Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kodla Büyü

adalkic

Aktif Üye
Flash Belleğin içini Toplayıp Kısayol yapan virüs

arkadaşlar belleğin içini toplayıp isimsiz bir klasöre atıyor ekranda sadece kısayol kalıyor.
klasör isimsiz olduğu için gözükmüyor
dosyaları kurtarabiliyorum ancak bilgisayardan nasıl sileceğim
bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• vr.JPG
    vr.JPG
    22.4 KB · Görüntüleme: 19,078
Re: Flash Belleğin içini Toplayıp Kısayol yapan virüs

hocam aynı sorun bende de var. bütün akıllı tahtalara bulaşmış. ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi

avg 2013 denediniz mi?

Hocam sil.rar diye bir dosya vardı forumda içinde virüs temizleme araçları vardı onlarla virüsleri temizle daha sonra gizli klasörleri görüntüleyip dosyanın öz niteliklerini değiştiren Attribute Changer programı ile gizlilik özelliğini kaldırın sorun düzelecektir.

kahta eml2nindi galiba kill amvo aracını kullanın ....talimatları uygulayın 3-4 madde) sorun çözülüyor aynısı bende de oldu ...o program hallediyor....

son 1 haftadır ortada gezen virüz perişan etti bizi. tüm bilgisayarlara bulaştı, antivirüs programları buluyor ama silemiyor.

Flash diski açınca bir kısayol oluşuyor ona tıklayınca klasörleri görebiliyorduk ama artık klasör ve dosyalarıda siliyor. Buna çözüm bulabilen var mı arkadaşlar. gizli dosyaları falan göster deyince klasörleri kurtarabiliyoruz ama bilgisayara takınca yine bulaşıyor. Acil yardım!

ben
combofix arti microsioft essentual i guncelleme en sona da usb guard kurma ile basardim gibi zira ac kapa yapinca flasha bisi bulasmio
sadece ogretmenlerin flashlari bos gorunuyo o nuda attrible cozunce bisi kalmiyor.

gezegen hocam kesin çözüm gibi durmuyor, dosyaları göstermede problem yok ama genelde gelen şikayet şu, hocam sizin bilgisyarda dosyalar görünüyor ama evde görünmüyor falan. Yani takıldığı bilgisayara bulaştırıyor virüsü maalesef.

Birde ben mesele usb security disk programıyla siliyorum, ancak çıkar tak yapınca tekrar aktif oluyor, flasha girince kısayol işareti, tıklayınca dosyalar görünüyor :(

Evet arkadaşlar bizim bahsettiğimiz farklı birşey, gizli dosya vs gibi daha önce karşılaştığımız ve burada çözümleri sunulan bir problem değil. Ben hayatımda ilk defa gördüm. Flash diskin içinde flash diskin adıyla yeni bir kısayol oluşuyor ve tüm dosyalar dışına da yüklemiş olsanız yeniden takıp çıkarttığımızda o kısayolun içerisinde görünüyor. Hatta bir süre sonra kısa yol da açılmıyor.

Sistem yapılandırmaya girip başlangıçtaki dosyalara bakın ( kısayolla ilgili bende mesela Servicea.vbs vardı, benzer sorun ) komutun altından hangi klasörde kayıtlı olduğunu görebilirsiniz bunu kaydedin sonra da konum bilgisine bakın ve kaydedin son olarak bilgisayarınızı güvenli modda açıp öncelikle kayıt defterindeki kaydı sonra da klasörlerdeki dosyaları silin. Formatla, programla uğraşmayın. Kayıt defterinden silmeden kurtulamazsınız tekrar kendini yineler.

hocam dediğiniz gibi görünmeme problemine çözüm aşağıdaki program, vista ve win 7 için kurduktan sonra klasör üzerinde sağ tuş öznitelikleri göster diyorsun gizliliğini kaldırabiliyorsun, ancak bu geçici çözüm, çünkü virüs hâla aktif maalesef.

Ekli dosyalar

• ac.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 1,654
serkanaytekin' Alıntı:
hocam dediğiniz gibi görünmeme problemine çözüm aşağıdaki program, vista ve win 7 için kurduktan sonra klasör üzerinde sağ tuş öznitelikleri göster diyorsun gizliliğini kaldırabiliyorsun, ancak bu geçici çözüm, çünkü virüs hâla aktif maalesef.
hocam programı indirdim ancak sağ tuşta öznitelikleri değiştir var öznitelikleri değiştir diyor olmadı niyeki acep

ya arkadaşlar harddiskime giremiyorum kısayol olarak gösteriyo giremiyorum dosyalarım lazım bana lütfen yardım avg 2013 kullanıyorum virüsü bulup kaldıramıyo

ayrıca format filan yemiyo bu meret sabah format atmıştım bilgisayarıma ama malesef sonuç yok

ngezen' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
hocam programı indirdim ancak sağ tuşta öznitelikleri değiştir var öznitelikleri değiştir diyor olmadı niyeki acep

hocam öznitelikleri değiştir deyip, oradan gizli seçeneğini pasif yapıp, aşağıda alt klasörlere uygula demeniz lazım. Ama dediğim gibi bu sadece dosyaları görmenize yarar, virüsü silmez. Çok zorlayacak bu virüs bizi.

serkanaytekin' Alıntı:
ngezen' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:

hocam öznitelikleri değiştir deyip, oradan gizli seçeneğini pasif yapıp, aşağıda alt klasörlere uygula demeniz lazım. Ama dediğim gibi bu sadece dosyaları görmenize yarar, virüsü silmez. Çok zorlayacak bu virüs bizi.
tamam hocam şimdi gösterdi teşekkürler

Arkadaşlar olayı şu şekilde çözdüm.
1. İmaj alıp bilgisayarları formatladım. Drive vaccine kurdum. Avira 2013 kurdum.
2. Bütün flashları attrib yapıp içindeki virüsleri sildim.
3. Öğrencilere de bulaşmış biçimleyin dedim.
4. Elimde full imaj var. Sıfır tahtadan aldım. Ofis bile kurulu. İsteyen olursa Küçükçekmecedeyim, irtibata geçebilir. İçinde sadece netsupport protect yok. Şifresini bile değiştirdim.

Bu arada tahtayı açmadan usb ile imaj yükledim diğer türlü win32 virüsü imajı yükletmiyor.

Slm arkadaşlar....
bu meletle benimde başım belada. Okulu bırakıp kaçaasım geliyor artık öğretmenlerin flaşlarında, akıllı tahtalarda....Bunu icat edenin.....
Arkadaşlar hemen hemen tüm yöntemleri denedim...combofix, envai çeşit virüs programları (özellikle bir arkadaş gdata halleder dedi... 2009 sürümü siliyor,,,son sürümü kurdum bir numara yok aklım almadı bu işi....), gizli aktif olsun...., kill autorun vbs...AC vs... vss...tamam dosyaları göstermeyi başardıkta bu mikrobu silen bir şey yok mu..Allah rızası için yardım eeden biri yok mu?.her yeri forumları geziyorum sadece gizli aktif olsunn.....dosyaları göstermekte bahsediyor... bunu silen bir şey yok mu...kafayı yiyecem az kaldı....Başkasının pisliği ile de uğraşıyoruz...

virüsü şifreli sıkıştırıp gönderirmisiniz elimizdeki antivirüsleri test edelim.
eğer antivirüs işe yaramazsa hep beraber çözüm aramış ve daha hızlı bulmuş oluruz.

Arkadaşlar az önce çözdüm olayı.

Önce combofix kurdum, tarattım bir ton bir şey buldu. Sonra usb security disk i kurun, flashı takar takmaz siliyor. Sonra flash içerisindekileri kurtarın, flash içindeki kısayolu silin. Flashı çıkar tak, flash tertemiz.

Yalnız combofix yaparken antivirüs ve usb security disk pasif olsun.

kaspersky removal tool ile deep clean sonra kaspersky rescue disk ile tarama bilgisayarı temizliyor. flashları ise total commander ile açıyorum isimsiz klasör dışında ne var ne yok siliyorum. isimsiz klasördekileri kesip flasha tekrar yapıştırıyorum oluyor.

Geçen gün makina bölümünden bir arkadaş USB Bellek getirdi, çok önemli ve çok acil dedi :) bahsettiğiniz olay sanırım şu: tek bir kısayol vardı başka da birşey yok. Kısayola tıklamadım, windows gezgininin adres satırına:
USB Belleğin içindeyken (Alt + 0160) tuş kombinasyonu ile boşluk karakteri yazdım ve Enter tuşuna bastım ve arkadaşın tüm önemli dediği dosyalar karşımızdaydı. Hınzırca hazırlanmış bir zararlı yazılım, dosyaları kurtardıktan sonra USB ana dizininde yazma izinlerini kaldırdık sorun çözüldü. Bahsettiğimiz aynı şey ise belki işinize yarar.

arkadaşlar çözüm önerileri için teşekkürler ancak tüm okulu ve tüm flashları sardığı için bilgisayarı temizleyin kendi usb'nizi temizleyin yine geliyor nalet olasıca şey. okulda 25 akıllı tahta, 25 normal PC, 4 Laptop ve tüm öğrencilerin elinde yüzlerce flash var. hangi biriyle uğraşıcaz bunu yazanın ben...

eset, nod32, kaspersky, combofix, usb security herşey kurulu denedim. bir şekilde dosyalar kurtarılabiliyor ancak başka USB takılınca makinaya herşey eskiye dönüyor. bunların hepsi anlık ve geçici çözüm. bu lanet olası virüsten bilgisayarı koruyacak bir virüs programı bilen var mı? bilgisayara kuralım USB diski takınca silsin virüsü hiç bilgisayara bulaşmadan...

usb'de gizlenen dosyaları yedeklemek için bir yolda ben söyleyeyim. böyle yapınca dosyaları bilgisayara yedekleyebilirsiniz.

1- klasör seçenekleri-Gizli dosya ve klasörleri göster aktif yapın.
2- aynı yerde "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğini pasif yapın

bu şekilde ksayol görünen usb'nin orjinali görünüyor. içine girip dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

arkadaşlar çözüm bulundu sanırım kimse sorun yazmamış benden sonra. çözüme nasıl ulaştınız benimlede paylaşırsanız pazartesi okulda bilgisayarları düzelteyim

ÇÖZÜM VİDEOSUhttp://inciswf.com/1290186458.swf :puhaha:

Arkadaşlar, şakası bir yana, olay basit ama çok geniş boyutta.Çünkü öğretmenler ve öğrenciler evlerindeki PC lerede bulaştırmışlardır.Evlerdeki PC lerdende ağabey, abla ve ebeveynlerinin flash belleklerine onların işyeri ve diğer okul bilgisayarlarınada bulaştığından dolayı döner dolaşır yine sizinkilere bulaşır.
Sağlam bir formattan sonra USB disk security, üzerine güncel bir kaspersky kurun.Bu virüsü engelleyemessiniz, sadece kontrol altına alabilirsiniz.Ayrıca öğretmen ve öğrenci Flash belleklerin hepsinede formatladıktan sonra panda aşısı ile aşılayın.

Geri