Toyota Corolla nın ön kaputu nasıl açılır?

Kodla Büyü

edersoy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arabanın markasını doğru yazdım mı bilmiyorum. Burada hava -10 dereceyi gördü. Cam sileceklerinin suyu donmuş. Radyotöründe suyuna bakmak istiyorum ama kaputu açamadım bi türlü. Nasıl açıcam acaba. :?

Direksiyonun altında solda kaput mandalı var burayı tutup yukarı kaldır. Daha sonra arabanın önüne geç simgenin hemen üstüne elini sok sağdan sola doğru kaydır. Bu şekilde kaput açılır. :)

Çok teşekkürler. Sırada radyotörün yerini bulmak var hadi hayırlısı. :)

edersoy' Alıntı:
Çok teşekkürler. Sırada radyotörün yerini bulmak var hadi hayırlısı. :)
ön ızgaralardan radyatör sürekli hava alır bu demek oluyor ki ızgaranın hemen arkasında. :)

Ön krom ızgaranın hemen arkasında radyatör. Kapağı alüminyumdur, solda plastik kapak görürseniz o da cam suyu deposudur.

Herkese çok teşekkürler. Yarın ilk iş ikisinide kontrol edicem. Sonuçları yazarım :mrgreen:

edersoy' Alıntı:
Herkese çok teşekkürler. Yarın ilk iş ikisinide kontrol edicem. Sonuçları yazarım :mrgreen:
hocam radyatöre hidrolik koyuyorsun, cam sileceklerininkine de antifiriz. sakın şaşırma. sola soğan sağa sarmısak.

benimkide geçen gün donmuştu. suyuna sıcak su karıştırdım. sonra güneşte beklettim.. çözülünce tüm suyunu boşaltıp "antifirizli oto cam suyu" alıp koydum.. radyotörler için "antifiriz" alman lazım.. kılık bakımı için bir ustaya götür. motor yağını, frenlerini, suyunu, bujilerini ve akünü kontrol etsinler.. bunlar önemli..

Neden şaka yapsın....toyota pek sorun çıkartmadığı için unutuluyor ya da öğrenilmiyor :) Ben de kitapçığına bakıyorum.

ilon' Alıntı:
Neden şaka yapsın....toyota pek sorun çıkartmadığı için unutuluyor ya da öğrenilmiyor :) Ben de kitapçığına bakıyorum.
kullandığı arbanın kaputunun nerden açılacağını bilmeyen sürücü mü olur hiç hocam..

Şahsen ben 3 ay sonra öğrendim....yani düğmeyi biliyorum fakat sağa doğru kaydırma işini bilmiyordum :) Bende silecek suyu koyarken öğrendim :)

Benim kaputta servisten servise açılıyor Allah şükür ama arada en azından yağ ve su seviyesini kontrol etmek için bilmekte fayda var :mrgreen:

btrci' Alıntı:
Abartın arkadaşlar abartın hatta toyotada önkaput da yok di mi :eek:
yok hocam kaput var da o kaputu açacak yeri sadece servis biliyor. kullanıcıların kullanması yasak.hatta eğer kullanıcı açarsa araç garanti dışı da kalıyor. ha birde kaput şifreyle açılıyor ve o şifreyi sadece servis biliyor. boru mu bu toyota :)

Yok şaka yapmıyorum. Ben 4 ay öncesine kadar direksiyonun başına geçmemiştim. Eşim kullanıyodu arabayı. Bu arada kaputu yine açamadım. Gerçi yağmur yağıyodu o yüzden çok dikkatli bakamadım. Artık bir sonraki denememdede beceremezsen benzincide rica edicem. Bu arada bayan şoförüm. Sanırım bu herşeyi açıklar.

Herkese teşekkürler, benzin alırken rica ettim. Açıp kaportayı koyduk cam suyunu. :D

en çok geri çağırılan arabay bilmem ama benim toyotam arıza yapmıyor o yüzden kaputu açmama gerek kalmıyor yağ değişiminden yap değişmine açılır onu servis yapar.

easytr' Alıntı:
ilon' Alıntı:

şu toyotayıda sorunsuz araba yaptınız ya, sizin hayatta arabaya binmeyişinize veriyorum bunu..forumlarda bir araştırın bakalım. en çok geri çağrılan arabayı...

Hocam her aracın her modelinde kronik sorunlar vardır illa ki, hiçbir araç kusursuz değildir. Bunda hem fikirizdir herhalde. Zaten senin de söylediğin gibi araç forumlarına bakıldığında, Hepsinin teknik destek veya sorun sayfaları doludur.

Amma velakin en çok geri çağıran markanın toyota olması onun kalitesizliğini veya kötülüğünü değil, tüketicilere verdiği değeri anlatır bence. Adamlar prestij ve para kaybını göze alıp bunu yapıyorlar. Umarım anlamışsındır.

Darısı diğer markaların başına.

easytr' Alıntı:
yağı mazot gibi yaktığı için kısa aralıklarla yağ takviyesi yapıldığından kaput sıklıkla açılıyordur :) her zaman söylüyorum, toyota abartılan bir araçtır, aynı segmentte aynı rakama çok daha iyi arabalar var. ayrıca siz diğer arabaları sürekli sorun mu çıkarıyor sanıyorsunuz? forumda birçok kişi ya 1. ya 2. arabasını kullanıyor hayatta...

Bu sefer de yağ işini sen abarttın hocam :) Her sabah yağlayalım o zaman toyotaları

Ayrıca sana göre abartılan bir araç olabilir sn. hocam. saygı duyarım ama sadece senin görüşün.

2012 de tüm kategorilerde TOYOTA > FORD > HONDA

güvenlik VOLVO > FORD > TOYOTA
kalite TOYOTA > HONDA > FORD
fiyat FORD > TOYOTA > HONDA
performans BMW > FORD > CHEVROLET > TOYOTA
çevrecilik TOYOTA > SMART > HONDA
dizayn CADİLLAC > BMW > MERCEDES
teknoloji MERCEDES > FORD > TOYOTA 'dır

Saygılar

Vallah clio kullanıyor diye clioyu övenler var. Bu demek oluyor ki herkes kullandığı arabayı bildiğinden onun üzerinden konuşuyor ama birde genel yargılar var birazda bunlara kulak vermek lazım yoksa şimdi alınacak bir karar sonradan pişmanlık getirebilir.
easytr hocam kafkas hocamızın dediği gibi arabaların geri çağrılması bir olumsuzluk olarak görülmemeli müşteri memnuniyetine önem veren firma yok denecek kadar az. Corollayıda bu kadar aşağılama bu haksızlık olur mazotlu da bir sorun olabilir ama benzinli olanda sorun yok. Haa araç mükemmel mi değil tabi. Bazı eksiklikleri var. Şunu kabul etmek lazım ki bir çok arabadan kaliteli.

Geri