Taslak Kitap İnceleme yapan var mı süreci açıklar mısınız?

Kodla Büyü
Temmuz katsayılarına göre %20 gelir vergisine kesintisiyle olası kitap inceleme görevli ücretleri:

a) İlkokul taslak ders kitapları için 4.039,67 ₺

b) Ortaokul taslak ders kitapları için 5.251,58 ₺

c) Lise taslak ders kitapları için 6.463,48 ₺

Kitaplar takım halinde olursa, üstteki ücrete %25 ilave edilir

Daha önce hesapladığım ücretler 1 kuruş yanılma ile doğru sanırım
Onun nedeni de muhtemelen yuvarlamadır

Son düzenleme:
İtiraz değerlendirme süreci başlamış ama sistem hala çok kötü, birkaç itiraza anca bakabiliyorsunuz popup itiraz kitap sayfası kapatılınca, sayfa itiraz seçiminden önceki ekrana otomatik geçiyor. Süreçten çok yazılım eksikleri/kusurlarıyla uğraşmak bunaltıcı.
Siteyle uğraşmadan doğrudan amaca yönelik kullanabilen varsa yolunu paylaşsın lütfen.

İtiraz değerlendirme süreci başlamış ama sistem hala çok kötü, birkaç itiraza anca bakabiliyorsunuz popup itiraz kitap sayfası kapatılınca, sayfa itiraz seçiminden önceki ekrana otomatik geçiyor. Süreçten çok yazılım eksikleri/kusurlarıyla uğraşmak bunaltıcı.
Siteyle uğraşmadan doğrudan amaca yönelik kullanabilen varsa yolunu paylaşsın lütfen.
Sürekli başa dönmesi çok can sıkıcı.

Arkadaşlar itiraz değerlendirme sürecinde e-icerikleri açabiliyor musunuz? Ekler kısmı da aktif değil. MEB ajanda karekod okutmada çalışmıyor.

Arkadaşlar itiraz değerlendirme sürecinde e-icerikleri açabiliyor musunuz? Ekler kısmı da aktif değil. MEB ajanda karekod okutmada çalışmıyor.
Hocam ben acabilmistim fakat bugün denemedim. Karakollar da e içerik listesi de çalışıyordu 2 gün önce giriş yaptığımda.

Ücretler bu ay maaşla birlikte yatar mı arkadaşlar ?

Şubat ayındaki itiraz için yapılan incelemelerin ücreti yatan var mı?

İlk okulda 6029 yattı bugün. İtiraz inceleme sürecinde ödeme tutarı farklılık mi gösteriyor. Memur maaş kat sayısına ve kitap inceleme kat sayısına göre dusuk bir tutar yattı

İlk okulda 6029 yattı bugün. İtiraz inceleme sürecinde ödeme tutarı farklılık mi gösteriyor. Memur maaş kat sayısına ve kitap inceleme kat sayısına göre dusuk bir tutar yattı
Kesinlikle çok düşük. 10 binden aşağıya bu iş yapılmaz.

evet benim de ilkokul kitabıydı ve bu şekilde yattı. Ama bildiğim kadarıyla ilkokul ortaokul ve lise kademesi farklı yatıyor. İtiraz değerlendirme sürecinden dolayı değil diye biliyorum hocam.

Şu an aktif kitap inceleme görevi yok sanırım ama referans olması için bulunsun:

2024-Ocak katsayılarına göre %20 gelir vergisine kesintisiyle olası kitap inceleme görevli ücretleri:

a) İlkokul taslak ders kitapları için 6.029,22 ₺

b) Ortaokul taslak ders kitapları için 7.837,98 ₺

c) Lise taslak ders kitapları için 9.646,75 ₺

Kitaplar takım halinde olursa, üstteki ücrete %25 ilave edilir

Sanırım yaptığım hesaplama doğru

sizin yazdığınız 1 kuruş fazla lise :D, ama %20 gelir vergisinde değiliz daha, o yüzden %15'e göre yatmalıydı.

Farkındayım 😀 Son yıllarda incelediğim kadarıyla yatan bütün kitap inceleme ücretleri %20 gelir vergisine göre hesaplanıyor. İster yılın başı, isterse yılın sonu olsun.

1 kuruş fark yuvarlama yüzünden oluyor muhtemelen. Ben Excel’in yuvarlama özelliğini kullanıyorum. Onlar farklı bir programla hesaplıyor olmalı.

Yeni görevlendirmeler ne zaman olur. Daha doğrusu görevlendirme takvimleri nasıl işliyor.

Yeni görevlendirmeler ne zaman olur. Daha doğrusu görevlendirme takvimleri nasıl işliyor.
bir inceleme kasım aralık gibi oluyor sonra onun itirazı ocak gibi dağıtılıyor. 2. inceleme de nisan-mayıs gibi oluyor onun itirazı da haziran sonu temmuz başı oluyor genelde. 4 sefer görev dağıtımı oluyordu şimdiye kadar değişmediyse tabi .

Yeni dönem Kitap inceleme görevlendirmesi yapılan arkadaşlar var mı acaba? Genelde Nisan sonu mayıs başı gibi oluyordu.

Bu yılın başında yayınevleri tarafından alınması gereken taslak kitap başvurusu yapılmadı.

Muhtemelen yönetmelikte de bahsedildiği gibi müfredat değişikliği zamanlarında farklı bir takvim açıklanacak ve kitap inceleme dönemleri de farklı tarihlerde olacak:

Taslak ders kitaplarının Başkanlığa teslimi

MADDE 11 – (1) Taslak ders kitapları Başkanlığa elektronik ortamda teslim edilir. (2) (Değişik:RG-14/10/2015-29502) Eğitim ve öğretim programı doğrultusunda ilgili hizmet birimi veya yayınevince hazırlanan taslak ders kitapları için inceletme yılda iki dönemde yapılır. Birinci başvuru dönemi için başvurular 16 Ocak veya takip eden işgününde başlar, 1 Şubat veya takip eden işgünü mesai bitiminde sona erer. İkinci başvuru dönemi için başvurular 16 Temmuz veya takip eden işgününde başlar, 1 Ağustos veya takip eden işgünü mesai bitiminde sona erer. Ancak, ders kitabının yeniden yazılmasını gerektiren eğitim ve öğretim programı değişikliklerinde taslak ders kitaplarının Başkanlığa ilk başvurusunun kabul ve duyurusuna dair takvim ilgili Kurul kararında belirtilir.

Geri