Türksat 4A bugün faaliyete basladı.kanalları nasıl mı ayarla

Kodla Büyü

eko9

Aktif Üye
AYAR NASIL YAPILACAK?
Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılacak.

eko9' Alıntı:
AYAR NASIL YAPILACAK?
Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılacak.
:+1:

Teşekkürler sabah okula gitmeden ayarladım hemen. 554 kanal çıktı, doğru mudur?

Uyduyu sıfırladim 480 kanal çıktı. 554 kanalda siz tüm kanalları silmismiydiniz?

Arkadaşlar bu kanal ayarı için çanak antene hiç dokunmayacağız değilmi. sadece uydudan ayar yapacağız.

cehcah' Alıntı:
güncelleme yapmazsak tv izlenmiyor mu?
yok hocam biraz önce eşim aradı hiç bir kanal yok diye.. dedim gir internete pol. değerlerini gir yeniden tarama yap.. şimdi gidince bakacam, bakalım yapabilmiş mi :)

Re: Ynt: Türksat 4A bugün faaliyete basladı.kanalları nasıl mı a

bilmez' Alıntı:
acaba bi ben mi yapamadım ki bu işi
Bende de aynı.
Verilen her iki frekansla arama yapınca sadece tutksat tanıtım kanalını buluyor

Nihayet oldu. Kanal ekleme bölümünden değil uydu arama bölümden yapinca çıktı

ilk aramam sabah 08.00 da 400 küsür kanal şimdi bi daha aratayım dedim. Fox tv8 hd kanallar atv hd ler gitti 200 küsür kanala düştü. Dreambox güzel ama çok uğraştırıyor işte.

bilmez' Alıntı:
valla bende fabrika ayarlarına dön dedim tekrar arama yaptım herhangi bir frekansta girmedim :)

ilk başta verilen frekanslara göre aradım , hiç kanal bulamadım.
sonra fabrika ayarlarına döndüm ve tekrar taradım, kanallar çıktı.
ama karma karışık, eski sıralaması daha iyiydi :D

ay ben de uğraşıyorum şimdi. arama yaptırıyorum ama olucak mı bilemiyorum :|

edit: olmadı

nasıl yapılıcak detay verebilecek olan var mııı?

Geri