Toshiba mı? Asus mu?

Kodla Büyü

lleoni510

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2. el notebook almaya karar verdim. Adobe ile uğraştığım ve biraz da oyunu sevdiğim için bütçeme göre Core 2 Duo olması ve ekran kartının en az 512 paylaşımsız olmasını tercih ediyorum. Biraz araştırdım birkaç marka öne çıkıyor. DELL, TOSHIBA, ASUS. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Elektronik biraz şans işidir, marka kötülemek de istemiyorum ama tecrübelerimizide paylaşmalıyız bence.
Acer bizzat kullandım. İki defa ekran kartı çipi yandı.
HP nin 2.el piyasası geniş ama bir iki arkadaşım aşırı ısınma problemi yaşadı.
LG nin netbook unu kullanıyorum, memnunum ama notebook olarak performansı nedir bilmiyorum.
Birde Packard Bell nasıldır? Kullanan arkadaş varmıdır?
Teşekkürler..

packard bell kullandım ben 3 sene. gerçi benim de pek özenli kullanmadığım gerçeği var ama uzak dur hocam sen.

Toshiba laptopum vardı. a50-111 şu an 7. senesinde hala çalışıyor cdrom ve dahili hoparleri bozuldu.

1 senedir asus n53 sv kullanıyorum bu laptop dan da memnunum. Asus un laptopları çok sağlam yaptıklarını arkadaşımın laptopunu kullanmasından biliyorum.

Toshiba ve sony vaio daha kaliteli ama fiyat farkı fazla. Yeni laptop alıcam yakında, alıcam en kaliteli laptop asus olur. zaten 4-5 sene sonra değiştirme ihtiyacı doğuyor. Benim şuanki seçimim Dell den yana ama iki ay içinde değişirse bilemem

Hocam ben 4 senedir asus kullanıyorum. İlk aldığım 3 ayda cdrom arıza verdi, garantiden değiştirdiler yine 3 ay gibi sonra yine bozuldu. Hala bozuk olarak duruyor. Daha da uğraşmadım...
Onun dışında hiç bir problemi görmedim. Bu iş biraz şans işi gibi geliyor.

hocam asus ile toshiba yı karşılaştırmak reno ile audiyi karşılaştırmak gibi. tabi ki tartışmasız toshiba.

1. tercihim Toshiba, 2.Tercihim Dell.

Diğerlerine bakmam bile. Bende toshiba var. Mübarek Canavar gibi. Daha bir kez bile mavi ekran hatası almadım. Yıllardır kullanıyorum. Daha bir parçası bile bozulmadı.

asusun bazı modelleri çok ısınır iyi araştırmak lazım. hocam merak ettim lenovo yu hiç kimse yazmamış?

sadece marka önemli değil, model model de değişiklik gösterebiliyor, en iyisi kulanan birsini bulup ona sormak bence.

0nursah' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Asus un laptopları çok sağlam yaptıklarını
kasası çatlamış iki asus biliyorum sayın hocam

benim asusun da kasası çatladı, ekranla klavyenin olduğu kısımın birbirine bağlandığı yerden kırıldı, öle düşürme falanda yok, bi iki kere okula getirmişti, dolmuşta sallandığından olduğunu düşünürum, hiç te hoyrat kullanmamıştık, böle bi sorun olduğunu asusun burdan okudum, demekki sorun bende değil asustaymış :)

aslında önemli olan markadan ziyade modele odaklanmak gerek. asus'un f3sv serisini duymamışsan hiç ekran kartı çipseti problemi var ve kasa çatlaması oldu. toshiba keza hatırlayamadığım bir modelinde şarj kablosu sorunu vardı. bu iki sorun da kronik sorun. velhasıl marka değilde model bence ön planda olmalı.

elektronik açıkca şans işi hocam. çünkü üretici firmalar ne kadar kaliteli üretim yapyorum desede, kendilerine hata payı koyuyorlar. toshiba iyidir desem, arkadaşımın 2 yıl boyunca uğraştığı dava sonucunda tekrar aldığı bilgisayar aklıma geliyor birşey diyemiyorum :D, asus desem yine benzer bir şekilde bir arkadaşıma denk geldi. ama ikisi arasında seçim yapılması zorunluluğu varsa toshiba ilk tercihim olur. ben MSI kullanıyorum 5. yılına girdi pc, şu ana kadar hiçbir arıza çıkartmadı.

asus kullanıcı olarak bu güne kadar bir sorun görmedim. Arkadaşların dediği gibi biraz şans işi. Fiyat performans hangisi uygun ise yani indirim de iken bulup almak mantıklı. Bana soranlara böyle cevap veriyorum. Asus - Dell - Toshiba olabilir.

eski çalıştığım okuldan tecrübeliyim format için o kadar çok asus getirdiler ki inceleme fırsatım oldu o yüzden asuslarla ilgili hiç olumlu düşünmüyorum zırt pırt bozuluyor performansı da hoşuma gitmiyor. kendim se 5 yıldır toshiba kullanıcısıyım ve toshibadan memnunum bir daha laptop almam gerekirse yine toshiba alırım

0nursah' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Asus un laptopları çok sağlam yaptıklarını
kasası çatlamış iki asus biliyorum sayın hocam

Ben asus alıpta sorun yaşayanı çevremde rastlamadım. Hatta çok hor kullanan bir arkadaşın defalarca yere düşürerek her tarafı çatlamış bir asusun donanımsal bir sorun çıkartmadan çalıştığını biliyorum.

asus kullandım m51 modeli, 1,5 sene sonra kasası çatladı para iadesi aldım, şimdi toshiba quismo f60 modeli 2 kere harddisk yüzünden servise gitti, servise gittiğimde aynı sorunu olan başka bir toshiba daha gördüm. bunu da ek olarak belirteyim.

Ben hp kullanıyorum 3. senesinde parçalarında herhangi bir bozukluk yok ama ısınmadan kaynaklanan aşırı fan sesi rahatsız edici oluyor bi süre sonra. Toshiba bu konuda çok daha iyi olduğunu her teknoloji markete girdiğimde fark ediyorum.
Ama dell de düşünülmeli
Bir sonraki laptopum bu markaların ergonomik kasaya sahip, kampanyada olan ürünleri olur...
Vaio-Dell-Toshiba-Lenovo harbiden güzel laptoplar.........

asus'un f serilerinde menteşe sorunu var. Bendeki f3f modeli. 5 yıldır kullanıyorum. 1,5 yıldır sağ menteşe kırık. bir menteşe ile idare ediyorum. bir çok kişide bu problem var. hatta geçenlerde birisi satılığa çıkarmış 300 tl istiyordu. Piyasadaki k serilerindeki menteşeler de sanki f serilerindekilere benziyor. Diğer taraftan n serilerindekilerin sağlam olduğunu tahmin ediyorum. Ben de yeni bir notebook almayı düşünüyorum. Bu yine bir asus olacak. Bence tasarım olarak gayet güzeller ve fiyat/performans olarak da uygunlar.

EnTRoPi' Alıntı:
1. tercihim Toshiba, 2.Tercihim Dell.

Diğerlerine bakmam bile. Bende toshiba var. Mübarek Canavar gibi. Daha bir kez bile mavi ekran hatası almadım. Yıllardır kullanıyorum. Daha bir parçası bile bozulmadı.

bu lafa ettiniz ya akşama kalmaz mavi ekranı görürsünüz :D

dell inspiron 1520 4. senem donanım sıkıntısı yaşamadım. Yakın zamanda ikinci bir laptop olarak yine dell aldım ve tanıdığım 2 arkadaşa da dell aldırdım. Bence düşünülebilir bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Toshiba a350-212 aldım 2sene evvel, dün bataryası bozuldu. Batarya hiç şarz olmuyor. Teknik servisi batarya ve adaptörde 1 sene garanti var diye yapmadı.
Akşam arkadaşlara gittik Toshiba L serisi notebook vardı. Bataryası nerede dedim. Benimkinin de bataryası bozuldu hiç sarz tutmuyor dedi . Satınalalı 2.5sene oldu dedi.
Ayrıca sana şunu diyeyim. geçen sene yapılan araştırmada Asus en az sorun çıkaran marka oldu.
http://www.notebook.gen.tr/incelemeler/ ... nlari.html

Hocam, 2004'den beri toshiba kullanıyorum tamam sağlam makineler ancak şu fan sesi artık sinirlerimi bozmaya başladı. Bir daha sırf sağlam diye toshiba almayı düşünmüyorum çünkü yıllardır fan sesinden bıktım artık. Yani alet internette gezerken bile fanı çalıştırıyor yetmiyor daha açılır acılmaz fan devreye giriyor yeter artık. Bence diğer bilgisayarları deneyin derim...

Tek kelimeyle TOŞ... 2006 da Core2 Duo yeni çıkmıştı. Bu günleri düşünerek aldım ve hala kullanıyorum. Stabilite arıyorsan TOŞ...

anadoluman' Alıntı:
Toshiba a350-212 aldım 2sene evvel, dün bataryası bozuldu. Batarya hiç şarz olmuyor. Teknik servisi batarya ve adaptörde 1 sene garanti var diye yapmadı.
Akşam arkadaşlara gittik Toshiba L serisi notebook vardı. Bataryası nerede dedim. Benimkinin de bataryası bozuldu hiç sarz tutmuyor dedi . Satınalalı 2.5sene oldu dedi.
Ayrıca sana şunu diyeyim. geçen sene yapılan araştırmada Asus en az sorun çıkaran marka oldu.
http://www.notebook.gen.tr/incelemeler/ ... nlari.html

Bugün 1 arkadaş daha aradı bu toshibanın yetkili servisi nerede diye.
Ne oldu dedim: Bataryası bozuldu dedi. 1 haftada bozulan 3. toshiba oluyor.

Hocam bende DELL var. Tanıdığım hiç kimsede yok. Sorunlu bir ürün denk geldi ama yerinde destek hizmeti ile ertesi gün sorunumu çözdüler. Telefonla ücretsiz hattında hertürlü problemini çözmek için çelışıyorlar. Düşünmeni tavsiye ederim

ben 6 yıldır toshiba kullanıyorum.hala taş gibi makina.ancak artık bu kadar fazla para verilmesinin gerekli olmadığını düşünüyorum.zira fiyat farkı cidden çok fazla.bunun yerine dell, msi,packard bell alınabilir...

Geri