Yerli Kodlama: HackerCan

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Forumda da görmüştüm ve http://hackercan.com/ adresi ile iletişime geçtim eposta ile.Pamukkale üniversitesince geliştirilen bu yazılım için demo hesabı yolladılar, açıkcası ortaokul için güzel bir çalışma olmuş. Yerli olması daha da keyif kattı. E-posta ile iletişime geçip (kısa sürede dönüyorlar) denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar.

Arkadaşlar bu hackercan'ı derste kullanıyorum gerçekten çok güzel.Yapanların eline sağlık.Fakat bununla iligi sınav hazırlayan ya da elinde sınavı olan var mı?Değerlendirmeyi nasıl yapıyorsunuz?

Ben de geçenlerde kurcaladım oldukça güzel. Ancak kurcaladığım kadarıyla çevrimdışı uygulamaları yok. Ya da varda ben mi bulamadım? İnternetsiz ortamlarda kullanabileceğimiz uygulamaları var mı?

Yerli olması çok güzel ama ben nedendir sevemedim. Öncelikli çok karışık geliyor bana. Code.org bence daha başarılı.

Hiç beğenmedim, ayrı ayrı sınıf oluşturma yok, öğrenci ilerlediği zaman devam edemiyor sürekli sorun çıkıyor ve başa dönüyor, sitede öğretmen girişini bulana kadar 1 saat aradım durdum, amaçları ücretli yapıp para kazanmak bence ki lisans kodu istiyor.

teknogenclik' Alıntı:
Yerli olması çok güzel ama ben nedendir sevemedim. Öncelikli çok karışık geliyor bana. Code.org bence daha başarılı.

Aynen bora hocam. Cetvel ile ölçme çok sağlıklı değil, yapışkan gibi sağ yapınca da hemen yok oluyor öğrenci ölçümü unutuyor. Dönme açıları bazen tam doğru olmuyor. Yerli olması açısından iyi, geliştirilebilir ve geliştirilmeli de. Fakat metin tabanlı türkçe kod olması ne kadar sağlıklı ?

1. Cetvel sıkıntı ölçümler de cetvel yapışıyor ortalik karışıyor
2. Bölümler tamamlanma oranı yok kac yıldız alındı vs.
3. Metin tabanlı öğr. Seviyesi için karmaşık
4. Blok tabanlı scratch gibi seçeneği olmalı
5. Bölümler biraz daha anlaşılır ve hedefe uygun olmalı sanki sırf bölüm olsun diye eklenmiş bölümler var
6. Öğretmen ler için sınıf öğrenci yönetimi olmalı kesinlikle
7. Sesler tasarım karaktereler daha özgün olabilirdi sanki code monkeyden alınmış çok şey var gibi geldi bana
Bu yorumlari belki hackercanin yöneticileri görür de dikkate alır diye yapiyrm
Hackercani yazin ilk duyduğumdan beri takip ediyorum son olarak emeği geçen herkese teşekkürler

Mobil-Tapatalk @bilisimcil

İlk izlenimlerim çooook karışık olduğu yönünde. Biraz daha inceleyip seneye kullanıp kullanmama konusunda karar vermeyi düşünüyorum.

telefonda görüşmüştüm yetkili birisiyle. Code.org gibi sınıf yapma sistemi ve robotlar üzerinde çalışmalar yapıldığını yakında duyurulacağını söylemişti.

paralıysa olmaz, adamlar code.org yapıyor sen de hackercan.org yap, parayla olmaz olmaz bu işler.

erakcora' Alıntı:
paralıysa olmaz, adamlar code.org yapıyor sen de hackercan.org yap, parayla olmaz olmaz bu işler.

Ülkemin geliştirici insanları her şeyi ticarete dökmekte malesef :) STEM-Maker-Kodlama vb. yeni kelimeciklerden para kazanan çok...
Yok kodlama sertifikası, yok stem sertifikası, yok maker sertifikası...

Bu kafayla teknolojik devrim olmaz :(

Arkadaşlar paralı falan değil neresi paralı?Öğrenciler kaydolduktan sonra hesaplarına giriş yapınca kaldıkları yerden ilerlemeye devam edebiliyorlar.Tamamen algoritma ve nesne tabanlı programlama mantığına göre hazırlanmış.Ben çok beğendim.Nesenelerin özellik ve metotlarını kullanma olsun,döngüler olsun hepsine yer verilmiş.Kod bilmeden mantıkla yapabiliyorsun hepsini.

Çok güzel bir uygulamaya benziyor. Bu sitede de code.org da olduğu gibi kendi panelimizden öğrencileri ekleyip takip edebiliyor muyuz? Yoksa her öğrenci kendisi mi üye olmak zorunda bilenler bilgi verirse sevinirim.

tefbilisim' Alıntı:
Çok güzel bir uygulamaya benziyor. Bu sitede de code.org da olduğu gibi kendi panelimizden öğrencileri ekleyip takip edebiliyor muyuz? Yoksa her öğrenci kendisi mi üye olmak zorunda bilenler bilgi verirse sevinirim.
Öğrenciler üye olunca kendileri giriş yapıp kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Geri