TEFBİS ANKETİ

Kodla Büyü
lisetelemede alamayan arkadaşlar için:
Arkadaşlar öncelikle giriş yaptığınız yönetici kısmından bir adet kullanıcı tanımlamanız gerekiyor. Bu işlemi Ayarlar - Yeni Kullanıcıdan yapmanız gerekiyor. Tanımladığınız bu kullanıcı (Ki Müdür Yardımcısı tanımlayın) ya Tüm Yetkileri ve ya Sadece anket yetkisini Listeleme başlığı altında tanımlayın.
Daha Sonra Çıkış Yapıp bu tanımladığınınz kişinin kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapınız.
Açılan sayfanın en üstünde Okullar Modülünden Listeleme kısmından şifreleri alabilirsiniz.

Arkadaşların dediği gibi Ben Formatör olarak sadece çoğaltıp Şifrelir iMasaya bıraktım.Yarı nİdare Sınıf Öğretmenlerine Yaptıracak. Kendinizi taşın altında bırakmayın.

Arkadaşlar bizim tefbis de okullar modülü gözükmüyor. Tefbise okullar modülünü nasıl ekleyeceğiz bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

okul olarak giriş yaptığımızda okullar modülüne sahip kullanıcı oluşturunca listeleme aktif hale gelmektedir....

benim sorum ise açıklama mektubuna okul adı ve anket numarasını hep ellemi gireceğiz????

arkadaşlar anketin doldurulmasına başlandı mı okullarda
yoksa 21 haziran beklenmek zorunda mı bazı öğretmen arkadaşlar toplantı yaptı ve anketleri kağı üzerinde doldurttular onlara yardım edeyim göstereyim yeini ve girişlere başlasınlar diyorum ama

azizerkut' Alıntı:
öğrenci listelerini sınıflara bölmek için access te bir uygulama yaptım "tefbis öğrenci listesi" tablosuna tefbisten excele aktardığınız bilgileri geçiyorsunuz, daha sonra ise "sınıf listesi" tablosuna e okuldan çektiğiniz mesala 1a sınıfı öğrencileri öğrenci no larını işliyorsunuz, raporlardan "sınıf listesi Sorgu" raporundan 1a sınıfının öğrenci no-ad-anket no larının raporluyorsunuz. Yani bir sınıfa ait girdiğiniz öğrenci nolarını sistem tüm veritabanından ayıklayarak o sınıfa ait öğr.no-ad-anket no olarak size raporluyor yalnız "sınıf listesi" tablosunu her sınıf için tekrar tekrar güncellemek gerekiyor.

Umarım anlatabilmişimdir, anlatması zor kullanması kolay :)

bende yaptığım uygulamayı anlatayım. öğrencilerin no, anket no ve isimlerini karışık olarak veriyor. giriş yapılabilmesi için anket no ve tc kimliğin ilk 5 hanesi gerekiyor. bunun için önce listeyi tefbisten excel olarak aldım. yanına e-okuldan tc kimlikli tüm öğrencilerin listesini yapıştırdım. tefbisten aldığım bilgileri okul numarasına göre sıralattım. e-okuldan aldığım bilgileride okul numarasına göre sıralattım. listede anket yapılacak kişinin bilgilerini yan yana getirmiş oldum. sonrada şubelere göre sıralatınca 900 öğrencinin işi halloluverdi. ver sınıf öğretmenlerine girsin. ama burada bir sıkıntı var DİKKAT EDİN. tefbis, bazı öğrencileri aynı okul numarası ile veriyor. numarası yanlış olanları e-okuldan bulup düzeltilmesi gerekiyor.

saygılar

beterbocek' Alıntı:
arkadaşlar anketin doldurulmasına başlandı mı okullarda
yoksa 21 haziran beklenmek zorunda mı bazı öğretmen arkadaşlar toplantı yaptı ve anketleri kağı üzerinde doldurttular onlara yardım edeyim göstereyim yeini ve girişlere başlasınlar diyorum ama
soruma cevap verebilecek olan yok mu

tefbis i girmeye başladık ancak sistemden kaynaklanan hatalardan kimlerin girildiğini anlayamıyorum, hangi öğrencilerin anketinin girildiğini, hangilerinin girilmediğini gösteren bi yeri var mı bu TEFBİS İn?

"Her sene varmı bu güzel görev?"
Diye arkadaşlar soruyorlar ve ayrıca bu hoş görevin bu sene neden gecikiğini seneyede var ise gecikmesin diyorlar.

suckan10' Alıntı:
azizerkut' Alıntı:
öğrenci listelerini sınıflara bölmek için access te bir uygulama yaptım "tefbis öğrenci listesi" tablosuna tefbisten excele aktardığınız bilgileri geçiyorsunuz, daha sonra ise "sınıf listesi" tablosuna e okuldan çektiğiniz mesala 1a sınıfı öğrencileri öğrenci no larını işliyorsunuz, raporlardan "sınıf listesi Sorgu" raporundan 1a sınıfının öğrenci no-ad-anket no larının raporluyorsunuz. Yani bir sınıfa ait girdiğiniz öğrenci nolarını sistem tüm veritabanından ayıklayarak o sınıfa ait öğr.no-ad-anket no olarak size raporluyor yalnız "sınıf listesi" tablosunu her sınıf için tekrar tekrar güncellemek gerekiyor.

Umarım anlatabilmişimdir, anlatması zor kullanması kolay :)

bende yaptığım uygulamayı anlatayım. öğrencilerin no, anket no ve isimlerini karışık olarak veriyor. giriş yapılabilmesi için anket no ve tc kimliğin ilk 5 hanesi gerekiyor. bunun için önce listeyi tefbisten excel olarak aldım. yanına e-okuldan tc kimlikli tüm öğrencilerin listesini yapıştırdım. tefbisten aldığım bilgileri okul numarasına göre sıralattım. e-okuldan aldığım bilgileride okul numarasına göre sıralattım. listede anket yapılacak kişinin bilgilerini yan yana getirmiş oldum. sonrada şubelere göre sıralatınca 900 öğrencinin işi halloluverdi. ver sınıf öğretmenlerine girsin. ama burada bir sıkıntı var DİKKAT EDİN. tefbis, bazı öğrencileri aynı okul numarası ile veriyor. numarası yanlış olanları e-okuldan bulup düzeltilmesi gerekiyor.

saygılar
Aynen
1. Kurum işlemleri-> devamsızlık Bilgileri->Günlük devamsızlık bilgilerinden sınıfa göre öğrenci t.c no okul no ve isimlerini excele al.( Kopyalama ile aldın ise bu excel dosyası içindeki tc no, okul no ve isim sütünü başka boş bir excele al. )
2. tefbisten listeyi excel aktar.
3. tefbiste öğrenci listesi anasınıfı a şubesinden başlıyor.
4. tefbis listesinden öğrenciler şube şube alınıp eokul sınıf listesi ile yan yana getirilir (yana yana getirmeden önce 2 excel dosyasında isimler harf sırasına göre sıralanmalı bu şekilde anket no ve tc no yan yana gelmiş olur. ve sıralama isme göre yapılırsa daha doğru olur. okul no'ların bazıları yanlış düzeltme ile uğraşmayın zaman alıyor. zaten okul nosuna ihtiyaç yok.
5. yan yana gelen listede öğrenci tc no, anket no, okul no isim, olacak şekilde düzenlemeli.

ben bugün öğretmenlere anket kağıtlarını, anket no ve tc noları sınıf sınıf dağıttım haftasonu evde girin hepsini dedim bu kadar basit :D

Hocam niye siz dert ediyorsunuz? Sınıf rehber öğretmenleri ne yapıyor sizin okulda pardon?

aakcakaza' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
Hocam niye siz dert ediyorsunuz? Sınıf rehber öğretmenleri ne yapıyor sizin okulda pardon?

bence de bu bizim görevimiz değil arkadaşlar!

valla adamlar yazıda idarenin belirleyeceği öğretmen internete girer diye bi açıklama var, yani iş yine bize kalabilir, ses çıkarmazsan itelerler görevi, işte yazdıki o bölüm;

Anket doldurma işlemlerinin basılı form üzerinden velilerce 17 Haziran 2011 tarihine kadar tamamlanmasının sağlanması gerekmektedir. Söz konusu basılı anketlere ilişkin bilgilerin internet üzerinden girişleri ise okul yönetimlerince belirlenecek öğretmenler tarafından 9 Eylül 2011 tarihine kadar tamamlanacaktır.

acer50' Alıntı:
tefbis i girmeye başladık ancak sistemden kaynaklanan hatalardan kimlerin girildiğini anlayamıyorum, hangi öğrencilerin anketinin girildiğini, hangilerinin girilmediğini gösteren bi yeri var mı bu TEFBİS İn?
Bunu ben de merak ediyorum.Yok mu bilen?

acer50' Alıntı:

ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum...İKS'de görebiliyoduk sonuçları bunda yok mu öyle bişey???

tefbis ayrıntılarda çok sıkıntılı bir altyapıya sahip. Bu yıl anca bu kadar olur bu iş. Liste istedik bütün okulu alfabetik sıra ile verdi. Hayatımda gördüğüm en saçma listeleme biçimi okul için düşünüldüğünde. Kısacası bu sene aceleye geldi. Biz öğretmenlere verdik ama öğretmenlerin umurlarında bile değil her zamanki gibi. Size iteklemeye kalkarlarsa kesinlikle arıza çıkarın tek başına bitecek bir iş değil. Zaten sorumlu da değilsiniz.

acer50' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

bence de bu bizim görevimiz değil arkadaşlar!

valla adamlar yazıda idarenin belirleyeceği öğretmen internete girer diye bi açıklama var, yani iş yine bize kalabilir, ses çıkarmazsan itelerler görevi, işte yazdıki o bölüm;

Anket doldurma işlemlerinin basılı form üzerinden velilerce 17 Haziran 2011 tarihine kadar tamamlanmasının sağlanması gerekmektedir. Söz konusu basılı anketlere ilişkin bilgilerin internet üzerinden girişleri ise okul yönetimlerince belirlenecek öğretmenler tarafından 9 Eylül 2011 tarihine kadar tamamlanacaktır.
bizim idare sınıf öğretmenlerini görevlendirdi

Bizde de sınıf öğretmenleri görevlendirildi.Tefbisin saçma ve karışık listesiyle, e okulun tc kimlikli listesini eşleştirip, altına da giriş adreslerini yazarak sınıf öğretmenlerine verdim, onlar da bilgisayar odasında girdiler 2 günde.Bu arada tefbisin verdiği listeyle e okulda öğrenci arama bölümünde sınıf seçerek listele dediğimiz liste birbirini tutuyor bilginiz olsun...

arkadaşlar bizim bazı arkadaşlar geçen dönem verilen anket numaralarını kaybetmişler. Şimdi girmeye çalışıyorlar giremiyorlar Ben delisteleme ekranına giriyorum ve anket öğrenci listesine ulaşamıyorum . Anket nolarına nasıl ulaşabilirim bilgisi olan var mı?

TEFBİS de yetkisi olan kişi görebiliyor. Ya da ayarlar menüsünden yetkilendirmelerden --> Listeler --> Anketler i de işaretliyorsunuz. Daha dün yaptık oluyor :)

Geri