Yönetim:Öğrencileri buraya yönlendirmeyelim!

Kodla Büyü
Üyelerin hangisinin öğrenci olduğu anlaşılıyor çoğu zaman, burada bizlere iş düşüyor, öğrenci olduğunu düşündüğümüz üyeleri adminlere bildirirsek onlarda gerekeni yaparlar.

Forum adresi olarak öğrencilerimize başka forumları göstersek daha uygun olur diye düşünüyorum. Öğrencilerime selam gönderir misiniz başlıklarından sonra..

Arkadaşlar rica ediyoruz lütfen öğrencilerinizi buraya yönlendirmeyin. 2 aydır öğrencilerin saçma sapan mesajlarını temizlemekten başka işe bakamaz olduk. Yasak listemiz doldu taştı bırakalım bu ortam bize özel kalsın.

hasari' Alıntı:
Arkadaşlar rica ediyoruz lütfen öğrencilerinizi buraya yönelendirmeyin. 2 aydır öğrencilerin saçma sapan mesajlarını temizlemekten başka işe bakamaz olduk. Yasak listemiz doldu taştı bırakalım bu ortam bize özel kalsın.
:+1:

öğrencilerine selam başlıklı konularda yapmamaları gerektiğini söylediğimizde arkadaşlar bize kızmışlardı ama ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkıyor. nette milyonlarca forum varken burayı örnek göstermek çok gereksiz.

öğrencilerin burda olmasına gerek yok zaten. Biz burda formatörler ve bilişimciler dertlerimizi anlatıyoruz öğrencilerin bunları görmesi iyi değil. hatta bazen kızanlarımız bile oluyor. Mesela forumları anlatırken bu siteye yönlendiren arkadaşlar vardı öğrencilerime slm yazar mısınız diye :) hatta arkadaşlarda yazmışlardı bunlar gereksiz arkadaşlar. Bu site bizim kalsın bırakın.

davetiye istiyoruz tekrardan en güzeli bu galibaaa. Her önüne gelen üye olamamalı bir farklılığı olmalı bu sitenin bencede.

Bence hem davetiye sistemi, hem de üye olmayanın iletileri görmesi engellenmeli.
Öğrencilerimiz üye olamasalar da yazılanları görebilirler.

Misafir Üye gibi bir uygulamada yapabilirsiniz.Kayıtlı olur fakat mesaj yazma hakkı olmaz, belli bir süreden sonra yöneticilerin güvenini sağlayınca başlık açma cevap yazma gibi haklar verilebilir.Sonuçta gençlerinde hevesini kırmamak lazım belki onlarda bir gün Bilgisayar Öğretmeni olacaklar,şimdiden bu sıcak,dostluk ve paylaşım ortamını görmelerinde fayda var... 8)

arkadaşlar tayin dönemi ve herkesin özel bilgisi bulunmakta ben bilgisayar öğretmenleri tarafından tanınmak için sadece ve sadece burada gerçek adımı kullanıyorum..

bırakın öğrencileri , dışarıdan normal bir vatandaş bile buraya aklına estiği gibi yazı yazmasın. Hele Hele Konu başlığı hiç açmasın...

siteyi kapatmıyoruz. herkes hatta öğrenciler bile siteyi izliyorlar..
izlemeye bi şey demiyorum.. zaren öğrenme amaçlı.. ama yazı yazama ..işi biraz sakıncalı....

r10 gibi davetiye sisteme dönmeli site. her önüne gelen siteye üye olamamalı forumdaki konuları okumasın bir sorun olduğunda müdür müdür yardımcıları hepsi bu siteye bakıyor bak başka okullarda ne görevler düşüyor size sen yatıyorsun gibi ifadeler kullanıyorlar

firtuna61' Alıntı:
r10 gibi davetiye sisteme dönmeli site. her önüne gelen siteye üye olamamalı forumdaki konuları okumasın bir sorun olduğunda müdür müdür yardımcıları hepsi bu siteye bakıyor bak başka okullarda ne görevler düşüyor size sen yatıyorsun gibi ifadeler kullanıyorlar

sende bu forumda iş düşmeyen konuları gösterirsin. bak bunlarda hiç bir iş yapmıyor dersin olur biter :mrgreen:
..
ayrıca bizler üye olduğumuz zaman o bahsettiğiniz "HER ÖNÜNE GELEN" den biriydik. bizim yeni üye olan adamdan ne farkımız var.

burdan kimseyi tanımayan ve yeni atanan bir bilgisayar öğretmeni yıllık plan ararken googledan bu siteye girdiğinde planları indirmek istediğinde ne yapacak. adam bilgisayar öğretmeni ve forum bilgisayar öğretmenleri forumu. sırf kimseyi tanımıyor diye üye mi olamayacak ?

bencede bu forumda artık bişeyler yapılmalı, her isteyen üye olmamalı, barbaryan hocam, evet biz de her önüne gelendik bir zamanlar ama öğretmen olarak öğrencilerin burada olması, içeriği görebilmesi bence gayet can sıkıcı. Davetiye sisteminde tanıdığı kişilerde davetiye olmayan üye olamıyo ama her yeni bilgisayar öğretmeninin en az 1tane daha önceden tanıdığı bilgisayar öğretmeni vardır diye düşünüyorum(en azından kendi öğretmenleri). Ayrıca davetiye istek linki de bulunursa hem millet zırt diye üye olamadığı için gereksizse uğraşmaz hem de daha seçkin üyelerimiz olur

tanes' Alıntı:
bencede bu forumda artık bişeyler yapılmalı, her isteyen üye olmamalı, barbaryan hocam, evet biz de her önüne gelendik bir zamanlar ama öğretmen olarak öğrencilerin burada olması, içeriği görebilmesi bence gayet can sıkıcı. Davetiye sisteminde tanıdığı kişilerde davetiye olmayan üye olamıyo ama her yeni bilgisayar öğretmeninin en az 1tane daha önceden tanıdığı bilgisayar öğretmeni vardır diye düşünüyorum(en azından kendi öğretmenleri). Ayrıca davetiye istek linki de bulunursa hem millet zırt diye üye olamadığı için gereksizse uğraşmaz hem de daha seçkin üyelerimiz olur
..
davetiye = seçkinlik değildir hocam.
ayrıca siteyi öğrencilere gösteren yine bizim üyelerimiz. yeni üye olanlar değil. sen burayı öğrenciye gösterirsen o da tabiki üye de olur, ne yazdı diye seni de takip eder, müdür yardımcına sövüp saymışsan gidip onu da yetiştirir. sen öncelikle mevcut üyelerini bu konuda bilinçlendir yeter.

e madem öyle adımınız, okulumuz zaten belli bari üyeliklerde TCKimlikNo sorgulaması da ekleyelim böylelikle multi üyelik olayına da çözüm buluruz :mrgreen:

Her sene aynı muhabbet. Öğrenciyi BB.NET e üye yapan kafayı anlamıyorum. "Bakın çocuklar bilişim teknolojileri öğretmenlerinin sorunları paylaştığı ve sorunlarını çözdüğü bir forum var." hadi sizde üye olun" mu diyorsunuz.

Geri