Tubitak 4006 Birinci aşama başvuru durumu Yedek ?

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Buradaki Yedek ifadesi tam olarak ne anlama geliyor ?

Ekli dosyalar

• Başlıksız-3.jpg
    Başlıksız-3.jpg
    74.7 KB · Görüntüleme: 2,324
bilisimkml' Alıntı:

hocam yaptığınız başvurunun pdf çıktısını veriyor. Çıktı deselerdi daha az kafa karışabilirdi. Yedek dediklerinde sanki sistem çökebilirde aman siz yedeğinizi alın der gibi olmuş. Ben buradan başvuru pdf ini indirip okul müdürünün mail adresine yolladım.

Asil listede olmadiginizi ama yedek oldugunuzu belirtiyor. Maillerinizi ve tubitak a sık sık bakarak asil olup olmadiginiza bakin

togius' Alıntı:
bilisimkml' Alıntı:

hocam yaptığınız başvurunun pdf çıktısını veriyor. Çıktı deselerdi daha az kafa karışabilirdi. Yedek dediklerinde sanki sistem çökebilirde aman siz yedeğinizi alın der gibi olmuş. Ben buradan başvuru pdf ini indirip okul müdürünün mail adresine yolladım.

Ben sabahtan beri başvuru durumumuz yedek olarak anlıyorum. Nasıl böyle algılayabildiğimi de hiç bilmiyorum şu anda :)

bilisimkml' Alıntı:
togius' Alıntı:
bilisimkml' Alıntı:

Ben sabahtan beri başvuru durumumuz yedek olarak anlıyorum. Nasıl böyle algılayabildiğimi de hiç bilmiyorum şu anda :)
Hocam zaten siz dogru anlamissiniz. Gecen sene bizde yedektik sonra asil olduk. Basvuru durumunuz yedek su an

Hocam zaten siz dogru anlamissiniz. Gecen sene bizde yedektik sonra asil olduk. Basvuru durumunuz yedek su an[/quote]

Peki hocam bunun icin belirli bir sure var mi biliyor musunuz?
Siz yedek oldugunuz aciklandiktan ne kadar sure sonra asile gecmistiniz?

Arkadaşlar bazı sorularım olacak, bu projeyi okulda daha önce yürütenler cevaplarsa sevinirim?

Soru 1. Tübitak gerçekten tüm okullara fuar günü Ankara'dan bir "proje izleyicisi" gönderiyor mu?
(Çok okul var, bana mümkün gibi gelmiyor.)

Soru 2. Bu "proje izleyicisi" kılı kırk yarıp fuar günü hata ve eksik mi arıyor yoksa o günkü şenliğe ortak mı oluyor?
olumsuz "izleyici raporu" yazıldığı durumlar oluyor mu?

bilisimkml' Alıntı:
Hocam zaten siz dogru anlamissiniz. Gecen sene bizde yedektik sonra asil olduk. Basvuru durumunuz yedek su an

Peki hocam bunun icin belirli bir sure var mi biliyor musunuz?
Siz yedek oldugunuz aciklandiktan ne kadar sure sonra asile gecmistiniz?[/quote]
Hocam okullara ikinci bir yazin geldi bu sene 8000 okul kabul edilecek. Bize gecen sene mart gibi yanlis hatirlamiyorsam yedekten asille gectik. Illerin kontenjanlari var birde basvuru sayisi burada belirleyici oluyor. Tubitak 4006 telden arayarak bilgi alabilirsiniz. Ankaradan bir temsilci gelmiyor. Ilinizde bulunan universiteden temsilci program gunu uygun oluyorsa gelebilri. Sizden tubitak senlik fotolarini istiyor zaten sistem. Temsilci geldigi zaman harcama faturalarini isteyebilir. Her projeyi tubitak sistemine aktarim yapiyorsunuz senlik bitiminde.

Bizim başvurumuzda yedek görünüyor. Sadece bizim değil btr olduğum okulun hatta eşimin okulu da yedek. Başvuru durumu asil olan var mı yoksa sistem herkese yedek mi gösteriyor? Bilen varsa cevap verebilir mi?

erdembgo' Alıntı:
Bizim başvurumuzda yedek görünüyor. Sadece bizim değil btr olduğum okulun hatta eşimin okulu da yedek. Başvuru durumu asil olan var mı yoksa sistem herkese yedek mi gösteriyor? Bilen varsa cevap verebilir mi?
bizde de yedek hocam ben perşembe günü saat 5 gibi başvurmuştum,
yani başvuruların bitmesine 24 saat kala,
bana yedek olmamız normal gibi geldi.

Bizde yedek gözüküyoruz. Bu 3. Yılını genelde hep asıl yazar ve indirmemiz gereken belgeler çıkardı. Başvurular açıldığı 3 ya da 4. Günde basvurmustum oysa.

Birde geçen yıllarda başvuruda hemen 1 hafta sonra belli olurdu durum, bu yıl açıklamak için son başvuru tarihini beklediler.

Neyse mail atalım bakalım. Hayirlisi.

Basvurunun üçüncü günü başvurdum bende de yedek. Sanırım bütün başvuru yapanlarda yedek görünüyor.

geçen sene proje yürütücüsüydüm bu sene de inşallah yapıyoruz. geçen sene son günlerde başvurmuştuk yedekte bekledik mart gibi proje yapacağımız sonradan kesinleşti. bu sene müdür işi sıkı tuttu ilk gün ilk dakika başvuru yaptık asil görünüyor şu anda :mrgreen:

proje fuar günü herhalde bu kadar iş emek ve paradan sonra herşeyi hazırlamış oluyorsunuz neden eksik olsun ki? ve gelen kişi neden eksik arasın? eksik arasa bile sonuçta bu olmamış hadi bakalım harcadığınız paraları da geri verin diyecek halleri yok. yapılmayacak, yapılınca olmayacak bir şey değil. hele bilgi araştırma denilen bir proje türü var ki her konuya oluyor...

proje deyince (ben dahil) böyle süper şeyler ortaya çıkaracaz felan gibi düşünüyoruz bi de okula para gelince ama aslında zor bir şey yok. bunu okula hibe edilmiş bir para olarak düşünün karşılığında istenen ise bilimsel araştırma yöntemlerini öğrencilere kazandırabilmek ve ciddi bir şekilde proje yapımının sağlanması. zaten verilen miktar da gayet tatmin edici fuar hazırlamaktan çok daha fazlasına da yarıyor.

biz mesela geçen sene renkli yazıcı ve laptop bilgisayar felan almıştık, harici hdd felan okul yeni olduğu için okulda olmayan bilimum malzemeler. şimdi bu sene bunlar için harcama yapmayacağız mesela başka işlere daha fazla para kalacak.

s_kajmeran' Alıntı:
Bizde yedek gözüküyoruz. Bu 3. Yılını genelde hep asıl yazar ve indirmemiz gereken belgeler çıkardı. Başvurular açıldığı 3 ya da 4. Günde basvurmustum oysa.

Birde geçen yıllarda başvuruda hemen 1 hafta sonra belli olurdu durum, bu yıl açıklamak için son başvuru tarihini beklediler.

Neyse mail atalım bakalım. Hayirlisi.

Hocam maili nereye atacaksınız. Sonucun kesinleşmesi açısından faydalı olur mu acaba?

Arkadaşlar Tübitak şu an için yedek-asil ayrımını yapmamış. Orada yedek yazması sistemsel bir hataymış. Sistemi takip edin dediler...

Aynı mesaj bana da geldi, sorum karşılığında.

Hocam,

Şu an yedek-asil şeklinde çalışma yapılmadı. Sistemden kaynaklanan bir sorun olsa gerek.

Lütfen ilgili sayfamızı takip edin.

İyi çalışmalar,

Merhabalar
Sistemden kaynaklı bir sorun olabilir. Lütfen dikkate almayınız. Okulunuzun desteklenmesine karar verilirse size mail yoluyla sözleşme gönderilecektir.
İyi çalışmalar

"4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrısında desteklenecek kurumlar, başvuru sırası ve il kotası göz önüne alınarak, 4006 çağrısının bütçesine göre daha sonra belirlenecektir. " şu an ki durum bu

Sayın hocalarım şu an belli değil ama eğer çıkarsa;

Robot projesi yapmak için ne yapmak (ne sergilemek) gerekiyor. Yani 25 proje diyorlar, tek bir robot ile 8-10 proje, diğer bir devre ile 8-10 proje bir kaç tane de Fen bilimleri sergisi yapsak olur mu acaba?

hocam bu fuar katılım için başvuru nedir?

benim anladığım bulunduğunuz okulda bölgede bir salonda siz okul olarak bilim sergileri mi düzenleyeceksiniz.
tek öğretmenlik iş değil, en az 5 öğretmen bir çalşmalı,

ya da başka sergilere okul olarak bir bilim sergisi ile mi katılacaksınız?

Geri