SOYTARI ZAMAN

Kodla Büyü
peki MHP o dönem apoyu astıramazmıydı. MHP meclisteki sayısı 129 idi yanı öyle çok sayıda millet vekili yoktu bu oylamada da yalnız kalmıştı. daha kötüsü refah yol hükümeti döneminde 1997 yılında Türkiye, İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 11 no'lu protokolünü imzalayarak, kabul etmiş ve 1997 yılında kabul edilen bu protokolle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) yargı yetkisini daimi olarak kabul etmiştir. Bu protokol, AİHM'in yargı yetkisinin daimi olarak kabul edileceğini, ölüm cezasını kaldıracağını ve hiç kimsenin bu cezaya çarptırılmayacağını, mevcut idam kararlarının infaz edilmeyeceğini taahhüt etmişti.

Kürşat_58' Alıntı:
peki MHP o dönem apoyu astıramazmıydı. MHP meclisteki sayısı 129 idi yanı öyle çok sayıda millet vekili yoktu bu oylamada da yalnız kalmıştı. daha kötüsü refah yol hükümeti döneminde 1997 yılında Türkiye, İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 11 no'lu protokolünü imzalayarak, kabul etmiş ve 1997 yılında kabul edilen bu protokolle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) yargı yetkisini daimi olarak kabul etmiştir. Bu protokol, AİHM'in yargı yetkisinin daimi olarak kabul edileceğini, ölüm cezasını kaldıracağını ve hiç kimsenin bu cezaya çarptırılmayacağını, mevcut idam kararlarının infaz edilmeyeceğini taahhüt etmişti.
hocam üzerine inan söylenecek şey çok bu muhabbet daha da giderde sıktı ama ondan boş ver zira 129 la bisey yapamazdı dediğin MHP 80 le HDP yı bakan yapti. gibi konuşacak şey çok var neyse yinede tşk ler dinlediğin için.

xxltc' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
hocam üzerine inan söylenecek şey çok bu muhabbet daha da giderde sıktı ama ondan boş ver zira 129 la bisey yapamazdı dediğin MHP 80 le HDP yı bakan yapti. gibi konuşacak şey çok var neyse yinede tşk ler dinlediğin için.
Ben terör konusunda 129 la bri şey yapamdı diyorum. Çünkü oylama bütün partiler malesef el kaldırdı. Mhp yalnız kaldı

80 le hdp bakan olduysa madem öyle akparti neden mhp ile anlaşmadı, eğer bir anlaşma olmamışsa iki taraflı suç vardır, eğer mhp akp yi istemiyor diyorsan akp şöyle yapsaydı mhp - chp seçim hükümetine dışardan destek verseydi hdp liler bakan olamazdı, eğer sorun buysa

Mhp o dönemki rahşan affıyla suçlaya bilirsinizki bende en çok eleştirenlerden biriydim. Ancak bu idam konusunda ve diğer konularda haksızlık ediliyor iftira atılıyor. Benim anlamadığım bu akp liler apoyu neden asmadı. Madem bu kadar çok istiyordunuz

ernestososa' Alıntı:
80 le hdp bakan olduysa madem öyle akparti neden mhp ile anlaşmadı, eğer bir anlaşma olmamışsa iki taraflı suç vardır, eğer mhp akp yi istemiyor diyorsan akp şöyle yapsaydı mhp - chp seçim hükümetine dışardan destek verseydi hdp liler bakan olamazdı, eğer sorun buysa
koalisyon sartmi 2 aylık azınlık hükümetine bırakın destek vermeyi çekimser kalsa da beterdi. onu niye yapmadı. amaç AKP PKK sloganiydi. seçim hükümeti kurulur kurulmadan twet ler atıldı bu kadar olur yanı ancak.

Kürşat_58' Alıntı:
Mhp o dönemki rahşan affıyla suçlaya bilirsinizki bende en çok eleştirenlerden biriydim. Ancak bu idam konusunda ve diğer konularda haksızlık ediliyor iftira atılıyor. Benim anlamadığım bu akp liler apoyu neden asmadı. Madem bu kadar çok istiyordunuz
benimde anlamadigim sen tüm MHP liler veya sağ kesim senin gibi mi düşünüyor zannediyorsun madem o zaman apoyu siz asmak istediniz hiç bir çaba gostermediniz tabi aşılması için şimdi asarım diyorsunuz da halk niye oy vermiyor eski soylediginize yalanlardan olmasın asmak için kilinizi bile kipirdatmadiginizdan olmasin...

xxltc' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
benimde anlamadigim sen tüm MHP liler veya sağ kesim senin gibi mi düşünüyor zannediyorsun madem o zaman apoyu siz asmak istediniz hiç bir çaba gostermediniz tabi aşılması için şimdi asarım diyorsunuz da halk niye oy vermiyor eski soylediginize yalanlardan olmasın asmak için kilinizi bile kipirdatmadiginizdan olmasin...
Ben yukarda idamla ilgi herşeyi yazdım. Yalan varsa söyle ispatla bende özür dilerim. Senin inanıp inanmanda benim için önemli değil ben bildiğim ve resmi belgelerini gördüğüm bilgileri yazdım. Bu millet demirelede 7 defa oy verp başa getirdi. Ben milletin verdiği oya değil atılan ifiralara karşıyım.

Kürşat_58' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Ben yukarda idamla ilgi herşeyi yazdım. Yalan varsa söyle ispatla bende özür dilerim. Senin inanıp inanmanda benim için önemli değil ben bildiğim ve resmi belgelerini gördüğüm bilgileri yazdım. Bu millet demirelede 7 defa oy verp başa getirdi. Ben milletin verdiği oya değil atılan ifiralara karşıyım.
kendi agzinla 129 la ne yapsın diyorsun. peki 129 la ne yaptı apo yakalanınca şehit şehir miting mi yaptı bunu asmazsaniz koalisyondan çıkarım mi dedi referandum yapalım halka sorulim asilsin mi diye mi dedi ne yaptı hocam asilmasi namına. söylediğim MHP milletvekilinin konusmasini bi izle yine hafizamiz tazelensin. kalkmış MHP asilsin diye teri göğü inletmis ama asmamislar gibi konuşuyorsun. bak 80 vekilleri istemezuk diye diye 2 bakanlık verdi vermedi mi azınlık huketine destek de vermeyip çekimser kalkmak mi zorlarina gitti HDP ye 2 bakanlik ki 1 tanesi reddedmese 3 olacaktı vermek daha mi iyiydi. beni konusturma Allah aşkına böyle milliyetçilik mi olur.

Sen benim yazdıklarımı adam gibi önce oku sonra varsa yalan yazdığım bir şey ispatla o zaman ben sana hak veririm. Hala boş konuşuyorsun. Mhp akp nin deynekçiliğini yapmak zorunda mı yıllardır hakaret edip iftira atıyorsunuz

ya allah aşkına saçmalamayın. pkk ve hdp ile görüşen başkası, apoyu nerdeyse başkomutan ilan eden başkası, doğuda yapılan herşeye sessiz kalıp adamları tepemize çıkaran başkası, yol kesmelere, kimlik sormalara, bayrak indirmelere hiçbirşey yapmayan başkası; bakanlık vermeye gelince suçlu hazır. herşeyimiz mükemmeldi bakanlık alındı diye ülke bu halde değilmi.madem öyle niye seçim hükümetiyle gidildi herkese.kursalardı hükümeti, nerde milli irade.adamlar hdp ye bütün herşeyi verdi sen kalmış 3 aylık bakanlıktan bahsediyorsun.bu kadar hassastınız da bütün bunlar olurken niye ses yoktu...

hakand77' Alıntı:
ya allah aşkına saçmalamayın. pkk ve hdp ile görüşen başkası, apoyu nerdeyse başkomutan ilan eden başkası, doğuda yapılan herşeye sessiz kalıp adamları tepemize çıkaran başkası, yol kesmelere, kimlik sormalara, bayrak indirmelere hiçbirşey yapmayan başkası; bakanlık vermeye gelince suçlu hazır. herşeyimiz mükemmeldi bakanlık alındı diye ülke bu halde değilmi.madem öyle niye seçim hükümetiyle gidildi herkese.kursalardı hükümeti, nerde milli irade.adamlar hdp ye bütün herşeyi verdi sen kalmış 3 aylık bakanlıktan bahsediyorsun.bu kadar hassastınız da bütün bunlar olurken niye ses yoktu...
sabahtan beri anlatıyorum baştan almayacam. sadece madem senin dediğin kadar öyleydi böyleydi de koalisyon kursaydi diyorsun da madem HDP ile aynı fotoya girmek onları ülkede gormek bile istemiyorsunda meclisde erken seçim deseydin azınlık hükümetine çekimler kalsaydin bunlar mi zordu bunları yapınca HDP ile iş yapıyor mu olacaktınız. yoksa CHP ile anlaşıp meclis başkanını cikaramayisinizin CHP nin sizi AKP ye meclis başkanlığını verdi lafını tekrarlatmamak için mi azınlık hükümetine destek veriyor gorubmemek için çekimser bile kalmaya tahammül edemeyerek HDP ye bakanlık düşeceğini bile bile seçim hukumeti kurulmasına göz yumdular bu daha mi iyi oldu.

akp hedp ye bu kadar neden tepki koyuyor anlaşılır gibi değil seçimden önce yalçın akdoğanla 10 madde üzerinde anlaşma yaparken ve bu masayı cumhurbaşkanı bozarken akp biz pkk ile müzakere yapıyoruz demiyordu. O gün şirin çocuklar bu gün kötü çocuk oldu. Seçim hükümetine girmek bir hak ise girmemekte bir haktır yasa öyle diyor isteyen çekilebilir diyor. Zaten mhp li bir vekil kabul etti yetmez mi sarayda pazarlık sonucu aldığınız daha önce türkeşin öbür çocuğunu vekil yaptığınız gibi

Mhp niye idam etmedi mhp niye idami kaldirdi.. velevki mhp hataliydi da 13 yildir iktidarda olan tum yasalari hep kendi basina cikaran partin niye idami geri getirip asmadi

arkadaş benmi anlatamıyorum.madem bu adamlar bu kadar kötü, bu kadar nefret ediyorsunuz yıllardır ne görüştünüz, niye görüştünüz.3 aylık bakanlık için şimdi ortalığı ayağa kaldırdınız da güney doğudan devleti çekerken nerdeydiniz. onun hesabını verin o zaman ortada buluşalım.bu adamlar o zamanda terörist şimdide öyle.peki kim neden değişti?????

değişen şey şu;

açılımı doğudan 3-5 oy daha fazla almak için yaptılar herşeye göz yumdular

o 3-5 fazla oyu bırakın doğudan hiç oy alamayınca bu sefer açılımla küstürdükleri milliiyetçi oyları geri alabilmeye döndüler

açılımda oy içindi bugünkü pkk çatışmaları da oy için

Mhp koalisyon telkifi dahi yapmayan sonrada bahçeli herşeye karşı diye milletin algısını yönetmeye çalışan akp 12 yıl cemaatle 5 yıldır pkk ile memlekti parsel parsel bölüşmüş sonrada vunlar bizi aldattı noktasına gelinmiştir. Uzun adamın tk derdi başkan olabilmektir. Tek adam olarak ülkeyi yönetmek sorgulanamz yargılanmaz poizyonda olmak istiyor. Uzun adamın bütğn oyunlarını bozan bahçeli bütün olumsuzluklara rağmen oyunu yine artıracaktır

oyunu artırmayı bırak, hdp den bile düşük alabilir. Cuma çıkışı bir ülkücü abimize sorduk, ne yapıyorsunuz, bizde anlamadık dedi :)

Ha oyunu artırırsa ki yine siyaset tıkanacak, 2001 deki günleri ararız. Şu 5 ay millet gerçekleri gördü, sandığa nasıl yansır hep beraber göreceğiz.

Hainlere karşı en iyi tuzağı Allah kurar.

Kaset olayı kime menfaat sağladı. Bir olay olurken sonucu kime enfaat sağlıyor ona bakmqk lazım. Kaseti olan bütün mhp li yönetcilerin partiden ihracı sağlanmıştır. Ya akp kasetleri ... Komplo, darbe, montaj dediler de yankasetler gerçekse ne olacak vicdanınıza nasıl sığdıracaksınız. Geçmişte mhp ye uzak kurdunuz belli zafiyetlerden yaralandınız akıllandınız mı hayır mhp li tuğrul türkeşin yur dışına sık sık çıktığı kurmar dan dolayı ciddi anlamda sağa sola borçlandığı ve sizinde bu zafiyetteen yararlandığınızı bilen biliyor

Yine iftira... yani Türkeşe şantaj yapıldı demeye getiriyor.Dediğim gibi bu kadar yalan iftira yatacak yerleri yok.
Demek Türkeş şu ana kadar çok iyiydi, bir anda kötü oldu çok güzel...
Ama bunlar her zamanki gibi kayadan toz alır...

evet açılım oy içindi ne için olacak

şimdi açılımı bitirme amacı da oy

ölen gariban çocuklarımıza oldu

Hadi Türkeş akpye geçecek bizde koşa koşa geçelim :mrgreen: Bu davaya baş koyan insanlar davaya sahip çıkar kişilere değil. Bahçeli Türkeş gelip geçicidir. Sizin bir davanız olmadığı için Tayyip ölse hemen yeni parti lider arayışlarına gidersiniz omurga, duruş, ilke, dava, parti sizin için gelip geçici şeylerdir o yüzden mhpnin işlerine pek kafa yormayın. Koşun ampül başında toplanmış sinekler gibi yeni ampüller arayın.

Türkeş in bu partiye ihaneti ilk değil daha önce genel başkanlığa aday oldu sonra kazanamayınca gidip yeni bir parti kurdu tekrar döndü mhp ye eğer birilri ona sahip çıktıysa babasının hatırınadır yoksa tuğrulu sevende olmaz arkasına giden de olmaz bu saaten sonrada hiç bir mhp li ona sahip çıkmaz. 13 yıldır bekar olarak yaşıyor lakin bir bayanla yaşıyor nasıl bir türk milliyetçiliği ise onun yaşantısı zaten milliyetçilğe aykırıydı yani mhp aslında ondan kurtulmuş oldu mhp için kazanç oldu. Akp ye hayırlı olsun

Geri