Ve yol ayrımına geldim...

Kodla Büyü
hocam eşine sahip çıkıp, iki taraf arası dengeyi sağlamaya çalışırım diyorsan (bu süreçte yorulcağanı bil) eşine sahip çık ve devam et milletede bakma herkes ne bilsin senin ruh durumunu- aile yapını.yok bunları göze alamıyorsan ki bana öle geldi kimsenin günahına girme-senin yaşadığının versiyon dğişini biz eşimle yaşadık-a :sleep: a o hep bana sahip çıktı- kolladı- bende bu yaptıklarını görmeye vefalı olmaya çalışıyorum-dünya tatlısı kızım var-sen pek bu çabayı göstermemişsin sanırım-çaba gösteremeyeceksen 2 -2 4 sonunuz adliyede biter. sen karşındakini kırdığın insanı düşünceğine elalemi dert ediyosun . yanlışşşşşşşşş. hakkında hayırlısı.

Hocam seviyosun kolay değil ama maalesef sonra düzen tutmuyor. Bence ayılmışsınız sevginiz içinizde kalsın ve uzaklaşın. Birbirinize mutluluklar dileyin.
Sonrası daha kötü olabiliyor.
O yüzden vazgeçmişken dönmemek...

ailenizden vazgeçmiyeceğiniz ortada olanlarda malum okadar üzülmüşsünüz bence devam edip daha karmaşık hale sokmayın durumu başka bir yere gitseniz bile durumdan uzaklaşmış olmayacaksınız aynı çıkmaza gireceksiniz daha fazla üzmeyin birbirinizi bence vazgeçin..
Aileler neden biraz saygı göstermez anlam veremem zaten..çok keskin konuştuysam kusura bakmayın kendim daha zorunu yaşadığımdandır :(

Hocam Allah a Aç Ellerini De ki: Allahım gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olanada gönlümü razı eyle..

Bundan ötesi yalan hepimiz birşeyler yaşamışızdır. Ama bir şekilde yollar ayrılır ve başka yollar bir araya gelir Ama Allahın takdiriyle.. ben 7 sene mücadele verdim elde var 0 tadı olmuyor sonra aynı meseleler gündeme geliyor artık anladım ki olay benlik değildi. Şuanda rahatım gerçekten yüreğim ferah.. Allah sağlıktan düşürmesin yeterki. nasip yazılmıştır bir yerlere o ise o değilse zorlamanın anlamı yok, Rabbimizin anlımıza yazdığı kadar ne ise onu yaşarız. Ne anneni üz ne de karşındaki insanı üz. İçini dinle mantıklı ol konuşun ince hesaplar yapın defalarca düşünün. sadece duygusal olma geleceğin için sana vereceklerini senin ona verebileceklerini düşün.. ve kararını ver

hocam benzer durumu bana da yaşattılar. evlenmeden önce herşeye tamam diyerek beni ikna eden biri vardı karşımda. evlendikten sonra ailesiinin lafından çıkamayan biri oldu. bende nişanlınız gibi herşeyi olduğu gibi gören ve tepki koyan biriyim. ailenize karşı dik duramayacaksanız, onları evliliğinize müdahale ettirecekseniz bu işe hiç girmeyin, kızın da günahına girmeyin.. benim evliliğim 1 sene sürdü ama ömrümden yıllar götürdüler.. siz de bunu başkasına yaşatmayın derim...

hocam buraya yazıp derdinizi anlatığınıza göre baya sıkıntılısınız. ama cesaretinizden dolayı tebrikler gelelim tavsiyeme;

benimde başımdan evlilik geçtti 2. evliliğimi yaptım.ailelerden kaynaklı bir sıkıntı oluyorsa ilişilerde(her nekadar anakuzusu olmasanda) o işten hayır çıkmaz sana sölim.sen şanslısın erkenden nişan atmışsın.biz çıkarken kavga ediyorduk nişan olunca düzelir.nişan oldu düğün olunca düzelir.çocuk olunca düzelir nah düzelir.afedersiniz.sıkıntılar üzerine kurulu ilişkinin devam ihtimali çok düşüktür.ben çocuk olmadan ayrılmıştım bu arada.hatta eş durumundan kötü biyerden çok kötü biyere geldim burada dananın kuyruğu koptu.o tayin istedi gitti bense gidemedim.3 yılı bekliyorum.bırak üzülsün hatta sen de üzül.sonra daha çok üzülmektense.ben hayatın sillesini yemişim tecrubeyle sabit.herkeste ayı şey olacak diye bişey yok ama sonunuzun olacağını düşünmüyorum

Şöyle yorumları okudum biraz da, yaa bahale işiniz yoksa gelinde az yardım ediiiiiiinnn, gereksiz ve sonu gelmez tartışmalara girip duruyonuz anlaşılan eliniz boş sizin :)

Allah kimseyi bu duruma düşürmesin ama hocam ailenin rızası olmadan işe girişme derim ben... Sonuçta aile ailedir gerisi el kızı ya da el oğlu... :( tabiki annenizin ya da babanızın içine sinmediyse biraz mücadele etmek lazım derdim ama iş bu hale gelmişken bu kadar restleşmişken koyver gitsin.. :sleep:

fulbt' Alıntı:
hocam benzer durumu bana da yaşattılar. evlenmeden önce herşeye tamam diyerek beni ikna eden biri vardı karşımda. evlendikten sonra ailesiinin lafından çıkamayan biri oldu. bende nişanlınız gibi herşeyi olduğu gibi gören ve tepki koyan biriyim. ailenize karşı dik duramayacaksanız, onları evliliğinize müdahale ettirecekseniz bu işe hiç girmeyin, kızın da günahına girmeyin.. benim evliliğim 1 sene sürdü ama ömrümden yıllar götürdüler.. siz de bunu başkasına yaşatmayın derim...

siz yaşam koçluğunuzu nerden ediniyorsanız, bırakın bence o yeri, sizi mutlu eden evlendiğiniz erkek değil, o yaşama dair bakış açınız.
yazık size değer verene, bilmezki kocaman olmuş kaprisleri küçültmek "zor" ...

Geri