Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yerli Kodlama: HackerCan

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında eyolcu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

2. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

codemonkey türkçe versiyon some edit and copy paste not specifik :)

3. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

paralıysa olmaz, adamlar code.org yapıyor sen de hackercan.org yap, parayla olmaz olmaz bu işler.

Eslivya bunu beğendi.
  4. buyey

buyey Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler :+1:

5. karesiweb

karesiweb Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

6. TheFalLen

TheFalLen Aktif Üye

Bir göz atalım bakalım :+1:

7. herkete_87

herkete_87 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ülkemin geliştirici insanları her şeyi ticarete dökmekte malesef :) STEM-Maker-Kodlama vb. yeni kelimeciklerden para kazanan çok...
    Yok kodlama sertifikası, yok stem sertifikası, yok maker sertifikası...

Bu kafayla teknolojik devrim olmaz :(

8. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar paralı falan değil neresi paralı?Öğrenciler kaydolduktan sonra hesaplarına giriş yapınca kaldıkları yerden ilerlemeye devam edebiliyorlar.Tamamen algoritma ve nesne tabanlı programlama mantığına göre hazırlanmış.Ben çok beğendim.Nesenelerin özellik ve metotlarını kullanma olsun,döngüler olsun hepsine yer verilmiş.Kod bilmeden mantıkla yapabiliyorsun hepsini.

9. tefbilisim

tefbilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok güzel bir uygulamaya benziyor. Bu sitede de code.org da olduğu gibi kendi panelimizden öğrencileri ekleyip takip edebiliyor muyuz? Yoksa her öğrenci kendisi mi üye olmak zorunda bilenler bilgi verirse sevinirim.

10. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğrenciler üye olunca kendileri giriş yapıp kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

11. yasarsahbaz

yasarsahbaz Hiperaktif Üye Hiperaktif

Codemonkey'in başarısız bir çakması. Öğrencilerle kullanıyoruz ve gelen tepkiler şu yönde;

1) "Bunun grafiklerini kim çizmiş böyle yaa. Hayatımda bu kadar çirkin kaplumbağa görmedim." (Hakikaten çizimler berbat)

2) "Codemonkey'den çalıp çırpmışsınız anladık da bari kodlamalarda falan biraz yeni şeyler üretseydiniz. Her kodu tamamen ingilizcesinden çevirip koymuşsunuz. Türkçe yapıyorsunuz bari Sağa Dön şeklinde 2 kod parçacığı yapacağınıza İngilizcesinden direkt kopyaladığınız için(Turn right) Önce Dön sonra Sağ butonuna basmak zorunda kalıyoruz. (Çocuklar haklı)

3) Böyle kullanışsız bir cetvel olabilir mi! (Açılar falan hep sıkıntılı, ayrıca imleç bazen cetvelin sonucunu kapatıyor)

4) Cetveli yerine bırakmadan Run tuşu(Play) asla görünmüyor. (Düzeltilmesi gerek)

12. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar biraz şans vermeliyiz bence. Eleştirmek çok kolay. Ben bu dönem 6. sınıf öğrencilerimle 5 haftadır kullanıyorum hackercan sitesini. Eksikler illaki var. Karşılaştırdığınız platformlara göre(playcodemonkey.com, code.org , vb.) biraz yol katetmesi lazım doğru, ancak başlangıç için bence şans vermeliyiz.
    Ben seneye de 5. sınıflar için kullanmayı düşünüyorum. Öğrenciler hepsinden biraz kullanmalı bence. Scratch, code.org, hackercan, appinventor, vb. Önlerinde seçenek olsun.

13. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

Üyelik girişiyle girdin mi bölümler açılmıyor. Bu sorunları hackercanın instagram Tweeter hesaplarına dm olarak ilettim 10 günü geçti dönen bakan yok. Artı sitesindeki telefonu aradım kullanım dışı. Anasayfaya meb onaylı milli kodlama yazmakla olmuyor maalesef. Projenin arkasında duracaksın. İlk başta çok beğenmiştim. Şimdi gözümden düştü

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Eslivya

Eslivya Süper Üye Süper Üye

Aynen katılıyorum. Öğrenci girişi ile ilk 20 bölüm ücretsiz. Devamında lisans istiyor. Yerli olmasına sevinemedim. Emek var illaki ama ticari amaç güdülmeden yapılırsa faydasını görürüz. Code.Org'un gözünü seveyim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal