Televizyon Alsak diyorum

Kodla Büyü
Sevgili arkadaşlar konuya tekrar gözgezdirdim en son mesajımın üstünden birkaç mesaj yazılmış. Ben mayıs ayında LG 47lb670v modelini gittigidiyordan 2299tl yazarken aldım. %5 indirim çekim var. %3te Avantajix isimli siteden yönlendirme yaptığım için indirim aldım. Bana aşağı yukarı 2100 gibi bir fiyata geldi. Yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum ürünü ve oldukça memnunum. Eşim söylemese 2013 LA serilerinden alacaktım almışken 2014 olsun dedi kendisi bende uzunca bir araştırmadan sonra ona karar kıldım. Ölü piksel ve banding sorunu neredeyse hiç yaşamadım. Tek yaşadığım sorun kablosuz interneti zaman zaman görmemesi bende öyle olduğu zamanlar modemden ethernet kablosu takıp kullanıyorum zaten modem televizyon arası 2 metre sıkıntı olmuyor.

Bu televizyonun en büyük avantajı kendini güncelliyor olması. 2012de ilk çıkan akıllı telefonlardan olan galaxy ace aldım hala kullanıyorum, o zaman için yeni bir teknolojiydi şimdi iyiki almışım diyorum sanırım bu televizyon içinde aynı düşüncelerim olacak :)

Evimde led 102 ekran bir televizyon daha var vestelden ama inanın onun yüzüne bile bakmıyorum :)

Samsung led tv için (dahili uydu alici+3D+wifi+Smart+full hd) önerinize ihtiyaç var
Oturma odası için led tv bakıyorum.
Uzunluk: 5,5 m Genişlik: 3,5 m oda için
(3 yıl sonra şuan ki evi değiştirme ihtimali var)

Limit max:2.100-2.200TL

Boyutu dahil Diğer özellikler size kalmış. Akıllı kumandayı çok övüyorlar. Akıllı kumanda da olsun diyelim mi?
Kesinlikle olmazsa olmazım: kanal geçişi yavaş olmasın. (Lg ve philips için kanal geçişi yavaş deniyor forumlarda)

Lg'nin kanal geçişi yavaş denmişti 2 yıl önce 42lm615s almıştım. Şuan daha da yavaşladı ama benim için yine de o kadar sorun değil. Eğer sorun olursa en fazla 100 tl verilip bi uydu alıcısı alırsın.

3D özelliği o kadar da önemli değil. 2 Yılda toplam 3-4 tane 3D film izledim. Ona da ne kadar 3D denilebilir tartışılır. 3D için ayda yılda bir sinemaya gitmek daha mantıklı.

Wifi ve smart'tan kastedilen aynı özellikler sanıyorum. İşte bu kullanışlı bir özellik. LG'nin sihirli kumandası smartta iyi işe yarıyor ama wireless bir klavye olmadığı içinyazmak sıkıntılı. 47LA660S modeliyle verilen sihirli kumanda TV modunda iyi değil, kanal listesini görebileceğin tuş yok. Sadece aşağı yukarı kanallara geçiş yapıyorsun yada el hareketiyle geçiş yapmak istediğin kanalı çiziyorsun ki bu da pek kullanışlı değil.

Ben samsungu şahsen tercih etmediğim için TV'de LG'den yanayım. Ama çok rahat TV konusundan LG'den daha kötü olmadığını söyleyebilirim.

2000 tl bütçe ayırdığınıza göre 47" samart özellikli akıllı kumandalı herhangi bir samsung alabilirsiniz çok kafa yormayın.

cevap için teşekkürler
lg kanal geçişi için lg müşteri hizmetleri aradım 1-6 saniye arası normal kabul ediyoruz dediler... bu yavaşlığın dahili veya harici uydu alıcıyla alakası olmadığını söylediler...bi de onlara iletilen bellek doldu hatasıymış....
kendim de kuzenimde ölçtüm min 4 saniyede kanal değişikliği yapıyor...
özellik bakımından baktığında daha ucuza daha çok özellik var lg de... boyut bakımından da büyük... ancak işte kanal+bellek beni soğuttu... yoksa gözü kapalı lg alıyordum

Geri