(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Hocam ağdan görmüyorsa ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekleyin. Birde bilgisayar ismi ve akıllı tahta isimleri rastgele üretilmiş isim ise değiştirip öyle deneyin.
Ana programın kurulduğu pc ismi değiştirdikten sonra ayarlara girip kaydet tuşuna basın, yönetici diskini tekrar oluşturun ve akıllı tahtaya yönetici diskini takıp açılan pencereden ayarları güncelleyin.

Hocam benim kişisel bilgisayarımın adını değiştirdim.Güvenlik duvarına izin verilenler listesinde adı vardı zaten güncelledim.Programa girip kaydettim sonra akıllı tahtaya yönetici diskini takıp tamamen güncelleme yaptım hatta akıllı tahta adını da değiştirdim ama gene de ağdan akıllı tahtaları görmüyor tüm tahta ve benim bilgisayar kablosuz ağa bağlı tümünde avast yüklü ne yapmalıyım

Hocam benim kişisel bilgisayarımın adını değiştirdim.Güvenlik duvarına izin verilenler listesinde adı vardı zaten güncelledim.Programa girip kaydettim sonra akıllı tahtaya yönetici diskini takıp tamamen güncelleme yaptım hatta akıllı tahta adını da değiştirdim ama gene de ağdan akıllı tahtaları görmüyor tüm tahta ve benim bilgisayar kablosuz ağa bağlı tümünde avast yüklü ne yapmalıyım

Allah razı olsun hocam hallettim sorun ağ ile ilgiliymiş

Merhaba,
android uygulamasını Google Play e eklemeniz mümkün mü, ben indirip güvenilir kaynak vs diyerek kurdum ama her öğretmene anlatmak zor olur, akıllarında soru işareti kalmasın diye Play de olsa daha iyi olacaktır.

Merhaba,
Ana bilgisayarda güncelleme yaptım ve programı çalıştırdığımda ekteki resimde belirtilen hatayı alıyorum. Nedenini ve çözüm önerisini öğrenebilir miyim ?

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 73
Hocam hem öğretmenler odasındaki tahtayı hemde bilgisayarı ayrı olarak ana bilgisayar olarak kullanabilir miyiz?
sınıflardaki tahtalardan silmek istersek nasıl sileceğiz?

Hocam hem öğretmenler odasındaki tahtayı hemde bilgisayarı ayrı olarak ana bilgisayar olarak kullanabilir miyiz?
sınıflardaki tahtalardan silmek istersek nasıl sileceğiz?
Şu an için birden fazla ana bilgisayar yapılamıyor hocam.
Kaldırmak istediğiniz akıllı tahtaya yönetici diskinizi takın. Açılan pencereden ekilit i kaldırabilirsiniz.

@mehcan hocam ellerine sağlık çok güzel bir program olmuş.
Bir haftadır kullanıyorum gayet stabil çalışıyor. Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Arayüz çok sade ve kullanışlı,
Ağdan kontrol özelliği iş yükünü ortadan kaldırmış. (sayende laboratuvardan çıkmaz oldum. :) )
Google Play ve Apple Store a uygulamanın yüklenmesi olayına gelirsek bu kadar güzel ve kar amaçlı olmayan bir yazılım için kullanan herkesin katkıda bulunacağını düşünüyorum. Kullanan herkesin sembolik bir rakamı aktarmasıyla hallolur diye düşündüm. Tabi bu durum için sen ne düşünürsün bilemem. Fikrini iletirsen sevinirim....

Öneri olarak ;
Windows un açılmasıyla beraber tahmini 10 saniye sonra devreye giriyor. Benim için bu süre gereksiz. Acaba E-Kilit'in devreye girmesi için gereken süreyi ortadan kaldırsak ya da ayarlar sekmesine optinal olarak sunsan nasıl olur?

Saygı ve Selamlar...

Hocam iyi günler, biz dün tüm okula e kilit sistemini kurduk genel olrak düzgün çalışıyor yalnız bugün iki tahta da sorun çıktı. Akıllı tahta açılıyor e kilit programı devreye giriyor flash belleği takınca ekran simsiyah oluyor. Arka planda çalışıyor ama görüntü yok oluyor acil cvp verirseniz sevinirim hocam. Şimdiden teşk ederim.

Hocam iyi günler, biz dün tüm okula e kilit sistemini kurduk genel olrak düzgün çalışıyor yalnız bugün iki tahta da sorun çıktı. Akıllı tahta açılıyor e kilit programı devreye giriyor flash belleği takınca ekran simsiyah oluyor. Arka planda çalışıyor ama görüntü yok oluyor acil cvp verirseniz sevinirim hocam. Şimdiden teşk ederim.
Hocam taktığınız disk yönetici diski ise antivirüs yazılımı flaş içinde çalışan yönetim programını engelliyor olabilir. Bu yüzden takılıyor olabilir.

@mehcan hocam ellerine sağlık çok güzel bir program olmuş.
Bir haftadır kullanıyorum gayet stabil çalışıyor. Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Arayüz çok sade ve kullanışlı,
Ağdan kontrol özelliği iş yükünü ortadan kaldırmış. (sayende laboratuvardan çıkmaz oldum. :) )
Google Play ve Apple Store a uygulamanın yüklenmesi olayına gelirsek bu kadar güzel ve kar amaçlı olmayan bir yazılım için kullanan herkesin katkıda bulunacağını düşünüyorum. Kullanan herkesin sembolik bir rakamı aktarmasıyla hallolur diye düşündüm. Tabi bu durum için sen ne düşünürsün bilemem. Fikrini iletirsen sevinirim....

Öneri olarak ;
Windows un açılmasıyla beraber tahmini 10 saniye sonra devreye giriyor. Benim için bu süre gereksiz. Acaba E-Kilit'in devreye girmesi için gereken süreyi ortadan kaldırsak ya da ayarlar sekmesine optinal olarak sunsan nasıl olur?

Saygı ve Selamlar...

Katılıyorum. Herkes mutlaka ufak bir katkı yapacaktır :)

Son düzenleme:
mehcan hocam programı bir süredir kullanıyoruz. Öğretmenlerden şöyle bir şikayet geldi, oluşan kodu öğrenciler son 3 rakamı yanlış girseler tahta açılıyormuş. zaten öğretmen kod girerken dikkatle inceledikleri için öğretmen gittiği zamanda kodu son 3 hane yanlış bir şekilde tahtayı açabiliyorlarmış. çözüm bulabilirmisiniz?

mehcan hocam programı bir süredir kullanıyoruz. Öğretmenlerden şöyle bir şikayet geldi, oluşan kodu öğrenciler son 3 rakamı yanlış girseler tahta açılıyormuş. zaten öğretmen kod girerken dikkatle inceledikleri için öğretmen gittiği zamanda kodu son 3 hane yanlış bir şekilde tahtayı açabiliyorlarmış. çözüm bulabilirmisiniz?

bende tespit ettim aynı hatayı. sadece ilk 3 hane önemli

Hocam son 3 hane öğretmen kodu ile ilgili kısım. Tahtayı açan öğretmeni algılaması için.
Kod girilen panel her açıldığında girilmesi gereken şifre yenilenir. Öğretmenin girdiği kodu öğrencilerin girmesi önemli değil. Tutturmuşlardır.
Öğretmen kodu kısmının doğruluğu kontrol edilmiyor program tarafından. Bu yüzden son 3 hane rastgele olsada kabul ediyor. Bu gün bu kontrolü ekleyeyim inşallah.

Mehcan hocam size zahmet bir de anahtar oluşturmak için d diskiji falan kullanabilsek olmaz mı. Usb vellek zorunlu olmasa yani. Cunku bugün saatlerce ve 3 ayrı usb de uğraştım ama yonetici diski olusturamadım. Oluştu diyor ama USB içi boş görünüyor.

@son muallim @memo_gk hocam bahsettiğiniz durumu düzelttim. Artık şifre girildiğinde öğretmen kodlarının da kontrolü yapılıyor. Bu yüzden Ana programda yeni anahtar eklediğinizde, ayarları güncelleyerek, yeni eklenen anahtarları akıllı tahtalara tanıtmanız gerekiyor.
Ekteki dosyanın içindeki dosyayı Ana programın kurulum dizinindeki update klasörünün içine çıkarın(C:\Program Files (x86)\MehCan - e-Kilit\Update)
Sonrasında yeni sürümü ağ üzerinden veya yönetici diski güncelleyerek akıllı tahtalara aktarabilirsiniz.
Ekteki dosya sadece akıllı tahta yazılımına ait güncellemedir. Bir kaç ekleme daha yaptıktan sonra tüm programı yayınlamayı düşünüyorum. Hemde o zamana kadar denemiş olursunuz.
iyi geceler

Ekli dosyalar

• eKilitGüncelleme.zip
    1.5 MB · Görüntüleme: 81
Hocam burayı anlayamadım kusura bakma. Biraz daha açabilir misin

Hocam anahtar disk oluştururken harici bir usb kullanmak yerine bilgisayarın D partition'ı yada masaüstü gibi farklı kaydetme ve yükleme seçenekleri olsa USB çalışmadığında NSS ile falan diğer bilgisayara atıp yükleyip kaldırabiliriz diye dedim.

@son muallim @memo_gk hocam bahsettiğiniz durumu düzelttim. Artık şifre girildiğinde öğretmen kodlarının da kontrolü yapılıyor. Bu yüzden Ana programda yeni anahtar eklediğinizde, ayarları güncelleyerek, yeni eklenen anahtarları akıllı tahtalara tanıtmanız gerekiyor.
Ekteki dosyanın içindeki dosyayı Ana programın kurulum dizinindeki update klasörünün içine çıkarın(C:\Program Files (x86)\MehCan - e-Kilit\Update)
Sonrasında yeni sürümü ağ üzerinden veya yönetici diski güncelleyerek akıllı tahtalara aktarabilirsiniz.
Ekteki dosya sadece akıllı tahta yazılımına ait güncellemedir. Bir kaç ekleme daha yaptıktan sonra tüm programı yayınlamayı düşünüyorum. Hemde o zamana kadar denemiş olursunuz.
iyi geceler
ilgilendiğin için teşekkür ederiz hocam. çok güzel bir program yapmışsın eline sağlık

@mehcan hocam bu haliyle zaten muhteşem kullanışlı ama yeni güncellemeler gelecek mi merak ediyoruz :) Bir de sürüm tarihçesi olsa aslında güzel olur. Yeni güncellemelerde yeniliklerin neler olduğunu yazarsanız biz de özellikle o yenilikleri test edip size haber veririz. Teşekkürler

@mehcan hocam bu haliyle zaten muhteşem kullanışlı ama yeni güncellemeler gelecek mi merak ediyoruz :) Bir de sürüm tarihçesi olsa aslında güzel olur. Yeni güncellemelerde yeniliklerin neler olduğunu yazarsanız biz de özellikle o yenilikleri test edip size haber veririz. Teşekkürler
Evet hocam kullanan arkadaşlardan gelen önerileri eklemeye çalışıyorum.
Aslında sürüm notları var ama MEB internetinden dolayı görünmüyor. Hakkında penceresindeki güncelleme kontrolü kısmında var.

Merhaba arkadaşlar, Yeni sürüm yayınladım eklenenler şu şekilde;
Ana Program: 1.25.Beta - e-Kilit: 1.26.Beta - 06.01.2019
* Kilit ekranına MEB yeni logosu eklendi.
* Kilit ekranında bağlantı durumu gösterimi eklendi. (Ana bilgisayar adı ve bağlantı durumu
gösteriliyor.)
* Kilit ekranında okul telefon numarası ve faks numarası gösterimi eklendi. (Ana programda
Okul bilgileri penceresinde yazdığınız telefon ve faks numaraları gösterilir. Herhangi biri boş
bırakılırsa telefon ve faks numaraları kilit ekranında görüntülenmez)
Ana Program: 1.25.Beta - e-Kilit: 1.25.Beta - 02.01.2019
* Mobil anahtar ile kilit açılırken öğretmen kodunun doğruluğu kontrol edilmektedir.
# Yeni anahtar eklediğinizde akıllı tahtaları güncellemeniz gerekmektedir. Ayarları
güncelleyerek yeni eklenen öğretmeni akıllı tahtaya tanıtmış olacaksınız. Ayarlar
güncellenmezse yeni eklenen mobil anahtar tahtaları açmayacaktır.
* Ana bilgisayar isminin değiştirilme seçeneği eklendi.
* Kilit ekranının devreye girme süresini değiştirebilme seçeneği eklendi.

Bir sorunla karşılaşırsanız bildirirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• ekilit_kurulum.zip
    11 MB · Görüntüleme: 246
Hocam sitenizdeki en alttaki videolar oynamıyor, MEBde çalışmıyor mu?

Hocam o videolar youtube ta olduğundan oynamıyordur. İndirdiğiniz kurulum dosyasının içinde beni oku isimli dosyada video bağlantısı(google drive) var .
peki hocam teşekkürler. Programınız hakkında 2 şeyi merak ediyorum
1. Öğretmen usb belleğini evde unutursa, diğer öğretmenlerin usb belleğiyle tahtayı açabiliyor mu?
2. Okula yeni bir öğretmen geldiğinde onun usb belleği için sadece ana bilgisayarda anahtar tanımlamak yeterli mi, yoksa tüm tahtalara tanıtmak mı gerekiyor?

Geri