Yüksek lisans yapacak var mı

Kodla Büyü
Ben geçen sene Amasya üniversitesinde bilgisayar öğretim teknolojisinde uzaktan tezsiz yaptım. Fiyat olarak 1500 ilk dönem 1500 ikinci dönem olmak üzere 3 bin lira gibi bir ücreti vardı. Birde kırtasiye adı altında dönemlik 150 lira gibi ek bir ücreti daha vardı. Sınavlar ilk dönem için vizeler uzaktan yapıldı finaller için ise Amasyaya gittik. İkinci dönem vize,final ve proje savunmasını uzaktan yaptık. Dersler genel olarak kolay ancak ikinci dönem tez benzeri proje yapıyorsunuz, anket ve spss biraz uğraştırıyor ama proje Vs yazmayı öğreniyorsunuz. Özellikle tübitak, teknofest gibi proje yapanlar için makale ve proje yazmayı öğreniyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Ales ve Yds şartı var mıydı hocam?
Ales veya yds istemiyor diploma puanına göre sıralıyor. Geçen sene kontenjan 30 kişiydi. Biz sınıfta 9 kişiydik.

Arkadaşlar ek ders arttırımı ve hizmet puanından yararlanmak için hangi bölümlerde tezsiz yüksek lisans yapabilirim bunu bir türlü bulamadım ,nerde yazıyor?

Arkadaşlar ek ders arttırımı ve hizmet puanından yararlanmak için hangi bölümlerde tezsiz yüksek lisans yapabilirim bunu bir türlü bulamadım ,nerde yazıyor?
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum . İlgili maddeye bakılırsa farketmez diye düşünüyorum. Çünkü sadece yüksek lisans yapanlara demiş

Anadolu Üniversitesi Tezsiz Uzaktan Yüksek Lisans Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
https://tezsizyl.anadolu.edu.tr/sikca-sorula-sorular

Anadolu Üniversitesi Tezsiz Uzaktan Yüksek Lisans Bölümleri
https://tezsizyl.anadolu.edu.tr/programlar

Yeterli katılım olursa il merkezlerinde tercih ederek seçip sınav yapabiliyorsunuz. Sınavlar öğretim görevlisi yazılı veya test yada karma bir şekilde sınav yapılıyor. Sınav Süresi 40 Dakika sürüyor. Başarısız olmanız durumunda büt sınavı Eskişehir Merkezde yapılıyor.
Hocam siz herhalde yaptınız . Sınavlar zor mu? Başarabilir miyiz ?

Madde 8- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kuramlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.

Toplu sözleşmedeki madde.

Ben geçen sene Amasya üniversitesinde bilgisayar öğretim teknolojisinde uzaktan tezsiz yaptım. Fiyat olarak 1500 ilk dönem 1500 ikinci dönem olmak üzere 3 bin lira gibi bir ücreti vardı. Birde kırtasiye adı altında dönemlik 150 lira gibi ek bir ücreti daha vardı. Sınavlar ilk dönem için vizeler uzaktan yapıldı finaller için ise Amasyaya gittik. İkinci dönem vize,final ve proje savunmasını uzaktan yaptık. Dersler genel olarak kolay ancak ikinci dönem tez benzeri proje yapıyorsunuz, anket ve spss biraz uğraştırıyor ama proje Vs yazmayı öğreniyorsunuz. Özellikle tübitak, teknofest gibi proje yapanlar için makale ve proje yazmayı öğreniyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Toplam ne kadar sürüyor hocam. Azami 3 yarıyıl demiş klavuzda

istenen belgelerde "Lisans not dökümü (transkript) belgesinin düzenlendiği kurum tarafından aslı gibidir yapılmış nüshası veya noter onaylı nüshası (lisans tamamlama ise ön lisans transkripti ile birlikte)" var, üniversiteden mezun olalı 15 sene oldu, bunu nereden bulabilirim ki?

Toplam ne kadar sürüyor hocam. Azami 3 yarıyıl demiş klavuzda
Normalde dersleri zamanında verirseniz 2 dönemde bitiyor. Yani bu dönem başlarsanız yaz sonu 2021 in Haziran ya da Temmuz gibi bitiyor.
Eğer dersleri veremezseniz bir dönem daha hakkını oluyor. Ben derslerden kalacağınızı sanmıyorum. Genelde canlı dersleri takip edenleri hocalar geçiriyor.
Sizi zorlayacak olan proje yazmadır.

istenen belgelerde "Lisans not dökümü (transkript) belgesinin düzenlendiği kurum tarafından aslı gibidir yapılmış nüshası veya noter onaylı nüshası (lisans tamamlama ise ön lisans transkripti ile birlikte)" var, üniversiteden mezun olalı 15 sene oldu, bunu nereden bulabilirim ki?
Ben üniversitedeyken almıştım. Ben de 16 sene oldu bitireli. Mezun olduğunuz üniversitenin öğrenci işlerinden isteyebilirsiniz. Ya da mezun olduğunu üniversitede çalışan bir arkadaşınız varsa o da gidip alıp size gönderebilir.

Merhabalar BÖTE mezunuyum bende başvurmak istiyorum y.lisansa ama nereye nasıl başvuracağım bilgim yok araştırdım ama sanki eksiklerim var?

Yeni başvuranlar ya da başvuruda bulunup bitirenler dillerinin döndüğünce detaylı (fiyat, sınavlar, süreç vs.) anlatım yapabilirler mi? Teşekkürler şimdiden

ahmet yesevi dönemlik 3500 değil mi. toplamda 7000 yapar. %20 indirim 5600 eder . fazla değil mi ücreti .

Yukarıda da belirttiğim üzere ben BÖTE mezunuyum. Mesela ben KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ - SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ - Yönetim Bilişim Sistemleri tezsiz lisansüstü programına başvursam nasıl olur? yani böte okumak ile alakası var mıdır? artısı eksisi nedir Bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Bilmediğim için soruyorum

Yüksek lisansta 2. öğretim ne oluyor? bildiğimiz lisanstaki gibi devam zorunluluğu olan akşam(5-6 dan sonra başlayan) eğitimi mi?

Yukarıda da belirttiğim üzere ben BÖTE mezunuyum. Mesela ben KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ - SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ - Yönetim Bilişim Sistemleri tezsiz lisansüstü programına başvursam nasıl olur? yani böte okumak ile alakası var mıdır? artısı eksisi nedir Bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Bilmediğim için soruyorum

Hizmet puanı ve ekderse %5 artısı olur.

Yüksek lisansta 2. öğretim ne oluyor? bildiğimiz lisanstaki gibi devam zorunluluğu olan akşam(5-6 dan sonra başlayan) eğitimi mi?

Evet.

Geri