Yurt Dışı Görlerev İsteyen Varmı

Kodla Büyü
Arabistan düşünenlere her türlü bilgi verebilirim. 1 kaç haftaya eşim Mekkede göreve başlıyacak. İnşallah.

Cemal TANER' Alıntı:
Arabistan düşünenlere her türlü bilgi verebilirim. 1 kaç haftaya eşim Mekkede göreve başlıyacak. İnşallah.

Cemal hocam hele bir sınava girip çıkalım da, belki paçayı yırtarız bu sayede, bilgileri alırız senden de inşallah :)

Yurtdışı görev süresi 2 yıldı değil mi arkadaşlar? Bu süre içinde git gel olayı nasıl oluyor, normal tatillerde kafana göre gelebiliyor musun, yoksa belli kuralları var mı?

Yurt dışı görevlendirme 1 yıldır. Memnun kalırlarsa siz de isterseniz en fazla 5 yıla kadar uzatırlar her yıl yenilenerek tabi. Yaz tatili genelde az olur. Kafana göre gel git yok zaten kafasına göre gelip gidecek adamı da mülakatta elerler :)

hocam yanlış hatırlamıyorsam gideceğin yere göre yıl şartı değişiyor, ben geçen yıl yunanistan için bakmıştım görev süresi 5 yıl diyordu ve galiba zorunlu süreydi

başvuranlardan biri de benim
bu arada geçen yıllar ve bu yılla ilgili istatistiklere ulaşabileceğimiz bir sayfa var mı

Arabistanla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlar ama PM atmayın TEL istemeyin lütfen. Buradan sorunuz.

Sınav sadece İstanbul ve Ankarada olur. İstanbulda genelde bahçelievlerde, Ankarada genelde maltepe ve kurtuluştaki liselerde.

hocam Benim sınav yeri; Ankara Yenimahalle Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi. Google Maps, Beşevlerde, Teknikokullarda dedi. Hatta Başkent Öğretmenevinin karşısındaymış. Herkese hayırlı olsun. Hayırlısı olsun...

inşallah kazanırsınız mülakat aşamasına geldiğinizde bilgilerinizi burada bizimle paylaşın.

Benim sınav yerim Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ankara, 17. salon, Bir arkadaşım da Atatürk Anadolu Lisesinde girecek sınava. Arkadaşlara başarılar dilerim. Allah yardımcımız olsun.

Cemal hocam eşiniz göreve başlamıştır heralde hayırlı olsun.
ben biraz başınızı ağrıtcam :(
hocam heralde eşiniz göreve başlamıştır. hayırlı olsun inş.
hocam hangi şehirlere daha ziyade görevlendiriyorlar
hayat şartları nasıl (yazın umreye gittik eşimle beraber az çok biliyoruz ama maddi olarak sanırım 5000 riyal civarı)
yeterli mi?
eşimde çok istiyor oda çocuk gelişimi öğretmni ikimizde görev alabilirmiyiz?siz gitmeyi düşünmüyormusunuz ?

bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Allah razı olsun

pckopat11' Alıntı:
Cemal hocam eşiniz göreve başlamıştır heralde hayırlı olsun.
ben biraz başınızı ağrıtcam :(
hocam heralde eşiniz göreve başlamıştır. hayırlı olsun inş.
hocam hangi şehirlere daha ziyade görevlendiriyorlar
hayat şartları nasıl (yazın umreye gittik eşimle beraber az çok biliyoruz ama maddi olarak sanırım 5000 riyal civarı)
yeterli mi?
eşimde çok istiyor oda çocuk gelişimi öğretmni ikimizde görev alabilirmiyiz?siz gitmeyi düşünmüyormusunuz ?

bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Allah razı olsun
Hayır Hocam eşim daha gidemedi. Geçen hafta konsolosluğa evrakları verdiler bakalım vize ne zaman çıkacak, bu arapların işi belli olmaz.
Mekke, Medine,Dammam,Abha,Cidde,Riyad,Tebük,Taif şehirlerinde milli eğitim bakanlığının açtığı okullar var. buradaki müfredatın aynısı veriliyor.
6300 riyal maaş veriliyor oradaki şartlara göre iyi sayılır geçinmene yetiyor. ev kiraları 20 25 bin SAR yıllık peşin veriliyor. o sebeple buradan giderken biraz cebin dolu gitmen lazım. buradaki maaş hesabına yatmaya devam ediyor. eşiniz de sınav kazanabilir. iki eşde sınav kazanmış gitmiş örnekler var. aynı okula vermede yardımcı olurlar.
ben daha gitmedim çünkü eşim gitmedi, eşim gider de beğenirse bende gidicem, kesin değil daha ama bir şirkette iş buldum mühendislik işi belki çalışırım olursa. aslında orada çok adama ihtiyaç varmış burada atanmayan öğretmen arkadaşlar elinden geliyorsa cabling vb işler 2000-2500 usd maaş, kira yardımı yol yemek ssk :) gibi baya iyi işler var aslında.
neyse nasip bakalım.
buradan sorun ki başka soru varsa herkes görsün bilgi edinmek isteyen öğrensin.

Geri