Zamlı Maaş Aldatmacası(Nerede Ek Ödeme?)

Kodla Büyü
yorumları okuyunca adamlar öğretmene 30 yıl zam vermeseler haklılar.... baksanıza sanki %100 zam gelmiş gibi yorum yapan var :-1:

Ebs tamamen hukumetin sendikasi bunu artik ilkokul cocuklari biliyor. Masaya oturmadan once zaten hak arama falan yok. Ilgili bakan sendika baskanina hak arama yumrugunu masaya vurma falan yok otururuz benim dedigime uyarsiniz diyo. Sendika baskani emredersiniz sayin bakanim diyo. Bizimkiler guya hakkini aramak icin bi sendikaya uye oluyo ve yetkili yapiyo onu. Maas artmis fakat et, akaryakit, temel ihtiyac maddeleri, araba vs. yerinde mi saymis? Hakkaten savunacam diye sacmaliyosunuz. Siz inanmissiniz anlarim kapasite meselesi de bizim de buna inanacagimizi sanmaniz gercekten cok buyuk bir akilsizlik.

karinca_52' Alıntı:
yorumları okuyunca adamlar öğretmene 30 yıl zam vermeseler haklılar.... baksanıza sanki %100 zam gelmiş gibi yorum yapan var :-1:

olay o zaten hocam hem malum ıktıdarın hemde yalakası sendıkanın oyle bır şakşakçıları varki adamlar bakı yo haa bu adamlar bizi poh poh ladıkça tamamdır bu iş diyorlar , şak şak çılarda diyor ki

SİZ BİZE ZAM VERMEYIN BIZE MAKAM VERIN BIZ ZATEN BIZE VERMEDIGINIZ ZAMLARI O MAKAMLARDA HALLEDERIK DİYORLAR AYNENDE ÖYLE OLUYOR Bİ BAKIYONKİ ADAM MAKAMI ALINCA KÖŞEYİ DÖNMÜŞ !!!

AKP hükümeti öğretmenleri pek sevmez, ogrtemeni baskı altında tutmak için EBS yi kullanıyor. EBS de idarecileri elinde tutarak bu baskıyı tutma adına her şeyi yapıyor. Bir gün iş bırakma eylemi yaptığımızda hükümetten yemediğimiz laf kalmadı. Başbakan 100 Lira Öğretmen verirsek yunanistan döneriz dediğini, diğer bakanlarında Öğretmen ne iş yapıyor, bir diğeri öğretmenlere karakter kazandıracagiz laflarını ben unutmadım.

toker42' Alıntı:
AKP hükümeti öğretmenleri pek sevmez, ogrtemeni baskı altında tutmak için EBS yi kullanıyor. EBS de idarecileri elinde tutarak bu baskıyı tutma adına her şeyi yapıyor. Bir gün iş bırakma eylemi yaptığımızda hükümetten yemediğimiz laf kalmadı. Başbakan 100 Lira Öğretmen verirsek yunanistan döneriz dediğini, diğer bakanlarında Öğretmen ne iş yapıyor, bir diğeri öğretmenlere karakter kazandıracagiz laflarını ben unutmadan.

Ama suriyeli kardeşlerimize 2 milyar dolar harcadık helali hoş olsun deniyor(Kimin parasını kime helal ediyorsa artık!)

GRİNGO' Alıntı:
Arabam yok.
Ev baba yardımı ile kooperatif yolu ile 20 yıl önce aldım ve borcu yok.
Kıyıda köşede altın döviz faiz senet sepet yani yatırım yok ama kart borcu çok.
Tatil, her yıl köyde kaynananın yanında ve bu sene köye de gidemedik
En son nişanlı iken sinemaya gittim. Evde TV da seyrettiklerimi sayma
Eşim çalışmıyor ve 2 çocuk sahibiyim.
Dediğiniz gibi alım gücüm çok arttı :alkis: .Varsıl olmak herhalde başka oluyor. Halden süper anlıyorsun. Herkesi kendin gibi zannetmek Ne GÜZEL.
YOK kelimesi lügatinizde YOK . Birde adımıza hükümet kötüleyen demişsiniz. Rica ederim.
Sağolun,,,,Bir bebeğin ağlama hakkının olduğu bu dünyada, Sessiz sedasız köşemizde bekleyelim.

yani hocam çok özel olacak ama bt rehberliği yapan bir bilgisayarcının eş ve çocukları da hesap edersek evine en kötü 3000 tl girer

kira yok ise yatırım yok ise sosyal etkinlikler yok ise biraz tuhaf oluyor

pazara markete mi gidiyor bu paralar

yanlış anlamayın ama yazdıklarınız çok mantıksız

kendi adıma çift maaşlı biri olarak 8 sene sonunda 20 bin tl değerinde arabam ve 160 bin tl lik ev kredisi borcum var

Allah bereket versin aylık 2500 tl ödeyebiliyorum zorlansam da

kim daha iyi olsun istemez. ama 2003 yılı maaş ekders--- kira ve giderleri çok iyi bildiğim için gelinen nokta çok iyi

eleştirmek kolay ve her zaman olmalı ama yapılanları da görmek gerek

bir de şu var ki bu eleştiren takımın dünya görüşü eleştirmek üzere sanırım

mevcut muhalefet partilerinin benzer söylemleri

muhalefet olmak kabul etmemek değildir

doğruya doğru diyebilmekti ve destek olabilmektir yeri geldiğinde

iktidar süte beyaz des bunlar kara diyecek kadar saçma bir muhalefet anlayışı var

Herkes BT ci değil ve BT i teknik ekders ücreti alamıyor.Hayret bişey ya insan, zengin olunca herkesi kendi gibi zannediyor.
Pazara markete gitmiyor paralar bebe okutmuyoruz ALOOoooo ...Lise ve Üniversite çocuk (tıp olunca tekil kiralık ev kiralıyorsun mobilya çamaşır makinası vs) okutunca hesap şaşıyor.
Birde herkesi anadan babadan zengin ve full ücretli aynı yaş gurubunuzda zannetmeyin.İşte burada hayret ediyorsunuz başınıza gelince bereket versin i anlarsınız mantıyı :verymad: mantığı.
Mübarek aylık 2500 tl ödüyormuş.Yatırım yapıp gerisine geçiniyormuş.Apartman aidatı 50 tl mübarek limonun kilosu 10 tl ya dayanmış.Hiçmi çocuğun için etli yemek yemezsin.
DÜZ MASABAŞI MEMUR MAAŞI ALIYORUZ:ÖĞRETMENDEN HAYIRMI GELİR BU MAAŞLA.Hiçmi dershane veya özel ders yada çocuğunun servisi gibi masrafların olmaz.Ne sosyal etkinliği pastanesi sineması tiyatrosu ŞAKAMISINIZ SİZ? Yoksa sinirime sabotajmı yapıyorsunuz.
Maaşın nasıl yetmiyor yatırım yapamıyor musun ? diye alay edenlerin köküne benden fazla borç ve geçim sıkıntısı diyorum.
Ne partisi ne muhalefeti karıştırıyorsun.Ben geçinemiyorum diyorum.Şimdi gidin duble yollarınızda arabanızla gezin.

GRİNGO' Alıntı:
Herkes BT ci değil ve BT i teknik ekders ücreti alamıyor.Hayret bişey ya insan, zengin olunca herkesi kendi gibi zannediyor.
Pazara markete gitmiyor paralar bebe okutmuyoruz ALOOoooo ...Lise ve Üniversite çocuk (tıp olunca tekil kiralık ev kiralıyorsun mobilya çamaşır makinası vs) okutunca hesap şaşıyor.
Birde herkesi anadan babadan zengin ve full ücretli aynı yaş gurubunuzda zannetmeyin.İşte burada hayret ediyorsunuz başınıza gelince bereket versin i anlarsınız mantıyı :verymad: mantığı.
Mübarek aylık 2500 tl ödüyormuş.Yatırım yapıp gerisine geçiniyormuş.Apartman aidatı 50 tl mübarek limonun kilosu 10 tl ya dayanmış.Hiçmi çocuğun için etli yemek yemezsin.
DÜZ MASABAŞI MEMUR MAAŞI ALIYORUZ:ÖĞRETMENDEN HAYIRMI GELİR BU MAAŞLA.Hiçmi dershane veya özel ders yada çocuğunun servisi gibi masrafların olmaz.Ne sosyal etkinliği pastanesi sineması tiyatrosu ŞAKAMISINIZ SİZ? Yoksa sinirime sabotajmı yapıyorsunuz.
Maaşın nasıl yetmiyor yatırım yapamıyor musun ? diye alay edenlerin köküne benden fazla borç ve geçim sıkıntısı diyorum.
Ne partisi ne muhalefeti karıştırıyorsun.Ben geçinemiyorum diyorum.Şimdi gidin duble yollarınızda arabanızla gezin.

hocam sizin babadan zengin olma ile ilgili sıkıntınız var sanırım

şöyle söyleyim benim düğünümü dahi kendim yaptım

evim arabam veya herhangi birşeyimde baba parası yoktur ( veya kayınpeder parası)

bereket versin demezsen bereketini görmezsin

az olduğunu bende biliyorum maaşın ama geçmişe nezaran iyi diyorum

Allah büyüktür 2 çocuğum var 4 yaşında. büyüyünce o tür sıkıntıları tabiki yaşayacağız.

bir limondur piyasada dönüp duruyor ama nedenini bilmiyorsunuz. fındık neden pahalı nedenini bilmiyorsunuz. ya da biliyorsunuz ama işinize gelmiyor. fındık don olayından dolayı az ollduğu için fiyatı 2-3 katına çıktı veya çıkacak. limon da aynı şekilde ve geçen senenin son limonları şu an piyasada. yeni limonlar çıkınca fiyat normalle dönecek

çok sevdiğim bir hoca ile (şartları aynen size uyuyor) öğretmen maaşı konusunu tartıştım. ben az dedikçe o Allah bereket versin dedi. 2 çoçuğunu il dışında okutuyor üniversitede. evet sosyal etkinliklerden fedakarlık yapıyor ama vicdani olarak rahat. bir polis arkadaş tek maaş ama 3 çocuğunu tıpta okutuyor. sıkıntının en büyüğünü yaşıyor ama vicdanen rahat. evet yatırım yapamıyor, gezmeye köyüne gidiyor sadece. o da diyorki 10 sene önce bunu yapmam imkansızdı.

öğretmen camiasının en büyük sıkıntısı maaştır. nacizane görüşüm öğretmenlerin 8-3 ya da 9-4 gibi net çalışma saatleri olup ek ders sorununun olmaması

yani maaş 3000 tl olacak ve öğretmen sadece dersi olduğunda değil kalan zamanlarında (8-3) etüt ve plan çalışmaları yapacak

sonuç olarak sizi çok iyi anlıyorum ama anlaşamadığımız nokta geçmişle bugün kıyaslaması

keşke daha iyi olsa herşey

Pahalılığın enflasyonun nedenleri beni ilgilendirmez.Ben hem pahalılığı kabullenip, nedenlerini açıklayanlara şaşarım.Madem çözümü biliyorsun, siyasete atılırsın.
Ben sonuçlara bakarım.Çünkü sonuçları ben yaşıyorsam, bunları dile getirmek benim hakkım.
Suçluyuz, çünkü halimizden çok memnunuz.Çünkü pahalılığın tokadını yedikçe öteki yanağımızı çeviriyoruz.
Anlayacağınız, Yetkili Sendikamız bizler için masada sağlam 2 yıllığına sağlam!!! bir anlaşma yaptı ve üye sayısı dahaDA arttı.Demekki halinden memnun olmayan sadece ben varım.
Herkese mutluluklar.

15 mayıs yaklaşınca yine yetkili sendika orta çıkar ve hadi müslümanlar birlik olalım, biz yetkili olmaya devam edersek hükümetten istediğimizi alırız hikayeleri başlar. ama geçmişte bu Müslüman ayakları ile kombassanlar, yipaşlar , jet fadıllar kimleri mağdur etti. bir adamın önce kul hakkı yememesi, dürüst olması gerekir. siz akp ve EBS nin kul hakkı yemediğine dürüst olduğuna kefil olabilirmisiniz. kul hakkı yiyeceksiniz sonrada müslüman birliğinden bahsedeceksiniz

Çift maaşla geçiniyorlarmış, bu nasıl bi mantık...
Tek maaşla biz ne yapalım... Gidip maaşlı birini bulup kuma diye mi alalim...
Kendimden geçtim asgari ücretle yaşama mücadelesi verenler ne yapsın...
Millet hala konusuyo...

ct442002' Alıntı:
Millet hala konusuyo...
herkes kendi yaşam şekline göre yaşıyor
2 maaş yetecek rahat rahat yaşanır o parayla diye bir kural mı var?
hatırlatırım bu ülkede bizden kaç kat fazla maaş alan milletvekilleri
maaş yetmiyor diye kendilerine zam yapmışlardı

tek maaşla ne yapılır orasını sen biliyosun hocamda,
ne yapılmaz biliyomusun sana kuş kadar maaşı ve zammı verenlerin her yaptığına destek çıkıp ekmeğine yağ sürülmez.

ct442002' Alıntı:
Millet hala konusuyo...
1656283_660173457373542_783771468_n.jpg

eemree' Alıntı:
ct442002' Alıntı:
Millet hala konusuyo...
herkes kendi yaşam şekline göre yaşıyor
2 maaş yetecek rahat rahat yaşanır o parayla diye bir kural mı var?
hatırlatırım bu ülkede bizden kaç kat fazla maaş alan milletvekilleri
maaş yetmiyor diye kendilerine zam yapmışlardı

tek maaşla ne yapılır orasını sen biliyosun hocamda,
ne yapılmaz biliyomusun sana kuş kadar maaşı ve zammı verenlerin her yaptığına destek çıkıp ekmeğine yağ sürülmez.

Yazdiğimdan bunu mu anladin! Benim lafım başkasınaydı. Çift maaşlilara niye laf edeyim, kendi alın terleri, helal olsun.

çift maaş tek maaş muhabbeti açıldı dayanamadım yazacam :mrgreen:

annem babam öğretmendi. çift maaş haliyle. din hocasıda sınıf hocamızdı. tek maaşdı kendisi(o kültüre ve kaliteye yarım maaş bile çoktu ona). sırf biz çift maaşız diye takmıştı bana. 7 senenin 4 ünü cehennem etti bana. buda öyle bi hikaye :p şimdi gülüyorum ama Allah bin türlü belasını versin.

bence yazın ücretsiz izne çıkıyoruz 2 ay.. 2000 +2000.. bol 10 a.. 400 tl... oda aylık 2400 tl yapar normal olarak almamız gereken aylık... 40 mı yapar yoksa:))

Arkadaşlar boşuna tartışmayın. Aziz Nesin'in Zübük filmi gerçek oldu. İzlemeyenler varsa izlesin. İzleyenler bir daha izlesin. Bütün kareleri doğru.

cehcah' Alıntı:
dehencan' Alıntı:
Arkadaşlar boşuna tartışmayın. Aziz Nesin'in Zübük filmi gerçek oldu. İzlemeyenler varsa izlesin. İzleyenler bir daha izlesin. Bütün kareleri doğru.

aynen,zübük çatıyı temsil ediyor :puhaha: çatı uçtu, balkona gelin.

Türkiye 5 yıla kalmayacak ortadoğunun göz bebeği olacaktır. 2016 da anayasa değişecek, tam şahlanma başlayacak.
Cehcah sen muneccim yar..gimi yedin :)

cehcah' Alıntı:
dehencan' Alıntı:

aynen,zübük çatıyı temsil ediyor :puhaha: çatı uçtu, balkona gelin.

Türkiye 5 yıla kalmayacak ortadoğunun göz bebeği olacaktır. 2016 da anayasa değişecek, tam şahlanma başlayacak.

Bu hocamın hayal gücüne ve azmine hayranım. Takdir ettim doğrusu :alkis:

Anayasa değişince bizim maaşlarda şahlanacak mı hocam?

Nerdeee eski darbeler. Ne bu böyle yav. eskiden medya, asker, aydınlar(!) başbakanı atarken, bugün cumhur başkanını bile halk seçiyor. Ayıp oluyor..

Site yöneticilerimiz daha ne kadar bekleyecek silmek için? Böyle bir şey var mı? yakışıyor mu bize?

Neyi silecekler.Senin üyeliğinimi?
Yoksa maaş hakkındaki bu başlığa yazdığın, 35 yıl önceki darbe gibi bayat siyaset yorumlarınımı?
AF BUYUR-----Maaşlar hakkındaki bir başlığa neler yazabilirsin? Anlatayım.------> maaşlar az yada maaşlarımız fazla diye.
Ama senin İşin gücün siyaset hemde eski perdelerden...
Alooooo bu başlık MAAŞLARIMIZ İLE İLGİLİ...
Maaşlar ne olacak maaşlar? Markete gittinmi son zamanlarda? Bak merkez bankası sitesine.Enflasyon yüzde 12 üzeri pazarda markette çarşıda 20 leri geçmiş.Bu arada .........Sahi Başlıkla derdin ne senin?

Eleştirebilir yorum yapabilirsiniz. Hakaret edemezsiniz arkadaşım. Hele küfür hiç yakışmaz. Bugün çok sinirlenmişsiniz. O kadar yırtındılar adam gene de gitti cumhurbaşkanı oldu. Size hak veriyorum. Allah sinirli günlerinizi bol, ülkenin geleceğini aydınlık etsin.

He babam anladık..adam dediğin R.Tayyip Erdoğan.(saygın bu kadar)cumhurbaşkanı oldu.Hayırlı olsun.Hadi parti binasına koş.Sevincini paylaş.
Sana mutluluklar.Bizede inş.. zamlı maaşlar.

Göreve yeni başladığım zamanlarda öğretmen evindeki kahvehanede gece geç saatlere kadar taş dizip sürekli maaşlarından
yakınan şimdiye çoktan emekli olmuş öğretmen arkadaşlarımın durumuna içerlerdim.
Bakanlıktan bir büyüğümüzün dediği gibi "Herşeyi değiştirdik ta ki hiçbir şey değişmesin diye "
Sistem en değer verilesi insanlarını ne hale getiriyor...

Geri