***Zorunlu Trafik sigortası***

Kodla Büyü

gringo

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilindiği üzere zorunlu trafik sigortası yaptırmak mecburi ve bu olmadan ne trafiğe çıkabiliyorsunuz nede araç muayenesi yapıyorlar.
Sizler zorunlu trafik sigortasını binek otomobil için soruyorum ;
Sigorta bedeli ise serbest olarak belirleniyor.Yani kim kaç TL ya yaptırtı ise .Fiyatlarda hayli değişken.
Hangi sigorta firmasına acentasına vede kaç TL ya yaptırdınız ?

Ben MERSİN Ergo isviçre merkez acantılığı 129 TL ya yaptırdım.( beş taksit kredi kartı ile aylık ödem 25.80)
SİZLERDE AŞAĞIDAKİ FORMATTA BİLGİ VERİRSENİZ HERKES BİR FİKİR SAHİBİ OLUR SANIRIM.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
-İLİNİZ ----------------------------
-Sigorta şirketi--------------------
-Acentası--------------------------
-Sigorta fiyatı yani bedeli--------

Baya iyi rakam daha önceki yıl yine aynı firmaya 142 TL yaptırmışım.
Başka zorunlu trafik sigortası için firma ve rakam verebilecek olan yokmu arkadaşlar.
Şimdiden herkese teşekkürler.

babam yaptırdı ankara 170 şirketi hatırlayamadım ilden ile gerçekten çok farkediyormuş burda gördük :wink:

Arkadaşlar :eek:
Arabanın silindir hacmi ve yaşı ve modeli ilemi ilgili bu miktarlar?

yok arkadaşım o dediğin mtv ile ilgili...şehirlerin trafik kazası oranı veya riskine göre değişiyor....

google dan arattır...illere göre trafik sigotası diye bulursun.büyükşehirler özellikle ist.ank.izmir daha yüksek....

arkadaşlar benim eşim sigortacı (ERGO)

Tarfik sigortasında iller bazında değişkenlik vardır. Plakanız hangi ilden ise ona göre ücret çıkar.Birde hasarsızlık indiriminize.
bundan önceki yıllarda, zamanında yaptırmayana yada hasarı olana 140 çıkar
hasarsızlık indirimi olan vardır 85 çıkar.( örnek)
sigorta şirketleri arasında en fazla 5 TL oynar. fazla fark yoktur.

İLİNİZ ----------------------------karaman
-Sigorta şirketi--------------------HDI
-Acentası--------------------------ergo-isviçre
-Sigorta fiyatı yani bedeli--------116 +yol yardımı da var.(2000 model)
30 haziranda aptım.
5 temmuzda biri vurdu. tramer sonucu %50 %50 olarak geldi yani yarısını karşılıyor. Ben de şöyle bir düşünce oluştu. Sigorta şirketleri danışıklı dövüş şeklinde raporları hep %50 olarak sonuçlandırıyorlar ve insanlar zorunlu olarak kasko yaptırsınlar diye. yaanlış mı düşünüyorum..

kayseri
axa sigorta 137

bu başlık sabitlensin çok yararlı bir konu.. :mrgreen:

zorunlu trafik sigortasında hepsinin içeriği aynı mı arkadaşlar. fiyat haricinde hangi sigorta şirketinden yaptırdığımızım bir önemi var mı?

içerik aynı ama sigorta şirketleri arasında fiyat farklılık gösterebiliyor. fiyat almak lazım bi kaçından en ucuz hangisi verirse yaptırılır. birde il plaka koduna göre değişiyor risk grubu yüksek olan illerde fiyat yüksek çıkıyor

Alians bana diğer firmalara göre ortalama 20 TL daha pahalı gibi geldi.Diğerleri 140 TL dan yapıyor.
Şahsi fikrim değil gözlemimdir. Ama sayılar gerçektir.İstedikleri rakam - 180 TL

yeni başlık yerine konuyu canlandırayım dedim,
zorunlu trafik sigortası için
nette online hesaplama yapanlar var ama malum birçok bilgi isteniyor,
bunu sorgulayacağımız güvenilir site bildiğiniz varmı arkadaşlar

İstanbul diğer illere göre oldukca fazla olacaktır kaza riski fazla olduğu için. Ayrıca Sigorta aracın cinsine, ruhsat sahibinin yaşına, tramer kayıtlarına göre farklılık gösterir.

Örneğin;
İstanbul plakalı 20 yaşında tramerde %100 kusurlu iki kazası bulunan kişinin sigorta ücreti oldukca fazla çıkacaktır.

benim plaka çankırı gecen sene 160 dı ikamet polatlıydı
bu sene yine çankırı değişen birşey yok ikamet ankara merkez 274 yuh ya ne kadar zam gelmiş

Geçen sene Anadolu sigortaya 165 yaptırgım sigortaya aynı şirket 275 fiyat çekti. Daha ucuz olan hür sigortadan 190 a yaptırdım bende Aralık ayında. Şu an baktığımda ise yine uçmuş fiyatlar..Sanki kasko yaptırıyoruz arabamıza.. :verymad:

Geri