TABLET PC ÖNERİSİ

Kodla Büyü

designbote

Üye
Arkadaşlar eşime tablet pc almak istiyoruz.
Aslında İPAD istiyor ama yenilerin fiyatlarını görünce vazgeçti diyebilirim :D
performansa gerek olmayan daha çok internet ve basit ofis, grafik görüntüleme amaçlı bir tablet pc arıyoruz.
Kullanan aarkadaşlar önerilerini sunarlarsa çok sevinirim.

fiyat aralığımız 0-600 TL mümkünse 10" ama 7" de olabilir. konuyu güncel tutmaya çalışacağım. kendim henüz çok araştıramadım. ama araştırdıkça marka ve modelleri buraya yazıp fikirlerinizi almak isterim.
Teşekkürler.

hocam 60 vericen yere 300 daha koy bir ipad mini al guzel ya harıka bence

archos 101xs de güzeldir. :alkis:
bütçeyi arttırırsan note 10.1 tavsiyemdir. :+1:
note 10.1 de arttırılabilir hafıza var. microSD girişi var.

ayrıca kargo beklemeyi göze alırsan çinden getirtebileceğin güzel tabletler de var.
tabletburada.com dan fiyatlara göz atabilirsin. ucuzdur ama riskleri vardır :D

http://www.hepsiburada.com/liste/mobee- ... Id=3008012

düşünürsen ben yeni aldım ama gps yokmuş var diye almıştım hem ufaklık oynar hemde ben ankara da kullanırım navigasyon olarak diye düşünmüştüm. gayet güzel çalışıyo eğer düşünürsen bunu sen al bende gps lisini alayım 100-200 daha verip.

yok hocam teşekkürler. ben biraz daha araştırayım.

teknobone' Alıntı:
samsung galaxy note 10.1 çok memnunum tavsiyemdir
Ben de bu tableti almayı düşünüyorum.. Özellikleri çok hoşuma gitti..
Bunda merak ettiğim projeksiyon cihazına bağlayabilir miyim..
micro usb den projeksiyon cihazına kablo veya kablosuz?

designbote' Alıntı:
note 10.1 de arttırılabilir hafıza var. microSD girişi var.

tabletburada.com a bir göz atayım hocam. sizin mi site?
risk derken?

yok hocam site benim değil, iletişim bölümüne bakarsanız farkedersiniz.
ürünler çinden geliyor. 15-20 gün kargo süresi var. hediye paketi yapıp yolluyorlar gümrüğe takılmaması için, ama takılırsa şansına ekstradan vergi ödersin, ama yine de buradan ucuza geliyor ürünler :)

ucuzcity vardı bir de oraya da bakabilrsiniz. 700-750 liraya Archos 101XS burabilirseniz güzeldir, yada Asus TF300 bu ürün de güzel , teknosa turuncu indirimde 750ye kadar düşürüyordu fiyatını, bir inceleyin istersiniz.

Ben yakın zamanda bir Ainol Novo Crystal (Çin'den 220tl, burada 330tl) ve Ipad mini (800tl) aldım. Bahsettiğin fiyat aralığında hiç düşünme. Asus Google Nexus 7 8gb al. O fiyat aralığında daha iyisi yok. Bundan iyisi bir Ipad, hatta çoğu durumda ipad bunun kadar iyi de olmayabilir. İkinci el bir ipad de düşünebilirsin. Çin işi tabletlerden uzak dur (ben yukardaki dahil iki tane tecrübe ettim). Bunların genel sorunu çok kısa giden şarj, ve daha da kısa giden bekleme süresi... Tavsiyeme uy pişman olmazsın.

Ben yakın zamanda bir Ainol Novo Crystal (Çin'den 220tl, burada 330tl) ve Ipad mini (800tl) aldım. Bahsettiğin fiyat aralığında hiç düşünme. Asus Google Nexus 7 8gb al. O fiyat aralığında daha iyisi yok. Bundan iyisi bir Ipad, hatta çoğu durumda ipad bunun kadar iyi de olmayabilir. İkinci el bir ipad de düşünebilirsin. Çin işi tabletlerden uzak dur (ben yukardaki dahil iki tane tecrübe ettim). Bunların genel sorunu çok kısa giden şarj, ve daha da kısa giden bekleme süresi... Tavsiyeme uy pişman olmazsın.
teşekkürler hocam. tecrübeler çok önemlidir benim gözümde o yüzden burada önerileri dikkate alıyorum ve özenle dinliyorum.

google nexus 7 yi biraz araştırınca fiyat / performansı iyi gibi gözüküyor. buna doğru yöneliyor gibiyim. hatta amerikadan alınca daha da ucuza gelecek gibi.

yorumların yarısı kötü hocam, birde bu tip tabletlerin dokunmatikleriniin sorun cıkardığını çok duymuştum

direnc' Alıntı:

bende crystal aldım hocam yarın veya ertesi gün elime ulaşır. ainol novo 7 crystal ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları rica etsem açabilir misiniz ?

az önce bizim arkadaşa da baktık google nexus 7 kesinlikle öneriyorum çözünürlük,şarj süresi ve işlemci gayt iyi istanbulbilisimde güzel bi fiyat var

hocam Ipad ten şaşmayın. samsung falan hikaye. en iyi kıyaslamayı teknosa veya herhangi bir satıcıya bakın. samsung ta 2 gb ram varken Ipad te 512 Mb ama Ipad daha hızlı sistem den dolayı.
en güzel kıyaslama ikisininde kamerasını açın arka arkaya çekim yapın ama seri bir şekilde Ipad in ne kadar hızlı oldğunu anlarsınız...

renk konusunda, tasarım konusunda ipad tartışılmaz evet fakat ben uygun bir fiyata performanslı bir ürün tercih ediyorum. istediğimiz ipad en az 1000 tl fakat nexus 600 tl ye hatta 500 tlye alınabilir. evet 7" daha küçük renk ve kamera daha kötü, dokunmatik iyi, zarif, ince kullanılabilir, fiyat/performansta ipad den daha iyi.

geçen ay aldım hocam. teknosadan 900 tl bu fiyata teknogarantide dahil. 200 tl fazla verip kafan rahat olsun. ama taikide bütçe uygun değilse zorlamamak lazımda.

Geri