Tubitak 4006 Birinci aşama başvuru durumu Yedek ?

Kodla Büyü
Bize de onay maili gelmiş. Dikkatimi çeken proje tarihi girilmiş (7 ay)
Projenin Başlama Tarihi : 01.01.2016
Projenin Bitiş Tarihi : 01.08.2016
Fuar tarihi olarak biz 01-02/06/2016 demiştik ondan bahsedilmemiş.

can61' Alıntı:
Bize de onay maili gelmiş. Dikkatimi çeken proje tarihi girilmiş (7 ay)
Projenin Başlama Tarihi : 01.01.2016
Projenin Bitiş Tarihi : 01.08.2016
Fuar tarihi olarak biz 01-02/06/2016 demiştik ondan bahsedilmemiş.
Bize gelen mailde de bu şekilde, benim de dikkatimi çekti. Bu Temmuz sonuna kadar yapılabileceği anlamına gelir mi acaba?

proje başlama tarihi 1/1/2016 ise o tarihten itibaren ek ders alınabiliyor mu ark lar yoksa 2. dönem ilk haftadan itibaren mi ek dersleri baslar lar

Deneyimli arkadaşlara sorularım olacak,
okul ilk kez başvuruda bulundu ve kabul edildi,
malum okul idarecileri proje yürütücüsü olmadığından BT öğretmeni olarak ben oldum,
açıkcası tüm kırtasiye işlerinin bana kalmasından korkuyorum,
idarecilerin elini taşın altına koymayacağından çekiniyorum,
sizler nasıl yürütüyorsunuz işleyişi,
ayrıca kendiniz öğrencilerle proje hazırlıyor musunuz?

Hocam harcamalar makbuzlu. Ben proje hazırlamıştım. Planlama yapın. Ben proje duyurusunu yapıyorum ve herkesin projesinde kullanacağı materyallerin listesini istiyorum. Ona göre toplu alıyorum ve fatura kestiriyorum. Yine de idarenin desteği önemli...

Fazla yuzgoz olmadan proje yurutucusu gibi davranın. Öğrencilere bilgilendirme, öğretmenlere bilgilendirme. Birde egzersiz dosyaları var onlarla başvuru yapın, ek ders alınca herkes işini daha iyi yapıyor.

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam harcamalar makbuzlu. Ben proje hazırlamıştım. Planlama yapın. Ben proje duyurusunu yapıyorum ve herkesin projesinde kullanacağı materyallerin listesini istiyorum. Ona göre toplu alıyorum ve fatura kestiriyorum. Yine de idarenin desteği önemli...

Fazla yuzgoz olmadan proje yurutucusu gibi davranın. Öğrencilere bilgilendirme, öğretmenlere bilgilendirme. Birde egzersiz dosyaları var onlarla başvuru yapın, ek ders alınca herkes işini daha iyi yapıyor.

s_kajmeran hocam yorumunuzdan anladığım kadarıyla proje geliştiren tüm öğretmenler ek ders alıyorlar. Burada proje yürütücüsü diğer öğretmenlere de ekders ödeniyor diyebiliyordum yorumunuzdan anladığım da bu doğrultu da. Yanlışsam düzeltin. Egzersiz dosyaları ile başvuru yapın demişsiniz. Bu cümleyi açabilir misiniz? Teşekkürler.

@s_kajmeran hocamızdan bilgilendirme alabilir miyiz acaba? Bu egzersiz ve proje için çalışacak diğer öğretmenlerin ekdersi, planlaması vs nasıl yaptınız hocam? tecrübelerinizden faydalanmak isteriz.

Arkadaşlar Banka hesabını kendimiz mi açıyoruz acaba? Hesap kimin adına olacak acaba?

Bir de fatura okul adına mı kesilecek yoksa isme mi kesilecek? Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar işleyişi yazabilir mi?

latcakir' Alıntı:
Arkadaşlar Banka hesabını kendimiz mi açıyoruz acaba? Hesap kimin adına olacak acaba?

Bir de fatura okul adına mı kesilecek yoksa isme mi kesilecek? Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar işleyişi yazabilir mi?

7.2. Proje Yürütücüsü tarafından açılan banka hesabına transfer edilen proje destek tutarı, Bilim Fuarı organizasyonu ve faaliyetleri için harcanır.

Diyor zaten başvuruda yürütücünün iban numarası diye belirtilmişti hocam.

okulumuzda benden başka projeye arka çıkabilecek öğretmen yok hal böyle olunca proje başlamadan bitmiş oluyor. projenin iptali için herhangi bir işlem yapmaya gerek var mı acaba.sözleşmeyi göndermemiştik.

Hocam proje ile katılacak olan herkes ekgersiz için başvurabilir. Sizde bir proje ile katılın EGZERSİZ yazın. Planlama içim ben öğretmenlere ve öğrencilere kurs-seminer gibi bişey yapıyorum. Genelde her öğretmenler 1-2 proje bekliyoruz.

Bu projelerle ilgili kullanılacak malzemeleri belirleyip topluca alıyoruz.

Harcamalarda faturaya bilmemne kodlu 4006 tubitak bilim fuarı yazdiriyoruz. Klavuzda var. Vergi No kısmı tc mız oluyor.

Bir taslak oluşturun öğretmenlere dağıtın örnek projelerde başlıkları kullanabilirsiniz. Elektronik ortamda onları saklıyorum. Giriş aşamasında yardımı oluyor.

Örnek bir projeyi afiş haline getirin okulda sergileyen ne yapacakları hakkında bilgi sahibi olsunlar.

Onaylayip gondermezseniz zaten kabul edilmiyor diye biliyorum. Ama yine de bir toplantı düzenleyin. Her öğretmen basit 2 proje yapabilir. Güzel oluyor. Öğretmenlere projenin basitligini sitedeki örneklerle anlatın genelde kabul ediyorlar.

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam proje ile katılacak olan herkes ekgersiz için başvurabilir. Sizde bir proje ile katılın EGZERSİZ yazın. Planlama içim ben öğretmenlere ve öğrencilere kurs-seminer gibi bişey yapıyorum. Genelde her öğretmenler 1-2 proje bekliyoruz.

Bu projelerle ilgili kullanılacak malzemeleri belirleyip topluca alıyoruz.

Harcamalarda faturaya bilmemne kodlu 4006 tubitak bilim fuarı yazdiriyoruz. Klavuzda var. Vergi No kısmı tc mız oluyor.

Bir taslak oluşturun öğretmenlere dağıtın örnek projelerde başlıkları kullanabilirsiniz. Elektronik ortamda onları saklıyorum. Giriş aşamasında yardımı oluyor.

Örnek bir projeyi afiş haline getirin okulda sergileyen ne yapacakları hakkında bilgi sahibi olsunlar.
hocam bir şey sormak istiyorum,
fuar günü proje izleyicisi gelip o olmamış bu olmamış,, o niye böyle, bu niye öyle...........
böyle birşeyler olurmu,
ilk kez yapmak istiyoruz ve böyle bir tedirginliğimiz var,

Yok hocam zaten belli bir kontenjan var. İlla gelecek diye bişey yok. Çok karismazlar. Çocukların yaptığı proje sonuçta onlarda çok bir beklenti de olmuyorlar. 3 yıldır yapıyoruz birkez geldi. Sıkıntı yapmadı. Korkmaya, tedirgin olmaya gerek yok. Sadece fuarın varlığını denetlemeye geliyorlar. Şu olmamış vs demezler. Demedilerde. Hatta beğenmişti bize gelen Prof. Şimdilerde çocuğunu bile bize verdi :)

Amaç basitçe bişeyler yapmak. Hocalar rehberlik etsin, abartı çocukların boyundan büyük islere kalkismayin o konuda sıkıntı çıkabiliyor. 2 projemiz için internetten kopyala yapıştır olmuş demişti, (ilimizin kaleleri projesi hazırlamıştilar onu elestirmisti). Ama sorun yapmadı.

Örneklere bakarsanız sizden beklenti çok bişey değil. Çocuklara anlatın hocam, cok istekli oluyorlar. Sene Sonu sertifika da veriyorsunuz süper oluyor.

s_kajmeran' Alıntı:
Yok hocam zaten belli bir kontenjan var. İlla gelecek diye bişey yok. Çok karismazlar. Çocukların yaptığı proje sonuçta onlarda çok bir beklenti de olmuyorlar. 3 yıldır yapıyoruz birkez geldi. Sıkıntı yapmadı. Korkmaya, tedirgin olmaya gerek yok. Sadece fuarın varlığını denetlemeye geliyorlar. Şu olmamış vs demezler. Demedilerde. Hatta beğenmişti bize gelen Prof. Şimdilerde çocuğunu bile bize verdi :)

Amaç basitçe bişeyler yapmak. Hocalar rehberlik etsin, abartı çocukların boyundan büyük islere kalkismayin o konuda sıkıntı çıkabiliyor. 2 projemiz için internetten kopyala yapıştır olmuş demişti, (ilimizin kaleleri projesi hazırlamıştilar onu elestirmisti). Ama sorun yapmadı.

Örneklere bakarsanız sizden beklenti çok bişey değil. Çocuklara anlatın hocam, cok istekli oluyorlar. Sene Sonu sertifika da veriyorsunuz süper oluyor.
Sayın hocam ben bi işgüzarlık edip fuar tarihini 15-16 Mart demiştim ama bu kadar uzun bir onay süreci de beklemiyordum. Bir ay kaldı neredeyse ve bu zaman mümkün değil yetmez. Sözleşmede malumunuz fuar tarihi tübitak'a bildirilerek değiştirilebilir, 01.08.2016 proje bitiş tarihi diyor. Bu bildirme işi hangi yolla olacak acaba, mail attım fakat cevap yok. Bilginiz var mı?

Hocam mail atın. 4006li bir mail adresi vardı. Birde arayın cevap verip yol gösteriyorlar. Sıkıntı olmuyor.

Evet hocam mail attım ama aramadım. Yarın ararım fakat maile dönüş yapmadılar. Teşekkür ederim..

erkan_ays' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Sayın hocam ben bi işgüzarlık edip fuar tarihini 15-16 Mart demiştim ama bu kadar uzun bir onay süreci de beklemiyordum. Bir ay kaldı neredeyse ve bu zaman mümkün değil yetmez. Sözleşmede malumunuz fuar tarihi tübitak'a bildirilerek değiştirilebilir, 01.08.2016 proje bitiş tarihi diyor. Bu bildirme işi hangi yolla olacak acaba, mail attım fakat cevap yok. Bilginiz var mı?
Proje numarasını belirterek yine mail üzerinden talepte bulunabileceğime dair mail geldi. Bilginize.

Hocam yapacaklarını planlayin, egzersiz planı oluşturun alırsınız. En basit bir proje ile bu başlıktaki planı kullanın.

Fatih projesi Rehber öğretmenleri egzersiz açabiliyor mu ? DYK 'da problem çıkmıştı bu da mı aynı kapsamda değerlendiriliyor ?

Geri