***Zorunlu Trafik sigortası***

Kodla Büyü
girdap08' Alıntı:
Biri rekor mu dedi :)

2011-Lancer, Yaş 27, Ehliyet 3 Yıl, ilk araba, İstanbul plaka: euro sigorta 550 TL (en uygun olandı)

Kastamonu plakaya çevirince aradaki farkı geri ödeyeceklerini söylediler, bakalım ne kadar fark edecek.
Vay vay neredeyse kasko fiyatı. Lancera güle güle bin. :)

arkadaşlar eğer yıl içerisinde küçükte olsa kaza yapar sigortadan para isterseniz yeni sigortada 1000 tl ye kadar rekor teklifler çıkıyor ve firma cok farketmiyor kara listeye alınıyorsunuz yani işin aslı sigorta firmaları kaza yapan sürücü istemiyor
sizlere tavsiyem eğer tutar çok yüklü değilse sigortaya başvurmayın kendiniz ödeyin : :wink:
eh buda akp hükümeti zamanında oldu

hasari' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

2011-Lancer, Yaş 27, Ehliyet 3 Yıl, ilk araba, İstanbul plaka: euro sigorta 550 TL (en uygun olandı)

Kastamonu plakaya çevirince aradaki farkı geri ödeyeceklerini söylediler, bakalım ne kadar fark edecek.

Eyvallah hocam. Ray sigorta öğretmen indirimiyle beraber 1700 kasko fiyatı çekti.
Diğerleri de öyle olursa kasko filan yaptırmam herhalde.

girdap08' Alıntı:
hasari' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

Eyvallah hocam. Ray sigorta öğretmen indirimiyle beraber 1700 kasko fiyatı çekti.
Diğerleri de öyle olursa kasko filan yaptırmam herhalde.
Kasko güven veriyor işte yaptırsan bir türlü yaptırmasan bir türlü. Genede yaptırmakla iyi yapmışsın. Kazasız belasız sürüşler. :)

sinaaat' Alıntı:
ile göre değişiyor , bir de kaskodaki gibi birkaç defa aynı firmaya yaptırırsanız ve gününü geçirmezseniz indirim alıyorsunuz.
Asıl sorun şu bence benim kaskom varsa neden birde zorunlu trafik sigortası ödüyorum.
Kasko sizin hasarınızı ödüyor trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılıyor fark bu :)

girdap08' Alıntı:

2 sene önce ufak bir hasar vardı araçta. tamirci euro sigortadan gelen araçları kabul etmiyordu. Ödeme alamıyorlarmış sorunluymuş. ama şimdi durum nedir bilmiyorum.

Ankara diğer şehirlere göre kasko ve sigorta pahalımıdır acaba. Araç almak üzereyiz ve ankara plaka yapmayı düşünüyordum.

Gaziantep te 450 tl ye yaptırdım o da en düşük çıkartan bu fiyat. 900 e kadar söyleyen oldu. Ufak bi kaza yapmıştım. Ben hatalı olduğum için tüm hasarı bana yükledi firma. Yeni sistem böyleymiş. Şunu anlamıyorum madem kaza yapınca hasar benim cebimden çıkacaksa neden sigorta yaptırıyorum :?: Bu nasıl sigortacılık anlayışı :!:
Şerefsiz hükümet sinekten yağ çıkartıyor birde çıkıp şöyle ekonomimiz iyi, paramız var deyip hava atıyor. Neyleyim benim cebime girmeyen zenginliği :?: Devlet zengin olmuşsa bakanlar bayram etsin yeyip içsinler, vatandaş yine avucunu yalıyor. Trafik cezalarına da hiç değinmiyorum artık. Geçen burada bi arkadaş yazmıştı İstanbulda tali bir yolda 380 tl ceza yemiş. Vicdanınız kurusun kendi vatandaşını soy, git başka millete yedir :alkis:

2001 model polom var
axa oyak a yaptırdım
311 TL tuttu
Yozgatta
yas 27 , ehliyet 5-6 yıllık-sicil temiz kaza bela yok

g.cetin.66' Alıntı:
2001 model polom var
axa oyak a yaptırdım
311 TL tuttu
Yozgatta

hocam bende dediğim gibi yeni araç almak üzereyim. Ankara plaka olursa hem kasko hem sigorta bakalım ne olacak.

xodeda' Alıntı:
Ankara diğer şehirlere göre kasko ve sigorta pahalımıdır acaba. Araç almak üzereyiz ve ankara plaka yapmayı düşünüyordum.
Hem sigorta hemde kasko yüksek çıkar çünkü Ankara büyük şehir.

hasari' Alıntı:
xodeda' Alıntı:

ben şanlıurfada oturuyorum. burasıda büyükşehir oldu (kastettğiniz büyük şehir belediye anlamındaysa). farkı olurmu acaba. Burada trafik daha düzensiz. benim fikrim ankara daha uzcuz olmalı.

xodeda' Alıntı:
hasari' Alıntı:
xodeda' Alıntı:

ben şanlıurfada oturuyorum. burasıda büyükşehir oldu (kastettğiniz büyük şehir belediye anlamındaysa). farkı olurmu acaba. Burada trafik daha düzensiz. benim fikrim ankara daha uzcuz olmalı.
Ankara daha yüksek olacaktır ildeki kaza risk oranına da bakıyorlar. Büyük bir fark yaratmayacaktır ben olsam hangi numara hoşuma gidiyorsa onu yapardım 63 veya 06. Hocam birde bulunduğun yerde adrese dayalı nüfus kaydının olması gerekiyor yoksa plakayı alamazsın buna dikkat et. Adres olarak nereye kayıtlıysan oradan alırsan yorulmazsın.

xodeda' Alıntı:
hocam bende dediğim gibi yeni araç almak üzereyim. Ankara plaka olursa hem kasko hem sigorta bakalım ne olacak.

HOCAM benim araç 06 plaka her ne kadar yozgatta da yaptırsamda o yuzden yüksek çıktı 311 tl

Merhaba
Ben 2 Mayıs da yaptırdım Kocaeli plakalı
sicil temiz ama sigorta ücretleri korkunç artmış durumda
trafik sigortası 560TL Anadolu sigorta
Kasko 1551TL HDI sigorta
Araba 2008 Mitsubishi colt 1,3 invite amt.
Arabayı 22000TL ye aldık sigorta 2111TL ne güzel ülkemiz var....

yaş 28,
il hatay , ilçe Dörtyol
araba 2010 symbol,
sigorta ak sigorta
kaza bela yok,
fiyat 153 tl

aliselma' Alıntı:
Merhaba
Kasko 1551TL HDI sigorta

hocam sizin ki biraz pahalı geldi bana bende kocaelideyim
2.arabam 29 yaşındayım arabam 2010 model Fluence
236 tl trafik sigortası ödedim axa sigorta

missilver' Alıntı:
aliselma' Alıntı:
Merhaba
Kasko 1551TL HDI sigorta

Hocam inanılması zor ama bu fiyatlarda ayrıca bölge indirimi de var.
Yaş 32 araç Kocaeli plakalı ama ben İstanbul dayım.
3.arabam ama 2 yıl ara verdim..
Çok şükür hiçbir kazam olmadı.
Ama malesef fiyatlar bunlar...
Sigortacımın dediğine göre 1 Nisan dan itibaren tüm sigorta sistemi değişmiş daha doğrusu şişirilmiş durumda...

aydın-söke
yaş 27
2011 model
Anadolu sigorta
256 TL
Bugüne kadar Hamdolsun kaza bela yok ama yinede en ucuzu 256 oldu

aliselma' Alıntı:
missilver' Alıntı:
aliselma' Alıntı:
Merhaba
Kasko 1551TL HDI sigorta

Hocam inanılması zor ama bu fiyatlarda ayrıca bölge indirimi de var.
Yaş 32 araç Kocaeli plakalı ama ben İstanbul dayım.
3.arabam ama 2 yıl ara verdim..
Çok şükür hiçbir kazam olmadı.
Ama malesef fiyatlar bunlar...
Sigortacımın dediğine göre 1 Nisan dan itibaren tüm sigorta sistemi değişmiş daha doğrusu şişirilmiş durumda...

hocam ben de 30 nisanda yaptırdım. Ama yapacak birşey yok ne çıkarsa ödeyeceğiz mecburen. Allah kazasız belasız kullanmayı naship etsin hepimize.

arkadaşlar en az 10 yerden fiyat aldım trafik sigortası için. 385 ile 650 lira arası değişiyor fiyatlar. :scared:

ilk tescil.
50 yaş. ilk araba.
2001 model clio.
34 plaka.
ankara fiyatı en ucuz 385 güneş sigorta.

mecburen buna yaptıracağız. bence bu fiyat bile fazla. :eek:

dndd' Alıntı:
arkadaşlar eğer yıl içerisinde küçükte olsa kaza yapar sigortadan para isterseniz yeni sigortada 1000 tl ye kadar rekor teklifler çıkıyor ve firma cok farketmiyor kara listeye alınıyorsunuz yani işin aslı sigorta firmaları kaza yapan sürücü istemiyor
sizlere tavsiyem eğer tutar çok yüklü değilse sigortaya başvurmayın kendiniz ödeyin : :wink:

Şimdi ben kaza yaptım. Ama araba eşimin üzerine beni mi karalisteye alır arabayı mı?

İki sene önce 110 TL sigorta yaptırıyorduk vay be rakamlar uçmuş.

vay anasını sayın seyirciler.. :| zorunlu trafik sigortası kasko gibi olmuş resmen. araba almaktan soğuyor insan.

fatihkultukturkan' Alıntı:
dndd' Alıntı:

Şimdi ben kaza yaptım. Ama araba eşimin üzerine beni mi karalisteye alır arabayı mı?

Bende aynı olayı sordum sigortacıya siz ve araç kara listeye alınıyorsunuz. Mesela 2. el bir araç aldınız araç 1 ay önce kaza yapmış ufak bir şeyde olabilir. Siz satın aldıktan sonra sigorta yaptırmaya gidiyorsunuz 700-800 Ltlerden başlayan fiyatlarla sigorta yaptırmak zorunda kayorsunuz. Aman dikkat!

210 TL güneş sigorta
Nevşehir - Kozaklı
2012 model Opel Astra Classic
Daha önceden malaesef 2 kaza kaydım var.
plakayı yeni değiştirdim. Daha önce 34 plakaydı ve 380 tl fiyat vermişlerdi.

aliselma' Alıntı:
Merhaba
Kasko 1551TL HDI sigorta
Valla bende dün fiyat aldım netten anadolu sigorta 1600 civarı fiyat çıkardı 2006 mitsubishi Colt var;geçen yıl ilk kez yaptırmama rağmen 1000 liraya yaptırmıştım kaskoyu;hasarsızlık olmasına rağmen bu yıl 1600 ye çıkmış fiyatlar..Bu mitsubihilere gıcıkları var sigortacıların anlaşılan..Uçuk kaçık fiyatlar istiyolar-17-18 binlik arabaya...Arabamı çok sevmeme rağmen belki gözden çıkarıp daha memur işi bi model bakacağım :(

Geri