general mobile tablet aktivasyonu yapabilen var mı?

Kodla Büyü
Hocam 17 Şubata kadar bence hiç uğraşmayın.. Biz dün dağıttık okuldaki hocalarada tabletleri açmamalarını 2. bi emre kadar beklemelerini söyledim.. :D

Açtım kablosuz nete bağladım ama tablet kaydediliyor aşamasında kalıyor şifre filan da sormadı. Keşke önce bir bilgi verilseydi.

pybs.eba.gov.tr sitesinden başka bir de mdmibnisina.eba.gov.tr sitesi var tablet aktivasyon ekranında da yazıyor bu site.

mdmibnisina.eba.gov.tr ile alakalı bir şifreye sahip olan arkadaş var mı?

arkadaşlar bende aynı sorundan muzdariptim.ama birsini açtım çok şükür.
meb hattından wireless olması gerekiyor.wireless üzerinden aktifleştirmeyi başardım ancak.

konuyu açan arkadaş çözüldü yazsın....

Arkadaşlar Adana toplantıda tablet aktivasyonu için EBA şifresi lazım dediler. EBA ya girin MEBBİS şifresi ile giriş yapın EBA şifresi oluşturun ve oluşturulan EBA şifresini kullanarak MEB hattında aktivasyon yapın. Ben yaptım ilk activasyon için wireless şifresi bile istemedi. kolay gelsin

Öğretmenler tabletlerini kendileri aktifleştirebiliyorlar. Yapmaları gereken eba.gov.tr adresinden şifre almak ve bu şifreyi tablete girmek. Öğrenciler için aktivasyon süreci için beklemeye devam edilecek.

hmmtklnc' Alıntı:
arkadaşlar bende aynı sorundan muzdariptim.ama birsini açtım çok şükür.
meb hattından wireless olması gerekiyor.wireless üzerinden aktifleştirmeyi başardım ancak.

konuyu açan arkadaş çözüldü yazsın....

Hocam nasıl yaptınız biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız??

klavyeli tablet ve klavyesiz tablet kavramları var tablet teslim ve ön kabul tutanağında...bunlar nedir arkadaşlar?

Bugün normal hattan denedim mebbis şifremle açabildim. meb hattı şart değil. fakat facebook, instagram vs. normal hatta olsa engellenmiş google plus var. :) meb google'a torpil geçiyor heralde. hadi face i anladım da instagram gibi şeyler niye engelleniyor tabletin anlamını çözememişler.

karekedi' Alıntı:
rooni' Alıntı:
Hocam size gelen tabletlerde mini usb ve mini hdmi girişleri varmı? normalde olmsı gerekiyor klavuzunda da bu girişlerin olduğu yazılıyor ama tabletlerde bu girişler yok? bilgisi olan varmı?

Sadece kulaklık ve şarj girişi var hocam. Başka bir giriş yok.

http://tablet.eba.gov.tr/yardim/files/sss.pdf adresinde engellenen içerikten bahsediyor ve diyorki
2. Öğrenci tabletlerinde kullanıma kapatılan donanımlar:

Öğrenci tabletlerinde SD kart, micro USB, HDMI, Bluetooth ve Mikrofon
engellenmiştir.
Ayrıca öğrenci tabletlerinde kablosuz ağ seçeneğine öğrenci tarafından
kapatılamaz kapatılmaya çalışılsa bile açık kalacak ve “WIFI, Mobil Cihaz 4

Yönetim Sistemi tarafından açık bırakılmaktadır” şeklinde bir uyarı mesajı
çıkacaktır.

ayrıca BTR olarak başka okulda görevlendirelim işin angaryasını biz çekelim olacağa bak!
5. Kadrosu çakıştığı okulda olmayan Öğretmenler :
Görevlendirme/Ücretli(Sözleşmeli) olarak gelen öğretmenlere tablet
verilemeyeceği için aktivasyonları yapılamamaktadır. Bu konuda ne
yapılacağına dair çalışma devam etmekte olup verilecek karar daha sonra
tarafınıza bildirilecektir.

Aktivasyonu ekteki döküman yardımıyla yapıyorsunuz arkadaşlar.
http://yozgat.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_02/13114122_aktivasyon.pdf

Az önce aktivasyonu yaptım. Kulçlanıcı adı yerine tc kimlik no ve şifre yerine de eba şifremi girerek (eba.gov.tr adresine girerek şifreyi kendiniz oluşturuyorsunuz) ama dokunmatik için verilen kalemler çalışmıyor sanki. İlla meb hattı olmasına gerek yok.

Evet 2 kalem daha denedim kalemleri çalışmadı. Çalıştırmak için ayrı bi işlem gerekiyor mu acaba?

ebadan şifre alamıyorum arkadaşlar.alıyorum girişte şifre yanlış diyor

ya biri doğru düzgün derli toplu sırasıyla yaptığı işlemleri anlatamazmı? hepimiz için zaman kaybı deneme yanılma olayları.Biri hayra girsin gözünüzü sevem hocalarım:D bugün bize yarın size :)

Bakanlık Maili :

İllerimize dağıtımı gerçekleştirilen tablet bilgisayarlar ekteki pdf dökümanında yer alan aşamalarla aktive edilmektedir. Bunun için öğretmenlerimizin EBA şifresi edinmeleri , öğrencilerimiz ise sınıf öğretmenleri tarafından eba şifreleri sağlanmalıdır.

pybs.eba.gov.tr ya da tablet.eba.gov.tr adresinden şu anda dağıtılan general mobile marka tablet aktivasyon işlemi yapılmamaktadır.

Tabletlerin 17 Şubat 2014 e kadar okullarımızda dağıtıma başlanmaması, bakanlığımızdan gelecek resmi yazıya göre işlem yapmaları gerekmektedir.

Aktivasyon işlemleri için bu eposta bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir. Belirtilen tarihten itibaren dağıtımlarla beraber aktivasyon işlemleri yapılması idaremizce uygun görülmüştür.

Not: Tablet aktivasyon video anlatımları ayrıca eba.gov.tr üzerinden illerimizle paylaşılacaktır.

Ekli dosyalar

• 02-Etkinleştirme Yönergesi.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 207
Eba.gov.tr ye Mebbis bilgilerimle giriş yaptım..
Sonrasında EBA şifresi oluşturma ekranı geldi şifreyi oluşturdum..
Tablette kablosuz ağa bağlandıktan sonra;
Tabletten Tc kimlik no ve eba şifresiyle giriş işlemini yapmış oldum..

Su anda tabletten yaziyorum, gayet iyi yalniz küçük bir türkçe karakter problemim var. F klavyeye alisamadigim için q ya çevirdim onda da türkçe harfler yok.

MotorolaRazrXT910' Alıntı:
Bakanlık Maili :

İllerimize dağıtımı gerçekleştirilen tablet bilgisayarlar ekteki pdf dökümanında yer alan aşamalarla aktive edilmektedir. Bunun için öğretmenlerimizin EBA şifresi edinmeleri , öğrencilerimiz ise sınıf öğretmenleri tarafından eba şifreleri sağlanmalıdır.

pybs.eba.gov.tr ya da tablet.eba.gov.tr adresinden şu anda dağıtılan general mobile marka tablet aktivasyon işlemi yapılmamaktadır.

Tabletlerin 17 Şubat 2014 e kadar okullarımızda dağıtıma başlanmaması, bakanlığımızdan gelecek resmi yazıya göre işlem yapmaları gerekmektedir.

Aktivasyon işlemleri için bu eposta bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir. Belirtilen tarihten itibaren dağıtımlarla beraber aktivasyon işlemleri yapılması idaremizce uygun görülmüştür.

Not: Tablet aktivasyon video anlatımları ayrıca eba.gov.tr üzerinden illerimizle paylaşılacaktır.
Bilgi için teşekürler hocam... lazım olacak bugünlerde...

bir türlü kendimine bir tablet aktif edemedim. Okuldaki 6 öğretmeninkinde sorun yapmadan aktif etti. Bana gelince "Kayıt Hatası EBA.021" hatası verip duruyor. Bunun çözümünü bilen veya önerisi olan arkadaş varmı.

SORUN KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜLDÜ. DEMEK Kİ BEKLEMEK LAZIMMIŞ.

arkadaşlar güçlü sinyal aldığınız tek bir internet bağlantısı ayrlayın daha sonra ebadan şifre alın ve enaz birkere siteyi ziyaret edin daha sonra tc nosu ile eba şifrenizi yazın kayıt işlemi tamamlanmış oluyor.

Geri