Televizyon Alsak diyorum

Kodla Büyü

kakababa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Slm arkadaşlar, 106 ya da 119 ekran led plazma bir televizyon almak istiyorum bunun için ayırdığım bütçe 2500-3000TL. Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz çok uyduruk markalar dışında televizyon var mı acaba?

Acele yoksa bekleyin yeni modeller gelmeye başladı öncekilerin fiyatları düşebilir. Birde 4k ultra hd ler yaygınlaşsın o zaman çok inecektir fiyatlar...

lg 47la660s ile philips 47pfl6008 arasında epey inceleme yaptım

sonunda tv yi görüntü için alacağım düşüncesi ağır basınca phiilps aldım

kliksada 1 hafta önce 2400 tl ye aldım. şimdi 2600 tl yazmışlar

görüntü olarak nereye sorarsanız sorun ne kadar inceleme yaparsanz yapın philip lg den önde

en azından bu ikisi arasında

smart tv ve menü geçişi yavaş

kapanma sorunu hdd takınca ve yüksek boyutlu filmler aınca oluyor bazen

alt yazı problemi yok

ben 4 günlük kullanıcı olarak gayet memnunum philips den

plazma ben de düşündüm ama enerji sarfiyatı ve yansıma probleminden doalyı almadım

Hocam bizde tv almayı düşünüyoruz. Sony istiyorduk ilk başta ama sony artık tv üretmeyecekmiş bu nedenle ileride arıza durumu vs olursa parça sıkıntısı yaşayabiliriz diye vazgeçtik. LG de karar kıldık. Araştırıyoruz bizde :roll:

Sağolun arkadaşlar bir arkadaş sormuş çok fazla bir acelemiz olmamakla birlikte 2 ay içinde almayı planlıyoruz hocam. Sonynin televizyon üretmeyeceğinide buradanduymuş olduk sağolun.

42la740s tavsiye ederim görüntü kalitesi mükemmel fiyatı da uygun 106 ekran
dış tasarımda çok hoş

40 f7000 ve 40f8000 bu hafta turuncu indirimdeler 2300 ve 2500 lira kaçırmayın şuan piyasanın en iyi televizyonu

lg-47LA740S daha estetik duruyor.
Samsung neden düşünmüyorsunuz hocam? 2 senedir kullanıyoruz.Netliği çok güzel.Gelenler hayran kalıyor.

kakababa' Alıntı:
47LA860V

Bu ürün hakkında ne düşünürsünüz?
Hocam bende var o ürün 2013 Ekim civarında almıştım. Görüntü kalitesi, elle kumanda, akıllı kumanda vs ile televizyon mükemmel.

Tek olumsuz yanı açık söylemek gerekirse banding sorunu olması. Biraz da şans işi bu. Bu sorun çoğu model ve marka da var. Farketmek biraz dikkatli bakmayla oluyor. Dikine gölgelenmeler oluyor ve özellikle tek rengin hakim olduğu, kayan sahnelerde belli oluyor. Normal bir kullanıcı anlayamaz bile. Ama yüksek fiyat verip bu sorunun olması serefsizlik bence. Her markada var bu sorun, yani o yüzden LG'ye demedim sadece.

En sevdiğim özelliği miracast. Direk general mobile discoveriyi bağlıyorum kablosuz olarak. Teldeki filmleri vs. TV de izliyorum. TV'nin kendi interneti de kabloyla bağlanırsa güzel. Kablosuz olarak çekim gücü bilgisayar ve telefona göre düşük.

gules84' Alıntı:
lg-47LA740S daha estetik duruyor.
Samsung neden düşünmüyorsunuz hocam? 2 senedir kullanıyoruz.Netliği çok güzel.Gelenler hayran kalıyor.
hocam açıkçası lg bu konuda daha önde gibi geliyor bana. Arada 1 tane philips koydum onunda sebebi olumsuz yorum görmedim o ürün ile ilgili yinede philips konusunda hala ön yargım var

LG 47LB670V almaya karar verdim 2014 ürünü olması ve işletim sisteminin kendini güncelliyor olması etkili oldu

philisp kullanıcısı olarak görüntü hariç hiç bir şeyinden memnun değilim.
smart kumanda flash eksiği, kanal geçişleri hepsi lg ye göre çok çok yavaş. hele lg nın akıllı kumandasını kullandktan sonra...

Arkadaslar ben de tv alacagım fakat bu konuda hicbir bilgim yok 2000-2500 tl arasi smart tv özellikli televizyon önerileriniz neler? Bir de tv alırken nelere dikkat etmeliyim?

guldenmy' Alıntı:
Arkadaslar ben de tv alacagım fakat bu konuda hicbir bilgim yok 2000-2500 tl arasi smart tv özellikli televizyon önerileriniz neler? Bir de tv alırken nelere dikkat etmeliyim?
öncelikle hangi özelliğini daha çok kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor yani sizin için hangi özelliğinin önemli olduğu?görüntü kalitesi mi internete bağlanmak mı yoksa 3d film izlemek mi yada oyun oynamak mı?

senolak' Alıntı:
kakababa' Alıntı:
47LA860V

Bu ürün hakkında ne düşünürsünüz?
Hocam bende var o ürün 2013 Ekim civarında almıştım. Görüntü kalitesi, elle kumanda, akıllı kumanda vs ile televizyon mükemmel.

Tek olumsuz yanı açık söylemek gerekirse banding sorunu olması. Biraz da şans işi bu. Bu sorun çoğu model ve marka da var. Farketmek biraz dikkatli bakmayla oluyor. Dikine gölgelenmeler oluyor ve özellikle tek rengin hakim olduğu, kayan sahnelerde belli oluyor. Normal bir kullanıcı anlayamaz bile. Ama yüksek fiyat verip bu sorunun olması serefsizlik bence. Her markada var bu sorun, yani o yüzden LG'ye demedim sadece.

En sevdiğim özelliği miracast. Direk general mobile discoveriyi bağlıyorum kablosuz olarak. Teldeki filmleri vs. TV de izliyorum. TV'nin kendi interneti de kabloyla bağlanırsa güzel. Kablosuz olarak çekim gücü bilgisayar ve telefona göre düşük.
her markada var demişiniz banding her markada yok, ben 47la740 almıştım sırf o yüzden iade ettim bu lg lerde çok yaygın bi olay ben sony 46w905 aldım görüntü kalitesi 2013 ün en iyisi belki,banding filan kesinlikle yok hızlı zahnelerde en küçük bozulma yok zaten tepki süresi en düşük tvlerden birisi oyun oynamak için de çok ideal ...lg nin tek üstün yanı smart konusunda daha iyi

yusufcuk51' Alıntı:
guldenmy' Alıntı:
öncelikle hangi özelliğini daha çok kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor yani sizin için hangi özelliğinin önemli olduğu?görüntü kalitesi mi internete bağlanmak mı yoksa 3d film izlemek mi yada oyun oynamak mı?
Hocam öncelik görüntü kalitesi ama interneti de kullanmak istiyorum.

guldenmy' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
guldenmy' Alıntı:
Hocam öncelik görüntü kalitesi ama interneti de kullanmak istiyorum.
o zaman bu banding sorununu takmıcaksanız kafanıza LG almanızı öneririm 2014 modellerini araştırın LG 47LB670V bu model olabilir mesela...

Bende linkteki philipsin (6198) 106 ekranı var.1 yıldır kullanıyorum 2000 tl ye almıştım.Tasarım olarak sağlam ve güzel.Dıç çerçeve metal. smart özelliğini pek kullanmıyorum.Yavaş ve çok işime yarayan birşey değil.Görüntü çok canlı ve bozulma yok 700 hz yenileme hızı. Görüntüsünden memnunum dahili uyduyu kullanıyorum.
Benim için olumsuz yanı altyazılı filmlerde altyazı boyutu ayarlanmıyor, yazı boyutu çok küçük.Alt yazılı film izleme zevki bırakmadı. onun dışında memnunum.

guldenmy' Alıntı:
hocam ben de tv alacağım, bugün baya bi araştırdım, en çok beğendiğim model şuydu: http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-47LB652V/technical-specifications lg nin kendi mağazasında 2100 e kadar indirttim, ama daha araştırmaya devam ediyorum..

LG'de LA serisi 2013 LB serisi 2014 modeldir. Piyasada hala LA serisi Tvler mevcut LB'lere göre daha uygun fiyata sahipler. Mesela 47LA740s tv Kliksada şuan 2100 TL modeli araştırmanızı tavsiye ederim.

Geri