Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
Bugün testleri tamamladım. Tahtalar verileri problemsiz alabiliyor. Eğer client te hata meydana gelirse resim işlemleri sekmesine hataları izlemek için hata yakalama kodlarını ekledim. Ayrıca kilit ekranı titreme problemini giderdim. Slayt efektleri 176 adettir. Efektler random olarak geliyor. Stabil çalıştığını gördüğüm için kurulum linkini ekliyorum.

ETA 1.7 Özellikleri:

* Usb ile kilit Açma
* Pc ve Androidten panoya şifre kopyalama.
* Android telefon ile barkod okutarak kilit açma
* Android ten bilgisayarı kapatma
* Androidte açık kalma süresi eklendi. Süre ilerledikçe kalan zamanı gösterme eklendi. Süre dolduğunda kilitle ve bilgisayarı kapat butonları pasif hale getirildi.
* Şifre Yanlış olduğunda durum kısmında şifre yanlış uyarısı, tahtada internet olmadığı zaman internet bağlantısının olmadığı mesajı eklendi.
* Kurulum ekranında şifre belirlenme özelliği eklendi.
* UsbAnahtar programında 3 kademeli güvenlik düzeyi belirlendi. En güvensiz düzey 3. düzeydir. Bu düzeyde usb nin serial nosu kaydedilmiyor. Bu düzeyi bazı flashların serial nosunda problem olduğu zaman kullanabilirsiniz.
* Akıllı tahta sağ tuşa kilitlenme süresi eklendi.
* Akıllı tahta sağ tuşa android ile kilit açıldığında, android kilitini iptal ederek ekranın kilitlenmesini sağlayan kilitle butonu eklendi.
* Client uygulaması otomatik kilitli tahtaları bulma özelliği eklendi. Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir tahtanın başlangıç ve bitiş IP aralığını yazmanız gerekiyor.
* Androidten Eba,Mebbis ve E-okul gibi sitelere şifre aktarıp otomatik oturum açma.
* Androidten Açılan İnternet Sayfasını kapatma.
* Tahtadan sağ tuş internet bölümden Eba,Mebbis ve E-okul gibi siteleri açıp şifre aktarma.
* Windows 10 ile uyumlu.
* Herhangi bir şekilde kilit programı kapatıldığında kapanma süresine bakılmadan bilgisayarı kapatma.
* Client programı ile herhangi bir bilgisayardan ip adresi ile kilit açma.
* Servis yazılımı ile Windows açıldığında hızlı biçimde kilit ekranının açılması.

* Uyarı - 1: Windows8 veya windows10 da hızlı açılışı kapatın. Aksi takdirde tahta kapatılıp açıldığında kilit ekranı gelmeyecektir.
* Uyarı - 2: Androidte mutlaka kayıt bölümünden program şifre belirleyiniz.

Program kurulum aşamaları:
AKILLI TAHTADA YAPILACAKLAR:

1-Kurulum.exe programını çalıştır. Kurulumu başlatın. Kur düğmesine basın
2-Program şifre belirleyiniz. Bu şifreyi android ve usb anahtarda kullanacaksınız. Onun için belirlediğiniz bu şifreyi unutmayınız
3-Son düğmesine tıklayınız. Bilgisayarı Yeniden Başlatın.

KİLİT PROGRAMI OLMAYAN BİLGİSAYARDA YAPILACAKLAR

1-Flash Belleği bilgisayara takın.
2-UsbAnahtar.exe programını çalıştırın.
3-Program şifre bölümüne yukarıdaki 2. adım ile belirlenen şifreyi yazın. Diğer alanları doldurma isteğe bağlı. Anahtar oluştur düğmesine basın.

ANDROİD UYGULAMASINI KURMA

1-ETAnahtar.apk ve zxing.apk programlarını kurun.
2-ETAnahtar programını açın.
3-Kayıt Bölümünde program şifreye akıllı tahtada belirlenen şifrenin aynısı yazın. Diğer bölümler isteğe bağlı, doldurmak mecburi değil. Kaydet butonuna basın. Ayrıca fatih ağını bağlanmayı unutmayın.
4-Bağlan bölümünden Barkod ile Kilit Aç butonuna basarak, barkod bölümünü okutarak kilit açabilirsiniz.

Kurulum Videoları Aşağıdaki Bağlantıda:
Program Kurulum:
https://drive.google.com/file/d/12EfQZxJ0U47WrGIQ5IxF6rbnJw62Sk75/view?usp=sharing
Kilit Açma: https://drive.google.com/file/d/1-V8rMQDlKAVSwYZjgSXWlFIIKuHMSn25/view?usp=sharing
Android kurulumu: https://drive.google.com/file/d/1Oh1w4su87r-4zhFDt4WZx4claAigw-Oz/view?usp=sharing

ETA 1.8 Özellikleri:

1-UsbAnahtar ile kilit açıldıktan sonra görev çubuğu sağ tuş menüden açık kalma süresi belirleyip, flash bellek olmadan ekranın açık kalması özelliği eklendi. Bu sayede bir flash ile birden fazla akıllı tahtanın kilidinin açılması sağlandı.

2-Virüslere karşı flash bellekte anahtar dosyasının otomatik bulunması özelliği eklendi.

3-LCD Pano özelliği ile tahtalara duyuru, ders programı, nöbet yeri ve resim gönderebilirsiniz. Tahtalara gönderilen resimlerin kayıt yeri C:\Users\Public\Documents\ETA\Resimler

4-Kurulum yapılmış bilgisayarda istediğiniz zaman kurulum.exe programının ikinci adımı ile şifre değişikliği yapabilirsiniz.

5-Android 1.8 geliştirildi. Kullanıcı profili eklendi. Bu profil sayesinde iki okulun şifre bilgileri saklanabilecek.

6-Android 1.8 dosya gönderme özelliği eklendi. Dosya Gönderebilmek için; telefonun hafızasında ETA klasörüne gönderilecek dosyayı kopyalayın. Ardından uygulamayı açın. kopyala bölümünde eta klasörüne kopyalanan dosyaların listesini göreceksiniz. Listeden bir dosya seçip, gönder butonuna basın. Eğer barkod aç ile bağlantı sağladıysanız, dosyanız gönderilecektir.

Eta klasörüne kopyalanacak dosyaların isimlerinde boşluk ve Türkçe karakter olmamalı. Bir de wifi çekiminin iyi olduğu yerde dosyayı gönderin. Aksi takdirde time out hatasını alırsınız. Bu hatayı alırsanız tekrar dosyayı göndermeyi deneyin.

Dosya gönderilirken buton pasif olacak. Tekrar aktif olduğunda dosya hedefine ulaşmış olacak ve başarılı gönderildiğine ilişkin mesaj alacaksınız. Dosyanın kayıt yeri: 'C:\Users\Public\Documents\ETA dır.

7-Birden fazla duyuru eklenme özelliği eklendi.
8-Xml formatında tahtalara bilgiler gönderilmesi sağlandı.
9-Resimlere slayt geçiş efekti eklendi. 176 Adet efekt random olarak ekrana gelecek.
10-Windows hızlı açılış aktif iken kilit açık kalıyordu. Artık zaman dolduğunda kilit ekranı otomatik gelecek. Dolayısı ile hızlı açılış seçeneğini bu sürümde aktif hale getirebilirsiniz.
11-Arka plan da çalışan uygulamalar işlevini gördükten sonra otomatik kapatılacak. Performans artışları sağlandı.
12-Tam ekran ve en üstte gelme seçenekleri düzeltildi.
13-Meslek liseleri için günlük sınıf seçeneği eklendi. O gün hangi sınıf varsa o sınıfın ders programı gelecek.
14-Ağda bilgisayarı görebilmek için client ve tahtalara ayar bölümüne gecikme süresi eklendi. Açık tahta bulunamadığında ms değerini yükseltiniz. 1000 ms 1 sn dir.
15- Kurulum ile ilgili doküman, Kodlar ve tüm uygulamalar rar dosyasının içerisindedir.

Uyarılar:

- Clientte LCD pano sekmesinde gerekli ayarları yaptıktan ve Dosya Okuma seçeneğini Excel'e getirdikten sonra kaydet, ardında excel dosyası oluştura tıklayınız. (Excel dosyası oluşturma seçeneğine ders sayısı öğretim şekli değikliğinde mutlaka tıklayınız.) Excelde gerekli eklemeleri yapınız, kaydedin ve exceli kapatın. Sonra clientten xml dosyası oluştura tıklayınız. Bu sayede tahtalara bilgiler gönderilecek.

-Eğer okulda ağ yoksa tahtada ayar.exe yi çalıştırın. Ip Tipini yok seçeneğine getiriniz. Clientte Resimler klasöründeki Veri.xml ve resimleri tahtada C:\Users\Public\Documents\ETA yoluna kopyalayarak ağdan verileri çekmeden de kullanabilirsiniz.

- Farklı ağlar birbirini görmüyorsa, eta program ayarlarını aynı ağda bilgisayarlar birbirini görecek şekilde ayarlama yapınız.

- Client uygulaması ilk defa çalıştırıldığında mutlaka ağda çalışma izin uyarısına izin verin. Manuel izin izin denetim masasından güvenlik duvarından izin verebilirsiniz.

- Client uygulamasının resimler klasörüne yerleştirdiğiniz dosyaların Türkçe karakter ve boşluk olmamasına dikkat edelim.

- Client uygulaması ile Dosya gönderirken Veri Gönderme ayarını kapalı konumda tutunuz.

- Client uygulamasında diğer Tahtaların Resim dosyalarını alabilmesi için de Veri Gönderme ayarını açık konumda tutunuz.

Güncelleme Tarihi: 25.10.2018

1.8 Kurulum ve Kullanım Videoları:

https://drive.google.com/open?id=1F4og49U6E-1nbzs6nKivrgBZTrrfjNCr
https://drive.google.com/file/d/17jDNifmwLCVOdAKT9XlcpHzd3Au4iLF5/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1BKW3m5NN9CVNN_DK63DnOCFRsj5DgoWz/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1dhvzfKgzoWydXQ3GSo8pwpGbn7B82IdH/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1UKZJ2LaFtkYdOKSBGSmPVzSp9MbgPsyF/view?usp=drivesdk

Güncel Sürümü, Kodları, Kurulum ve Kullanım Kılavuzu olan indirme bağlantısı 1. Sayfaya Eklendi.
https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/eta1-8-3-rar.61117/

Son düzenleme:
Bugün testleri tamamladım. Tahtalar verileri problemsiz alabiliyor. Eğer client te hata meydana gelirse resim işlemleri sekmesine hataları izlemek için hata yakalama kodlarını ekledim. Ayrıca kilit ekranı titreme problemini giderdim. Slayt efektleri 176 adettir. Efektler random olarak geliyor. Stabil çalıştığını gördüğüm için kurulum linkini ekliyorum.
Emeğine sağlık hocam daha kullanmadım ama 1 senedir takipteyim çok emeğin var teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim

Hocam çok teşekkürler, çok emek verdin

Murat hocam programı denemek istedim bugün client den tahtaları bir türlü bulamadım yapmadığım ayar kalmadı bütün ip aralıklarını denedim client programını çalıştırdığım bilgisayar Fatih ağına WiFi adaptörü ile kablosuz olarak bağlı yardımcı olursanız sevinirim

Murat hocam programı denemek istedim bugün client den tahtaları bir türlü bulamadım yapmadığım ayar kalmadı bütün ip aralıklarını denedim client programını çalıştırdığım bilgisayar Fatih ağına WiFi adaptörü ile kablosuz olarak bağlı yardımcı olursanız sevinirim
Hocam client sekmesinde ip aralık kısmına tahtadaki bilgisayarın ip aralığını yazacaksınız. Örnek 10.27.93.1-254 eğer bulamadı ise gecikme süresini 100 veya 1000 gibi değer yazıp kaydet düğmesine basıp tekrar arayacaksınız.
Ben de bugün arama yaptığımda tahtaları bulamamıştı. Meğer tahtaların ip aralığını yanlış yazmışım. 10.27.93.1- 254 yerine 10.27.7.1-254 yazdığım için bulamadım. Doğru ip yi yazdığımda açık olan 10 tahtayı buldu. Müdür bey de o zaman yanımdaydı. Açık olan tahtalara duyuru gönderdik. Dersten çıkan öğretmenlere duyuru gelip gelmediği sorduk, geldiklerini söyledi.

Uyarı: Virüs tarama programları kurulumu veya ağ üzerinden mesaj gönderimini engelleyebiliyor. Dolayısı ile kurulum yaparken virüs taramayı kapatın veya programa izin verin. (izin verilecek uygulamalar: Eta_Service.exe, lock.exe, etamenu.exe)
Bugün başıma gelen olayı açıklayayım. Tahtalara yeni uygulamayı güncelleme yaparken, bir sınıfta windowsun defender uygulaması etaservisi.exe karantinaya aldı. Tahtada bir türlü servisi başlatamadım. Karantıdan geri alınca uygulama flasha ve program files e geri yüklendi. Program çalıştı.
Evde de test yaptımda da bitdefender antivirüs programının güvenlik duvarı veri alış verişini engellediğini gördüm. Güvenlik duvarını kapatarak çözümü buldum. Antivirüs programı Güvenlik duvarını yukarıda yazdığım uygulamalara izin vererek de çözüm bulunabilir.

Son düzenleme:
thumbnail_IMG_2563.jpg
thumbnail_IMG_2565.jpg
thumbnail_IMG_2567.jpg

thumbnail_IMG_2568.jpg

hocam ilk iki foto tahtalardan aldığım ip aralığı 3. foto client kurduğum bilgisayarın ip si 4. fotoda clientten arama yaptırdığımda çıkan sonuç dosya gönderme kapalı gecikme 100 ms bir yanlış varmı varsa düzelteyim bu şekilde yaptığımda bulmuyor hocam ayarlarda bir sıkıntı yoksa yarın daha fazla vakit ayırıp tekrardan denerim tahtalarda total 360 var ama kurulum yapaken izin verdim birde kaldırıp deniyeyim client açtığım bilgisayarda da avast var onuda devre dışı bırakıp tekrardan denerim yarın

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 61094 Ekli dosyayı görüntüle 61095 Ekli dosyayı görüntüle 61096
Ekli dosyayı görüntüle 61097
hocam ilk iki foto tahtalardan aldığım ip aralığı 3. foto client kurduğum bilgisayarın ip si 4. fotoda clientten arama yaptırdığımda çıkan sonuç dosya gönderme kapalı gecikme 100 ms bir yanlış varmı varsa düzelteyim bu şekilde yaptığımda bulmuyor hocam ayarlarda bir sıkıntı yoksa yarın daha fazla vakit ayırıp tekrardan denerim tahtalarda total 360 var ama kurulum yapaken izin verdim birde kaldırıp deniyeyim client açtığım bilgisayarda da avast var onuda devre dışı bırakıp tekrardan denerim yarın
Ayarlarda problem yok. İp aralık 2 yi kullanmazsanız da olur. Çünkü tahtalar 10 ile başlayan ip de. Virüs tarama programlı kaynaklı probleminiz.

En son paylaştığınız programı kuruyorum ama açılışta kilit ekranı gelmiyor...

Hocam selamlar hocam herşey tamam tek eksiğim excel dosyasındaki verileri yansıtmayı beceremedim resim değişikliğinde veya duyuru kısmında sıkıntı yok ama excel kaydettiğim halde tahtada sizin oluşturduğunuz şablon verileri görünüyor. Acaba neyi eksik yaptım???

Murat hocam virüs programlarını kaldırıp güvenlik duvarından erişim izinlerini verdiğim halde clientten tahtaları göremiyorum ne yapsam acaba
Bt sınıfındaki tahtadan da denedim sonuç gene aynı

Hocam selamlar hocam herşey tamam tek eksiğim excel dosyasındaki verileri yansıtmayı beceremedim resim değişikliğinde veya duyuru kısmında sıkıntı yok ama excel kaydettiğim halde tahtada sizin oluşturduğunuz şablon verileri görünüyor. Acaba neyi eksik yaptım???
Hocam kayıt okumayı excele getirip, xml dosyası oluştur butonuna basın client te. Client güncel dosyaları gönderecek. Yani resimler klasöründeki her değişiklik tahtalara yansıyacak. Xml ve resim dosyası değişikliklerinde tahtadaki veriler güncellenecek. Güncelleme esnasında clienti açık bırakın.

Son düzenleme:
Murat hocam virüs programlarını kaldırıp güvenlik duvarından erişim izinlerini verdiğim halde clientten tahtaları göremiyorum ne yapsam acaba
Bt sınıfındaki tahtadan da denedim sonuç gene aynı
Hocam bir de herhangi bir tahtadan client uygulamasını çalıştırın. Gecikme süresini 1000 ms yapın, kaydet butonuna basın client uygulamasını kapatıp tekrar açın ve tarama yapın.

Arkadaşlar etaservice.exe programını neden virüs olarak gördüğünü çözdüm. Sebebi client programının resimler klasörü ile tahtanın eta klasörünü eşitleyebilmesi için tahtada servis programına eta klasörünü silme komutu veriyordum. Yani komut olarak şöyle:
DeleteDirectory('C:\Users\Public\Documents\ETA\'); Bu haliyle Windows defender virüs olarak algılıyor.

Eta servis.exe yi şu şekilde düzelttiğimde virüs olarak algılamıyor.
if DirectoryExists( 'C:\Users\Public\Documents\ETA') then
DeleteDirectory('C:\Users\Public\Documents\ETA\');

Şunu anladım. direk silmeye çalıştığında Windows virüs olarak algılıyor. eğer komutu ile klasörün varlık durumuna göre sorgulama yaptığımızda virüs olarak algılamıyor. Bugün bunu öğrendim.

Sonuç olarak virüs olarak algılaması hoş bir durum olmadığı için etaservis.exe güncelledim. Yeni etaservice dosyası aşağıdan indirebilirsiniz. Dosyaların derlenmiş halini anasayfa atacağım. Kodları da ekleyeceğim. Bir de kurulum videolarını yayınlayacağım.
ETA_Service.exe dosyasını kurulum yapmadan önce ETA klasörüne kopyalayıp eskisi ile değiştirin.

Ekli dosyalar

• ETA_Service.rar
    698.6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
nerede hata yapıyorum anlamadım sınıfları ders saatlerini-nöbetleri aktaramadım xml oluştur da yaptım ancak olmadı yardım hocam??

nerede hata yapıyorum anlamadım sınıfları ders saatlerini-nöbetleri aktaramadım xml oluştur da yaptım ancak olmadı yardım hocam??
1-Kayıt Okuma ayarını Excel olarak ayarlayınız.
2-Client uygulamasını kapatınız.
3-Client uygulamasını açınız.
4-XML dosyası oluştur butonuna basınız.
5-Verileri almasını istediğiniz tahtada usb yi çekip kilit ekranına geçmesini sağlayınız. Veriler güncelleniyor yazısı ekrana geldi ise güncel veriler alınmış olacak.
Uyarı: Tahtada ayar yaparken sınıf isimini küçük girdiyseniz (Örneğin 5a), excelde de Büyük harf girdiyseniz (Örnek:5A) veriler okunmayacaktır. Büyük küçük harf duyarlı.
Videoları drive yüklüyorum. En kısa zamanda paylaşacağım.

1-Kayıt Okuma ayarını Excel olarak ayarlayınız.
2-Client uygulamasını kapatınız.
3-Client uygulamasını açınız.
4-XML dosyası oluştur butonuna basınız.
5-Verileri almasını istediğiniz tahtada usb yi çekip kilit ekranına geçmesini sağlayınız. Veriler güncelleniyor yazısı ekrana geldi ise güncel veriler alınmış olacak.
Uyarı: Tahtada ayar yaparken sınıf isimini küçük girdiyseniz (Örneğin 5a), excelde de Büyük harf girdiyseniz (Örnek:5A) veriler okunmayacaktır. Büyük küçük harf duyarlı.
Videoları drive yüklüyorum. En kısa zamanda paylaşacağım.

teşekkürler uğraşayım hocam olmazsa videolarınızı beklerim. Son olarak Sınıf ismini "Fen" olarak girmiştim bunun etkisi var mı

hocam bir önceki android sürümde sorunlar oluyordu program kitleniyordu , yeni sürümde bu sorunlar çözüldü mü emeğiniz için teşekkürler...

murat hocam ;
duyuru bölümü çok kasıyor gibi yada donuyor sanki buna bir çözüm varmı
bide duyuru aralığı yani ÖRNEK: 1.duyuru ile 2.duyuru'da zaman ayarlama yapabilirmisiniz?

murat hocam ;
duyuru bölümü çok kasıyor gibi yada donuyor sanki buna bir çözüm varmı
bide duyuru aralığı yani ÖRNEK: 1.duyuru ile 2.duyuru'da zaman ayarlama yapabilirmisiniz?
Faz1 faz2 mi? Bir duyuru bölümünü video alarak gönderebilir misiniz? Burada payalaşmak istemezseniz, özelden gönderebilir misiniz?

Etkisi Yok Excel ve Tahtada Fen olarak girdiyseniz problem yok.
LCD Pano Ayarları:

https://drive.google.com/open?id=1KexG0C4Id2TCWU__imKdmsiEERVEVgHO
Hocam videodakinin aynısı yaptım ben şöyle ifade edeyim 1-odamdaki laptoptan Fen sınıfındaki veya 5A sınıfındaki öğretmen nöbet çizelgesini veya öğrenci ders programını-slayttaki resimleri değiştirebiliyor muyum? Yoksa 2- sadece tahtaya kurulum yaptıktan sonra tahtada mı xml oluştur vb. İşlemleri yapınca mı aktarıyor?
Ben ilk sorduğum gibi anladım yapamadım 2.sorum gibiyse sıkıntı yok tahtada işlev tamam. Ama şöyle ki laptoptan tahtadaya erişimimde sıkıntı yok duyuru gönderebiliyorum. Kilitleme açma işlemlerini yapabiliyorum. İlk sorum gibiyse size ulaşmak isterim beceremedim:((

Hocam videodakinin aynısı yaptım ben şöyle ifade edeyim 1-odamdaki laptoptan Fen sınıfındaki veya 5A sınıfındaki öğretmen nöbet çizelgesini veya öğrenci ders programını-slayttaki resimleri değiştirebiliyor muyum? Yoksa 2- sadece tahtaya kurulum yaptıktan sonra tahtada mı xml oluştur vb. İşlemleri yapınca mı aktarıyor?
Ben ilk sorduğum gibi anladım yapamadım 2.sorum gibiyse sıkıntı yok tahtada işlev tamam. Ama şöyle ki laptoptan tahtadaya erişimimde sıkıntı yok duyuru gönderebiliyorum. Kilitleme açma işlemlerini yapabiliyorum. İlk sorum gibiyse size ulaşmak isterim beceremedim:((
Hocam şöyle söyleyeyim. Her sınıfa ayrı bilgi gönderilmiyor. Hepsine client uygulamasındaki resimler klasörü gönderiliyor. Resimler klasördeki resimler ve excel ile oluşturduğunuz tüm sınıfların ders programı, tüm haftanın nöbet bilgileri ve tüm duyurular xml dosyası olarak gönderiliyor. Tahta xml den kendine uygun verileri çekiyor. Ders programında değişiklik yaptığınızda xml dosyası oluştur düğmesine tıklarsanız veya resim klasörüne resim ekleyip çıkarırsanız, client resimler klasörü değiştirilme tarihi değişecek ve dolayısı ile tüm tahtalara güncelle gidecek. Sonuç ititibariyle client resim klasörü ile tahtadaki eta klasörü client açık olması durumunda eşitlenir. Clientten veri almasını sağlayan kilit ekranı. Kilit ekranı ayarlarda belirtiğiniz ip aralığına ms gecikme süresinde cliente veri almak için mesaj gönderir.
Eğer her sınıfa ayrı bilgi göndermek için tahtada ayarlar uygulamasında ip yok seçeneğini seçip. Client te arama yapıp. O bilgisayara dosya gönder seçeneği ile göndermelisiniz. Bu ayar ile eşitleme olayı iptal olur. Hemde gönderdiğiniz dosyalar eta klasöründe kalıcı olarak kalır.

murat hocam kolay gelsin,
clientte resimler klasöründeki dosyaları tek tek göndermek mi lazım,
veri.xml, 1.jpg gibi

bide tahtayı açıp kapatıyorum, veri güncelleniyor diyor, tahtadaki ders programı ve resimler siliniyor, yeniden yüklemem gerekiyot

Arkadaşlar programı en sonunda murat02 hocam sayesinde kullanabildim. Kullanmayan veya kullanmakta kararsız kalan arkadaşlar için bilgi vereyim. Öncelikle tahtada günlük ders akışı, nöbetçi öğretmenler, aşağıda duyuruların yer alması ve okul logolarını vb. görselleri kullanabildiğim slayt geçişleri mükemmel. Benim en çok beğendiğim durum tahtaya duyuru gönderebilmemiz. Yani yapılacak genel duyurular veya özel durum gerektiren öğrencilerin çağırılması vb gerektiğinde kullanışlı Nöbetçi öğrenciyi tek tek göndermeye veya sınıfları tek tek dolaşmaya gerek yok. Programda emek sarfeden Murat hocamızın emeğine sağlık çok teşekkür ederim.

murat hocam kolay gelsin,
clientte resimler klasöründeki dosyaları tek tek göndermek mi lazım,
veri.xml, 1.jpg gibi

bide tahtayı açıp kapatıyorum, veri güncelleniyor diyor, tahtadaki ders programı ve resimler siliniyor, yeniden yüklemem gerekiyot
Hocam tahtanın kilit ekranında yaklaşık 10 sn beklerseniz resimler client ten alınacak. Eğer client te resimler klasörüne resim ekleyip çıkarmazsanız veya xml dosyası oluştur düğmesine tıklamazsanız. Veriler güncellenmeyecek. Yani clientten aldığınız en son dosyalar kalıcı olarak kalacak. Clientten güncel verileri almasını istemiyorsanız tahtada-ayarlar.exe-ip yok seçeneğini işaretleyip kaydedin. Böyle bir ayar ile clientten resimler klasörünü almayacak. Ama dosya gönder seçeneği ile resim ve bilgi gönderebilirsin.

Geri