Yarışma Başlığı-mesajları

Kodla Büyü
Re: Sonuçlar belli oldu,öğleden önce açıklanacaktır [Yönetim]

başarılar arkadaşlara

sabredin 12ye yetişir :D

olmadı öğleden sonraya
oda olmadı akşam 5 e
kesine yakın muhtemel yarın yayında

:puhaha: :puhaha: :puhaha: :mrgreen:

Re: Sonuçlar açıklanmıştır...[Yönetim]

Aklıma birden No country for old man filmi geldi... MEB tabanlı sitelerin -birkaç tane de olsa- dereceye girmesi beni sevindirdi.

Hayırlı uğurlu olsun bakalım. Dereceye giren arkadaşları da tebrik ediyorum...

Hepsi birbirinden güzel.İnşallah hak eden kazanır . Tekrar yarışmayı düzenleyen arkadaşlara teşekkürler..

güzel bir etkinlik oldu. okul sitelerinin bir çoğu revizyondan geçti. kazananın kim olduğundan çok katılmak önemli olan. bilgisayarbilişim.net'in değerli yönetimi ve üylerine böyle bir şeye vesile oldukları için tekrar teşekkür ederim

İlk 20 içine bile girememişim.
Değerlendirme kriterlerinin hepsi mevcut idi. Demekki flash ağırlıklı olması gerekiyormuş.
Bu ilk 20 siteyi kimler seçti ?

Arkadaşlar herkesin eline emeğine sağlık hepsi bir birinden güzel siteler etkinliğin düzenlenmesi bir sürü okulun sitesinin düzenlenmesini sağladı, düzenleyen ve emeği geçen herkese tşkler, hak eden kazansın.

Hayırlı olsun, gerçekten başarılı çalışmalar.

Biz ne zaman oylayacağız ?

fisto' Alıntı:
açıkçası girmeyi bekliyorduk, iddalı da olabilirdik. ama sanırım herkesin kriteri farklı. başarılar dilerim.

http://www.fethigemuhluogluioo.com

evet hocam siten gerçekten hoşmuş. ilk 20deki sitelerin 18inden vallaha güzel.ben iki tane site beğendim orada. birincisi sıradaki ile sonuncu sıradaki. yarışmaya fesatlık sokmak için kesinlikle yazmıyorum bunları. jürinin mutlaka bir bildiği vardır. nacizane kendi fikrimi belirttim. görüşlerine saygı duymak lazım. önemli olan böyle bir organizasyona katılmak. böyle bir organisazyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür.

farklı yorumlarla konunun kirletilmemsi için KİLİTLENMESİNİ ÖNERİYORUM
.
herkesin birincisi kendi sitesidir sonuçta. fakat JÜRİ tarafından seçilen 20 site listedeki sitelerdir. bu yüzden benimki daha güzel diyeceğimize mevcut 20 siteyi birbiri ile karşılaştıralım.
.
finale kalan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. hepsine başarılar...

evet, özellikle anket eklenince kan gövdeyi götürür burada. kilitlenmesi lazım.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
farklı yorumlarla konunun kirletilmemsi için KİLİTLENMESİNİ ÖNERİYORUM
.
herkesin birincisi kendi sitesidir sonuçta. fakat JÜRİ tarafından seçilen 20 site listedeki sitelerdir. bu yüzden benimki daha güzel diyeceğimize mevcut 20 siteyi birbiri ile karşılaştıralım.
.
finale kalan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. hepsine başarılar...
Farklı yorumlar olacak tabi. Neyden korkuyorsunuz.
Ne kadar seviyorsunuz kilidi. Önceki yorumlarınızdan da dikkatimi çekiyor. 10 yorumunuzdan biri kilit isteği.

ilk 20 içinde 2 - 3 site haricindekiler nasıl listeye girmiş bende anlamadım...

Seçilen 20 içine giren sitelerin nasıl girdiğini soran arkadaşlar değerlendirme kriterleri ortada, herşey tasarım ve kodlamayla bitmiyor. Sonuçlar her zaman birilerini sevindirir birilerini üzer, yapacak fazla birşey yok. Şartı başta koymuştuk bu basit bir etkinlik olarak düşünülmeli ve sonuçlar nasıl olursa olsun kabul edilmelidir.

Burdaki asıl amaç okul sitelerinin bu vasıtayla zenginleştirilmesi, gözden geçirilmesiydi. Eminiz ki faydalanan arkadaşlar olmuştur.
İyi forumlar

Burdaki asıl amaç okul sitelerinin bu vasıtayla zenginleştirilmesi

:+1:

sitem tam olarak bitmemişti. yapım aşamasındaki bir siteyle katıldım. elendim sağlık olsun artık başka bir bahara... emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. güzel ve heyecan verici bir etkinlikti. devamını bekliyoruz...

atakan_-_cesur' Alıntı:
fisto' Alıntı:
açıkçası girmeyi bekliyorduk, iddalı da olabilirdik. ama sanırım herkesin kriteri farklı. başarılar dilerim.

http://www.fethigemuhluogluioo.com

evet hocam siten gerçekten hoşmuş. ilk 20deki sitelerin 18inden vallaha güzel.ben iki tane site beğendim orada. birincisi sıradaki ile sonuncu sıradaki. yarışmaya fesatlık sokmak için kesinlikle yazmıyorum bunları. jürinin mutlaka bir bildiği vardır. nacizane kendi fikrimi belirttim. görüşlerine saygı duymak lazım. önemli olan böyle bir organizasyona katılmak. böyle bir organisazyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür.

bende katılıyorum. hocam sitenizi ben çok beğenmiştim. ilk 20 ye girebilirdi. Ancak bazen dışarıdan görüldüğü gibi olmuyor. Kriterlere göre puanlanınca sonuçlar farklı çıkabiliyor. Belli ki bir sitenin flash animasyon içermesi yüksek puan getiriyor. Tasarımın özgünlüğü çok da önemli değil gibi görünüyor. Seçilen iki sitenin tasarımı aynı. Hazır şablon kullanılmış belli. Bazıları MEB kriterlerine uymuyor, Türk bayrağı yok. Bizde geçen sene ilçe çapında web sitesi yarışması yapmıştık. Görünürde çok iyi değildi kazanan site ama kriterlerin çoğunu karşıladığı için birinci oldu. Jüri üyeleri de eminim ellerinden geleni yapmışlardır.
Sonuçta seçilen siteler bizler için güzel örnek oldu. Okul sitelerinin daha iyi hale gelmesine katkıda bulunacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Beğeni her zaman subjektiftir. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz. Ancak şuraya dikkat etmek lazım.

"Bu yarışma basit bir etkinliktir, katılımcılar buna katılarak yarışma sonuçlarına itiraz edilmeyeceği kabul etmeliler. Bu şekilde etkinlik amacına ulaşabilir."

Eğer yarışmaya katıldıysanız bu koşulu kabul etmiş sayılırsınız. Yok yarışmaya katılmadıysanız ve farklı fikiriniz var ise ne güzel; inşallah bir dahaki sefere siz, sizce daha adil bir yarışma düzenlersiniz veya o yarışmada başarılı olursunuz.

Farklı sesler, eleştiriler hayatın bir gerçeğidir ve bizleri daha doğru iş yapmaya sevk eder. Şikayet eden insan kıymetlidir.

Yönetimi tebrik ederim.

Arkadaşlar sonuç değil amaç önemli bence hali hazırdaki sitelerimizi gözden geçirip eksikleri gidermek -hoş kendi sitemde planlamama rağmen istediğim eklemeleri yapmamıştım.- ve eğlenmek oldu bu yarışmanın bize kattığı..

başta Korsan hocamıza ve juri üyelerine ve Bilgisayarbilişim ekibine tşkler iyi olan kazansın

ilk 20ye seçilemedim sağlık olsun tamamiyle jürinin takdiridir....öncelikle bu etkinliği düzenleyen arkadaşlara teşekkürü borç bilirim...elinize,emeğinize,yüreğinize sağlık arkadaşlar...seçilen arkadaşlara da bundan sonraki oylamada başarılar dilerim...

yarışmanın kriterleri belirtilmiş..eğer objektif olursam benim site seçilmemeliydi zaten..bunu teknik-tasarım-güncelleme açısından söylemiyorum...çünkü 2 haftadır web alanımda virüs vardı..herşey birbirine girmiş haldeydi..son 3-4 gün zaten yayında bile değildim..normal bir sonuç olarak görüyorum...herkes yaptıgı ürünlere emek veriyor tabiki..kendi yaptıgının değer görmesini istiyor..insanın doğasında var bu...begenilmeyi kim istemez...

Ama şu da var..seçilen 20 arkadasımız var..onlara saygısızlık yapılmaması gerekir...benimki daha iyiydi şuydu buydu bırakın bu işleri...bu kriterlere göre en iyi 20 site bunlar...Tebrik etmek gerekir..

her organizasyon insana yeni dersler veriyor,yeni şeyler öğretiyor...öyle bakılmalı..ben bu yarışmaya katıldım ve virüsle mücadeleyi ve yok etmeyi öğrendim mesela...Herkesde sitesini bakımdan geçirmiş oldu...Bu etkinliğin genel sonuç olarak faydalı oldugunu düşünüyorum...

Lütfen Öğretmen oldgumuzu da unutmayalım...Futbol takımına oyuncu elemeleri değil bu..Herkes elinden geleni yaptı...kaybedenler var,kazananlar var...kaybedenler şimdi jüriye ve kendine küsüp sitelerini geliştirme -güzelleştirme işini bırakacaklarmı yani...hayır tam aksine daha da iyi hale getirmek için bu itici bir güç oluşturmalı...

Bu arada Tornavidalarımı bekliyorum :D :D :D :D :D

Herkesin çok emek verdiği bariz. Bence kazanan bilgisayarbilisim ailesi oldu. Değerlendirmeler objektif olarak yapıldı bu konuda şüpheniz olmasın. Değerli jürimize, katılan öğretmen arkadaşlarımıza, sponsorlarımıza ve emek vermiş herkese çok tşkler.
Keşke sürekli böyle güzel etkinlikler yapabilsek. :)

Re: Söz BBNet üyelerinde, oylamalar başladı[Yönetim]

ilk oy benden geldi sanırım :lol: Arkadaşı burdan tebrik ederim çok yaratıcı bir çalışma olmuş

the Korsan Hocam,site sıralaması ,asp ile ayrı,php ile yapılan sitelerin ayrı,html ile yapılan site ayrı,flash ile yapılan site ayrı vs.siteleri yapılan koda göre sınıflandırıp ayrı ayrı derecelendiriseydi kendi sınıfına göre daha objektif olur diye düşünüyorum.Html ile yapılan bir site flashla yapılan bir siteyle yarışabilir mi ? Ben şahsen ayrı ayrı birinciler bekliyordum.

http://www.mncetinkaya.meb.k12.tr

Re: Söz BBNet üyelerinde, oylamalar başladı[Yönetim]

katılan tüm siteleri görmedik ama jürinin takdiriyle ilk 20 ye kalan web siteleri gerçekten emek harcanarak hazırlandığı belli. hepsini emeklerinden ötürü tebrik ediyorum. bu etkinliğin hazırlanmasına vesile olan site yöneticileri , jüri üyeleri ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ayrıca katılımcılara oylamada başarılar ...

Geri