Yönetim:Öğrencileri buraya yönlendirmeyelim!

Kodla Büyü
mefete' Alıntı:
Dediğiniz gibi..Öğrencilerin burada olması bence gereksiz...Özelimiz kalmıyor ya :lol:
Biz burada bütün duygu ve düşüncelerimiz paylaşıyoruz...

hocam ben buna katılmıyorum....
internet ortamında öğrencilerden saklayacak işlerimi burada yapmama zaten burası bilgi paylaşıp derdine derman bulmaya çalşıtığın yer burası kötü işlerin olduğu seviyesizliğin olduğu yer değil onları asıl hep aramızda tutarsak bu nesli kurtarma şansımız var ama arkamızı dönersek bir gün sana olmazsa başkasına bir kötülük yaparken görürüz o gençleri bence dışlamak ne olursa olsun sebebi birini veya bir grubu dışlamak çokk yanlış hele bir öğretmen tarafından yapılması 2 kat daha kötü bir olay bence herkesin düşüncesine saygım var ama dışlamayan bir nesil olamak isterim....her konuda....

bilgisayarci_st' Alıntı:
üzüntü ile karşıladım... bence sevimeniz gerekeceği yerde......yazıkkk çokk yazıkk.....:((

ben böle bir yaklaşımı öğretmenlere yakıştıramadım biz burada gizli saklı bir işmi yapıyoruz yoksa benim ilmediğim bazı olaylarmı oluyor ozaman meb tabanlı bir site kuralım herkes ilsis numarasıyla girsin ve öğretmen olduğu kesin olsun.....

yakında sadece bilgisayar öğretmenleri girsin de dersiniz allahtan ben hem öğretmenim hemde bigisayar öğretmeniyim ama siz bilgisayar öğretmenleri girmesin sadece formatörler girsin de diyebilirsiiz yakındaki kısıtlamalarınız ne yönde olacak hasari hocam.....??

Hocam, yönetimdeki arkadaşlar forum içeriğinin herkese açık olduğunu belirtmişler zaten. Öğrenciler ziyaretçi olarak forumu takip edebilirler. Ama her öğrenciden aynı ilgi ve olgunluğu bekleyemezsiniz. Sırf eğlence olsun diye başlık açık kendine oyun arayanlar da olacaktır ve nitekim örneklerinden bahsedildi. Forumun verimliliğini korumak için amacına hizmet etmesini sağlamak için bu gibi önlemler alınmalıdır. Abartılı tepkiler veriyorsunuz. Bu dışlama değil.
Öğretmenler odasında da gizli saklı işler yapılmıyor ama yerine göre farklı paylaşımlarımız oluyor. O zaman tenefüslerde de alalım çocukları aramızda toplu sohbet edelim. Bir sınır var sanırım onu kaçırıyorsunuz.

elma' Alıntı:
bilgisayarci_st' Alıntı:
üzüntü ile karşıladım... bence sevimeniz gerekeceği yerde......yazıkkk çokk yazıkk.....:((

ben böle bir yaklaşımı öğretmenlere yakıştıramadım biz burada gizli saklı bir işmi yapıyoruz yoksa benim ilmediğim bazı olaylarmı oluyor ozaman meb tabanlı bir site kuralım herkes ilsis numarasıyla girsin ve öğretmen olduğu kesin olsun.....

yakında sadece bilgisayar öğretmenleri girsin de dersiniz allahtan ben hem öğretmenim hemde bigisayar öğretmeniyim ama siz bilgisayar öğretmenleri girmesin sadece formatörler girsin de diyebilirsiiz yakındaki kısıtlamalarınız ne yönde olacak hasari hocam.....??

Hocam, yönetimdeki arkadaşlar forum içeriğinin herkese açık olduğunu belirtmişler zaten. Öğrenciler ziyaretçi olarak forumu takip edebilirler. Ama her öğrenciden aynı ilgi ve olgunluğu bekleyemezsiniz. Sırf eğlence olsun diye başlık açık kendine oyun arayanlar da olacaktır ve nitekim örneklerinden bahsedildi. Forumun verimliliğini korumak için amacına hizmet etmesini sağlamak için bu gibi önlemler alınmalıdır. Abartılı tepkiler veriyorsunuz. Bu dışlama değil.
Öğretmenler odasında da gizli saklı işler yapılmıyor ama yerine göre farklı paylaşımlarımız oluyor. O zaman tenefüslerde de alalım çocukları aramızda toplu sohbet edelim. Bir sınır var sanırım onu kaçırıyorsunuz.

benim okulumda öğrenciler her istediklerinde tenefüslerde öğretmenler odasına gelip benle veya diğer öğretmenleri ile konuşmak istediklerinde konuşabiliyorlar saptırmayalım konuyu.....

ozaman verimlilik için ıvır zıvır diye bölüm açılıyor yok çocugumun ismi ne olsun
araba alacan ne alim falan filan gibi konularda açılıyor ozaman bir bölüm açsınlar öğrenci lerimizin derslerinde ıvır zıvır yazmalarını sağlayalım arada da silinir gider ama yapılmadan siliniyor bence bu sadece doymuşlugun göstergesi eğer üye sayısı az olsaydı bunları bukadar kolay yapmazlardı doymuşulu bu sadece....

benim öğrencilerim girdi diye düşünüyordum ama bu hafta derstte hangi foruma üye olduklarını sorduğumda kimse bana ilgisayarbilisim demedi çok sevindim :)) genelde oyun forumlarına üye olmuşlar içim rahatladı:)

serap4' Alıntı:
benim öğrencilerim girdi diye düşünüyordum ama bu hafta derstte hangi foruma üye olduklarını sorduğumda kimse bana ilgisayarbilisim demedi çok sevindim :)) genelde oyun forumlarına üye olmuşlar içim rahatladı:)
oyundan başka ne biliyorlar zaten :puhaha:

bilgisayarci_st' Alıntı:

Siz ne sandınız tam olarak bilemesemde sanırım bizim neden yönlendirmeyin dediğimizi anladığınızı sanmıyorum.
Sizin için biraz açıklama yapayım: Sanırım burda bizleri öğrenci düşmanı ilan ediyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Öğrenciler illaki burdaki mesajları okumak isterse okuyabilir hiç bir konu misafirlere kapalı değildir. Öteki taraftan son günlerde saçma sapan açılan o kadar çok konu kilitledik ki. Belki siz bunun %1' ni bile fark edemediniz. Öğretmen arkadaşlarımız burda paylaşımlarda bulunuyor burda bir aileyiz hepimiz bir çok şeyi paylaşıyoruz öğrenci neden bunları görüp bilsin. Örnek veriyorum sınıfında sorun yaşamış bir öğretmen burda bizlerden alternatif çözüm önerileri istiyor nasıl davranacağını bilmiyor. Üyelerimizde soruna farklı şekillerde formatik olarak nasıl yaklaşılmasını gerektiğini anlatıyor. öğrenci bunu neden görsün. Diyeceksiniz ki burdan bilgisayar öğrenecek, bende diyeceğimki siz bunun için zaten öğrencinin dersine girmiyormusunuz. Burdaki çözüm önerileri öğrenci seviyesine göre değil, öğretmen seviyesi düzeyindedir. Açtıkları konuların seviyesine hiç baktınızmı ciddiyetsiz, laçka ifadeler, emir çümleri ile buraya konu açmak için konu açıyor. Başka boyuttan bakalım şimdide; niki bayan olduğu öğretmen arkadaşlarımıza pm yoluyla uygunsuz tekliflerde bulunuyor. Peki buna ne diyeceksiniz. Bilgisayarbilisim.net öğretmen topluluğudur öğreci topluluğu değildir bizim hedef kitlemiz bellidir.
Son sözüm (Forum kurallarından alıntıdır):
GENEL FORUM KURALLARIMIZ :

1. Bilgisayarbilisim.NET : Bilgisayar Öğretmenleri ve bilgisayar formatör öğretmenleri biraraya getirerek bilgi paylaşımında bulunmalarını, projeler üretmelerini ve yeni teknolojileri tartışmalarını amaçlayan forum sitesidir. Hedefi,Eğitim ve öğretim alanında teknolojinin daha etkin bir şekilde kullanılması sağlamak ve yeni öğretim metodlarının kullanımında değerli öğretmenlerimize yardımcı olabilmektir.

NOT: İllaki öğrencileri düşünüyorum diyosanız öğrencilere yönelik o kadar forum var birinide siz açın. Şunuda belirteyim ki biz burda kararları yalnız başımıza almıyoruz terjübelerimizden üyelerimizin değerli yorumlarını dikkate alarak BilgisayarBilisim.NET yönetimi olarak kararlar alıyoruz. Şurda size cevap verirken de hasari olarak değil yönetim olarak cevap veriyorum. Konuyu kişiselleştirmeyiniz. Öğrenci hakları konusuna gelincede sizden daha fazla onların çıkarlarını düşüneceğime emin olabilirsiniz.

Arkadaşlar ben de aslında öğrencilere bırakıyordum ilk başlarda...Fakat bilgisayarbilisim.net i genelde bulanlar oluyordu.Buranın daha çok öğretmenlere dönük olması ve de öğrencilerin faydalanmaktan öte o anlık bir kullanıma dönük bir üyelikleri söz konusu olacaktı.Bu nedenden ötürü
http://www.turkiyeninteknolojiforumu.com/forum/ bu adresi herkese tavsiye ediyorum...Ki öğrencilerimin geneline burayı tavsiye ettim ve birçoğu şu an üyesi...Bence şu an için öğrencilerin üye olması sadece forum modlarını ve admini yoracaktır...
Diğer alternatif bilişm ve teknoloji forumları ders için kullanılmalı diye (diğer forumlara karşı egoistçe bir yaklaşım olacak ama) düşünüyorum...

hasari' Alıntı:
bilgisayarci_st' Alıntı:

Siz ne sandınız tam olarak bilemesemde sanırım bizim neden yönlendirmeyin dediğimizi anladığınızı sanmıyorum.
Sizin için biraz açıklama yapayım: Sanırım burda bizleri öğrenci düşmanı ilan ediyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Öğrenciler illaki burdaki mesajları okumak isterse okuyabilir hiç bir konu misafirlere kapalı değildir. Öteki taraftan son günlerde saçma sapan açılan o kadar çok konu kilitledik ki. Belki siz bunun %1' ni bile fark edemediniz. Öğretmen arkadaşlarımız burda paylaşımlarda bulunuyor burda bir aileyiz hepimiz bir çok şeyi paylaşıyoruz öğrenci neden bunları görüp bilsin. Örnek veriyorum sınıfında sorun yaşamış bir öğretmen burda bizlerden alternatif çözüm önerileri istiyor nasıl davranacağını bilmiyor. Üyelerimizde soruna farklı şekillerde formatik olarak nasıl yaklaşılmasını gerektiğini anlatıyor. öğrenci bunu neden görsün. Diyeceksiniz ki burdan bilgisayar öğrenecek, bende diyeceğimki siz bunun için zaten öğrencinin dersine girmiyormusunuz. Burdaki çözüm önerileri öğrenci seviyesine göre değil, öğretmen seviyesi düzeyindedir. Açtıkları konuların seviyesine hiç baktınızmı ciddiyetsiz, laçka ifadeler, emir çümleri ile buraya konu açmak için konu açıyor. Başka boyuttan bakalım şimdide; niki bayan olduğu öğretmen arkadaşlarımıza pm yoluyla uygunsuz tekliflerde bulunuyor. Peki buna ne diyeceksiniz. Bilgisayarbilisim.net öğretmen topluluğudur öğreci topluluğu değildir bizim hedef kitlemiz bellidir.

1. Bilgisayarbilisim.NET : Bilgisayar Öğretmenleri ve bilgisayar formatör öğretmenleri biraraya getirerek bilgi paylaşımında bulunmalarını, projeler üretmelerini ve yeni teknolojileri tartışmalarını amaçlayan forum sitesidir. Hedefi,Eğitim ve öğretim alanında teknolojinin daha etkin bir şekilde kullanılması sağlamak ve yeni öğretim metodlarının kullanımında değerli öğretmenlerimize yardımcı olabilmektir.

NOT: İllaki öğrencileri düşünüyorum diyosanız öğrencilere yönelik o kadar forum var birinide siz açın. Şunuda belirteyim ki biz burda kararları yalnız başımıza almıyoruz terjübelerimizden üyelerimizin değerli yorumlarını dikkate alarak BilgisayarBilisim.NET yönetimi olarak kararlar alıyoruz. Şurda size cevap verirken de hasari olarak değil yönetim olarak cevap veriyorum. Konuyu kişiselleştirmeyiniz. Öğrenci hakları konusuna gelincede sizden daha fazla onların çıkarlarını düşüneceğime emin olabilirsiniz.
:+1: ötesi saçmalık başka birşey değil

bilgisayarbilisim.net sitesinin diğer abuk subuk forumlara dönmesini istemiyoruz. Üyelerinin %90'ı aklı başında olan bir site sonuçta. Neden seviyeyi düşürelim değil mi? :wink:

Sevgili siteyi öğrencilerine tavsiye eden arkadaslar sürekli bu forumda bilgisayarla ilgili konular değil bazen de öğretmenlee günlük hayata yeri geliyor (tüm eleştirilere rağmen) evlilik bekarlık vs yetişkinlerekonular olsun , öğrencilerle ilgili sorunlar olsun tartısılırken öğrencileri neye dayanarak buraya yönlendirdiniz ben gerçekten çok merak ettim. Çünkü öğrenciye çok faydalı olacağını sanmıyorumki bilişim ve formatölerin dışında da kimsenin aktif olarak forumda yer almasını şahsen istemiyorum.

Adı üzerinde :

"BİLGİSAYAR VE FORMATÖR ÖĞRETMENLER FORUMU "........

Yeri geliyor bilgisayarcı olarak sorunlarımızı paylaşıyoruz öğrencinin türkçecinin vs diğer bilgisayar ve formatörler dışındakilerin aktif olarak sitede yer alması bence yanlış...

Bu konuyu daha önce de konuşmuştuk. Ben de öğrencilerimin buraya üye olmasını istemem.
Öğrencilerim burayı takip ederse, bütün deepfreeze şifrelerini kırabilir,
Öğrencilerim burayı takip ederse engellemiş olduğum msn ye çok rahat girerler,
Öğrencilerim burayı takip ederse, youtube gibi bazı engelli sitelere girebilirler,
Öğrencilerim burayı takip ederse, verdiğim notun bir önemi olmadığını bilirler,
Öğrencilerim burayı takip ederse, bilgisayarlara koyduğum admin şifresinin hiç bir anlamı olmaz,
ve diğer öğretmen arkadaşlarımın yazdığı "öğrencilerimle başa çıkamıyorum, otorite kuramıyorum" gibi cümleleri okuyarak, daha da başa çıkılmaz hale gelebilirler.
ve ve ve saymakla bitmez.
ve ben öğrencilerimin yerinde olsam, burayı keşfettim mi bi daha bırakmam :)

mystreous' Alıntı:
Bu konuyu daha önce de konuşmuştuk. Ben de öğrencilerimin buraya üye olmasını istemem.
Öğrencilerim burayı takip ederse, youtube gibi bazı engelli sitelere girebilirler,
Öğrencilerim burayı takip ederse, bilgisayarlara koyduğum admin şifresinin hiç bir anlamı olmaz,
ve diğer öğretmen arkadaşlarımın yazdığı "öğrencilerimle başa çıkamıyorum, otorite kuramıyorum" gibi cümleleri okuyarak, daha da başa çıkılmaz hale gelebilirler.
:alkis: :alkis: :alkis:

hasari' Alıntı:
bilgisayarci_st' Alıntı:

Doğru söze ne hacet!

mystreous' Alıntı:

kesinlikle.

bence de bu kadar öğrenci merkzeli olamya gerek yok
yeterince imkana sahipler zaten :x
ben de öğrencilerimle özelim olan bi forumda birarada olmak istemem

peki öğrencilerime hangi forum sitesini gösterebilirim.Tavsiye edebileceğiniz bir site varmı????
şuanda işlediğimiz konu forum siteleri :):):)

lütfedip google da arama yapabilirsiniz ya da bu konunun önceki sayfalarına bakabilirsiniz.

bu güzelim sitede böyle yardımsever insanların olması ne güzel.Keşke sizde liütfedip bildiğiniz yararlı bir siteyi yazsaydınız.Hemen araştırmadığımı nereden çıkardınız anlayamadım ama yinede teşekkür ederim.............

Bütün yorumları okudum ve gördüm ki konu çok saptırılmış. Kulaktan kulağa oynuyor gibiyiz:) Başta söylenen en sonunda farklı çıkıyor:)

Bu arada yönetimin kararını haklı buluyorum.

Yönetici arkadaşlarla aynı fikirdeyim.
Forumun açılış amaçları uygun olmuyor öğrencilerin buraya yönlendirilmesi. Yönetici arkadaşlarında işlerini zorlaştırdığınıda sanıyorum.

zone.org 'taki gibi bir kategori sadece öğretmenlere özel olabilir. o kategoriye sadece özel üyeler (öğretmen olduğu onaylanmış üyeler) girebilir ve böylece öğrenciler özel yazılarımızı göremez.
ne dersiniz?

arkadaşlar lütfen öğrencileri bu siteye yönlendirmeyelim.
sadece bugün banladıklarımız 50 yi geçti.
İyi forumlar

the korsan hocam bu şekilde engellenemeyebilir.bu başlığı okumayan arkadaşlarımız olabilir. önerim anasayfaya bir uyarı koyun

lisedeyken, öğretmenler odasından içeri baktığımı hatırlıyorum bi keresinde...
şimdi her tenefüs, içeriye kapıyı çalmadan girip rahat bir şekilde bakındıktan sonra kapıyı örtmeye bile tenezzül etmeden odadan çıkan öğrencilere, eğer hala gücüm kalmışsa ve derste kısılan sesimi zorlayabiliyorsam, aslında ne yapması gerektiğini söylüyorum ama nafile...

siz arkadaşlarınızla konuştuğunuz ve davrandığınız gibi öğrencilerinizle konuşabiliyorsanız ve bu öğrencilerinizle problem yaşamıyorsanız bu gerçekten özel bir durumdur ve sizinle öğrencileriniz arasında kalması gerekir diye düşünüyorum. Forumun kan dolaşımını sağlayan yöneticilerin ya da katkıda bulunacak kullanıcılarımızın daha üst seviyede sorunlarla ilgilenebilmesi ve BİZE hitap edebilmesi için forumun bizim aramızda kalması daha mantıklı geliyor bana.
Yönetime bu konuda destek... Öğrenciler konusunda gösterdiğiniz bu hassasiyete de teşekkür etmek gerekir. İnşallah onlara verdiğiniz bu değerin kıymetini biliyorlardır.

son zamanlarda yine öğrenci kaynıyor site..buraya yönlendiren varsa ne diyeceğimi bilemiyorum o öğretmen arkadaşa.

Geri