Valinin azarladığı öğretmen hayatını kaybetti

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Geçen hafta Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından hakaret edilerek sınıftan kovulan öğretmen Halil Serkan Öz, bu akşam yapılan ‘Saygı Yürüyüşü‘ sırasında rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
Vali Cebiroğlu, geçen hafta Yalova Fen Lisesi’ni ziyareti sırasında kamuda başörtüsü serbestisinin ardından Eğitim-Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e önce hakaretler yağdırmış, ardından sınıftan kovmuştu.

Bunun üzerine sendika üyeleri bugün ‘Öğretmene Saygı Yürüyüşü‘ düzenleyerek Vali Cebiroğlu’nu protesto ettiler. Ancak yürüyüş sırasında rahatsızlanan Halil Serkan Öz, hemen hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Öz, ambulansla Bursa’ya sevk edildi. Yolculuk srasında ambulansta iki kez duran kalbi çalıştırıldığı belirtilen Öz, hastaneye yetiştirilemeyerek yaşamını yitirdi.

TÜBİTAK tarafından ödül alan talihsiz öğretmenden geriye, miting alanında rahatsızlanınca çekilen görüntüler kaldı.

Yani ne gerek vardı ? Deydi mi? Ne valiler, bakanlar, yetiştirdi, belki de o öğretmen, çuval giyip gelse ne olurdu ? grand tuvalet giyip gelse ne olurdu? deydimi deymedi! maalesef ülkemizde herşeyden cuz olan bir şey varsa o da insanın onuru. şimdi sayın vali rahat uyuyordur yatağında sabah haber bile olmaz belki, umrunda da olmaz. tüm sendikalar toplansa "yeter ulan öğretmeni ezdiğiniz" dese!!!

Vefat eden arkadaşımız için üzüldüm, Allah rahmet eylesin. Ancak şu tarafına bakarsak; Okulda yarın kafamı şişecek, kim ne derse desin bu eğitim senli arkadaşların siyaset mantalitesini kaldıramıyorum, teröre ve anarşiye karşıyım, bu arkadaşın vefatı üzerinden yine siyasi rant elde etmek çırpınacaklar, okulda 70 öğretmeniz 30 u eğitim senli, 5-10 eğitim bir senli var, eğitim bir senlilerin tavrını da beğenmem ama eğitim senlileri kafam doluyken hiç çekemiyorum. Ama bugün birisine iyi laf koydum; sürekli eşitliği savunuyorsunuz dedim evet dedi, milletvekilleri dokunulmaz olmamalı değil mi dedim evet dedi, peki bu avukatların neden aranmasını istemiyorsunuz ben aranıyorsam o da aransın eşitlik bu değil mi dedim. Adam kahroldu cevap veremedi, kem küm.

Ayrıca vali hata yapmıştır bunu da ekleyeyim, onun için kötü sözler söylemeye bile gerek duymuyorum bunu da ekleyeyim.

ernestososa' Alıntı:
Vefat eden arkadaşımız için üzüldüm, Allah rahmet eylesin. Ancak şu tarafına bakarsak; Okulda yarın kafamı şişecek, kim ne derse desin bu eğitim senli arkadaşların siyaset mantalitesini kaldıramıyorum, teröre ve anarşiye karşıyım, bu arkadaşın vefatı üzerinden yine siyasi rant elde etmek çırpınacaklar, okulda 70 öğretmeniz 30 u eğitim senli, 5-10 eğitim bir senli var, eğitim bir senlilerin tavrını da beğenmem ama eğitim senlileri kafam doluyken hiç çekemiyorum. Ama bugün birisine iyi laf koydum; sürekli eşitliği savunuyorsunuz dedim evet dedi, milletvekilleri dokunulmaz olmamalı değil mi dedim evet dedi, peki bu avukatların neden aranmasını istemiyorsunuz ben aranıyorsam o da aransın eşitlik bu değil mi dedim. Adam kahroldu cevap veremedi, kem küm.

Kesinlikle katılıyorum. Herkes siyasi rant peşinde. Cenaze evinde bile miting yapılır oldu. Avukatların kesinlikle üstü aranmalıdır ama neden hakim ve savcıların da üstü aranmiyor?

İşte şimdi adalet. Terazisini güvenlik bakımından dengeye oturttunuz sn hocam.
Hukukun unsurları bakımından savunma idddia ve yargı eşittir. Aynı muamele şart.
Aranacaksa hepsi
Aranmayayacaksa da hepsi
Lakin önce güvenlik. ..
Diğerleri kesinlikle aranmalıdır.
Yani izleyici, müdahil, müşteki veya sanık konumunda olabilen bizler.

Lakin karar veren yargı ve iddia dosyasını hazırlayan makamın güvenliği özellikle daha hassas bir konudur.
Yukarıdaki yorumum hukukta güçlerin dengesi açısından bakan bir yaklaşımdır.

Bu arada Halil S.Öz hocamıza Allahtan rahmet dilerim.
Ayrıca;
Şekilciliğin ve öğretmenlere toplum baskısının kalkması dileği ile.
Yoksa bu memleketin insanı asla bilim toplumu olamaz.Tüketim toplumu olarak kalır.

ışte sendikanın faydası arkasında duramadilar avrupada olsa valiyi koltuğundan ziplatirlar gercekten avrupa iyi bu konularda.

ışte bu yüzden eğitim öğretim düzelmiyor.müdürü degerlendirdim müdüre sonuçlar verildi o gitti beni savciliga verdi güya ben görevi kötüye kullanmisim.düzelmez. bu işler.

yadigartbaykal' Alıntı:
ben de bu haberi okuyordum az evvel. Kim ne derse desin kim ne yaparsa yapsın şekilci milletiz biz. Sen saçın sakalın kıyafetin kurallara göre olsun gerisi önemli değil. Ben de haftada bir tıraş oluyorum ve kravat takmıyorum. benzer bir durumla karşılaşınca ne yaparım onu da bilmiyorum. Koltuk sevdası öteki dünyada işe yaramaz bir tek onu bilirim.
aynen katılıyorum hocam. benim bulunduğum ilde takım elbiseli ve şirket dili(anlamını bilerek değil sağdan soldan duyarak) konuşan soytarılar mem ve çevresinde konuşlu. herkes birbirini yalayıp yüceltiyor. Öğretmenlik ile alakaları yok. tek dertleri reklam. öğretmenliğinin ve verdiğin eğitimin zerre değeri yok.

Allah rahmet eylesin Öğretmenimize, hepimizin başına gelebilirdi. o vali de bakan olur yakında.

Öğretmenlere haktır bu! Bu kadar sayısı fazla olup ta, sendikacılık muhabbetine birbirinin kuyusunu kazan, parça parça olmuş başka bir camia var mı acaba?

Bizim okulda eğitim bir senlilerden sivil ve sakallı gelenler var. Bunlara niye birşey denmiyor acaba veya bunlar neye güveniyorlar merak ediyor.

hep savunduğum tezimi yineliyorum: Türkiye de eğitim reformu yapılacaksa ilk olarak yapılacak şey sözde EĞİTİM SENDİKALARINI kapatmak olmalıdır. Çünkü eğitimin niteliği dışında her şeyle uğraşıyorlar. Öğretmenleri bile kutuplaştırdılar. Birileri muhalif birilieri de hükümet yalakası, yani siyaset derdindeler hepsi. 3 büyük sendikanın en az konuştuğu şey Eğitim...Ülkemin geleceğinden çocuklarımın geleceğinden ve her şeyden daha önemlisi bu şartlarda yetiştirdiğimiz yeni nesil olan öğrencilerimin geleceğinden ümidimi kaybediyorum..Bir şeyler oluyor bir şeyler dönüyor birileri kendini kurtarmak için oyunlar sahneliyor ama olan güzelim ülkemin 70 milyonuna oluyor...

umutbilisim' Alıntı:
hep savunduğum tezimi yineliyorum: Türkiye de eğitim reformu yapılacaksa ilk olarak yapılacak şey sözde EĞİTİM SENDİKALARINI kapatmak olmalıdır. Çünkü eğitimin niteliği dışında her şeyle uğraşıyorlar. Öğretmenleri bile kutuplaştırdılar. Birileri muhalif birilieri de hükümet yalakası, yani siyaset derdindeler hepsi. 3 büyük sendikanın en az konuştuğu şey Eğitim...Ülkemin geleceğinden çocuklarımın geleceğinden ve her şeyden daha önemlisi bu şartlarda yetiştirdiğimiz yeni nesil olan öğrencilerimin geleceğinden ümidimi kaybediyorum..Bir şeyler oluyor bir şeyler dönüyor birileri kendini kurtarmak için oyunlar sahneliyor ama olan güzelim ülkemin 70 milyonuna oluyor...
Aynen katılıyorum hocam. Bir meselektaşımız yasal hakkını kullanırken azarlandı sınıfından kovuldu kimsenin sesi çıkmadı çıkanlar da terörist damgası yedi. Üyesinin hakkını korumayan meslektaşına destek olmayan yada çalıştığı işkolunda söz sahibi olamayan söz söyleyemeyen sendikaların durumu bu. Üye değilim olmayacağımda. Ama maslesef koltuk sevdasıyla yada siyasi kamp olarak üye topluyor sendikalarımız.

http://www.memurlar.net/haber/508395/
gerçekten çok üzüldüm..öğretmenlik mesleği günden güne itibarsızlaştırılıyor..işimiz zorlaşıyor..öğretmenlik kıyafetle değil söylemlerle davranışlarla hareketlerle bilgiyle ölüçülür

Zaten solcuymuş iyi ki ölmüş falan diyenler çıkacaktır. Çünkü bizde "ölü" diye bir kavram yok. Sizin ölünüz,bizim ölümüz var. Hükümetcimiymiş oh iyi ki gebermiş, muhalifmiymiş dünyadan bir pislik daha kalktı, kürtmüymüş en iyisi ölü olandır, başörtülü yobaz, etek giyen kötü, vs. vs. Hocamıza allah gani gani rahmet eylesin. Şekilcilikten,kutuplaşmadan kısa sürede kurtuluruz inşallah.

akdenizkanki' Alıntı:
Bizim okulda eğitim bir senlilerden sivil ve sakallı gelenler var. Bunlara niye birşey denmiyor acaba veya bunlar neye güveniyorlar merak ediyor.

hocam ben de eğitim bir senliyim ve müdür yardımcısıyım yeni bir okulu faaliyete geçirmek için gece gündüz hatta hafta sonu bile çalıştık vali geldi sakallı olduğum için yapmadığını bırakmadı sendika kararı böyle olduğumu söyleyince dellendi yani bir şekilcilik almış başını gidiyor

senin üstün gayretinin bir önemi yok önemli olan şekil

üstelik benim yerime başka birini görevlendirmek istediler kimseyi bulamadılar çünkü burası öğrencisi ve velisiyle teksas gibi bir yer

kısacası yapılan şeylerin bir değeri yok önemli olan şekil malesef

Başörtüsü artık serbest. İlk etapta başörtüsü özgürlüğü için sendika üyeleri kravat takmadı veya sivil geldi. Hala bu durum devam ediyor. Tabii sivil gelenlerin içinde farklı sendikalardan öğretmenler de var. Bence bakanlık ya yeni bir kılık kıyafet yönetmeliği hazırlamalı yada herkes mevcut yönetmeliğe uygun giyinmeli. Takım elbise giyen ile serbest gelen öğretmenler acaba öğrencinin zihninde nasıl karşılık buluyor? tartışılabilir.

kaçıncı yüzyıldasınız..ne takımı ne kravatı düğünemi gidiyorsunuz..sanki bürokratız yaa..isteyen istediği gibi giyinsin..öğrencinin zihninde öğretmenin kıyafetimi kalır yaaa..bırakın bu masalları

bilo' Alıntı:
kaçıncı yüzyıldasınız..ne takımı ne kravatı düğünemi gidiyorsunuz..sanki bürokratız yaa..isteyen istediği gibi giyinsin..öğrencinin zihninde öğretmenin kıyafetimi kalır yaaa..bırakın bu masalları

Öğretmen sadece ders anlatan değil; davranışlarıyla, giyim kuşamıyla öğrenciye güzel örnek olan kişidir. Yüzyılın değişmiş olması insan denilen varlığın başka bir varlığa dönüştüğü anlamına gelmez. Takım elbise giyilince adam olunmuyo belki ama karşıdaki kişide ciddiyet uyandırdığı yadsınamaz bir gerçek.

Elbette yaşanan olay çok üzücü. Ama olayın bu noktaya gelmesinde suçlu bir kişidir de diyemeyiz.

Öğretmen karakteriyle örnek olan kişidir.Toplum genel ahlak kurallarına göre istediğini giyebilmelidir.
Takım giymek isteyen giysin ama giymeyene yanlış örnek oluyosunda kimse diyemez.Takım giymenin doğru olduğunu kimse ispatlayamaz.
Gücünü takım elbiseden almak komik...

Başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin.
Allah hesabını sorsunnnn.
:verymad:

hocam takımda adam olunmuyor...önemli olan karakter..aşamadınız bazı şeyleri..biz bürokrat değiliz biz eğitimciyiz..üniversitede hocalar takımmı giyor..daha çok yazı yazılır ama yazık olmuş hocamıza..Allah rahmet eylesin.

akdenizkanki' Alıntı:

Senin gbi meslektaşlarımız yuzunden vali gelip azarliyor ogretmen kardesimizi. Senin gbi at gozlukluler yuzunden.

vali o öğretmen için anarşist demişti. şimdi kendiyle gurur duyuyor olmalı, çünkü bir anarşisti öldürdü.
Allah rahmet eylesin.

allah rahmet eylersin.. rahmetli üzüntüden öldü , ki protesto yürüyüşünde ölmedi manidar.. Ne valiye ne kaymakama ne meb .. müdürlerine herhangi bir şey olur olan sadece bizlere olur.. Birde klık kıyafeti beğenmedi diye azarlamış gelsinde batı illerinde kadını kızı erkek öğretmeni nasıl giyiniyor görsün.. 5 -6 ay kot giyenler var... saç sakla karışık ..

Geri