Türksat 4A bugün faaliyete basladı.kanalları nasıl mı ayarla

Kodla Büyü
Tp ekleme bölümünü kullanin ilk mesajdaki degerleri girin ve network şebeke aramasini acik tutarak aratin tüm kanallar gelecektir

Arkadaşlar bu ayarlar otomatik olarak sorununuzu çözecektir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    54.2 KB · Görüntüleme: 566
ben yaptım 455 kanal çıktı. fakat görüntü kalitesi düşmüş gibi. ayrıca hiç hd kanal çıkmadı.

Arkadaşlar herz marka mini scart uydu alıcım var maalesef yapamadım.
Ne dandik bir cihazmış bu garantisi de devam ediyor satın aldığım yere sordum adamlar 10 TL istedi.
Yok mu bir yolu bunun kendimiz yapabileceğimiz

ozlem22' Alıntı:
entelektüelaktüalite' Alıntı:

bu ayarları nereye giricem onu bulamıyorum ki ben :cry:
Uydunuzun Menü kısmından Kurulum kısmına giriş yapın.
Yeni Uydu Ekleme kısmına gelin. (tabi bundan önce eski Türksat 3A'yı silin)
Daha sonra Turksat 4a isminde yeni bir uydu ekleyin. TP ayarlarına da bu resimdeki değerleri girin. dikey olana aitleri girseniz yeter.
Daha sonra LNB ayarından frekansı 3/4 yazıp kaydet deyin çıkın ve kanal arama dan aramayı başlat deyip kanallarınızı bulun..

dengem' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

Daha sonra Turksat 4a isminde yeni bir uydu ekleyin. TP ayarlarına da bu resimdeki değerleri girin. dikey olana aitleri girseniz yeter.
Daha sonra LNB ayarından frekansı 3/4 yazıp kaydet deyin çıkın ve kanal arama dan aramayı başlat deyip kanallarınızı bulun..

peki eski kanalları silecekmiyiz?

dengem' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

olmuyor ya sizin dediğiniz gibi şeyler yok benimkinde.. lnb ayarı yok frekans yok..

benimki 8 yıllık cihaz, eski olduğu için mi bu ayar yerini bulamıyorum ben. tp ekleme yerinden ekledim ama fec 3/4 filan çıkmıyor benimkinde

uydu alıcısının sitesinden usb ye dosya atım güncelledim kendisi otamatik sıralı bir şekilde kanalları oluşturdu. hometech uydu alıcısı

ATV Frеkans dеğеrlеrі aşağıdadır;

Frеkans : 12053 Mhz

Symbol Ratе : 27500

FEC : 5/6

Pol : Yatay ( Horіzontal )

yapın atv çıkıyor

ş...rsizler maç günü uyfu değiştiriyor. Uğraş dur.. goldmaster 66000 modelini ayarlayan varmı arkadaşlar.kırıcam şimdi :)

Goldmaster sat 87000 var bende. uydu ismi turksat 1c2a var 3a da yok 4a da yok. nasil arama yapicam bulamadim

Philips 6000 serisi smart tv var. bir türlü bulamadı kanalları. dahili uydu alıcısı olanlar farklı bir yol mu izlemeli acaba ?

ben hallettim.

tp/uydu bölümüne girince uydu bölümünde türksat 2a/3a yerine user1 user 2 user 3 user 4 gibi boş uydu bölümünden user 1 seçtim sonra kumandadan tp eklemek içim (bende yeşil tuş yazıyor) yeşil tuşa basarak 11844 , 2222 , V değerlerini girdim. aratınca buldu

Geri