Yarışma Başlığı-mesajları

Kodla Büyü
Re: Söz BBNet üyelerinde, oylamalar başladı[Yönetim]

http://www.rahmiakinci.k12.tr

benim için önemli olan kullanışlı ve güzel görünümlü olması bu yüzden ben bu siteyi beğendim. içerik olarakta yeterli olduğunu düşünüyorum.okul sitelerinde çok fazla içeriğe karşıyım.

sergentepe.tk da her ne kadar masaüstü gibi kullanılmış olsa da ortanın boş görünmesi pek hoşuma gitmedi.yine de 2.oyum olsa ona olurdu.

Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:
sergentepe.tk da her ne kadar masaüstü gibi kullanılmış olsa da ortanın boş görünmesi pek hoşuma gitmedi.yine de 2.oyum olsa ona olurdu.
sergentepe'nin daha farklısı, daha gerçekçi olanı hostumda var ne zamandır.
http://www.ticaretsistemi.net/denemem

evet hocam. gerçekten de sizinki daha güzel :+1:

Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

açıkca söylemek gerekirse bu daha iyiymiş sergentepe.tk da başlat menüsünün altta kalması da pek hoş olmuyor başta bulamadım zaten..daha doğrusu başlangıçta sitenin mantığını anlamadım.

mnv' Alıntı:
Öncelikle yarışmada emeği geçenlere teşekkürler...

Benim önceliğim .meb.k12.tr siteler olacak. Onlardan oy verecek birini bulamazsam da k12 olanlara yöneleceğim. Sadeliğe önem veren birisiyim o yüzden nigdekizmeslek en çok hoşuma gidenlerden birisi... Hepsini inceledikten sonra oyumu vereceğim. Umarım hak edene gider...

Herkese başarılar...

fa.ruk44' Alıntı:
http://www.rahmiakinci.k12.tr

benim için önemli olan kullanışlı ve güzel görünümlü olması bu yüzden ben bu siteyi beğendim. içerik olarakta yeterli olduğunu düşünüyorum.okul sitelerinde çok fazla içeriğe karşıyım.

Oy veren arkadaşların bu şekilde gerekçelerini de açıklamaları çok güzel.

Rüzgara Karşı' Alıntı:

arkadaş senin hostunda bulunan hazır ajax tabanlı işletim sistemi. adıda EyeOS. herkesin kolaylıkla internetten indirip düzenleyebileceği bir site.sen düzenlemeye zaman bulamamışın o ayrı. sergentepe.tk kiminse adam baya baya flashta yapmış emek büyük. 4-5 tane site var gerçekten emeği büyük. bu tarz yorumlarla çirkinleştirmeyin burayı.

atakan_-_cesur' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

arkadaş senin hostunda bulunan hazır ajax tabanlı işletim sistemi. adıda EyeOS. herkesin kolaylıkla internetten indirip düzenleyebileceği bir site.sen düzenlemeye zaman bulamamışın o ayrı. sergentepe.tk kiminse adam baya baya flashta yapmış emek büyük. 4-5 tane site var gerçekten emeği büyük. bu tarz yorumlarla çirkinleştirmeyin burayı.
hayret birşey :D ben yaptım mı dedim, dikkat edersen hostumda var dedim. mesajları iyi oku yazmadan önce
ajax extjs uygulaması oluyor bu. böyle bir siteyi ben yaptım diye tanıttım mı hiç?
sergentepe hakkında yorum mu yaptım, ya da başka bir site hakkında. tartışmalardan ne kadar uzak kalsam da birileri beni buluyor sanırım :D

atakan_-_cesur' Alıntı:
arkadaş yanlış alana yazıyon ozaman.
hocam haksızlık yapıyorsun, söylemediğim şeyleri söylemişim gibi gösterdin !
ben bu foruma 1-2 senedir giriyorum, sanırım sen yenisin :D hazır sisteme karşı olanların başında ben gelirim emin ol. yarışmaya girecek olsam hazır sistemle girmem ki.
o gösterdiğim siteyi ben yaptım demedim
bir çok kez joomla, meb şablonu kullanmışımdır (gerektiği yerde). hiç birini tanıtmadım bile.
zaten gördüğün gibi okisweb'in sitesi o. bilgisayar şirketi olan bir arkadaşım yollamıştı onu bana. aylardır hostumda, dokunmadım hiç. olduğu gibi gösterdim burada.

listedeki hiç bir siteyi de eleştirmedim, istesem eleştirilecek o kadar çok şey var ki. tartışmalardan uzak kalmak istiyorum ama birileri beni çekiyor tartışmaya...

Rüzgara Karşı' Alıntı:
atakan_-_cesur' Alıntı:
ben bu foruma 1-2 senedir giriyorum, sanırım sen yenisin :D hazır sisteme karşı olanların başında ben gelirim emin ol. yarışmaya girecek olsam hazır sistemle girmem ki.
bir çok kez joomla, meb şablonu kullanmışımdır (gerektiği yerde). hiç birini tanıtmadım bile.
zaten gördüğün gibi okisweb'in sitesi o. bilgisayar şirketi olan bir arkadaşım yollamıştı onu bana. aylardır hostumda, dokunmadım hiç. olduğu gibi gösterdim burada.

listedeki hiç bir siteyi de eleştirmedim, istesem eleştirilecek o kadar çok şey var ki. tartışmalardan uzak kalmak istiyorum ama birileri beni çekiyor tartışmaya...

Hocam Senin imzanı okumamış arkadaş..... Yada anlam verememiş...

nerede ne konuşulacağına dikkat etmiyorsun ondan bunlar başına geliyor. burada siteleri iyisiyle kotüsüyle eleştiriyoruz. bendede aynısı var diyip atlamak hoşmu sence? bide alakası yok sitenle evet fikir aynı, belki arkadaş bundan esinlendi bilmiyorum. yazılımı farklı, emeği farklı. bendede aynısı var diyip çamur atmayalım arkadaşlara. yarışmaya katılan arkadaşları gönülden tebrik ediyorum. hepsinin emeğine sağlık.

ben gözucuyla baktığım kadarıyla http://www.kartalataturk.k12.tr 'yi beğendim
sergentepe tasarım olarak farklı ama okul sitesi için uygun değil bence. mesela bir meslek lisesinin bilgisayar bölümü tanıtımı için birebir olurdu.
Özellikle değerlendirme yaparken cms sitelere değilde kodundan tutunda tasarımına kadar her yönüyle emek verilip hazırlanmış bir siteye oy vereceğim.
İlk 20ye giremedi bizim sitemiz ama bu etkinlik gerçekten doğru ve güzel bir etkinlik.
Eksiğiyle doğrusuyla yanlışıyla bize ait,
Bir dahaki etkinlik için bir çok şey tecrübe oldu hepimize.. Devamını diliyorum.

the_korsan' Alıntı:
Ayrıca tüm katılımcılara BBnet Kupası ve Cizgi Tagem Tornavida seti hediye edilecektir.

bizim kupamız ve tornavida setimiz ne zaman elimize geçer the_korsan hocam :):)

ghost' Alıntı:
alibahadir' Alıntı:
Bizim forumumuz farklı demiştim ama işin içine yarışma olayı girince olaylar her zamanki gidişata dönmüş. Madem siteleri 20 taneye jüri düşürdü şimdi neden üyeler oy kullanıyor. Acaba şu mantık daha doğru olmazmıydı. 100 site için 3 tane jüri mi yeterlidir yoksa 20 site için yüzlerce üye mi. Yani tam tersi olsa önce üyeler 20 ye elese sonra jüriler değerlendirse bence daha iyi olurdu. Ayrıca basit bir etkinlik büyütmeyin diyip işin içinden çıkmaya çalışıyorsunuz. Seçilen sitelerin bir kısmı çok güzel olsa da bir kısmıda bir o kadar sizin belirlediğiniz kriterlere uymuyor mesela okul sitesinde döviz bilgileri v.b şeyler. İnsan düşünmeden edemiyor değerli hocalarım kızmasınlar ama 1 hafta gibi kısa bir süre 100 siteyi o kadar kritere göre incelemek için yeterlimi yoksa hocalarımız gözlerinin ucuylamı kontrol etmişler. Eleştirilere açık olmak lazım.

Hocam haklı olduğun noktalar var muhakkak , kriterleri senle ben yazsakydık farklı olurdu, ama Ahmet ile Mehmet yazıncada farklı olur, Ayşe ile Serap yazsada farklı olur. Sonuçta ortak noktada buluşacağımız kriterler belirlenmeli bunda haklısın. Demekki bir sonraki yarışmada önce kriterler oylanacak. Sonrada jüri 3 kişiden değil daha fazla kişiden, farklı üniversitelerden hemde Meb camiasından olacak. .Peki ne zaman , bir sonraki yarışmada.Bunlar sadece örneklemeler.

Şahsen kendi fikrim olarak söylersem,

oylama sırasında

görsellik değil içeriğe daha çok önem veririm
sitenin flash olarak dinamik olmasından çok geliştirilebilir yönde dinamikliğini ararım
Hazır şablon olmasından çok kişinin emeğine saygı duyarım
Öğretmenlerden çok bir öğrenci için daha kullanışlı olup olmadığına bakarım
Dışarı sitelere bağlantı vermesinden çok aldığı bağlantı sayısına ve backlink lerine bakarım
Okullarda sadece bilişim teknolojileri dersi olmadığını düşünürsek diğer dersler ile ilgili interaktif içeriğe önem veririm
Çocukların yapmış olduğu etkinlikleri sitelerinden görüp göremedikleri benim için öenmlidir bunu sadece resimle değil videolarla destekleyen siteye destek veririm
vs vs

Grdüğünüz gibi herkesin kriterleri farklıdır ancak bu kriterleri ortak bir masada buluşturmak sandığımız gibi kolay değil. Saydığım kriterlere göre 100 site içerisinden zaten kalan 3-4 site olur, o zaman siz kimi eleyecektiniz. Ayrıca bir bilgisayar öğretmeni çok rahatlıkla 100 site arasından birinciyi seçebilecek kabiliyete sahiptir. Aynı şekilde Niyazi Bey ve Çizgi TAgemde bize sormadan çok rahat kendileride seçip işte bunlar diyebilirlerdi. O zaman etkinlik bunun neresinde olurdu.

Eleştirilerinize açığız arkadaşlar. Kriterler yanlış olmuştur, hocaların zamanı yoktur, biz yeterli önemi verememişizdir ama sizlerin hiç suçu yokmu. Hepimizde hatalar vardır muhakkak.

Bence herkes nerede hata var demek yerine ilk 20 ye kalmış arkadaşlarında moralini bozmadan en iyisi olduğunu düşündüğünüz siteye oy vermelidir.

Şimdi lütfen oylamaları yapalım. Kazananlar belli olduktan sonra ayrı bir başlık açıp fikirlerinizi muhakkak alacağız

HAK EDEN KAZANIR İNŞALLAH..

ghost rumuzlu adminimize teşekkür ediyorum, bizim forumumuz farklı derken farkı oluşturanlar ortaya çıkıyor işte. Dediklerinizde sizde haklısınız. Bu forumu çok seviyorum ve ilk etkinlikte sizlerin de dediği gibi bu tarz aksaklıklar olabiliyor. the_korsan adminimiz de alınmış dediğim bazı sözlerden sanırım ki bu etkinlikte en çok onun emeği geçtiği için alınması daha doğal. O da kusurumuza bakmasın ama benim de niyetim bağcıyı dövmek değil. Forumumuz için herşeyin hayırlısı ...

ben karar veremiyorum hepsi cok güzel ya :++:

refleto' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
atakan_-_cesur' Alıntı:

:)

Rüzgara Karşı' Alıntı:
refleto' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
atakan_-_cesur' Alıntı:

sen hiç balıkesir üniversitesinde bulundunmu?

fa.ruk44' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

buyrun arkadaşlar. Bu siteyi inceleyin. Ayrıca kimse ayranım ekşi demez. Unutmayın.
http://www.extjs.com/

atakan_-_cesur' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
refleto' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
atakan_-_cesur' Alıntı:

sen hiç balıkesir üniversitesinde bulundunmu?
1. sınıfta ordaydım. sen de mi ?

bngl18' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

buyrun arkadaşlar. Bu siteyi inceleyin. Ayrıca kimse ayranım ekşi demez. Unutmayın.
http://www.extjs.com/
hahahaa :D ben yazdım zaten ajax extjs uygulaması diye.

Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

Hocam ne ile kodladınız jquery kodları mı ajax mı? grafikleriniz güzel olduğu için çok başarılı olmuş denemeniz.

ihsaniye' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

Hocam ne ile kodladınız jquery kodları mı ajax mı? grafikleriniz güzel olduğu için çok başarılı olmuş denemeniz.
yok hocam ben yapmadım. ajax extjs uygulaması. site bir arkadaşıma ait. bana vermişti kaynak kodlarını.

Son msjları okumadan cvp yazmışım sonradan fark ettim. Bende jquery kodlarını görmüştüm joomla yada diğer cms'lerin hazır oluşu kadar hazır bana kalırsa, sonuçta hepimiz kolayca flash template editleyebilir yada scriptlerden faydalanabiliriz. Tabiki hazır olup olmamasına takılmıyorum makarna da hazırdır ama soslarıyla dünyanın en güzel yiyeceği yarışmasında birinci olabilir.

Re: Sonuçlar açıklanmıştır...[Yönetim]

mystreous' Alıntı:
BaRBaRYaN35' Alıntı:
farklı yorumlarla konunun kirletilmemsi için KİLİTLENMESİNİ ÖNERİYORUM
.
herkesin birincisi kendi sitesidir sonuçta. fakat JÜRİ tarafından seçilen 20 site listedeki sitelerdir. bu yüzden benimki daha güzel diyeceğimize mevcut 20 siteyi birbiri ile karşılaştıralım.
.
finale kalan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. hepsine başarılar...
Farklı yorumlar olacak tabi. Neyden korkuyorsunuz.
Ne kadar seviyorsunuz kilidi. Önceki yorumlarınızdan da dikkatimi çekiyor. 10 yorumunuzdan biri kilit isteği.
.
hocam sen OKUMAYI MI BİLMİYORSUN yoksa SAYMAYI mı ?
10 yorumdan 1 tanesi KİLİT İSTEĞİ demişsiniz. 650 den fazla mesajım var sanırım işiniz gücünüz yok bu 650 mesajı da okudunuz. ve sizin hesabınıza göre benim konularımda 60 - 65 tane KİLİT İSTEĞİ mesajı olması gerekiyor.

hocam siz ;
- ya GÖRMÜYORSUNUZ
- ya TÜRKÇE BİLMİYORSUNUZ
- ya OKUYAMIYORSUNUZ
- ya da MATEMATİK BİLGİNİZ SIFIR
...
o dikkatinizi çeken önceki yorumlarımı okuma yazma bilen, türçesi iyi olan, görme sorunu olmayan, sayı sayabilen bir arkadaşınızla birlikte TEKRAR OKUYUN. sizin hesabınıza göre en az 60 - 65 tane KİLİT İSTEĞİ olması gerekiyor. bi bakın bakalım orda 6,5 tane istek varmı..
...
her yarışmada olduğu gibi burda da finalistlerin beğenilmemesi sonucu çeşitli polemiklerin doğabileceğini kast ederek konunun yorumlara kilitlenmesini istedim. KİLİDİ SEVME konusuna gelince adminlerle özelden benim kadar kilit konusunda tartışan pek üye olduğunu düşünmüyorum. hasari hocam ve KaFKaF ın çok canını sıkmışımdır önceleri. benimki sadece olabilecek muhtemel polemiklere bir önlem alma önerisiydi o kadar
...

Böyle bir yarışma düzenledikleri için site yönetimine teşekkür ediyor, katılan bütün arkadaşları da tebrik ediyorum.
Bütün siteleri tek tek inceleyip, kendi adıma notlar çıkardım. Sonraki projelerim için ilham kaynağım olacaklar.
Ben sadeliği, renk uyumu nedeniyle www.nigdekizteknik.com'u seçtim. Yeni bir site olduğundan içeriğin henüz doyurucu olmadığını göz ardı ettim. Ancak eleştireceğim tek husus alan adı neden .com uzantılı? 15 TL buna vereceğinize .k12.tr uzantılı adresi 5 TL'den 3 yıllığına almanız mümkündü. Üstelik Google açısından daha iyi olurdu.

Geri