Yazlık Lastik Tavsiyesi..

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 4 adet yazlık lastik almam gerekiyor
lastik ölçüleri 205 55 16
aradığım özellikler sessiz yumuşak ve sağlam olması(konfor amaçlı), düşük yakıt tüketimi.. Güvenlik ve sağlam olması benim için önemli, çok fazla uzun yol yapıyorum
nokian line
Goodyear Efficientgrip
Michelin Energy Saver
Lassa Impetus Revo
bu lastikler arasında tercih yapmak istiyorum.. petlas haricinde diğer lastik önerilerinizide değerlendirebilirim..

Geçen hafta hankook aldım ancak 13 jant. bi değerlendir derim. Senin boyutların yakıt hız ve fren mesafesi nasıldır bilmem ama ben tatmin oldum. Araştır cooper diye bi marka da var aklında bulunsun.

Aynı ebatta Michelin primacy 3 kullaniyorum fena değil. Benim tavsiyem continantel premium contact 5 bir araştır bence. Michelin de hepsiburada kampanya yapmış tanesi 185 TL ben geçen sene 225 TLye zor bulmuştu.

ktektas' Alıntı:
Aynı ebatta Michelin primacy 3 kullaniyorum fena değil. Benim tavsiyem continantel premium contact 5 bir araştır bence. Michelin de hepsiburada kampanya yapmış tanesi 185 TL ben geçen sene 225 TLye zor bulmuştu.

hocam nedendir bilmiyorum continental bana iyi gelmiyor hiç kullanmadımda

kesinlikle good year hocam, etiket değerlerine göre bakarsan yanılmazsın. bir de rezulteo sitesinde test sonuçları var zaten orda da good year ın kalitesini göreceksin..

kaybil' Alıntı:
ktektas' Alıntı:

hocam etiket değerleri kötü de ondan iyi gelmiyordur... etiket değerlerini dikkatle incelemek lazım..

good yaer yada continantel hocam ikisinden birini tercih et.lastik önemli ucuza kaçma derim...

mespheno' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
ktektas' Alıntı:

hocam etiket değerleri kötü de ondan iyi gelmiyordur... etiket değerlerini dikkatle incelemek lazım..

Hepslburada.com a göre continental pc5 ile Goodyear effencygrip in etiket değerleri aynı her ikisinde ıslak zemin da a yakıtta b ses 68 dB. Karar size ait tabiki.

googdyear Efficientgrip Performance etiket değeri olarak araç sessizliği olarak yol tutuş olarak fren mesafesi ve kavrama olarak (abs devreye girmeden işini hallediyor) piyasada şu anda tek gibi birşey. 2015 yılı olan üretimden almanızı tavsiye ederim

ben biraz hızlı kullanırım aracı bazen. aynı yerde farklı marka lastikle girdiğim viraj ve yollarda abs devreye girerken goodyear abs devreye girmeden aracı toparladı( araç ekranında yazıyor(asp+esp)

ucamus' Alıntı:
ben biraz hızlı kullanırım aracı bazen. aynı yerde farklı marka lastikle girdiğim viraj ve yollarda abs devreye girerken goodyear abs devreye girmeden aracı toparladı( araç ekranında yazıyor(asp+esp)

1. esp-asr dir o patinaj halinde asr virajda kayma durumlarında esp çalışır.
2. abs devreye girdiği zaman fren pedalı geri tepmeye benzeyen hareketlerinden ve ön balatalardan gelen sesten anlaşılır.(buzda-karda ani bir şekilde frenin sonuna kadar basarsanız hemen anlarsınız)
3. abs devreye girdiği zaman herhangi bir yerde lamba yanmaz.

hocam continental de kampanya var. aynı ebatta 4 adet premium contact 800 tl ye cuma günü takdırdım. bir bakın isterseniz.

erhnhtms' Alıntı:
ucamus' Alıntı:

2. abs devreye girdiği zaman fren pedalı geri tepmeye benzeyen hareketlerinden ve ön balatalardan gelen sesten anlaşılır.(buzda-karda ani bir şekilde frenin sonuna kadar basarsanız hemen anlarsınız)
ben onu anti patinaj ve virajda kayma durumu için söyledim hocam yoksa abs de frene batığınızda o titreşim ve kut kut diye vurma sesini duyarsınız

ucamus' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
ucamus' Alıntı:

ben onu anti patinaj ve virajda kayma durumu için söyledim hocam yoksa abs de frene batığınızda o titreşim ve kut kut diye vurma sesini duyarsınız

"abs devreye girerken demişsniz" o yüzden yazdım yoksa :+1:

ben de bir kaç gündür araştırıyorum. benim ölçüler de 205 55 16
fakat ben biraz petlas üzerinde durdum. çünkü son yıllarda çok olumlu şeyler var petlas hakkında. hem ucuz hem yurdum malı hem de kaliteli diye sanırım petlas alacağım.

wertyu6' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
petlas haricinde diğer lastik önerilerinizide değerlendirebilirim..

Neden Petlas haricinde hocam?
Kullandınız da memnun mu kalmadınız?

kendim kullanmadım hocam bi arkadaş lastiği yardı kaldırıma sürttürüp ondan beri sildim petlası

kaybil' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
petlas haricinde diğer lastik önerilerinizide değerlendirebilirim..

Neden Petlas haricinde hocam?
Kullandınız da memnun mu kalmadınız?

kendim kullanmadım hocam bi arkadaş lastiği yardı kaldırıma sürttürüp ondan beri sildim petlası

benim arkadaş da michelin lastikleri kaldırıma çarptı ve yardı. Yani o lastiğe göre olduğu gibi çarpılan yere ve çarpış hızına göre de değişir.

Geri