TEFBİS ANKETİ

Kodla Büyü

basri er

Site Gezgini
bir tefbis anketimiz eksikti oda oldu. Bu ayın 17 sine akadar öğrenci sayısı kadar çoğaltılıp velilerce doldurulup sisteme tek tek girilecekmiş.

evet yeni öğrendim çok sinirlerim bozuldu. Son haftalar okula öğrencilerin yarısı bile gelmiyor. Tüm öğrencilere gönderilip toplanacak bide öğretmenler sisteme girecek. Öğretmenleri anketör yaptılar iyice.

arkadaşlar 4 sayfa form 1 sayfa da mektup, siz gerçekten öğrenci sayısı kadar çıkartıyomusunuz? 785 *5 adet fotokopi ne demek ya

anket numarası 21 haziranda TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden mi aktif olacak?

duygusuz' Alıntı:
arkadaşlar 4 sayfa form 1 sayfa da mektup, siz gerçekten öğrenci sayısı kadar çıkartıyomusunuz? 785 *5 adet fotokopi ne demek ya

fotokopiyle 4 sayfayı 1 sayfaya sığdırdım..
arkasına mektubu çekip göndereceğiz..
öğretmenler de sisteme eylüle kadar girecek galiba

abdulhey84' Alıntı:
anket numarası 21 haziranda TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden mi aktif olacak?

yok hocamşuan aktif. tefbis okullar modülü ne okul kullanıcı adı şifrenle gir ,dediğin bölümden çıktı alabiliosun.

formator5555' Alıntı:
Veli açıklama mektubunda bulunan alana anket numarasını kaç girmemeiz gerekir

TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden anket numarası çıkıyor.

"duygusuz" üye arkadaşım teşekkürler.

yanlız tefbis te alınan listede öğrenciler sınıflar bazında sıralanmamış, bu durum bizim için sorun olacak gibi duruyor 780 öğrenci baya zorlayacak gibi

öğrenci listelerini sınıflara bölmek için access te bir uygulama yaptım "tefbis öğrenci listesi" tablosuna tefbisten excele aktardığınız bilgileri geçiyorsunuz, daha sonra ise "sınıf listesi" tablosuna e okuldan çektiğiniz mesala 1a sınıfı öğrencileri öğrenci no larını işliyorsunuz, raporlardan "sınıf listesi Sorgu" raporundan 1a sınıfının öğrenci no-ad-anket no larının raporluyorsunuz. Yani bir sınıfa ait girdiğiniz öğrenci nolarını sistem tüm veritabanından ayıklayarak o sınıfa ait öğr.no-ad-anket no olarak size raporluyor yalnız "sınıf listesi" tablosunu her sınıf için tekrar tekrar güncellemek gerekiyor.

Umarım anlatabilmişimdir, anlatması zor kullanması kolay :)

Ekli dosyalar

• tefbis.rar
    37 KB · Görüntüleme: 415
Anketin TEFBİS e girilmesi konusunda sadece formatör arkadaşlar görevli değil. "Okul idaresinin belirleyeceği öğretmenlerce" deniliyor yazıda. Bizim okulda her sınıfı sınıf öğretmenleri girecek, belki bana ihtiyaç bile olmayacak, bu konuda yanılgıya düşmeyelim arkadaşlar. Kolay gelsin :wink:

anketör olduk iyice..ben de bugün fotokopiyle 1 sayfaya indirip çoğalttım ama daha dağıtmadık öğrencilere..pöff :?

abdulhey84' Alıntı:
formator5555' Alıntı:
Veli açıklama mektubunda bulunan alana anket numarasını kaç girmemeiz gerekir

TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden anket numarası çıkıyor.

"duygusuz" üye arkadaşım teşekkürler.

alamadık hocam..öncesinden bir şey mi yapmak gerekli acaba.okullar modülündeki listeleme bölümü pasif

TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden anket numarası çıkmıyor acaba bir işlem mi yapıyoruz?

tenten' Alıntı:
TEFBİS/Okullar Modülü/Listeleme/Anket Öğrenci Listesi bölümünden anket numarası çıkmıyor acaba bir işlem mi yapıyoruz?
yazıcı butonu da mı aktif deil hocam.yazdır deince çıkması lasım ama....

ekran görüntüm bu. listeyi göremedim heralde.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    45.8 KB · Görüntüleme: 1,904
abdulhey84' Alıntı:
azizerkut' Alıntı:
yanlız tefbis te alınan listede öğrenciler sınıflar bazında sıralanmamış, bu durum bizim için sorun olacak gibi duruyor 780 öğrenci baya zorlayacak gibi

bizde 2000 öğrenci var :( :)

2300 öğrenci ve bu öğrencilerden 250 tanesi anca geliyordur artık okula yıl bitti bunlar anket çıkardılar töbe töbe.... :sleep:

ekran bu
file.php

hocam herhangi bişe yapmana gerek yok die biliyorum ancak senin listeleme bölümünde anket listesi çıkmıyo.yazı meb strateji geliştirme başkanlığından gelmiş.312 425 0086-413 1490 i ara sor istersen.

hocalarım aynı sıkıntı bendede var bende listelemeye tıklayınca hiçbirşey olmuyor

Tefbis modülünden okulumuza listeleme yetkisi verilmemiş telefonla mem arayarak hallettim. :)
listeleme tamamdır

bu kadar angarya işin olduğu başka bir meslek varmı acaba mesala karayolları, dsi, trt,orman vs kurumlarda çalışanlara acaba bu kadar angarya iş yaptırılıyormu arkadaşar herhalde mantık asker mantığı, boş bırakma yoksa sorunları,olumsuzlıkları düşünür başa bela olur. Mantıksızda olsa bir iş verelim öğretmenler boş kalmasın

Geri