Yuh Artık Google Bunu Nasıl Anladın

Kodla Büyü

volkankoc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar çok enterasan bir olayı sizinle paylaşacağım. Bugün gmail adresimden mail gönderiyordum. Herşey normal maili yazdım göndere bastım ekrana gelen mesajda aynen şöyle yazıyordu. Mesajınızda ekledim yazdınız ama dosya eklemediniz. Tamamen şok oldum şaka zannettim bir anda hemen mesajımı okudum gerçekten de bir yerde ekledim kelimesi geçiyordu. Bu olaydan sonra anladım ki google insanlara kendini sevdirmesini biliyor. İnanmayanlar için ekranın resmini çektim.
Yorumlarınızı bekliyorum

ggl.jpg

Süpermiş ilk defa sizden duydum. boşuna hangi tarayıcıyı kullanıyorsun diyince google demiyor insanlar. :puhaha:

google herşeyinizi biliyor ve kayıt altına alıyor epostalarınızı nereden bağlandığınızı günlük hangi sitelere girdiğinizi tek tek fişliyor

bundan da anlaşıldığı üzere ne yaptığımızı ne yapacağımızı ve ne yapmamız gerektiğini kontrol altında tutuyorlar:)))

hocam google ve hizmetlerinde yapay zeka geliştirilmeye başlandı sanırım. Bende sizin gibi bikaç şeye şahit oldum.

çok bilmiş google artık işi ukalalığa götürüyor :) bizi kontrol etmekten vazgeç

dervisahmet' Alıntı:
hocam google ve hizmetlerinde yapay zeka geliştirilmeye başlandı sanırım. Bende sizin gibi bikaç şeye şahit oldum.

yapay zeka??

string tarayıp "ekledin" kelimesi var mı kontrol etmek ne zamandır yapay zeka oluyor :)

ama bunu yapabilmesi için mesajın taslak olarak kaydedilmesi gerekiyor sanırım. yani önce hafızaya alıyor sonra o hafıza üzerinden tarama yapıyor, zor bişey olmasa gerek

okyanus41' Alıntı:
ama bunu yapabilmesi için mesajın taslak olarak kaydedilmesi gerekiyor sanırım. yani önce hafızaya alıyor sonra o hafıza üzerinden tarama yapıyor, zor bişey olmasa gerek

Siz "Gönder" butonuna bastıktan sonra mesaj penceresi ekrana geldiğine göre, buton tetikliyor hocamın söylediği "ekledim" kelimesi taramasını, ona göre sonuç döndürüyor :) Yapay zekalık bir şey yok, asıl önemli olan burdaki incelik, helal olsun. Çok zekice :) Bu tür küçük nüansları yakalayarak bu kadar büyüyor ve daha önemlisi büyük kalıyorlar.

Kişisel tercihlerimizi sıkı takip altında tuttukları gerçek, ama bence paranoya yapmaya gerek yok :) Benim kapitalistim işini bilir, öyle bodoslama sizin mahrem alanınızı işgale edip de başlarına bir dünya dert açmazlar merak etmeyin :) Onlar ticari değeri olan verileri kitabına uydurup bir güzel istifliyorlar.

2 sene önce felan benimde başıma gelmişti. Oradan biliyorum sadece yazıda ek, eklemek vs. bişe yazıp dosya eklemediğiniz zaman uyarıyor güzel bir özellik :)

imsiyat' Alıntı:
dervisahmet' Alıntı:

yapay zeka??

string tarayıp "ekledin" kelimesi var mı kontrol etmek ne zamandır yapay zeka oluyor :)
durun bakalım birincisi biliyorsunuz google türkçe değil zaten olamazda o kadar dilde bu desteği nasıl sağlıyor artı ekle kelimesinin bir çok çekimi söylenişi var bunu nasıl biliyo
yani of kere of ya ben en çok marc zukenberg'i kıskanırdım şimdi bide adlarını unuttum google ın sahipleri geldi bizde pinekleyip avucumuzu açıp mebe yalvaralım nolacak halimiz diye çekilecek dert değil....

bende hot spot kullanıp gmaile girdim daha önce girmediğiniz bir yerden mailinize girdiniz diye bir uyarı verdi ve hesabı açarken kullandığım diğer mailime attı ancak kurtardık.

Geri