Yarışma Başlığı-mesajları

Kodla Büyü
Re: Başvuru süresi doldu, katılımcılara başarılar [Yönetim]

the_korsan hocam;
Elenen siteleri eleme süreci içerisinde buruya yazsanız daha heyecanlı olmaz mı?

kimse cevap vermeyecekmi yaw. seçmelerde herhalde bizim adminler:)

yarın mı belli olacak ilk 20 ?

atakan_-_cesur' Alıntı:
the_korsan hocam;
Elenen siteleri eleme süreci içerisinde buruya yazsanız daha heyecanlı olmaz mı?

hocam elenen siteleri değilde seçilen 20 siteyi paylaşıp site içerisinde oylamaya sunacağız.

rtyucel' Alıntı:
yarın mı belli olacak ilk 20 ?

Hocam 3 juri üyemiz vardı biliyorsunuz.
Juri üyesi hocalarımızdan biri değerlendirmesini yaptı ve sonuçları hazır şuan. Diğer 2 hocamızın da sonuçları yarın akşama gelecek inşallah. Yarın akşama yada pazartesi sabaha inşallah açıklanmış olacak.

the_korsan' Alıntı:
atakan_-_cesur' Alıntı:
Hocam 3 juri üyemiz vardı biliyorsunuz.
Juri üyesi hocalarımızdan biri değerlendirmesini yaptı ve sonuçları hazır şuan. Diğer 2 hocamızın da sonuçları yarın akşama gelecek inşallah. Yarın akşama yada pazartesi sabaha inşallah açıklanmış olacak.

Varmı bir gelişme bu akşama yetişebilecekmi the_korsan hocam.

Buradan juri üyelerine de teşekkür ediyorum emekleri için 100 siteyi 20 farklı kritere göre değerlendirmek için 2000 kez not vermek demek... Kolay bir iş değil doğrusu...

Arkadaşlar okul web sitemiz http://www.ozvatanataturkioo.meb.k12.tr/ 1 haftadan beri fooofle.ru/stds/go.php?sid=5 sitesine yönleniyor ve boş bir sayfa açılıyor meb deposunda index ve index1 sayfasını siliyorum okulumuzun web sitesine girebiliyorum fakat tekrar fooofle.ru/stds/go.php?sid=5 geliyor sayfam boş açılıyor web sitemize giremiyoruz. yarışmaya da katıldık fakat katıldıktan sonra olmaya başladı çözümü olan cevap yazsın lütfen

Sonuçları merakla bekliyoruz the_korsan hocam. heycanlandım :)

Arkadaşlar 2 hocamızdan sonuçlar geldi, şu an elimizde, son değerlendirme sonucu da bugün gelecektir gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

the_korsan' Alıntı:
Arkadaşlar 2 hocamızdan sonuçlar geldi, şu an elimizde, son değerlendirme sonucu da bugün gelecektir gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

peki gelen sonuçların birbiriyle tutarlılığı sizce nasıl? jüriler hem fikir mi :D yoksa farklı farklı ilk 20 site mi çıkarmışlar ?

Re: Eleme sonuçları bugün açıklanıyor [Yönetim]

Bugün ilerleyen saatlerde, elemelerden sonra geriye kalan 20 siteyi açıklayacağız arkadaşlar. Katılımlarınız, emekleriniz ve sabrınız için teşekkür ederiz.

ilk 20 ye girmeyim valla cıngar çıkartırım :)

saat bayağı ilerledi halendaha açıklanmadı. merkatan çatlayacaz yaw.

asisis' Alıntı:
Arkadaşlar okul web sitemiz http://www.ozvatanataturkioo.meb.k12.tr/ 1 haftadan beri fooofle.ru/stds/go.php?sid=5 sitesine yönleniyor ve boş bir sayfa açılıyor meb deposunda index ve index1 sayfasını siliyorum okulumuzun web sitesine girebiliyorum fakat tekrar fooofle.ru/stds/go.php?sid=5 geliyor sayfam boş açılıyor web sitemize giremiyoruz. yarışmaya da katıldık fakat katıldıktan sonra olmaya başladı çözümü olan cevap yazsın lütfen

Bahsi geçen "iframe virüsü" diye adlandırılan, aslen virüs olmayan, ftp programlarının içinden alınan ftp şifresi ile gecenin bir saati ve gündüz bir iki kez siteye kendi zararlı iframe kodlarını gömen durum sizin başınıza gelmiş. Kesin ve tek çözümü, ftp şifresini değiştirmek* ardından ftp programında kesinlikle ftp kullanıcı adı ve şifreyi kayıt etmeden tek kullanımlık olarak güncelleme yapmaktır.

*meb.k12.tr siteleri için ftp şifre değişimi için 1.) http://www.meb.k12.tr/ adresine girilir. 2) Okul Web Siteleri Turuncu Renkli bağlantıya tıklanır. 3.) Okulun mebbis (eski adı ilsis) kodu ve şifresi ile giriş yapılarak FTP Şifre Değişikliği ekranından değişiklik yapılır.

yaliya' Alıntı:
asisis' Alıntı:

Bahsi geçen "iframe virüsü" diye adlandırılan, aslen virüs olmayan, ftp programlarının içinden alınan ftp şifresi ile gecenin bir saati ve gündüz bir iki kez siteye kendi zararlı iframe kodlarını gömen durum sizin başınıza gelmiş. Kesin ve tek çözümü, ftp şifresini değiştirmek* ardından ftp programında kesinlikle ftp kullanıcı adı ve şifreyi kayıt etmeden tek kullanımlık olarak güncelleme yapmaktır.

*meb.k12.tr siteleri için ftp şifre değişimi için 1.) http://www.meb.k12.tr/ adresine girilir. 2) Okul Web Siteleri Turuncu Renkli bağlantıya tıklanır. 3.) Okulun mebbis (eski adı ilsis) kodu ve şifresi ile giriş yapılarak FTP Şifre Değişikliği ekranından değişiklik yapılır.

1 haftadır yoğun olarak okul sitesinde saldırı var..ftp şifresini değiştirmeme rağmen aktif olmuyor.. eski şifre hale devrede...js uzantılı script dosyalarına ve html sayfalarına autheducution şeklinde bir php eklentisi yapıyor..ve periyodik olarak ftpye bulaşıyor...öncelikle şunu soyliyim kesinlikle ftp deki dosyalarını silip tekrar upload etmek çözüm değil...esas ftp deki virüslü tüm sayfaları kendi pc mize alıp tek tek tüm sayfaları temizleyip virüsü öldürmek gerekiyor...çünkü ftp şifresini alan keylogger atıyor makinene...temizledikten sonra tek çözüm pcye format...ben en az 20-30 anti ile başlayan programları denedim..çözüm getirmiyor...bunlardan sonra;

yapılması gereken ilk önce ftp şifresini değiştirmek tabi..ama kişi kendini root etmişse yapacak hiçbir şey yok..kontrol onda..öncelikle tüm arkadaslar dikkatli olsun çünkü durum basit değil...bazı hack forum sitelerinde çalınan ftp şifrelerini yayınlamışlar...ve çalınanların çoğunda meb in alanında barınan siteler var...canı sıkılan basit hack programlarıyla otomatik olarak alanlara bu virüsleri pompalıyor..

ftp alanına atılan dosya ve klasörlere bazı erişim izni vermek gerekiyor..(klasör-755 ,dosya 644)
filezilla ftp dosya aktarım programı en güvenli gibi görünüyor ama kullanıcı adı ve şifre kayıt altına alınmamalı...
kesinlikle dreamweaver da hazırladıysanız orda ftp şifresini kayıt etmeyin...
ben işin bu kadar ciddi oldugunu basıma gelince anladım..sizde basınıza gelmesini beklemeyin derim..önceden güvenliğinizi alın..
kesinlikle tarayıcıdan kullanıcı adı ve şifre girerek dosya aktarımı yapmayın...
mutlaka anti virüsün yanında anti casus tarzında program kurun pc ye..ve bunlar lisanslı olmalı arkadaslar..lisanssız güvenlik programları virüs veritabanını bütün olarak kullanıcıya açmıyor..kısmi olarak kullandırıyor ,reklamını yaptırıyor...kasper-spyware doctor ikilisini tavsiye ederim...
pcye giren bir keylogger komple tüm şifrelerinizi karşı tarafa götürüyor...virüs birkere içieri girdimi yapacak hiçbirşey yok..formata kadar yolu var...o yuzden en önemlisi güvenlik duvarı yani hiç girmemesini sağlamak..bu işi hafife almayın derim...basit iframe virüsü deyip geçiştirmeyin...çünkü benim mantıgıma göre benim istemediğimi yapan herşey virüstür...

ya yarın sabah ders var nöbet var ama sonuçlar hala ortada yok :D
yönetiiiiim duy sesimizi :lol:

günde bitti :D hadi hayırlısı, eski saate göre m acaba

bu iş bakanlığın atama işine döndü. :D

Hocam hiç sormayın, meb de çalışa çalışa düzene uyduk sanırım bizde.
Şaka bir yana arkadaşlar son juri üyemizin sonuçlarını bekliyoruz, akşam ki görüşmemiz de geceye kadar yetiştireceğini iletti.

Sonuçlar için sabırsızlanan arkadaşlarımızdan gecikme için özür dileriz.
Sonuç gelir gelmez diğer juri hocalarımızın sonuçlarıyla birleştirip hemen yayınlayacağız.

yaliya' Alıntı:
ilk 20 ye girmeyim valla cıngar çıkartırım :)

merak ettim ben bu "cıngar" çıkartılması gereken siteyi :lol:

herkese başarılar..

Re: Sonuçlar belli oldu,öğleden önce açıklanacaktır [Yönetim]

@angel, benim söylediğim işin esprisi, sitemin dereceye girmeyeceğini biliyorum çünkü pek bi esprisi yok, sadece günlük olan aktiviteleri hemen güncellerim bi de okuldaki tüm sınıfların sayfaları var,etkinliklerini falan atıyorum bişey yok yani :)

olsun biz genede merak ettik : )

öğleden önce oldu artık :roll: artık yayınlayın şu siteleri

göbeğim çatladı yaa dün akşamdan beridir... walla iddam yok ama merak çıldırtıyor insanı... :scared: :? :roll: :eek:

Geri