Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Kesinlikle bence de üyeler ne yasaklanmalı. Kaç paylaşım yapmış ne kadar faydalıymış bakılmadan.

Kendi adıma hakaret içeren mesaj gördüğümde şikayet butonuna basıyorum.

images.png

En düşük emekli maaşı 12.500 TL oluyor. Fazla prim ve gün sayısı olanlarla , en düşük gün sayısında en düşük primi ödeyen emekliler giderek eşitleniyor.

En düşük emekli maaşı 12.500 TL oluyor. Fazla prim ve gün sayısı olanlarla , en düşük gün sayısında en düşük primi ödeyen emekliler giderek eşitleniyor.
Fazla prim ve gün sayısı olanlarlarin maaşı daha yüksek olmalıydı. Calisanla çalışmayanı aynı kefeye koymak adil değil.

Hocam etme, Faruk Nafiz'in Han Duvarları eseri bu cümle ile başlar. Bu şiire bayılırım, anadolu insanının savaştan savaşa sürülüşü ve fakir anadolu insanının bir görünümüdür.
han duvarlarını ezberleyin demişti hocam lisede okumadım bile ama etkileyici imiş gercekten sonradan okumuştum

"Dünyaca ünlü Financial Times Gazetesi, önümüzdeki yıllarda Türkiye'de memur maaşlarının dondurulacağını iddia etti. Geçen yıl temmuz ayında seyyanen zam alan memurların bu yılın temmuz ayındaki maaş zammı enflasyonun 5,42 puan altında kaldı. Merkez Bankası'nın enflasyon tahminlerine göre memur maaş zammı gelecek yılın ocak ayında da enflasyonun en az 4 puan altında kalacak. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç, memur maaş zammının ocak ayında nasıl hesaplanacağını yazdı"

"Dünyaca ünlü Financial Times Gazetesi, önümüzdeki yıllarda Türkiye'de memur maaşlarının dondurulacağını iddia etti. Geçen yıl temmuz ayında seyyanen zam alan memurların bu yılın temmuz ayındaki maaş zammı enflasyonun 5,42 puan altında kaldı. Merkez Bankası'nın enflasyon tahminlerine göre memur maaş zammı gelecek yılın ocak ayında da enflasyonun en az 4 puan altında kalacak. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç, memur maaş zammının ocak ayında nasıl hesaplanacağını yazdı"

FT haberi “memur maaşlarını dondurmak” yerine “daha az memur alımı” şeklinde değiştirmiş:

https://www.ft.com/content/3ce5b528-6969-4893-b0c7-cb553668600d
IMG_8268.jpeg
IMG_8267.jpeg

Maaş verirler onda sorun yok, para basarsın maaşı verirsin. Ama enflasyon çok yükselir.

Geri