Türksat 4A bugün faaliyete basladı.kanalları nasıl mı ayarla

Kodla Büyü
cehcah' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
ben hallettim.

tp/uydu bölümüne girince uydu bölümünde türksat 2a/3a yerine user1 user 2 user 3 user 4 gibi boş uydu bölümünden user 1 seçtim sonra kumandadan tp eklemek içim (bende yeşil tuş yazıyor) yeşil tuşa basarak 11844 , 2222 , V değerlerini girdim. aratınca buldu

uydu ismi aramayın, yukarıda anlatılanı yapın şıp diye buluyor, yalnız bende 1000 kanal çıktı nedir bu böyle. eskiden 260 kanal vardı.

Hocam dahili uydu alıcılı smart tv de bu bahsettiğiniz bölüm yok maalesef. bu verileri gireceğimiz yer yok ayarlar bölümünde. uydu ekle, uydu kaldır var. türksat 2a-3a yı kaldırıyorum, yeniden ara diyorum yine türksat 2a-3a yı buluyor.

Uydunuzda TP varsa tüm tp leri manuel olarak veya tümünü seç sil varsa öyle yapın tp mp kalmasın. Sonra tp ekle ile ilk mesajda verilen frekansları girip tp ekleyin ve otomatik arama yapın

Ya arkadaşlar goldmaster micro 7 var bizde. Daha önceden de kurcalamışlığım var ama bu sefer yapamadım atcam şimdi uyduyu ya. Tp ara yaparak da uydu ekleyerek de yapıyorum. Tarama yaparken hemen program bulunamadı diyor. Niye acaba bilen varsa yardım lütfen. Uyuz oldum ya :verymad:

Ben hala 400 kanal 550 kanal 800 kanal diyen ve 1000 kanal buldu diyen arkadaşların bu kadar fazla kanalı nasıl bulduğunu anlamış değilim.

Acaba eski sinyal değerleri değişmiş kanalları silmedikleri için mi kanal sayısı 800 1000e ulaşıyor.

Daha önce geçilmesi planlanan Turksat 4A uydusuna geçiş dün gece oldu ama uydu işi ile uğraşanlar da zengin oldu diyebiliriz. Merkezi uydu sistemi olanlardan daire başı para alanlar bile varmış. Peki Turksat 4A uydu frekansları nasıl ayarlanır?

Aslında daha önce bununla ilgili bir yazım daha vardı. Yeni uydu frekanslarını burada da dile getirmiştim.

Öncelikle ekstra bir çanak alma ya da çanak antenin yönünü değiştirmek gibi bir işlem yapmamıza gerek yok. Tek yapacağımız şey uydu alıcısının kumandasını elimize alarak gerekli ayarlamaları yapmak sadece bu kadar.......

http://www.volkankey.com/turksat-4a-uyd ... ayarlanir/

tcoalngsau' Alıntı:
ben hallettim.

tp/uydu bölümüne girince uydu bölümünde türksat 2a/3a yerine user1 user 2 user 3 user 4 gibi boş uydu bölümünden user 1 seçtim sonra kumandadan tp eklemek içim (bende yeşil tuş yazıyor) yeşil tuşa basarak 11844 , 2222 , V değerlerini girdim. aratınca buldu

aynen öyle, uydu ismi aramanıza gerek yok.

Ben de dun çok uğraştım baktım olmuyor daha fazla zorlamadim istedigim kanallarin tp ayarlarini elle girdim artik. Genellikle grup olduğu icin 10 -20 tp yeterli geldi bana :)

OZOGUL' Alıntı:
Ben de dun çok uğraştım baktım olmuyor daha fazla zorlamadim istedigim kanallarin tp ayarlarini elle girdim artik. Genellikle grup olduğu icin 10 -20 tp yeterli geldi bana :)
Bırak seni Şerif , bi uyduyu girememişsin :) :)

birisinde çok kolay hallettim işlemi sorunsuz çalışıyor. diğerinde kanalları buluyor ama hiç bir kanal çıkmıyor bilgisi olan var mı??

bende show star vb kanallar çıkmıyor. aksaray tv bile var. ama diğerleri yok. bir tek trt grubu sağlam...

ayrıca bu "şebeke" olayı bende yok...

ercrah hocam bizde de aynı durum var. bi sürü kanal var ama hep baktıklarımız yok. acil yumurcak bulmamız lazım en azından, yok. halledebildinizmi siz?
galiba bu iş uyduyla alakalı, bizimki dandik biraz :)

Re: Ynt: Türksat 4A bugün faaliyete basladı.kanalları nasıl mı a

bilmez' Alıntı:
xapex' Alıntı:
bilmez' Alıntı:
acaba bi ben mi yapamadım ki bu işi
Bende de aynı.
Verilen her iki frekansla arama yapınca sadece tutksat tanıtım kanalını buluyor
aynen hocam tek tek yapmakta akıl işi değil :cry:
Evet arkadaşlar neyi yanlış yapıyorum niye sadece Türksat tanıtım kanalı çıkıyor. :(

Evet arkadaşlar neyi yanlış yapıyorum niye sadece Türksat tanıtım kanalı çıkıyor.

birarti1' Alıntı:
Evet arkadaşlar neyi yanlış yapıyorum niye sadece Türksat tanıtım kanalı çıkıyor.
uydu düzenle kısmında LNB Tipi: universal olacak. sonra uydu-> şebeke arama kısmından arama yap.

Arkadaşlar en sonunda kendi adıma çözümü buldum. Samsung es8000 tv kullanıyorum. Dahili uydu alıcısı olduğundan sıkıntı yaşadım. Neyse sadede gelelim.

Arkadaşlar öncelikle lnb ayarlarına girip transponder ayarını 11844 yaptıktan sonra, Diseqc modunu sinyal hangisinde güçlü ise onu seçiyoruz. Yani illa 3/4 olmak zorunda değil(Ben 1/4 yaptım ve kanalların hepsi geldi). Daha sonra manuel arama yaparak kanalları getiriyorsunuz. Kolay gelsin.

Eski frekansları silmezseniz muhtemelen kanal hafızası dolu olacağından bazı uydularda 500 bazılarında 300 hatta 50-60 kanal ancak çıkar, tp (transponder) listesinden eski tp leri silin sadece freans:11844 sembol:2222 poz: v (dikey) kalmalı daha sonra şebeke açık aratırsanız en baştan temiz şekilde sıralar. Değilse önceki kanalların üzerinden başlar yerleştirmeye. Birden fazla uydu kullananlar diseqc ayarını yapması lazım uyduyu sıfırladıysa. Elbette sadece TRT kanalları 9-10 tane olduğu için işlem bittikten sonra ufak tefek kanal taşımalar yapılır. Kolay gelsin.

@atakom valla epeyce ugrastirdi. Zamaninda dandik almisiz uydu alicisini o da ugrastirdi iste :)

Geri