general mobile tablet aktivasyonu yapabilen var mı?

Kodla Büyü
arkadaşlar yanlışlık oldu dün benim eba şifremle mebbis şifresi aynı olduğundan kayıt olmuş.şifre eba şifresi olacak

karekedi' Alıntı:
Evet 2 kalem daha denedim kalemleri çalışmadı. Çalıştırmak için ayrı bi işlem gerekiyor mu acaba?
kalemler bende tablet şarjda iken çalışmıyor. şarjdan çıkardığımda çalışıyor.
sanırım birde kılıfın tableti tutan lastik kısımları ekrana azda olsa temas ediyor buda etkiliyor gibi biraz.

arkadaşlar konuya açıklık getireyim.

ilk başta mevzuyu ben de anlamadım şimdi biraz bişeyler oturdu baştan anlatayım...

bizim okula 50 adet öğretmen tabletleri geldi öğrenci tabletleri daha sonra gelecekmiş..
sonra http://pybs.eba.gov.tr/ sistemi için ilçeden kurum şifresi aldık....
bugün okuldayken müdür yardımcımız hocam gel şu tabletlere bakalım dedi
müdür beyin seçtiği herhangi bir tableti açtık baktık t.c. no ve şlifre istiyor...ilk önce ne şifres olduğunu anlamadım sonra eba şifresi istediğini anladım.
deneme amaçlı kendi t.c. no ve eba şifremi girdim sonra buluta bağlanıyor diye bir mesaj geldi sonra tablet açıldı ve uygulamalar göründü hatta güncellenen uıygulamalar oldu...
şimdi ise http://pybs.eba.gov.tr/ girdiğimde öğretmenler kısmında sadece benim adımın göründüğünü tespit ettim...
yani eba şifresiyle tableti aktif ettiğimiz zaman sistem otomatik olarak http://pybs.eba.gov.tr/ modülüne adınızı atıyor.....
tam teslimatlar olduktan sonra http://pybs.eba.gov.tr/ sisteminden matbu çıktıları alıp imzalayacağız....
şimdilik bu kadarına vakıf oldum ileri ki zamanlarda neler olur ben de tam bilmiyorum..incelemek ve görmek lazım...

ecevahir' Alıntı:
Su anda tabletten yaziyorum, gayet iyi yalniz küçük bir türkçe karakter problemim var. F klavyeye alisamadigim için q ya çevirdim onda da türkçe harfler yok.
Hocam fiziksel klavyeyi nasıl q yaptınız? Ben ayarlar>dil ve giriş>fiziksel klavye>broadcom bluetooth hid seçeneğinden türkçe yerine english i seçtim ama hala f klavye?

boteakif' Alıntı:
ecevahir' Alıntı:
Su anda tabletten yaziyorum, gayet iyi yalniz küçük bir türkçe karakter problemim var. F klavyeye alisamadigim için q ya çevirdim onda da türkçe harfler yok.
Hocam fiziksel klavyeyi nasıl q yaptınız? Ben ayarlar>dil ve giriş>fiziksel klavye>broadcom bluetooth hid seçeneğinden türkçe yerine english i seçtim ama hala f klavye?

Fiziksel klavyeden bahsetmemiştim hocam, onunla hiç uğraşmadım çok dandik, tuşlara abanmak gerekiyor yazarken.

Arkadaşlar tabletleri dün teslim aldık tablet açıldığında ağı tanıttıktan sonra TC kimlik no ve şifre ekranı gelmiyor. Tüm tabletlerde denedik. Bu durumda olan var mı?

Ben tabletlerden birini aldım şarj etmek üzere hafta sonu eve götürücem. Evdeki internetle aktivasyon yapılabilir mi?

bizim tabletler wirelessa bağlanmıyo. anlayamadım önce başka bişey mi yapmak gerekiyo. 5 sayfayı okudum bişey anlayamadım.

Muzilla' Alıntı:
syangela' Alıntı:
bizim tabletler wirelessa bağlanmıyo. anlayamadım önce başka bişey mi yapmak gerekiyo. 5 sayfayı okudum bişey anlayamadım.

nasıl bir hata alıyosunuz
hiç bi hata almıyorum hocam normalde dünya simgesinin yeşil olması gerekiyo bağlanınca. hiç bi değişiklik yok. birden fazla tableti birden fazla wifi ile denedim.

sinan36' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
syangela' Alıntı:

nasıl bir hata alıyosunuz
wifi şifresini q , f klavye farkından dolayı yanlış yazmış olabilir misiniz acaba.
yok hocam. wep şifreli sadece sayılardan ibaret.

çok enteresan normal sınırsız wifi ile bağlanamadım ancak iphone kişisel erişim noktası ile bağlandım.

Arkadaşlar öğretmenler eba kullanıcı adı ve şifresiyle girerek tabletlerinin aktivasyonunu yapabiliyorlar. yaptıktan sonra sistem otomatik olarak pybs.eba.gov.tr ekranına yazıyor o bilgileri.tablet.eba.gov.tr sitesi aktivasyon için kullanılmıyor artık.

syangela' Alıntı:
çok enteresan normal sınırsız wifi ile bağlanamadım ancak iphone kişisel erişim noktası ile bağlandım.

sorun wep şifresinden olabilir hocam ben de wep kullanan ap lerden bağlayamadım wpa şifreli olanlarda sorun yok.

1 tane tablet aktivasyon yaptım ancak pybs.eba.gov.tr sisteminde öğretmen listesinde hiç bişey görünmüyor. hangi menüden girilecek

arkadaşlar 5 dakika önce eba şifresi ile tablet aktivasyonunu yaptım.(kendi tabletiminkini)

ilk olarak eba şifresi edinin
sonra tablet açılınca eba şifresini girin.bu arada buluta bağlandıktan sonra pybs.eba.gov.tr den acaba tableti bana atadımı diye baktım atamamıştı.

tabletten eba market diye icon var. buraya girdim. eba sayfası açıldıktan sonra ebaya bağlanıyor dedi.
sonra tekrar pybs.eba.gov.tr ye bakınca tableti bana atadığını gördüm.

Yani eba markete girmeden sanırsam öğretmene atama yapmıyor.şu an bi problem yok.

herkese kolay gelsin

titan1905' Alıntı:
1 tane tablet aktivasyon yaptım ancak pybs.eba.gov.tr sisteminde öğretmen listesinde hiç bişey görünmüyor. hangi menüden girilecek

hocam yukarıda neden olduğunu yazdım.

Arkadaşlar İstanbuldaki pilot okullar dışındaki hiçbir okul tablet.eba.gov.tr den giriş yaparak sisteme giremiyor. Bu sayfa pilot okullar için özel olarak yapılmış.

Pilot uygulama dışında kalanlar Şubat 17 den sonra pybs.eba.gov.tr den tabletleri aktifleştirebilecekler.

Haberiniz olsun...

pybs den okulumuzda birçok arkadaş sisteme girdi ve aktifleştirdi. zaman zaman sistem hata versede sürekli azmedenler girişlerini yapabildiler. asıl sorun şu herkes 17 Şubat'ta bir anda sisteme yüklenecek ve sistem nasıl kaldıracak bu durumu? herkes sabırsızlanıyor. bizim öğrencilerimizin tabletleri henüz gelmedi ayrıca.

Geri