Ve yol ayrımına geldim...

Kodla Büyü

karacan81

Site Gezgini
Evet arkadaşlar başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum sizlere. Geçen yaz annemin içine pek sindiremediği bi kızla ( Sinmeme nedenleri annemin bana olan aşırı düşkünlüğü ve geleceğim konusunda evham yapması) nişan yaptım. Annem kızdan elektrik alamadı ve bunu ona yansıttı. Kızı daha ilk tanıştırdığım andan itibaren bunu belli etti ve istemediğini söyledi. Çok tartıştık. Annemi ağlattığım zamanlar da oldu fakat bu kadar direnmesine ve kararıma saygı duymamasına anlam veremedim ve isyan ettim çoğu zaman. Kızla nişanlanmadan önce onun teklifi ve benim onayımla başka yerde yaşama ailelerin olmadığı bir yerde yaşama kararı aldık. Bu kararı almamda annemin bu olaya direnmesinin verdiği kızgınlık çok etkili oldu. Yazın nişanlandım. Fakat kız aileme ısınamadı doğal olarak. Yapmacık olamadı, mert bi insandır kendisi çünkü. Annemin kenisini sevmediğini bilerek beni sevdiği için nişanlandı. Yazın o memleketine gitti ben de memleketimdeydim. Birbirimizden uzak kaldık ve tartışmalar başladı. Bi arkadaşımın düğünü vardı ondan hemen 15 gün sonra da bi akrabamın düğünü olacaktı. Arkadaşımın düğününe tek gittim. Kız beni de götür dedi ama ben seni akrabamın düğününe götüreceğim bir daha git gel olmasın dedim ve dananın kuyruğu orada koptu. Arkadaşımın düğününe götürmeyişimden dolayı akrabamın düğününe de gelmedi. Akabinde de ayrılık kararı aldı nişanı attığını söyledi. Ben akrabamın düğününe gelmemesinden dolayı kızgınlığımla kabul ettim ve ayrıldık okulların açılmasına az bi zaman kala. Aynı şehirde çalışıyoduk. Aldıklarınızı vermek istiyorum dedi ben bekle biraz dedim. Uzatma bu olayı artık dedi ve gururuma yenik düşüp yanına gittim herşeyi aldım geldim. Aradan biraz zaman geçti ayrılık koymaya başladı. Ben tekrar görüşme talep ettim ama nafileydi. O ara çok sıkıntı çektim. Sonra o da bi şekilde dayanamadı ve tekrar görüşmeye başladık. Ancak bu görüşme artık geleceği olmayan bi görüşmeydi. Nişan atıldı herkes bunu duydu. Aileler birbirine sırt çevirdi ama biz birbirimizi seviyorduk. Aynı şehirdeydik nişanlı değildik ama işte birbirimizle görüşmek istiyoduk. Fakat artık sene sonu yaklaştı. O tayin isteyecek ve ben de isteyeceğim. Gerçekten çok zor bi durum. İlk başta ayrılsak bitseydi belki bu kadar acı çekmeyecektim ama şimdi uykularım kaçmaya başladı. Tekrar birlikte olsak nasıl yürüyecek bu iş. Ailem zaten karşı yani çok gönüllü olmayacaklar. Hele de bi de başka bir yere gidersem annem çok üzülecek. Fakat ben de çok üzülüyorum şu an. Yani durumum içler acısı arkadaşlar.

Hocam buraya ne kadar yazarsanız yazın buna en iyi en sağlıklı karar verecek olan yine sizsiniz. Çünkü o kişiyi ne derece sevdiğinizi ancak siz bilebilirsiniz...
Bundan sonraki süreç sizinde bildiğiniz gibi zor. Ben tüm zorluklara göğüs gerecek kadar seviyorum diyorsanız vazgeçmeyin. Ama şahsen ben ne zaman annemin sözünü dinlemediysem hep pişman oldum o da var... :(

Hocam keşke anneniz de biraz sizin mutluluğunuzu düşünseymiş.. Üzüldüm gerçekten İNŞALLAH herşey bişekilde düzelir ve gönlünüze göre olur....

şeker-portakalı' Alıntı:
Hocam buraya ne kadar yazarsanız yazın buna en iyi en sağlıklı karar verecek olan yine sizsiniz. Çünkü o kişiyi ne derece sevdiğinizi ancak siz bilebilirsiniz...
Bundan sonraki süreç sizinde bildiğiniz gibi zor. Ben tüm zorluklara göğüs gerecek kadar seviyorum diyorsanız vazgeçmeyin. Ama şahsen ben ne zaman annemin sözünü dinlemediysem hep pişman oldum o da var... :(
Kararı veririm vermeye de hocam, bu karar sonucunda üzülecek insanlar var. Şimdi sen yoluna ben yoluma hayırlısı buymuş desem onu üzeceğim. Onunla gitsem ailemi üzeceğim. Bilmiyorum.

dostum senin tek sorunun ana kuzusu olman,anana sırt çevirme ama sevdiğinide sırf annen istemedi diye bırakma....

H_M' Alıntı:
Hocam keşke anneniz de biraz sizin mutluluğunuzu düşünseymiş.. Üzüldüm gerçekten İNŞALLAH herşey bişekilde düzelir ve gönlünüze göre olur....
İnşallah hocam. Gerçekten şu an günlerin geçmesini istemiyorum. Acı sona yaklaşıyorum her geçen gün.

aynenbadi' Alıntı:
dostum senin tek sorunun ana kuzusu olman,anana sırt çevirme ama sevdiğinide sırf annen istemedi diye bırakma....
Haklısın kardeşim. Fakat annemle çok tartıştım ve çok kırdım. Bir evlat olarak artık onu daha fazla üzmek istemiyorum. Ona da çok vicdanım sızlıyo.

Ben anneme hemen tamam sen istemiyosan boşver demedim ki ne mücadeleler ettim. İyilikle yaklaştım anlattım ama istemedi. Daha sonra sertleştim bağırdım çağırdım. Ağlattım.

karacan81' Alıntı:
Kararı veririm vermeye de hocam, bu karar sonucunda üzülecek insanlar var. Şimdi sen yoluna ben yoluma hayırlısı buymuş desem onu üzeceğim. Onunla gitsem ailemi üzeceğim. Bilmiyorum.
Hocam o kişide vaktiyle bir anlık kararla nişan atmış yani. Sevgilide değilmişsiniz nişan bu ben böyle anladım.
Annenizle güzelce konuşsanız hocam olmaz mı ki :roll: Üçünüz oturun güzelce konuşun :++:

şeker-portakalı' Alıntı:
karacan81' Alıntı:
Hocam o kişide vaktiyle bir anlık kararla nişan atmış yani. Sevgilide değilmişsiniz nişan bu ben böyle anladım.
Annenizle güzelce konuşsanız hocam olmaz mı ki :roll: Üçünüz oturun güzelce konuşun :++:
Kimse eskisi gibi olmayacak hocam. Kimsenin kimseye kanı kaynamayacak. Belki zamanla olacak bu ama malesef hep bi mesafe kalacak.

Bence kardeş evlen gitsin annen ikna olur alışırlar birbirine yeni beyaz bir sayfa açılabilir. Karamsar olma güzel bak ve evlendikten sonra zaten herkes bir aile oluyor anneni de hiçbir şekilde üzmemeye çalış.

karacan81' Alıntı:
Kimse eskisi gibi olmayacak hocam. Kimsenin kimseye kanı kaynamayacak. Belki zamanla olacak bu ama malesef hep bi mesafe kalacak.

Hocam bu kadar karamsar olmayın. Neler neler duyuyoruz da aileler affediyor. Aile evladına sırt çeviremez mümkün değil. Sadece zaman alacak...
Sevdiğinizi bırakmayın, annenize de bağırmayın gönlünü alın..

ya anlamadım insan evlenmeden neden tayin isteyip başka bir şehirde bir araya gelir ki. Önerime gelince yap gitsin nikahı, çok da düşünme pazartesi bilemedin salı nikahı kıy kurtul bu kararsızlıktan. Ayrıca boş ver kim ne düşünürse düşünsün kim üzülürse üzülsün sen kendine bak seni ney mutlu edecek onu düşün.

sisss' Alıntı:
Bence kardeş evlen gitsin annen ikna olur alışırlar birbirine yeni beyaz bir sayfa açılabilir. Karamsar olma güzel bak ve evlendikten sonra zaten herkes bir aile oluyor anneni de hiçbir şekilde üzmemeye çalış.
Artık annem de bana üzülmeye başladı. Sen başka birini sevemeyeceksin diyo. Bunu da bana yükleyeceksin diyo. Seviyosan git onunla evlen ben daha bişey demem diyo ama biliyorum bunu söylerken bile üzülüyo. Fakat kız da geri atmıyo annemi sevmemekte kararlı. Olanları büyütme artık dediğimde bana aşırı tepki veriyo. O da haklı kendince.

fatihkultukturkan' Alıntı:
ya anlamadım insan evlenmeden neden tayin isteyip başka bir şehirde bir araya gelir ki. Önerime gelince yap gitsin nikahı, çok da düşünme pazartesi bilemedin salı nikahı kıy kurtul bu kararsızlıktan. Ayrıca boş ver kim ne düşünürse düşünsün kim üzülürse üzülsün sen kendine bak seni ney mutlu edecek onu düşün.
Biz bu sene nişanlı kalıp sene sonunda da tayin zamanı yaşayacağımız yeri seçecektik fakat ben sonra vazgeçtim ve kendi memleketimde yaşamak istediğimi söyledim ayrılık bundan oldu. Bana söz verdin sözünü tutmadın dedi. Ben de başka bir yerde mutlu olamayacağıma kanaat getirdim. Söz tutmama noktasında hakkı var.

şeker-portakalı' Alıntı:
ben yukarıdaki yoruma katılıyorum. bu mesafe zamanla canınızı yakmaya başlar hocam. annen bana bunu dedi, gelin bana şunu dediler başlar. hatta artık kendileri birbirinden lafını esirgemez, şimdi çektiğinizden daha çok vicdan azabı çekersiniz bence. iyi düşünün,insan bir şekilde eninde sonunda toprağını alıştığı aile düzenini özlüyor, yarın çocuk olduğunda o da soğukluğu farkedecek. Allah yardımcınız olsun. Bol bol dua edinki Rabbim doğru yolu size göstersin

sgulkurusu' Alıntı:
şeker-portakalı' Alıntı:
ben yukarıdaki yoruma katılıyorum. bu mesafe zamanla canınızı yakmaya başlar hocam. annen bana bunu dedi, gelin bana şunu dediler başlar. hatta artık kendileri birbirinden lafını esirgemez, şimdi çektiğinizden daha çok vicdan azabı çekersiniz bence. iyi düşünün,insan bir şekilde eninde sonunda toprağını alıştığı aile düzenini özlüyor, yarın çocuk olduğunda o da soğukluğu farkedecek. Allah yardımcınız olsun. Bol bol dua edinki Rabbim doğru yolu size göstersin
Amin hocam. Ben duygusal bi insanım. Hayatından 3 senesini aldığım bi insanın vicdan azabı var ve o insanı nasıl unutacağım, o da unutamayacak. Keşke hiç karşılaşmasaydık.

bu iş bitmiş hocam. bir laf var ex'ten next olmaz diye. herkes kendi yoluna bence. en sağlıklısı da bu. kimse denen lafları, olanları unutmayacak. sadece halının altına süpürülecek. en ufacık bir olayda tekrar ortaya çıkacak.

bir senedir aynı şehirde olup görüşmemişsiniz bile. siz ne eski sizsiniz ne de eski nişanlınız. ümit besleyip kendini yıpratma. bazen ne kadar zorlasanda olmaz. hayırlısı deyip yaşadıklarından ders alıp bundan sonraki ilişkilerinde aynı hataları yapmayacaksın.

her_dem' Alıntı:
bu iş bitmiş hocam. bir laf var ex'ten next olmaz diye. herkes kendi yoluna bence. en sağlıklısı da bu. kimse denen lafları, olanları unutmayacak. sadece halının altına süpürülecek. en ufacık bir olayda tekrar ortaya çıkacak.

bir senedir aynı şehirde olup görüşmemişsiniz bile. siz ne eski sizsiniz ne de eski nişanlınız. ümit besleyip kendini yıpratma. bazen ne kadar zorlasanda olmaz. hayırlısı deyip yaşadıklarından ders alıp bundan sonraki ilişkilerinde aynı hataları yapmayacaksın.
Nişan atıldıktan sonra bir müddet kızgınlıkla görüşmedik hocam. 2 aydır o da en fazla. Sonra tekrar görüşmeye başladık. Yani ikimiz de ayrılamadık. Sorun orada zaten. Nişan atıldıktan sonra görüşmeyi kesip yolumuza devam etseydik ikimizde alışmış olacaktık ama biz tekrardan başladık ve kendimizi kandırdık. Ancak şu an hakikat noktasına geldik. Artık aynı şehirde olmayacağız. Yani o gidecek buralardan. Ayrılmıştık ama en azından o bu şehirdeydi biliyodum bunu. Yardımına koşuyodum yanına hemen gidiyodum. Ayrılmıştık ama o kadar koymamıştı. Şimdi artık iki insan da birbirini öldü bilecek. Bunun başka tanımı yok.

Ve hatta memleketimde yaşamayı kabul etse bile bir insana istemediği birşeyi yaptırmış olacağım ve vicdanım yine sızlayacak. Onunla gitsem bu sefer de o biliyo benim başka yerde yaşamak istemediğimi o da acaba mutlu mu diye hep kendine sorcak.

karinca_52' Alıntı:
hayırlısı neyse o olsun çok üzülme hocam
Hocam işte yaşanan onca şey var. Bir yakının kötü bi hastalığa yakalanması ve günlerinin dolması gibi bişey. O insan da şu an benim için öyle.

wertyu6' Alıntı:
ayrıl ayrılma onu bilemem ama unutamamı aklından çıkar hocam.
Unutulur diyosun yani hocam. Zaten beni yoran uykumu kaçıran hatıraların peşimden gelecek olması. Zihnimde hep yankılanması. O süreçte çekeceğim ızdırap. Unutana kadar geçireceğim o süreçte yaşayacaklarım.

Hocam hakkında hayırlısı olsun.

Evlilik 3 ayaklı sac gibidir,1 ayağı senin ailen, diğer ayağı eş adayının ailesi, 1 ayağıda sizsiniz. Sizde 2 ayak tuz buz olmuş,1 ayakla devam edemezsiniz.

Hasanhoca' Alıntı:
Hocam hakkında hayırlısı olsun.

Evlilik 3 ayaklı sac gibidir,1 ayağı senin ailen, diğer ayağı eş adayının ailesi, 1 ayağıda sizsiniz. Sizde 2 ayak tuz buz olmuş,1 ayakla devam edemezsiniz.
Hocam aynen öyle bunun farkındayım ama neden o iki ayak bu kadar önemli. Veya o ayklardan birinin sağlam olmayışı neden birbirini seven iki kişinin severek ayrılmasına neden oluyo. Bunu sorguluyorum sürekli.

hayatımın son 15 yılını ailemden ve memleketimden uzak yaşamış biri olarak: nerede yaşadığından çok, hayatını kimlerle birlikte yaşadığının önemli olduğunu anladım. görev yerimin en kötü ama ev arkadaşlarımın çok iyi olduğu yerde daha mutluydum hala özlerim. İnsan nerede mutlu olacağı belli olmaz . her zaman yeni insanlar tanıma şansınız vardır.başka yerde mutlu olmayacağınıza kendinizi koşullamayın derim nişanlınızla anneniz arasında kalmak çok zor. eniştem ve ablamın evliliğinden biliyorum. daha ilk zamandan kavga gürültü küfürleşmeler 5 yıllık evliler hala ablamla kayın validesinin tartışması bitmiyor. biz bıktık onlar bıkmadı. eniştemin saçları beyazladı bu kavgalardan. ama hala mutlular. helede dünya tatlısı bir kızı var. her insanın illa bir derdi oluyor başka birini sevseniz başka sorunlar olacak. etraflıca düşünün derim

dostum sana tek tavsiyem anneni üzme kadınların hisleri erkeklerden daha kuvvetlidir emin ol eski nişanlın ile mutsuz olmuşsun bu bi göstergedir.Anneni dinle

Geri