Virüsle uğraşmayın.USb ler ve sistemlere AŞI kampanyası

Kodla Büyü
içi boş notdefteri ile açarsanız görürsünüz. Silinmediğine göre yerine başka parazit autorun.inf dosyası gelemiyor.
autorun.inf usb deki bir dosyayı otomatik başlatan bir dosyadır.inf aslında bir sürücü dosyasıdır ya detayları hocalarım cevaplar.

formatçekemdikçe autorun dosyasının silinmemesi nasıl oluyor, sadece okunur özelliği veriyorsa bunu virüs aşar.Bu konuda bilgisi olan var mı?

dervisahmet' Alıntı:
formatçekemdikçe autorun dosyasının silinmemesi nasıl oluyor, sadece okunur özelliği veriyorsa bunu virüs aşar.Bu konuda bilgisi olan var mı?
Valla bilmem arkadaş ben unlocker ile denedim. hatta güvenli kiptede denedim.Aşılama dosyası olan autorun.inf silinmedi.
Formatı denemedim.İşin yok USB deki dosyaları yedekle vs. uzun iş.Sonuçta bir AV firması panda yazılımı.Güvebeceğiz.Yada kullanmayacağız.
Hani nasıl domuz aşısını isteyen yaptırdı :p

Güncel hatırlatma.
USB belleğinizin Yani flash belleğinizin.Particular sistemi.; FAT olmalıdır.NTFS de aşılama olmamaktadır.
Teşekkür yada memnuniyetini belirten arkadaşlarımız da bir şekilde konuyu sıcak tutarak amvo kido ve diğer virüslerin yayılmamasına karşı aşılama çalışmalarında etken oldular.Önemli olan bu tür yazılımların virüslerden daha hızlı yaygınlaşması.
:tr: :tr: :tr: :tr: HERKESE TEŞEKKÜRLER.

direkt hocam.
Eğer yok ben bu aşı dosyasından kurtulmak istiyorum dersen.Bilgisayar sisteminden gizli ve sistem dosyalarını görünür yapıp.
USB nin içindeki bilgileri yedeklersin.USB formatlarsın.Sonra yedeği yine USB ye kopyala yapıştır yaparsın.

ben kurdum flasha bilgisayarıma ve kursiyerlere öğrencilere öğretmenlere herkese dağıtıyorum..
Paylaşım için çok teşekkürler.. :++:

Panda süper bi reklam hazırlamış böylece.. :alkis:

arkadaşlar bende kurdum fakat içine attığım dosyaları flash bellek gizli hale getiriyor. hemde biçimlendirme yapsamda yapıyor gibi gözüküyor fakat yapmıyo sorun bu program mı yoksa başka birşey mi anlayamadım.

COBOL' Alıntı:
Güncel hatırlatma.
USB belleğinizin Yani flash belleğinizin.Particular sistemi.; FAT olmalıdır.NTFS de aşılama olmamaktadır.
Teşekkür yada memnuniyetini belirten arkadaşlarımız da bir şekilde konuyu sıcak tutarak amvo kido ve diğer virüslerin yayılmamasına karşı aşılama çalışmalarında etken oldular.Önemli olan bu tür yazılımların virüslerden daha hızlı yaygınlaşması.
:tr: :tr: :tr: :tr: HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Programda NTFS desteği var, fakat şimdilik sadece deneysel olarak ve kurulum sırasında işaretlemek gerkeli:

puv.jpg

NTFS ile ilgili yardım(help) dosyasındaki açıklamayı dikkate almak gerekir:

Vaccinating NTFS file system formatted USB keys is supported by this program version, but this is an experimental feature, use at your own risk. It’s recommended to backup your USB key before vaccinating it.

USB belleklere NTFS aşılama desteği var fakat deneysel bir özellik, kullanılması tamamen sizin riskiniz. Aşılama yapmadan önce yedekleme yapmanız tafsiye edilir.

AŞI PORTABLE OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR
Sizde başlığı güncellemelisiniz ki bu autorun illetinden kurtulalım. -------- BAŞARILAR.

Arkadaşlar yalnız şöyle bir durum var..Autorun Virus Remover diye bir program var..USB Disk security tarzı bir program.. O program bizim bu aşı programının AUTORUN.inf dosyasını virüs zannedip siliyor :) Ona dikkat edin..Biz de dağıtıyoruz çevreye ve ulaşabildiğimiz bütün flashları aşılıyoruz..

Haydi Aşı Kampanyasına!!! :)

Geri