Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehcan

mehcan Site Gezgini

Ana programın yeni sürümünü eski sürümün üzerine kurabilirsiniz.
    Akıllı tahta yazılımlarını ağ üzerinden güncelleyebilirsiniz ancak mobil uygulamanın akıllı tahtaya bağlanabilmesi için akıllı tahta yazılımı kendisini windows güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekliyor bu sürümde. Bu yüzden akıllı tahtadan önceki sürümü kaldırıp yeni sürümü kurmak gerekecek.

2. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam 3 sorum var
    1. usb belleğe anahtar oluşturduktan sonra usb belleğe hiç bir dosya atıp-silemiyorum. İzne ihtiyacınız var diyor. Oysaki anahtar oluşturuken güvenli disk oluştur seçmiyorum.
    2. usb belleğe birden fazla hesabın anahtarını oluşturabilir miyiz?
    3. pc ye kurunca birden fazla hesap kullanabilir miyiz(örneğin bir Bt sınıfı için kilit oluşturup bir de tahtalar için oluştursak ikisini bir bilgisayardan yönetmek gibi)

3. karayakuplu

karayakuplu Üye

Mehcan Hocam sorunumu çok hızlı bir şekilde çözüp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.şu an hiçbir sıkıntım kalmadı.E-kilit programının 1.24 Alfa sürümünü bugün okuluma kurdum.Çanavar gibi çalışıyor tahtalarımı günceleye biliyor logo atıyor kiliti açıp kapıyorum.Müdür sisteme bayıldı.On numara adamsınız çok teşekkürler.

mehcan bunu beğendi.
  4. mehcan

mehcan Site Gezgini

1- güvenli disk seçeneğini işaretlemediyseniz program yazma izinleri ile ilgili herhangi bir işlem yapmaz hocam. Eğer önceden güvenli disk seçtiyseniz bu yüzden izinler ile ilgili sorun çıkıyor olabilir. USB diske sağ tıklayıp Özellikler->Güvenlik->Düzenle den izinleri açabilirsiniz. Buradan olmazsa format atmayı deneyin diske.
    2- Şu an Birden fazla hesap anahtarı yok hocam ama bir sonraki sürümde ekleyeyim inşallah.
    3- Hiç denemedim ama şu şekilde deneyebilirsiniz. Ana programı ikinci kez kurun ama kurulum yaparken kurulum dizinini farklı bir yer seçin. Kurulum bittikten sonra şifrenizi öncekinden farklı bir şifre belirleyin. Böylece akıllı tahtaların ana programı ve Bt sınıfının ana programı farklı olacaktır.

5. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hata ile ilgili detaylı bilgi verdiğiniz için ben teşekkür ederim hocam

6. memo_gk

memo_gk Site Gezgini

1.24 versiyon için arşiv hasarlı diyor hocam.tekrar yükleme yapabilirmisin. eline sağlık çok güzel bir program olmuş

7. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam şimdi indirdim. Sizde antivirüs engelliyor olabilir. Kurunca ya kadar antivirüsü devre dışı bırakabilirsiniz.

8. memo_gk

memo_gk Site Gezgini

Winrar yüzündenmiş hocam, açabildim ama ana program akıllı tahtada(win10) kurulum bitiminde masaüstünde kısayol oluşturmuyor ve şifre oluşturmayı isteyen pencere açılmıyor. Kendi bilgisayarımda da aynısı oldu(win7). Ama başka win7 bilgisayarında kurabildim. Akıllı tahtaya kurmam gerekiyor tüm et ler için. Program files içindende açılmıyor, simgelere tıklayınca hiçbişey gelmiyor ekrana. Akıllı tahtalara kurduğum win10 sitede ki exelsior kullanıcısının oluşturduğu imaj. Bir çözümü varmıdır?

9. mehcan

mehcan Site Gezgini

İmaj ile alakalı olduğunu sanmıyorum hocam. Antivirüs var mı? Varsa devre dışı bırakıp kurmayı deneyin hocam.

10. memo_gk

memo_gk Site Gezgini

Antivirüs programı yok hocam

11. mehcan

mehcan Site Gezgini

Kurulumun son aşamasında kısayol oluşturmayı ve kurulan ana programın çalışmasını engelleyen bir şey vardır muhakkak hocam. Dosyayı tekrar indirip kurmayı deneyin. Bir önceki sürümü de deneyebilirsiniz.

12. memo_gk

memo_gk Site Gezgini

Haklısın hocam son aşamada engelleyen birşeyler var. Biri önceki versiyonu beğendiğim için 1.24 sürümünü yükledim dedim, çalışan bilgisayar da kurulmaz oldu neyse biraz bakınayım çözmek için. Teşekkürler elinize sağlık

13. volkantb

volkantb Seçkin Üye Seçkin Üye

ana bilgisayardaki programı kaldırıp sıfırdan yükledim diğerlerini ağdan güncelledim.Ama diğer tahtalar wifi mobil uygulama açma işlemi çalışmıyor galiba tüm tahtaları da kaldırıp baştan mı yüklememiz gerekiyor bir de eski tanımlanmış yönetici flaşı yeterli olur mu yoksa yeni programda yeni bir yönetici flaşı ayarlamamız lazım.

14. mehcan

mehcan Site Gezgini

mobil uygulamanın akıllı tahtaya bağlanabilmesi için akıllı tahta yazılımı kendisini windows güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekliyor bu sürümde. Bu yüzden akıllı tahtadan önceki sürümü kaldırıp yeni sürümü kurmak gerekecek.
    Eski yönetici diskini kullanabilirsiniz ama öncesinde yönetici diski tekrar oluşturmalısınız. Ana ekrandaki yönetici diski tuşuna basarak oluşturacaksınız.

15. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam teşekkürler. Dediğiniz gibi okuma-yazma yetkisinde değişiklik yapınca çözüldü.
    Bir de fikir olması açısından söylüyorum yapımı kolay mı bilmiyorum ama yönetici programında kilit yüklediğimiz client tahtalardan da kaldırma işlemi olsa güzel olurdu. Geçen bir pc ye yükledim şimdi usb çalışmadığı için kaldıramıyorum mesela.

16. runalone

runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

süpersin

mehcan bunu beğendi.
  17. tunali11

tunali11 Site Gezgini

Hocam yönetici programı teldede olsa ne güzel olur

mehcan bunu beğendi.
  18. parrs

parrs Site Gezgini

ekilit programını kurdum imaj aldım ve tüm tahtalara imaj yüklemesi yaptım. Ana program hiçbir tahtayı görmüyor. Tek tahra açıkken bile görmüyor. Sebebi ne olabilir?

19. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam ağ üzerinden kaldırma eklenebilir. Öneriniz için teşekkür ederim

20. mehcan

mehcan Site Gezgini

İmaja kurmadan önceki ana programın kurulduğu pc ile sonraki pc aynı mı hocam.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal