Yarışma Başlığı-mesajları

Kodla Büyü
Re: Yarışma Değerlendirme Kriterleri Açıklandı [Yönetim]

the_korsan' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:
Bence bir de her web sitesinin bir tanıtım dosyası olsa, en azından yapılan projenin özellikleri orada belirtilse ok güzel olur. Link tıklayarak bir web sitesinin yapısı, kullanılan teknik hakkında yeterli bilgi sahibi olunamaz değil mi?

yarışma başvuruları başladığında bunun için başlığa başvuru formu eklenecek hocam, bu bilgilerin yanında ihtiyaç duyulacak diğer bilgileride üyelerimizden isteyeceğiz.

Bilgilendirme için teşekkürler the_korsan ;)

swanp' Alıntı:
KTÜ Böte de bilgisayarcı hariç bütün branşlarda öğretim elemanı olduğunu arkadaşlardan duymuştum juri olacak kadar da geliştirmişler kendilerini demek:) :puhaha:

Duyduklarınızla yorum yapacağınıza araştırın hocam, siz biz giderken onlar geliyorlardı, bazen olur boynuz kulağı geçebilir de, ne mutlu öyle hocalara ki kendileri kadar iyi, belki de kendilerinden iyi öğrenciler yetişmesine vesile olmuşlar. Öğrenciye yaranmak zordur bunu en iyi biz öğretmenler biliriz.

Güzel bir etkinlik var ortada ve yapıcı eleştirilere her zaman açık bir bbnet yönetimi var.

puhahaaa yazmakla elinize birşey geçmez, bu gibi hareketlerde bizim şevkimizi öldürmez.

BBNet'e bu girişimi için teşekkür ederim.
Böyle bir fırsat sunduğunuz için sizi gıpta ile izliyorum.Jüri üyelerine değerli zamanlarını ayırdıkları için, sponsorlara ise değerli bütçelerini ayırdıkları için :) teşekkürler.

Umarım ilerleyen günlerde dolu dolu bir yarışma olur ve herkes kendine bir şeyler katabilir.

yarışma keşke erken haber verilseydi zaman sanki kısa gibi..yeni tasarım yapmak isteyenler zorda kalabilir..

neyse emeği geçenlere teşekkürler..katılanlarada başarılar

not: haberi olmayan üyeler oalbilir,ben şahsen şans eseri gördüm duyuruyu..bence yönetim herkese pm atsa iyi olur...

Merhabalar,

Öncelikle BBNet yönetimine böyle bir yarışmayı başlattığından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bende katılacağım nasip olursa. Katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Herkese iyi çalışmalar.

hazır sistemler olmasa daha güzel bir yarışma olurdu...

Re: 15 Marttan itibaren Okul Siteleri Yarışıyor- [Yönetim]

Hazır sistemlerin olmasına ben de saçma, içini doldur geç. hazır fotoğrafla yarışmaya katılmakla kendin çizmek gibi birşey bana kalırsa, kendi çizenin emeğine saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

Hocam yarışma değerlendirme kriterleri belli, bu kriterlere göre hazır ya da değil kim en iyiyi yapmışsa kazanır.
Cms denince şu an ilk akla gelen joomla. Joomlayı kurmakla 3-5 sayfa eklemekle joomla kullanılmış olmuyor. Kendinden birşeyler katabilen kendi tasarımını, kendi modüllerini kodlarını yazan arkadaşlarımızda var. Onların emeğine haksızlık olurdu cmslerin yarışma dışında kalması.

joomla-f70/buyuk-joomla-siteleri-t39681.html

the_korsan' Alıntı:
Hocam yarışma değerlendirme kriterleri belli, bu kriterlere göre hazır ya da değil kim en iyiyi yapmışsa kazanır.
Cms denince şu an ilk akla gelen joomla. Joomlayı kurmakla 3-5 sayfa eklemekle joomla kullanılmış olmuyor. Kendinden birşeyler katabilen kendi tasarımını, kendi modüllerini kodlarını yazan arkadaşlarımızda var. Onların emeğine haksızlık olurdu cmslerin yarışma dışında kalması.

Onlar amenna hocam. Peki kendinden bişey katmayanların yaptıları -sadece içerik ekledikleri- siteler?

the_korsan' Alıntı:

hocam bb.net'teki joomla sitelerin arasında kendi modülünü kodlayan görmedim. o joomla sitelerin büyüklüğü kurumdan ya da sitenin içeriğinden kaynaklanıyor. ayrıca tasarım değiştirmek çok da zor bir işlem değil. joomlanın yönetim panelinde bile css düzenleme var.

Arkadaşlar yarışmaya katılacak siteler açıkça belirtilmiştir bundan önceki konuda fikirler alınmış, tartışılmıştı. Tekrardan joomla ya da cms sistemleri tartışmazsanız seviniriz. :)

Yaşırmaya katılacak sitelere başarılar, güzel çalışmalar bekliyoruz. :+1:

:) Tamam tartışmayalım dereceye giren okullar belli olunca tekrar görüşürüz.Yarışmaya katılıcam Dreamweaver ile okul sitemi yapıyorum derece alamayacağımı biliyorum kupaya talibim :)

Re: Yarışma Başvuruları 15 Mart'ta başlıyor [Yönetim]

ben renklerini çayıralandan almıştım ama içeriğini tamamen değiştirdim.zaten bütün web siteleri mavi renkte katılmayacakmıyım yani

inşallah hak eden kazanır :alkis:

the_korsan şu chipin verdiği .tk uzantılı alanlarda sitemizi yayınlasak olurmu? bizim okul serverında bir sorun var yükleyemedik. bu arada msn ye eklemişdim kabul edersen sevinirim. herkese başarılar.

Benim sormak istediğim bir şey var. Şimdi bu yarışmaya katılacak olan okulların web sitelerinin kaç sayfadan olduğunun bir önemi var mı yok mu?

@mesutyesilyurt61 cevap sanırım ulaşmıştır postanıza yollamıştım.

@rtyucel hocam kaç sayfadan olduğunun bir önemi yok, sizle de istişare etmiştik, kriterleri sağladıktan (kriterleri kaç sayfada sağlar artık siteyi kodlayan hocalarımızın tercihi) sonra gereksiz sayfalar yada modüller siteye boşuna yük.

the_korsan' Alıntı:

@rtyucel hocam kaç sayfadan olduğunun bir önemi yok, sizle de istişare etmiştik, kriterleri sağladıktan (kriterleri kaç sayfada sağlar artık siteyi kodlayan hocalarımızın tercihi) sonra gereksiz sayfalar yada modüller siteye boşuna yük.

Sizinle de istişare ettik biliyorum ama kafama takıldı, bir ilköğetim okulunun web sitesinin içeriği ile meslek lisesinin içerikleri çok farklıdır, dolayısıyla da çok farklı olacaktır. Neyse ben ekleyebildiğimi ekleyeyim :D

rtyucel' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Sizinle de istişare ettik biliyorum ama kafama takıldı, bir ilköğetim okulunun web sitesinin içeriği ile meslek lisesinin içerikleri çok farklıdır, dolayısıyla da çok farklı olacaktır. Neyse ben ekleyebildiğimi ekleyeyim :D
Sonuçta içeriğin dolu olmasıda bir etkendir. O yüzden site içerik olarakta dolu olmalıdır, tabi gereksiz içerik değil. :)

Re: Yarışma Başvuruları Başladı-Form ektedir [Yönetim]

Merhabalar yarısma basvuru formunda MEBBİSgörev kaydı ekran görüntüsü isteniyor. Ben şu anda asker öğretmenım ve askerliğimi yaptıgım okulun web sitesini yaptım fakat MEBBİS te benım su anda burada asker öğretmen oldugum işlenmıs durumda degıl. Tezkereyi alınca inşallah işlenecek dolayısıyla ekran görüntüm yok. Ne yapabilirim.

hocam yine mebbis ekran görüntüsünü ekleyeceksiniz, ilave olarak askerlik için görevli olduğunuz okuldan alacağınız onaylı görev yeri belgesini tarayarak bize ulaştırmanız gerekli.

admin arkadaşlar bu mebbis ekran görünütüsünde tc kimlik numaramızı karalasak-gizlesek sorun olur mu

volkankey' Alıntı:
admin arkadaşlar bu mebbis ekran görünütüsünde tc kimlik numaramızı karalasak-gizlesek sorun olur mu

olur tabi hocam, bizim görmek istediğimiz orda isim ve okul bilgisi.

okul adresi bolumune yaptığımız siteyi upload ettiğimiz adresi mi yazacağız..

eğer o şekilde olacaksa server'ın durumuna göre site bazen hızlı bazen yavaş açılabiliyor.. Yada rar dosyası içindemi göndereceğiz...

hadi hayırlısı :)

Geri