(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
hocam yönetici diski oluşturdum.deneme amaçlı tahtadan yazılımı kaldırmaya çalıştığımda şifre okunamadı hatası verdi

programı yeni tanıyorum, emeğinize sağlık. Kolaylık açısından bir tane mobil anahtar oluşturup, tahtaları güncelleyin demişsiniz. Arkadaşların telefonlarında mobil anahtar oluştururken öğretmen adı ve öğretmen koduna aynı değeri gireceğiz galiba. Şifre bölümüne müdahale edecek miyiz?

programı yeni tanıyorum, emeğinize sağlık. Kolaylık açısından bir tane mobil anahtar oluşturup, tahtaları güncelleyin demişsiniz. Arkadaşların telefonlarında mobil anahtar oluştururken öğretmen adı ve öğretmen koduna aynı değeri gireceğiz galiba. Şifre bölümüne müdahale edecek miyiz?
Teşekkürler hocam.
Her öğretmenin telefonunda ayarları yaparken aynı öğretmen kodunu yazabilirsiniz.
Şifre bölümüne yazacağınız ise ana programın giriş şifresidir.

Merhabalar, ben de programı yavaş yavaş tanıyorum. Şöyle bir sorunum var. Programı ilk indirip okul bilgisayarına kurduğumda eski sürümü kurmuşum. Şimdi güncelle dedim ve güncelledi. Güncellenene kadar geçirdiğim sürede birkaç öğretmenin telefonuna mobil anahtar tanımlamıştım. Hala o mobil anahtarları görüyorum güncel sürümünde de ancak sürekli "Hesap bilgilerinde yanlışlık var lütfen ayarlar penceresinden hesabınıza giriş yapınız" diyor. Kurumsal mail adresini güncel sürümde kayıt ettirmiştim hatta onay mailini de onayladım. Bu hatayı neden alıyorum. Bir fikriniz var mı?

Merhabalar, ben de programı yavaş yavaş tanıyorum. Şöyle bir sorunum var. Programı ilk indirip okul bilgisayarına kurduğumda eski sürümü kurmuşum. Şimdi güncelle dedim ve güncelledi. Güncellenene kadar geçirdiğim sürede birkaç öğretmenin telefonuna mobil anahtar tanımlamıştım. Hala o mobil anahtarları görüyorum güncel sürümünde de ancak sürekli "Hesap bilgilerinde yanlışlık var lütfen ayarlar penceresinden hesabınıza giriş yapınız" diyor. Kurumsal mail adresini güncel sürümde kayıt ettirmiştim hatta onay mailini de onayladım. Bu hatayı neden alıyorum. Bir fikriniz var mı?
Merhabalar hocam.
Ayarlar penceresinden oluşturduğunuz hesabınıza giriş yaptığınızda mı alıyorsunuz bu hatayı.
Kurum kodunuzu özelden yazabilirseniz kontrol edebilirim ayrıca.

Merhaba hocam,
Tüm cevapları okuyamadığım için özür dileyerek buraya yazıyorum. Bir kaç sorum olacak.

* Program win 10 ile tam uyumulu mu?
* Time freeze gibi bir yazılımla kullanılması sıkıntı olur mu?
* Ayrıca öğretmenler kendi mobil verileri ile kare kod ile giriş yapabilir mi?
* Programın bazı özellikleri ücretli bazıları ücretsiz mi olacak ?

Merhaba hocam,
Tüm cevapları okuyamadığım için özür dileyerek buraya yazıyorum. Bir kaç sorum olacak.

* Program win 10 ile tam uyumulu mu?
* Time freeze gibi bir yazılımla kullanılması sıkıntı olur mu?
* Ayrıca öğretmenler kendi mobil verileri ile kare kod ile giriş yapabilir mi?
* Programın bazı özellikleri ücretli bazıları ücretsiz mi olacak ?
Merhabalar hocam. Estağfurullah.

1. Windows 10 ile uyumludur.
2. Timefreeze de bir klasörü eklerseniz sorun olmayacaktır. (özelden yazıyorum klasör ismini)
3. Karekod okutarak giriş yapılabilir. (android, ios)
https://mehcan.net/e-kilit/e-kilit-indir.html
4. Bu sene eklenen bazı özellikler ücretlidir hocam.
https://mehcan.net/e-kilit/buy.html

Sürüm güncellemesi yaptım ama okulda 30 tahtada eski sürüm var onları tek tek güncellemem mi gerek. USB ler açmıyor yeni sürümle oluşturulunca.

Sürüm güncellemesi yaptım ama okulda 30 tahtada eski sürüm var onları tek tek güncellemem mi gerek. USB ler açmıyor yeni sürümle oluşturulunca.
Ağ bağlantınız var ise tahtaları ağ üzerinden de güncelleyebilirsiniz. Eğer tahtalardaki sürüm çok eski ise kaldırıp güncel sürümü kurmanızı öneririm.
anahtar disk oluşturmada herhangi bir değişiklik yapılmadı hocam. Yani çok çok eski sürümlerde oluşturmuş olsanız da tahtaları açması gerekir. Bazı marka disklerde güvenli disk seçeneği işaretlendiğinde diskin algılanmaması gibi sorunlar olabiliyor. bu diskleri biçimlendirip güvenli disk seçeneğini işaretlemeden anahtar oluşturup deneyiniz.

Ağ bağlantınız var ise tahtaları ağ üzerinden de güncelleyebilirsiniz. Eğer tahtalardaki sürüm çok eski ise kaldırıp güncel sürümü kurmanızı öneririm.
anahtar disk oluşturmada herhangi bir değişiklik yapılmadı hocam. Yani çok çok eski sürümlerde oluşturmuş olsanız da tahtaları açması gerekir. Bazı marka disklerde güvenli disk seçeneği işaretlendiğinde diskin algılanmaması gibi sorunlar olabiliyor. bu diskleri biçimlendirip güvenli disk seçeneğini işaretlemeden anahtar oluşturup deneyiniz.
Hocam açmadı ama sadece 2 usb ile denedim. diğerlerinde denerim ama güvenli disk seçeneğini seçmedim.

Merhabalar hocam. Estağfurullah.

1. Windows 10 ile uyumludur.
2. Timefreeze de bir klasörü eklerseniz sorun olmayacaktır. (özelden yazıyorum klasör ismini)
3. Karekod okutarak giriş yapılabilir. (android, ios)
https://mehcan.net/e-kilit/e-kilit-indir.html
4. Bu sene eklenen bazı özellikler ücretlidir hocam.
https://mehcan.net/e-kilit/buy.html
Hocam ben de timefreeze ile kullanıyorum. Bana da yazar mısınız klasör ismini? Bir de e kilidi kurduğum halde kilit ekranıyla açılmıyor. Tekrar kurmak istediğimde de zaten kurulu kaldırıp geri kurun diyor. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ben de timefreeze ile kullanıyorum. Bana da yazar mısınız klasör ismini? Bir de e kilidi kurduğum halde kilit ekranıyla açılmıyor. Tekrar kurmak istediğimde de zaten kurulu kaldırıp geri kurun diyor. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.
Özelden yazıyorum hocam

Hocam iyi günler.
Programla ilgili karşılaştığımız bir sorun var konu hakkında bilginize ihtiyacımız var.
Hocam tahtalara hafizoglu.net'ten indirdiğim imaj ile format attıktan sonra kilit programınızı yükledim. Bir kaç gün geçtikten sonra bazı tahtalarda hem android telefondan program ile hem de USB ile kilit programını açmak istediğimizde program açılıyor ancak 10-15 saniye sonra kilit programı tekrar devreye giriyor. Yalnız bu sorunu tüm öğretmenler yaşamıyor. Öğretmenlerin telefonlarından ve USB'lerinden Anahtar kodlarını yenilesem bile bir kaç gün sonra yine aynı durum söz konusu oluyor.
Konu ile ilgili olarak daha önce karşılaştınız mı ve çözümü var mıdır?

Hocam iyi günler.
Programla ilgili karşılaştığımız bir sorun var konu hakkında bilginize ihtiyacımız var.
Hocam tahtalara hafizoglu.net'ten indirdiğim imaj ile format attıktan sonra kilit programınızı yükledim. Bir kaç gün geçtikten sonra bazı tahtalarda hem android telefondan program ile hem de USB ile kilit programını açmak istediğimizde program açılıyor ancak 10-15 saniye sonra kilit programı tekrar devreye giriyor. Yalnız bu sorunu tüm öğretmenler yaşamıyor. Öğretmenlerin telefonlarından ve USB'lerinden Anahtar kodlarını yenilesem bile bir kaç gün sonra yine aynı durum söz konusu oluyor.
Konu ile ilgili olarak daha önce karşılaştınız mı ve çözümü var mıdır?
Merhabalar hocam.
Daha önce karşılaşmadım hocam. Ama aklıma ilk gelen muhtemel durumlar şöyle

USB Anahtar ile bu durum olduğunda kilidin tekrar açılması gerekir. Tekrar kilit açılıyor mu?

Mobil anahtar ile Bu durum olduktan sonra tekrar kilit ekranını açtığınızda yine oluyor mu?

Ağ üzerinden otomatik Güncellemeler açık mı?
ekilit ağ üzerinden otomatik güncelleniyorsa kilit ekranı açılır ve tekrar kilitlenir hocam. Eğer tahtada deepfreeze tarzı bir program varsa tahta her yeniden başladığında kendini günceller.

Bu durumlardan biri olabilir mi?

USB Anahtar ile bu durum olduğunda kilidin tekrar açılması gerekir. Tekrar kilit açılıyor mu?
Hocam USB ile yapınca işlem sürekli tekrarlanıyor. Açılıyor 10 saniye sonra kilit ekranına düşüyor USB'yi çıkara kadar bu işlem tekrar ediyor.

Mobil anahtar ile Bu durum olduktan sonra tekrar kilit ekranını açtığınızda yine oluyor mu?
Evet hocam çok denemedim ancak 2 defa açtım kendisi kilit ekranına düştü yine.

Ağ üzerinden otomatik Güncellemeler açık mı?
Hocam Araçlar --> Otomatik Güncellemeler kısmında kutucukların hepsinde tik işareti var eğer kastettiğiniz bu ise. Ayarlarda otomatik güncellemelerle ilgili bir şey bulamadım.

ekilit ağ üzerinden otomatik güncelleniyorsa kilit ekranı açılır ve tekrar kilitlenir hocam. Eğer tahtada deepfreeze tarzı bir program varsa tahta her yeniden başladığında kendini günceller.
Hocam Araçlar --> Otomatik Güncellemeler kısmındaki tiklerin hepsini kaldırayım mı? Tahtalarda DeepFreeze tarzı programlar kullanmıyorum daha çok antivirüs tarzı programları kullanmayı tercih ediyorum ancak şu aralar kafama yatan bir antivirüs programı bulamadığım için şuan yüklü bir antivirüs programı yok tahtalarda.

Hocam bu sorun 2 tahtada karşıma çıktı. Tahtaların biri Wireless ( ağ kablosu kırık ) ile diğeri ağ kablosu ile bağlı. Ve en çok sıkıntıyı ağ kablosu ile bağlı olan tahta çıkarıyor.

Hocam USB ile yapınca işlem sürekli tekrarlanıyor. Açılıyor 10 saniye sonra kilit ekranına düşüyor USB'yi çıkara kadar bu işlem tekrar ediyor.

Evet hocam çok denemedim ancak 2 defa açtım kendisi kilit ekranına düştü yine.

Hocam Araçlar --> Otomatik Güncellemeler kısmında kutucukların hepsinde tik işareti var eğer kastettiğiniz bu ise. Ayarlarda otomatik güncellemelerle ilgili bir şey bulamadım.

Hocam Araçlar --> Otomatik Güncellemeler kısmındaki tiklerin hepsini kaldırayım mı? Tahtalarda DeepFreeze tarzı programlar kullanmıyorum daha çok antivirüs tarzı programları kullanmayı tercih ediyorum ancak şu aralar kafama yatan bir antivirüs programı bulamadığım için şuan yüklü bir antivirüs programı yok tahtalarda.

Hocam bu sorun 2 tahtada karşıma çıktı. Tahtaların biri Wireless ( ağ kablosu kırık ) ile diğeri ağ kablosu ile bağlı. Ve en çok sıkıntıyı ağ kablosu ile bağlı olan tahta çıkarıyor.
Hocam şunu dener misiniz rica etsem.
Tahtadan ekiliti kaldırın
Ana programı tekrar indirip eskisinin üzerine kurun
Yönetici diskinizi yeni anaprogram ile güncelleyin
Tahtaya tekrar kurun.
Yine olacak mı diye kontrol edin.

Aynı hata bende de oldu son kurulumda. Eski sürüm kullanıyorum. Sorun nedir nasıl çözdünüz.

Aynı hata bende de oldu son kurulumda. Eski sürüm kullanıyorum. Sorun nedir nasıl çözdünüz.
Hocam eski sürümü kaldırıp güncel sürümü kurmanızı öneririm.
Bu bahsettiğiniz sorun bazı dosyaların bozulmasına sebep olan bir hatadan kaynaklanıyor. Örneğin ekilit bir dosyaya yazarken(ana programdan gelen güncelleme esnasında) tahtanın kapanması dosya bozulmasına sebep olan durumlardan biri. bu ve buna benzer bazı özel durumlar için düzeltmeler güncel sürümde mevcut.

Hocam şunu dener misiniz rica etsem.
Tahtadan ekiliti kaldırın
Ana programı tekrar indirip eskisinin üzerine kurun
Yönetici diskinizi yeni anaprogram ile güncelleyin
Tahtaya tekrar kurun.
Yine olacak mı diye kontrol edin.

Hocam;
- Anaprogramın yedeğini aldım kaldırıp yeniden yükledim.
- Yönetici diskini biçimlendirip yeniden ayarladım.
- Sorun çıkaran tahtalarda hem güncelleme hem de kaldırıp tekrar yükleme yolu ile denedim.

bir kaç tahta da düzelme oldu ancak 1 tahta bir kaç günde bir bozuluyor.

Hocam;
- Anaprogramın yedeğini aldım kaldırıp yeniden yükledim.
- Yönetici diskini biçimlendirip yeniden ayarladım.
- Sorun çıkaran tahtalarda hem güncelleme hem de kaldırıp tekrar yükleme yolu ile denedim.

bir kaç tahta da düzelme oldu ancak 1 tahta bir kaç günde bir bozuluyor.
Hocam rica etsem telegram dan ulaşabilir misiniz?
Sorunu anlamak için bir kaç şey deneyelim. Özelden yazıyorum.

Hocam rica etsem telegram dan ulaşabilir misiniz?
Sorunu anlamak için bir kaç şey deneyelim. Özelden yazıyorum.
Benzer durumu yaşayanlar olabilir diye buraya yazmak istedim.
Hiç duyuru yayınlamadığınızda kilit ekranında öğrencilerin kullanabilmesi için internet tarayıcı görüntülenir.(eba, e-okul veya sizin eklediğiniz siteler). Ancak hocamın bu tahtasında, internet explorer simgeleri dahi yükleyemiyor ve kilit ekranını etkiliyor. Bu yüzden kilit ekranı kendini yeniliyor. Tahtada hiç internet olmadığında da simgeler yüklenmez. Ancak internet olmaması kilit ekranını etkilemez.
Eğer benzer bir sorun yaşıyorsanız şu an için en az bir tane duyuru oluşturup tahtalarda yayınlayabilirsiniz. Böylece kilit ekranı devreye girdiğinde internet explorer yerine duyurular görüntülenir.

Ekli dosyalar

• EXPLORER-HATA.png
    EXPLORER-HATA.png
    107.9 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
hocam deneme amaçlı indirmek istedim ilk defa ama sitenizden e kilit uygulaması indirilmiyor. Bakarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Geri