Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kodla Büyü
orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
akilli tahtadan silinmesinde sorun yok geri yukleme yada virüs tarama olayi cözüyor benim derdim adam evinden yada baska bir yerden virüslü flash getirdimi yine bulasiyor oyle bisi olmaliki adam virüslü flash takinca tahtaya bulasmasin tahtadaki bir program ya bulasmayi engellesin yada flashi temizlesin ama nasil olacak bu

sayın hocam tekrar bulaşmayı engellemek için malwarebyte's anti-malware pro kullandım ben.. işe yaradı.. virüslü bellek takınca uyarıyor ve temizliyor.. ancak free versiyonda anlık tarama özelliği olmadığı için işe yaramıyor, pro versiyonu yüklemek gerek..

dedigin programi indirip pro yaptim sonra virüslü bir tahtaya usb takip dosyalari kaybettim sonra temiz bir pcde bu programin devreye girip temizlemesini bekledim bisi cikmadi ekrana
sonra programla flashi tarattim virüs oldugu halde yok bisi gurban tertemiz dedi oysaki flashdaki dosyalar gorünmüyor bile. dolayisi ile bu mallware bende virüslü flashi temizlemedi yada ben bi ayarini yapamadim.

Ben bu sorunu malwarebytes, combofix ve sil.rar programlarıyla çözdüm

Önce combofix ardından malwarebytes ile tarama en sınunda da sil.rar klasörü içindekileri kullandım hem pcden hem flashlardan bu virüsü sildim.

Kendi kullandığım pc'de önceden sadece microsoft security essentials kullanıyordum ve yeterli oluyordu artık malwarebytes'da kurdum flashlara kesin çözüm oluyor.

AsurBanipal' Alıntı:

Önce combofix ardından malwarebytes ile tarama en sınunda da sil.rar klasörü içindekileri kullandım hem pcden hem flashlardan bu virüsü sildim.

Kendi kullandığım pc'de önceden sadece microsoft security essentials kullanıyordum ve yeterli oluyordu artık malwarebytes'da kurdum flashlara kesin çözüm oluyor.

hocam temizlemesine dedikleriniz temizliyor ben derdimi anlatamiyorum kimseye. tahta temiz güzelde adamlar nereden bulastiriyorsa evden vs flashi yine virüslü hale getiriyor sonra okula getirip tahtaya takiyor bir bakiyorki dosyalar yine kayip. bunu nasil düzeltecegim. 15 sayfadir hep ayni seyi sordum :) daha net bisi cikaramadim.

bu virüs bizim okula da geldi.herkes elinde flash dolanıyor.işimiz sıkıntı.dediğiniz gibi temizleseniz ne olacak ki biri evden bulaştırıp gelecek.anlık koruma şart:(

gzegen' Alıntı:
AsurBanipal' Alıntı:

hocam temizlemesine dedikleriniz temizliyor ben derdimi anlatamiyorum kimseye. tahta temiz güzelde adamlar nereden bulastiriyorsa evden vs flashi yine virüslü hale getiriyor sonra okula getirip tahtaya takiyor bir bakiyorki dosyalar yine kayip. bunu nasil düzeltecegim. 15 sayfadir hep ayni seyi sordum :) daha net bisi cikaramadim.

akıllı tahtaların d sine yazma izinlerini kaldırın ve c sini de koruma altına alın... en güzel çözüm yöntemi bu...bugün bu virüse çözüm bulursunuz yarın başka bir tane daha çıkar... Koruma için ben akıllı tahtalarda toolwiz time freeze kullanıyorum ücretsiz...

egitimci.' Alıntı:
akıllı tahtaların d sine yazma izinlerini kaldırın ve c sini de koruma altına alın... en güzel çözüm yöntemi bu...bugün bu virüse çözüm bulursunuz yarın başka bir tane daha çıkar... Koruma için ben akıllı tahtalarda toolwiz time freeze kullanıyorum ücretsiz...
iyi demişsiniz de diğer öğretmenler hiçbir dosya kaydedemeyince isyan ederler .. malwarebytesı birinde denedim başta olmadı gibi geldi ama sonra sanki oldu, böyle de saçma birşey emin bile değilim işe yarayıp yaramadığına ..

ben daha yedekten yüklemedim bütün akıllı tahtalara ancak öğretmenler şu ana kadar bir şey yüklememişler, flashtan kullanıyorlar ki bence doğrusu da bu... onun dışında kullanmak istenilen programları sorup yedeğe ekleme yapıyorum şu anda... daha sonra hep aynı şekilde yükleyeceğim...emin olun bunun dışındaki sadece eziyet olur bize... biz de 41 akıllı tahta var...

gzegen' Alıntı:
AsurBanipal' Alıntı:

ben geçen hafta bütün tahtaları mic. securty. ess. i güncelleyip temizledim. bu hafta yine hepsine bulaşmış. ve yeni güncelleme yapmadan da temizlemedi. herneyse dün akşam düşünürken dedim ki madem ne kadar temizlesek de tekrar bulaşıyor bu illet. o zaman onunla yaşamayı öğrenmeliyiz. ve okula gidince flaştaki dosyalarımızın olduğu (hani virüs hepsini toplayıp isimsiz bi klasöre atıyo ya) o isimsiz klasörün kısayolunu masaüstüne attım. öğrencilere de anlattım virüslü flaş takarsanız bu kısayol ile flaştaki dosyalarınıza erişebilirsiniz kullanmak isteyen öğretmenlerinize yardımcı olun...

Re: Ynt: Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kaspersky Anti virüs 2013 bulabiliyor mu virüsü. Arkadaşlar sagolsunlar 1 senelik lisans alma yöntemi ni anlattılar.

gzegen' Alıntı:
orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
akilli tahtadan silinmesinde sorun yok geri yukleme yada virüs tarama olayi cözüyor benim derdim adam evinden yada baska bir yerden virüslü flash getirdimi yine bulasiyor oyle bisi olmaliki adam virüslü flash takinca tahtaya bulasmasin tahtadaki bir program ya bulasmayi engellesin yada flashi temizlesin ama nasil olacak bu

sayın hocam tekrar bulaşmayı engellemek için malwarebyte's anti-malware pro kullandım ben.. işe yaradı.. virüslü bellek takınca uyarıyor ve temizliyor.. ancak free versiyonda anlık tarama özelliği olmadığı için işe yaramıyor, pro versiyonu yüklemek gerek..

dedigin programi indirip pro yaptim sonra virüslü bir tahtaya usb takip dosyalari kaybettim sonra temiz bir pcde bu programin devreye girip temizlemesini bekledim bisi cikmadi ekrana
sonra programla flashi tarattim virüs oldugu halde yok bisi gurban tertemiz dedi oysaki flashdaki dosyalar gorünmüyor bile. dolayisi ile bu mallware bende virüslü flashi temizlemedi yada ben bi ayarini yapamadim.

hocam ben virüslü bir bellek taktığımda program yakalayamıyor fakat bellek içerisindeki kısayolu çalıştırdığımda uyarı mesajı çıkıyor.. sizde bulunan virüs farklı bir virüs mü ki acaba?? ya da programı güncelleştirdiniz mi?

orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

hocam ben virüslü bir bellek taktığımda program yakalayamıyor fakat bellek içerisindeki kısayolu çalıştırdığımda uyarı mesajı çıkıyor.. sizde bulunan virüs farklı bir virüs mü ki acaba?? ya da programı güncelleştirdiniz mi?

heh iste ben virüslü bellek takinca yakalayacak bir program istiyorum.

gzegen' Alıntı:
orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
orebro' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

heh iste ben virüslü bellek takinca yakalayacak bir program istiyorum.

bende

Bu sorunun tek bir çözümü vardır arkadaşlar:
1-registryden sürücülerin otmatik başlamasını iptal edin,sorunun nedeni bu virüs değil:(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\Explorer
kısmına geliyoruz
NoDriveTypeAutoRun
anahtarına sağ tıklatıp değiştir diyoruz ve açılan ekrandaki ” ff ” yazısını ” df ” olarak değiştiriyoruz.)
2-Herhangi bir usb disk security programını kurun
3-Bir daha bu sorun oluşmaz test edilmiştir.

gzegen' Alıntı:
AsurBanipal' Alıntı:

Hocam akıllı tahtadan veya bilgisayardan virüsü temizledik sistem temiz ancak sorunlu flash disk geldiğinde makinaya tekrar bulaşmasını engellemek istiyoruz. Sorun buysa bende bunu şu şekilde çözüyorum kullandığım makinalarda bu virüsten sonra şu şekilde önlem alıyorum, öncellikle bütün makinalarda flash disk autorun çalışması kapalı sistemde USB Disk Security kurulu flash diskteki ilk algılamayı yapıyor buda flashın virüslü olduğu uyarısını veriyor ondan sonra sorunlu flash diski ilk önce microsoft security essentials ile ardından Malwarebytes' Anti-Malware ile taratıyorum en sonunda da flashın içerisine sil.rar isimli klasördeki dosyaları atıp çalıştırıyorum flashdaki virüs temizleniyor ve kesinlikle bilgisayara bulaşmıyor. Ancak sistemde sadece microsoft security essentials varsa pcye veya akıllı tahtaya bulaşabiliyor ancak Malwarebytes' Anti-Malware bunu engelliyor şuanda virüslü flash diskler geliyor ancak makinalara bulaşmıyor. Öğrenci veya öğretmenler flashı takıp hiçbir uyarıya aldırmadan devam ederse zaten yapacak birşey yok.

http://s3.dosya.tc/server4/0aJpXZ/usb_nd.zip.html soyle bir reg dosyasi hazirladim bir bakarmisiniz bu arada bende soylenen yolda ff degilde 9f yaziyordu. yazdigim reg dosyasi df yapiyor o degeri

tüm tahtalarda bu regi calistirsak ve sonrasinda usb security kursak o zaman problem kalmiyormu acaba. ben bugun bi deneyecegim bakalim ne olacak

fanon27' Alıntı:
1-registryden sürücülerin otmatik başlamasını iptal edin,sorunun nedeni bu virüs değil:(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\Explorer
kısmına geliyoruz
NoDriveTypeAutoRun
anahtarına sağ tıklatıp değiştir diyoruz ve açılan ekrandaki ” ff ” yazısını ” df ” olarak değiştiriyoruz.)
hocam dediğiniz yerde bende 91 yazıyo ff yazmıyor

fanon27' Alıntı:
kısmına geliyoruz
NoDriveTypeAutoRun

bu iste bir hata olmasin az once microsoft sitesine baktim
Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
Kayıt defterinde aşağıdaki girdiyi bulun ve tıklatın:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\NoDriveTypeAutorun
NoDriveTypeAutoRun öğesini sağ tıklatın ve ardından Değiştir'i tıklatın.
Tüm sürücü türlerini devre dışı bırakmak için, Değer verisi kutusuna 0xFF yazın. Ya da, belirli sürücüleri seçime bağlı olarak devre dışı bırakmak için, "Belirli Otomatik Çalıştır özelliklerini seçime bağlı olarak devre dışı bırakma " bölümünde açıklandığı şekilde farklı bir değer kullanın.
Tamam'ı tıklatın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

diye yazmislar yani df degil de ff yaparsak devre disi kalir diyor. bir kontrol edebilirmiyiz. tek tek tahtalari gezecegiz bosa gezmis olmayalim.

1-registryden sürücülerin otamatik başlamasını iptal edin,sorunun nedeni bu virüs değil .sadece sürücülerin otmatik başlamasını iptal edin ve usb disk security kurun.Eğer otomatik başlamayı iptal etmezseniz her flash belleği taktığınızda tekrar aynı sorunla karşılaşırsınız.
(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\Explorer
kısmına geliyoruz
NoDriveTypeAutoRun=0x000000df(223) onaltılık tabanda)

Usb disk security programınınıda flashdaki autorunları islmesi için kurun..Başka ekstra bir programa yönteme gerek yok ..denenmiştir..Ankarada bu sorunu bu şekilde çözdük.

benim yöntemim (oluyor):
klasör seçeneklerinden:
gizli dosyaları göster tık atıyoz ve korunan işletim dosyalarını gizle tıkı kaldırıyoruz.
sonra gizli dosyaları göster diye ufak program var onlada gizli dosyaları usb den alabiliyoruz.

gizli dosyaları göster programı ekte. sağ tık öznitelikleri değiştirden gizliyi salt okunur yapıyoruz. (bazı klasörlerdeki gizlinin tıkı pasif olanlar da dahil.)

Ekli dosyalar

• ac7.1a (gizli dosyaları göster).rar
    3.8 MB · Görüntüleme: 122
Arkadaşlar Bu İşe ARTIK SON vermenin zamanı geldi. Ekdeki dosyanın içindekilerini yapın ELVEDA virüs. Yalnız önce şunu belliteyim formdaki gizliaktif olsun veya AC programı ile dosyalarınızı kurtarın daha sonra aşağıdakileri yapın. Kurtulmazsanız yanıma gelin başka bir şey demiyorum.Ben okulda denedim Test edip onaylandı...

Ekli dosyalar

• usb disklerle yayılan virüsler.rar
    66.7 KB · Görüntüleme: 738
arkadasin onerisini ogretmenlerce her gelen usb ye bunu yapabiliriz ama yinede tahtayi korumus olmamis olabiliriz zira dosyalari gizli olan arkadaslar bize getirmezse yada bizim gibi hafta 3 gün okulda gorevli diger günler kendi okulunda olanlarla rastlasmayip tahtaya bulastirirsa problem devam eder. bakalim reg olayindan bisi cikcakmi zira onu da reg dosyasi yapip deniyorum kendim tahtalarda. ilerleyen günlerde belli olacak

fanon27' Alıntı:
1-registryden sürücülerin otamatik başlamasını iptal edin,sorunun nedeni bu virüs değil .sadece sürücülerin otmatik başlamasını iptal edin ve usb disk security kurun.Eğer otomatik başlamayı iptal etmezseniz her flash belleği taktığınızda tekrar aynı sorunla karşılaşırsınız.
(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\Explorer
kısmına geliyoruz
NoDriveTypeAutoRun=0x000000df(223) onaltılık tabanda)

Usb disk security programınınıda flashdaki autorunları islmesi için kurun..Başka ekstra bir programa yönteme gerek yok ..denenmiştir..Ankarada bu sorunu bu şekilde çözdük.

hocam aynısını denedim sorun hala devam ediyor.flashı bilgisayara takıyorum yine kısayol olmuş....
okulda şuan müfettişler var adamlar bilgisayar kullanamıyor. virüsün kesin çözümü şuan yok diyorum ama gelde anlat...
birde usb disk securty programı aturan.inf dosyası tehdidini buluyor fakat silemiyor(dosya başka bir program tarafından kullanılıyor diyor). buda bendeki sıkıntı olabilir. güncel ve ücretsiz bir usb disk security programı varsa paylaşırsanız onuda denerim belki sorun hallolur
bu virüsten kesin olarak kurtulan var mı???

başlat menüsüne otomatik kullan yazınca otomatik kullan seçeneğini kapatıp açabileceğimiz yer geliyor. oradan cd veya aygıtlar için ayarları değiştirebiliyorsunuz.

birisi de yazmış flashın içine autorun.inf isimli klasör açınca virüs bulaşmıyo diye...

honor' Alıntı:
hocam siz en iyisi reg dosyasının zip olarak buraya atın indirelim.
************* Çözüm dosyası ektedir******
zip içinde sırasıyla yapılması gereknleri mutlaka yapın..Kısayol sorunu kesinlikle gidiyor.Bir kez daha belirtiyorum registreyden autorun u iptal etmedikçe flashı her taktığınızda daha önce temizlemiş olsanız bile tekrar kısayola dönüşür.Birde şunu belirteyim zip deki adımları sırasıyla yaptınız ve pc temizlendi..Son olarak virüs girmiş flash belleği pc ye takınca orda silik bir şekilde hardddsik simgesi çıkar ona çift tıklayıp ordaki dosyaları kesip flash belleğin ana diziniine yapıştırmayı unutmayın.Bunu da flashdaki dosyaları ana dizinde görmek için yapacaksanız.unutmayın.

Ekli dosyalar

• 1.rar
    8.3 KB · Görüntüleme: 413
Geri