Yayınlandı - 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değ.Kıl.

Kodla Büyü
Norm fazlası olunca tamirci yapamayacakları bir bölüm tts. yıl boynca yeniden sınava mı hazırlansam başaka bölüm okumak için, açık öğretim mi okusam, kpss ye hazırlanıp herhangi bir memurluğa mı geçsem? diye düşünmediğim şey çekmediğimiz sıkıntı kalmadı. BUnlardan birini yapmak için hem vakit hem de nakit harcaman demek sonunda ne olacağın ya da mutlu olacağın bile belli değil. şimdi öyle bir hak tanınıyor 1 hafta içinde hem il içi yer değiştiriyon hem de branş değiştiriyon. en azından ne olacağın belli şimdikinden daha az sıkıntısı var. ve ben 8-5 okulda durmaktan formatör olmasan dahi derste toz kir içinde kalıp kablolarla uğraşmaktan her elektronik eşyanın tamircisi biz gibi görülmekten bıktım. bu kanı bilgsayar bölümü ne kadar düzelse de değişmez. tts yi yazıcam inş hayırlısı ile olur.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
Şöyle dünden beri foruma bakıyorum, biri demiş matematik seçebilir miyiz, biri tek tas bana görünmüyor, biri elektronik öğretmenliği mezunuyum elektriğe atanabilir miyim diye.
BÖTE mezunu Bilişimcilerin Tek Tas dışında değiştireceği alan yok bildiğim kadarıyla, tek tas sizde göüzkmüyorsa bulunduğunuz ilde tek tas kontenjanı yoktur başka illere bakın var olduğunu görürsünüz, elektronik mezunu öğretmen elektrik bölümüne alan değiştiremez. Okuduğunuz bölüm hangi branşa öğretmen olabilir öğrenmek için: http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak_okul_tamami/kaynak_okullar.asp bakınız.
başka illere bakamazsın bu il içi
Bahsettiğim Kontenjan Listesi zaten http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_09/21014324_alandegilicikontenjan.rar, bu listede bulunduğunuz ilde teknoloji tasarım kontenjanı olduğu halde başvuru ekranında yoksa atama bölümüne söyleyin.

bütün branşlar açık görünüyor bende ilköğretim matematik yaptım.bakalım belki onaylanır(!)

ben rehberlik yada beden eğitimi seçecem. ya yatacam yada ver topu kurtul yapıcam. ohhh birde egzersiz patlatırım ;)

olmayacak ama ne yapalım aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış hocam bırak bari iki üç gün mutlu olalım

arkadaslar ben elektronik meznuyum. ve bt ögretmeniyim. mebbise mezun oldugu okullar kısmında zaten bir secenek olan okulumu sectim. allta ise gecmek istedginiz alan kısmında sadece elektronik ve radyo televizyon görunuyor. 2 ayrı secenek yani. bazı arkadaslar bahsetmişte tek. tasarım falan. bizde neden o alan görunmuyo

stattlich' Alıntı:
arkadaslar ben elektronik meznuyum. ve bt ögretmeniyim. mebbise mezun oldugu okullar kısmında zaten bir secenek olan okulumu sectim. allta ise gecmek istedginiz alan kısmında sadece elektronik ve radyo televizyon görunuyor. 2 ayrı secenek yani. bazı arkadaslar bahsetmişte tek. tasarım falan. bizde neden o alan görunmuyo

yokmu yanıtı olan

valla yan alanım değil ama been eğitimini yazdım okulda onayladı dönerse ilden yada bakanlıktan dönsün ben şansımı denedim

arkadaşlar sınıfcılara alakasız yan alanlar verilmiş.acaba bizden hiç kimsedemi yan alan yok :S
saçma olacak ama ünivde ingilizce hazırlık okuyan birinin uyan alanın ingilizce olması bir sınıfcının yan alanının ilköğretim mat olmasından daha mantıklı değilmi :?

lise ve üniversitede toplam 2 yıl ingilizce gören arkadaşlar var yine yan alan olarak ingilizce secemiyomuyuz .?

bence seçemiyoruzda ben yine paylaşam dedim :D

tercih yapıcam arkadaşlar ben istediği yerden dönsün. bıktık usandık tamirci muamelesi görmekten.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
benim idarede olmaz dedi ama gözlerinden kaçmış gibi yapacaklar sonradan caymazlarsa
hem siz hemde idareniz bu işin yasal sorumluluğunu üstlenmiş demektir.böyle bi durumda ne başvuran ne onaylayan olmak istemem.

gözüm kapalı giderdim diyenler blile gitmiyor artık Teknoloji Tasarıma. Çünkü öğretmen ihtiyacını direkt 3te1 düşecek 6lardan kaltığı anda. 1-2 seneye aynı problemler TT'de olacaktır, ilk gözlerini diktikleri ders o şu anda. Böteciydim norm fazlasıydım, TT'ye geçtim yine norm fazlası oldum diye bolca yazı okuyabiliriz seneye. Başka branş olsa birçok kişi gözü kapalı geçecektir ama 6.sınıflardan kalkması tamamen bitirdi orayı da bence.

ne yapalım tek tasarı il dışı alan değişikliğinde açıklar dolmuş 100 yakın yer vardı şu an sıfır açılmıyor bizde şansımızı değerlendiriyoruz.
yasal ne sorumluluğu olacak sonuçta müdür onayladı diye zaten olmaz ilçe var il var en son bakanlık onaylıyor boşuna bu kadar onay işlemi yapmıyorlar hata varsa görülsün diye

tek tasarımda ne işiniz var yaa?
o ders de bitti ki!
bu arada diyelim geçtiniz, tekrar BT öğretmenliğine geçebilecek misiniz?

yok hocam ya tüm dersler açılıyo ama yan alanım filan yok ki
zannetmiyorum geçebileceğimi
yine denesem mi ki?

ilyas33' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:
benim idarede olmaz dedi ama gözlerinden kaçmış gibi yapacaklar sonradan caymazlarsa
hem siz hemde idareniz bu işin yasal sorumluluğunu üstlenmiş demektir.böyle bi durumda ne başvuran ne onaylayan olmak istemem.
niye hocam ya suç mu ki
ben de "olur mu olur?!" diye başvurayım demiştim ingilizceye :)

egitimci.' Alıntı:
merkezde güzel bir okul denk gelsin anında geçerim.. teknoloji tasarım dersine hiçbir şey olmaz kendinizi kandırmayın.. 2 sene sonra kapanacak olan bölüme öğretmen geçişi yaptırırlar mı? o şekilde düşünseler emin olun bilgisayarı da açarlardı..

bu MEB'den her şey beklenir hocam
meslekte 9. yılım, öyle çok şey gördüm ki!
Meb sadece günü kurtarır!

Aslında en akıllıcası din kültürü yada arapçaya geçmek:) iş bu derslerde bundan sonra :p
Bu arada halk eğitimden arapça dersi sertifikam var :mrgreen:
olur mu dersiniz?

Arkadaşlar daha önce soran olmuştur belki ama ingilizce eğitim veren üniversitelerden mezun olanlar ingilizce öğretmenliğine başvurabiliyor mu? Sanırım 2004 e kadar fen edebiyat mezunları bile formasyon alıp ingilizce öğretmeni oluyordu Boğaziçi den mezun olanlar, şu an bunu kime sorabilirim? Kimse açmıyor telefonu, pgm atama da cevap vermiyor, mail attım ses yok, başvursam nolur acaba?

stattlich' Alıntı:
yokmu bir yorum

Sanki ortada bilişim dersi varmış gibi bi de tek tas dersi bitecek diyorsunuz
bilişimci olup tamirci olmaktansa tek tas ci olup 2-3 okul gezmek mantikli değil mi

Geri