkmasına göz yummak ihanet olmuyor mu? Akp menfaati için şeytanla bile müzakere eder

Tekrar belirtiyorum benim çevremdeki cemaatçilerden duymadım ama cemaat basını gerçekten yanlış yaptı, akp ye karşı kaybetmek kötü olurdu ama artık pkk ile adı anılıyor bu akp ye kaybetmekten daha kötü hatta facia, akp de anap gibi kaybolur giderdi yine cemaat kalırdı.

Nitekim akp gidecek doğal bir durum bu ama artık cemaat bu ülkede kimseye derdini anlatamaz.

Sonuçta cemaatte akp de pkk ile iş tutmuş oldu.

Kürşat_58' Alıntı:
Pkk ile osloda görüşmek, apo ile mektupaşmak, hdp ile 10 madde de uzlaşmak, pkk nın 6000 çocuğun dağa çıkmasına göz yummak ihanet olmuyor mu? Akp menfaati için şeytanla bile müzakere eder
Çözüm sürecinde devlet herkesle görüşür.Yeterki kardeş kanı dursun.Ama malesef hdpkk bu olayı kullandı.Yoruma gerek yok çok açık.

Geri