Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kodla Büyü
Arkadaşlar ilginç bir şey tespit ettim. Önerdiğim yol ile xp ve win7 de dosyaları göstermede problem yok. Ancak win7 de kesin çözüm olurken, xp de sadece dosyaları görebiliyoruz, virüsü sildikten sonra tekrar aktif oluyor

Birde akıllı tahtalarda yönetici oturumunda kesin çözüm olurken, vestel oturumunda tekrar virüs aktif oluyor.

Bu virüsü yazanın...

GÖRDÜĞÜM EN KALİTELİ USB VİRÜSÜ

meraba arkadaş
uzun zamandır usbden bulaşan virüsler moda oldu. ama temizlemeside klasikleştişti.
ancak yeni bir türle karşılaştım. araştırmalarıma göre yeni bir virüs gibi...
dolayısıyla anti virüslerden şimdilik kaçıyor.
etkileri şöyle. usbdeki herşeyi silip usb içine usb sürücünün kendi kısayolunu koyuyor. kısayol dosyasının hedefinide system32 de rundll32.exe ye veriyor. ayrıca birde $w. başlayan fat dosyası oluşturuyor. acaba daha önce karşılaşan var mı? anti virüsler çaresiz. kaynağı c: nin neresindedir. bilsek bir şekilde sileriz
msconfig yada görev yöneticisinde de herhangi bir iz yok .
yada başka çözüm :shock:

Re: GÖRDÜĞÜM EN KALİTELİ USB VİRÜSÜ

hocam kafayı yicem .. bütün akıllı tahtalar bu virüsle dolu... tek tek imaj atıcam... :?

mnn' Alıntı:
hocam kafayı yicem .. bütün akıllı tahtalar bu virüsle dolu... tek tek imaj atıcam... :?
format ta bir çözüm ama ben kısa yolunu, virüsün karargahını arıyorum, bulursam yok edicem

Bu virüsten mi bahsediyorsunuz hala çözüm getiremedim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    12.5 KB · Görüntüleme: 6,365

:p bulaşsa buluruz bir çaresini

Dosyaları bir şekilde kurtarıyorum ama yayılmasını önleyemedim ben de. Çözüm bulabilen paylaşsın lütfen. İmaj atsam 2 güne yine yayılacak o yüzden şimdilik beklemedeyim.

imaj atmak çözüm değil arkadaşlar aynı virüsle ben de karşı karşıyayım.flasşlar geliyor temizliyorum hatta bu panda usb vaccine diye aşılama saçmalığı var malesef hiç bi faydası yok o kadar usb aşıladım yine de virüsler cirit atıyor..valla usb disk security kursak free versiyon çözüm olur mu acaba? adamlar netsupport protect kurmuşlar iyi güzel de onu devre dışı bırakınca asıl büyü bozuluyor sadece bi mic.sec.essentials var o da yetersiz ve virüslerin bulaşmasını engellemiyor. NE YAPABİLİRİZ ŞİMDİ DÜŞÜNELİM VE PAYLAŞALIM ARKADAŞLAR :?:

Aynı virüsle ben de ıkulda uğraşmak zorunda kaldım bu hafta. Çoğu öğretmenin flash belleğine bulaşmış. Virüsü silebilmek için ilk önce attribute changer programını kullanıyorum görünür hale getirebilmek için. Ayrıca avira antivirle taratıyorum, virüs bulup siliyor. Belleği açtığımda Bellekteki bütün dosyalar isimsiz bir klasör içinde duruyor. Bütün belgeleri bu klasör içinden kesip flash belleğin ana dizinine yapıştırıyorum. Daha sonra da kısayolları ve isimsiz klasörü siliyorum. Bu şekilde flash bellekleri temizlemiş oldum.

wuauclt.exe yani winupdate i görev yöneticisinden önce sonlandırıp daha sonra yönetim araçlarından durdurun(flashdisk temizliği için).. bir miktar combofix ve hatta hijackthis i de sisteme verdikten sonra rahatlarsınız.. (olumlu sonuç aldığım bir yoldur)

Arkadaşlar tahtanın internet bağlantısı yoksa Microsoft Security Essentials'ın 64bit olan güncelleştirmesini indirip tahtaları administrator girişinden manuel olarak güncelleyin. Ben bugün 5 tahtada bu sorunu bu şekilde giderdim. Geriye daha 28 tahtam daha var.
http://support.microsoft.com/kb/971606/tr

deeeep freze den başka çare yok hemde c ve d yi koruma altına almalısnız.
öğretmenler çok sorumsuz virüs programı virüs bulunca belgelerim gider diye silmeye bile zahhmet etmiyorlar.

hocalarım norton 360 buldu adını backdoor trojan diye görüyor. symantec firması dahi isimlendirememiş.

ancabsim' Alıntı:
meraba arkadaş
uzun zamandır usbden bulaşan virüsler moda oldu. ama temizlemeside klasikleştişti.
ancak yeni bir türle karşılaştım. araştırmalarıma göre yeni bir virüs gibi...
dolayısıyla anti virüslerden şimdilik kaçıyor.
etkileri şöyle. usbdeki herşeyi silip usb içine usb sürücünün kendi kısayolunu koyuyor. kısayol dosyasının hedefinide system32 de rundll32.exe ye veriyor. ayrıca birde $w. başlayan fat dosyası oluşturuyor. acaba daha önce karşılaşan var mı? anti virüsler çaresiz. kaynağı c: nin neresindedir. bilsek bir şekilde sileriz
msconfig yada görev yöneticisinde de herhangi bir iz yok .
yada başka çözüm :shock:

Şurada değişik çözümler var
http://www.bilgisayarbilisim.net/bt...ini-toplayip-kisayol-yapan-virus-t107119.html

Re: Flash Belleğin içini Toplayıp Kısayol yapan virüs

hocam ben okullardan birinde rastladım bu musallat.exe virüsüne ama bendeki sorun şöyle ismi olmayan bir klasör var burası tamam. sorun şurda klasör içeriği boş klasör boyutu 0kb görünüyor lakin flash bellek 2gb veri var.
Linux ta bile göremedim dosyaları :x

çözümlerde full programlar önerilmiş vs ama etkileşimli tahtalara lisanslı program kurmuyorduk, her defasında sistem geri yükleme mi yapacağız :/

keşke format atmadan önce görseymişim bu önerileri.

Son zamanlarda çok duyuyorum ama henüz karşılaşmadım. Eset 6 kullanıyoruz yanında usb disc security 6

hocam bütün türkiye geneline yayılmış özelliklede akıllı tahtaların belalısıı bir virüs ben birçok anti virüs solucan programları ile taratttım hiçbirşey çıkmadı.
bir sürü yol denedim combofix vs. onlarda işe yaramadı en son
84 GB içerikleriyle beraber sistem yedeği aldım kullanılmayan bir akıllı tahtadan 1 saat gibi bir sürede 1 akıllı tahtaya kalıbı yüklüyorum başka çaresi yok

NOT BİRDE ŞUNU YAPIN HOCALARDAN USB BELLEKLERİ TOPLAYIP FORMATLAYIN AKSİ HALDE YÜKLEDİĞİNİZ AKILLI TAHTA TEKRAR AYNI DURUMA DÖNEBİLİR !!!!

bu virüsü biri çözsün bıktım milletin flasını temizlemekten bu virüs autorun dosyasıyla bulaşmıyor desktop.ini yle bulaşıyor sanırım

regeditle kaynağı araştırıp silmeyi denedinizmi? virüs isminimi gizliyor anlamadım yazılanlardan bişey..ismimi bilinmiyor yani?

Benim başıma geldi 1 ay önce hallettik şimdi avast ile flash bellek tarayın. virüsü silin ama kısayollar düzelmez. Arama bölümünden *.lnk yazıp tüm kısayolları bulup klasör kısayollarını silin. hala düzelmedi asıl dosyalar gizli durumda cmd ekranına attrib -a -h -r -s /D /S yazın sorun hallolur.

Bende combofix işe yaradı. Ama önce flash belleği manuel temizledim. Gizli ve işletim sistemi dosyalarını görüntüleme özelliğini açtım. Verilerimin gizli dosyaya transfer edildiğini gördüm.Gizli dosyadan başka bir klasöre aktardım verilerimi. Geriye ne kaldıysada bellekten sildim(gizli dosya, klasör,kısayol vs.).Bu aşamada flashı biçimlendirmekte işe yarar. Temiz bir bilgisayara taktığımda flashta artık sorun olmadığını gördüm. Combofixin son sürümünü sitesinden indirdim. Virüslü bilgisayarda çalıştırdım. Başlangıçta tarama yaptı. Virüslerden kurtuldum. 4 bilgisayarımı böyle temizledim.

Bizim de tüm akıllı tahtalara ve hocaların flaslharına bulaştı.Flash temizliyorum tekrar bulaşıyor.Biltek99 hocamın paylaştığı göster dosyasıylabelgelerime ulaşıyorum.Ama bu virüsü tamamen kaldıramıyorum.Geri yüklemede çözüm değil.Sistemi yeniden yüklüyorum ama hocaların flashları geri aynı yapıyor:(

ahmetcanserif' Alıntı:
deeeep freze den başka çare yok hemde c ve d yi koruma altına almalısnız.
öğretmenler çok sorumsuz virüs programı virüs bulunca belgelerim gider diye silmeye bile zahhmet etmiyorlar.

"Bazı" ilavesini kullanmanızı tercih ederim. Bilişim öğretmeni değilim, lakin 3 gün önce okulda bulaştı aynı virüs belleğime. Sabah okula gitmeden önce 1 saat kadar arama tarama ve uğraş sonucu temizledim ve sorundan kurtuldum. Bilgisayar öğretmenimizle de henüz haberi yokken konuyu paylaştım. Genellemelerden lütfen kaçınalım. Unutmayalım, öğretmenlere en çok zarar veren ve aleyhlerine konuşan yine öğretmenlerdir.
İyi çalışmalar hocam.

ordinarysss' Alıntı:
Sabah okula gitmeden önce 1 saat kadar arama tarama ve uğraş sonucu temizledim ve sorundan kurtuldum

Henüz virüsle tanışmadık. (İnşallah da tanışmayız) Ama uğraştırdığı belli.
Bu kadar cevap arasında çözüm yolu net olarak yazılmamış. Siz nasıl kurtulduğunuzu paylaşırsanız yararlı olacaktır hocam.

.

Pek kıymetli virüsle bende tanıştım üç gün önce yedeği olmayan flash belleğime de bulaştı kendileri.Çok şükür cmd de attrib..çözümü ile bilgilere ulaştım.Ama akıllı tahtada internet bağlantısı olmadığı için M.securty de güncel değildi mecbur geri yükeme yaptım.Security güncelleştirmesini manuel olarak yüklemek iyi fikirmiş, tekrar başıma gelirse o şekilde hallederim.Umarım tüm tahtalara yayılmaz bir iki öğretmenin flashına bulaşmıştı biçimlendirin dedim ama...

Geri