Yurt Dışı Görlerev İsteyen Varmı

Kodla Büyü
sınava gireceklere başarılar. benim yıl tutmuyor.
arabistan için takip etmek istiyorum aslında bu işi. cemal hocam hac olanağı oluyor mu aceba? anne babaya istek yapılabiliyor mu? umre için mutlaka fırsat olur herhalde...
dini açıdan ne gibi imkanlar oluyor... eşimiz gitse burdaki gibi baş açmak gerekiyor mu yoksa orda serbest mi... sağlık hizmetleri nasıl yürüyor? cevaplar için teşekkürler...

Ne kadar maaş veriyorlar acaba bu yurt dışı görevlerde, bir de neden bizler için başka ülkeler açmamışlar sadece arabistan ve sadece 2 kişi? Cemal hocam ücret vs. bilgin varsa alalım ağabey?

Evet bende onu merak ediyorum .Başka yer açılmıyor mu bizim branştan? Yani hem 2 kişi hem de tek ülke ..

zeguj' Alıntı:
Benim sınav yerim Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ankara, 17. salon, Bir arkadaşım da Atatürk Anadolu Lisesinde girecek sınava. Arkadaşlara başarılar dilerim. Allah yardımcımız olsun.

Hocam aynı binadayız. Bende 12. salonda gireceğim inşallah.

Normelde bizim branş Türkiye'de bile sıkıntılı biliyorsunuz. Bizim dersleri orada pek seçmedikleri için ihtiyaçta olmuyor. Seçseler bile o anki imkanlar doğrultusunda elinde hazır bulunan öğretmenleri değerlendiriyorlar. Bizim branştan çoğunluklu Suudiarabistana alıyorlar. Libya karışmadan öncede Libyaya da alıyorlardı. Arada bazende Türki Cumhuriyetlere alıyorlar. Suudiarabistana enson 2010'da ihtiyaç belirlediler. O zamanda 2 kişi alacaklardı. 1'i bu sene gidebilmiş. Mail yolu ile görüşebildim. Cidde Türk Okulunda görev yapıyormuş. Bizden 1 kişide sırada bekliyormuş. Sınavın geçerlilik süresi 3 yıl. Yani hemen bu sene gidebilme imkanımız olmayabilir. Hacc zamanı 1. derece akrabalarından 1 aileyi çağırabiliyorsun ve 1 ay misafir edebiliyorsun. Hacc zamanında sıkıntı çıkarmıyorlarmış. Hacı olabiliyorsunuz. Cemal Hocamda bahsetmiş, 6300 Riyal maaş alıyorsunuz oradan. Hayat şartları çok ucuz. Enaz ayda 3000 riyal bir köşeye atarsınız diyorlar (Orada görev yapmış arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda). İlk giderken yanınızda enaz 10000 Dolarla gitmenizi öneriyorlar. Banada sormak istediğiniz sorular var ise bildiğim kadarı ile sizlere cevap verebilirim. Herkese başarılar. Bu arada ben ve eşim çok gitmeyi istiyoruz :) dualarınızı esirgemeyiniz. Hayırlısı olsun, hayırlı ise olsun...

waa' Alıntı:
sınava gireceklere başarılar. benim yıl tutmuyor.
arabistan için takip etmek istiyorum aslında bu işi. cemal hocam hac olanağı oluyor mu aceba? anne babaya istek yapılabiliyor mu? umre için mutlaka fırsat olur herhalde...
dini açıdan ne gibi imkanlar oluyor... eşimiz gitse burdaki gibi baş açmak gerekiyor mu yoksa orda serbest mi... sağlık hizmetleri nasıl yürüyor? cevaplar için teşekkürler...
Hac imkanı tabi var. hatta arap vatandaşının her sene hacca gitmesi yasak ama öğretmenlerimiz her yıl gidebiliyor. anne baba sadece orada görevli öğretmenin anne babası 6 aylık ziyaret vizesi alabiliyor. orada sokakta açık gezmak yasak okula gidince de kapatmak yasak :) okullar bildiğiniz buradaki müfradat ve kurallarla eğitim yapıyor. sağlık hizmetleri için sağlık sigortası yaptırıyorsun istediğin doktora gidiyorsun. Türk ve azeri doktorlar da var dil problemi olmuo o zaman yani.

mutluaya' Alıntı:
Ne kadar maaş veriyorlar acaba bu yurt dışı görevlerde, bir de neden bizler için başka ülkeler açmamışlar sadece arabistan ve sadece 2 kişi? Cemal hocam ücret vs. bilgin varsa alalım ağabey?
Sadece arabistanda bizim buradaki müfredat var. o sebeple bt öğretmeni sadece arabistana alınıyor bazan de türki cumhuriyetlere. avrupaya giden öğretmenler ise türk kültürü dersi veriyor onu da fransızın almanın okulunda akşam 3ten 4 ten sonra.
maaş 6300 riyal. ha bu arada maneviaçıdan belli bir şeyler hissetmeyen sakın gideyim demesin :) eziyet olur yani şeriat ( tabi şeriat allahın değil kıralın şeiatı :) kuralları olan bir yerde yaşamak. para için de gitmeyin öle para filan birikmiyor ama cimri çay bile ısmarlamayan tipler vardır. öyle olursa bikir :)

bende istiyordum ama 5 yıllık öğretmen olma şartı varmış. :S
oralar bambaşka..

arkadaşlar sınava kumaş pantolon giymeden ve kravat takmadan gidersek sorun çıkarırlar mı sizce

Hocam Ankarada'da Atatürk Anadolu Lisesinde sınava girdim. sorular bence zordu sizlere göre nasıldı bilmiyorum. Alacağım puan hakkında pek bir tahmin de yürütemiyorum. ama bir tane soru vardı çok hoşuma gitti. Şu başka fakültelerden öğretmen alımının yapılmasıyla ilgili hani cevabında "Öğretmenliğin haysiyetini düşürüyor herkesin öğretmen olabileceği intibası oluşturuyor" cevabı bütün sınava değerdi..

meanmac' Alıntı:
Hocam Ankarada'da Atatürk Anadolu Lisesinde sınava girdim. sorular bence zordu sizlere göre nasıldı bilmiyorum. Alacağım puan hakkında pek bir tahmin de yürütemiyorum. ama bir tane soru vardı çok hoşuma gitti. Şu başka fakültelerden öğretmen alımının yapılmasıyla ilgili hani cevabında "Öğretmenliğin haysiyetini düşürüyor herkesin öğretmen olabileceği intibası oluşturuyor" cevabı bütün sınava değerdi..

Bende aynı okulda girdim hocam 24. salondaydım 80 civarı ([+-]5) gelecek muhtemelen

bir de güncel kısmında Orta Ö.G.M. göreviyle ilgili soru da görevi olanı mı soruyordu olmayanı mı hatırlayamıyorum.

hatırlayan varsa

sevinirim

ben indirdim sorulara baktım ama tahmini 65 geliyor. daha iyi olan arkadaşlara başarılar dilerim.

1. kadirkayabey 75-78
2. sadullahbeysal 73
3. ozkanozgumus 71
4. meanmac 65
5. ofliismail 64

Sadece 5 kişi girmemiştir herhalde. Girenler yazsın ki 20 Şubata kadar boşuna ümitlenmeyelim. irembilisim ve zeguj sizin kaç?

Hocam ben çoğu soruda tereddütte kaldım o sebeple hangi şıkkı işaretlediğim konusunda emin değilim ama içimden bir ses 60-65 arası gelecek diyor... hayırlısı olsun bakalım...

Arkadaslar puanlarida yazarsak daha bilgilendirici olur. Benim puan 63 geldi kazanamadim. Kazánan arkadas lara basarilar dilerim

Geri