Yurt Dışı Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti Başvuru Kılavuzu

Kodla Büyü
mitto' Alıntı:
jolly' Alıntı:
Merhaba hocalarım ben meslek lisesinde öğretmenim ve üds 61 puanım var bu programlardan herhangi birine başvurabilir miyim?

Hocam eğer yetişkin eğitimi veriyorsan Grundtbig programlarına başvuru yapabilirsin, 50 puan yeterli grundtvig için ama dediğim gibi yetişkin eğitimi yaptığını ispatlaman lazım (açık lise olabilir, halk eğitim kursu olabilir...)

comenius programı için aranan dil yeterlilikleri nerde yazıyor arkadaşlar? link verebilir misiniz?

m17h41r' Alıntı:
mitto' Alıntı:
m17h41r' Alıntı:
Hocam Portekiz Braga da kurs. Thy uçak fiyatı üstelik de porto ya braga ya da uçak yok 2125 tl şu anda. şöyle yapsam olur mu . Ulusal ajanstan aldığım paranın üstünü kendim tamamlasam. Ulusal ajans için problem olur mu ?

Hocam aktarma bakacaksın o zaman. :) Örneğin sabah erken saatte buradan avrupa'da bir yere oradan braga'ya gideceksin. Ancak arada epey saat bırakmayı unutma ben Roma'da epey bir bagaj beklemiştim. Örneğin (atıyorum) sabah buradan İspanya oradan öğleden sonra portekişze uçabilirsin... Aynı gün içinde olursa UA parasını öder. Bu arada üstünü sen karşılayabilirsin UA karışmaz ona ama ne gerek var? Baktın olmuyor başka ülkelerde seçebilirsin...

Hocam uçak bileti illa thy'den olcak diye birşey yok dimi ? Luhtansa da uygun fiyata uçak bileti fiyatı gördüm. Almanya aktarmalı. Formu doldururken toplam "Total travel grant requested" kısmına tahmini bir ulaşım ücretimi yazıcağız.

Hocam oraya sen maksimum fiyatı yaz. Ben 650 yazmıştım sanırım. Size zaten %80 para gitmeden yatıyor, döndükten sonra final raporu yazıyorsunuz ve bu rapor sonucunda harcamaları gönderiyorsunuz daha sonra borç alacak ne varsa çıkıyor ortaya. Örneğin bana 10 gün önce 48 euro para yattı. :) Hangi şirket olursa olsun fark etmez, sadece netten aldığın faturayı sakla bir de uçağa binişte verdikleri boarding pass saklanacak...

jolly' Alıntı:
mitto' Alıntı:
jolly' Alıntı:
Merhaba hocalarım ben meslek lisesinde öğretmenim ve üds 61 puanım var bu programlardan herhangi birine başvurabilir miyim?

Hocam eğer yetişkin eğitimi veriyorsan Grundtbig programlarına başvuru yapabilirsin, 50 puan yeterli grundtvig için ama dediğim gibi yetişkin eğitimi yaptığını ispatlaman lazım (açık lise olabilir, halk eğitim kursu olabilir...)

comenius programı için aranan dil yeterlilikleri nerde yazıyor arkadaşlar? link verebilir misiniz?

http://www.ua.gov.tr/uploads/hayatboyuo ... Cagrilari/
2012_HAYATBOYU_OGRENME_PROGRAMI_(LLP)_ULUSAL_TEKLIF_CAGRISI.pdf

Kabul olmamış :( 183 tane ingilizce öğretmeni, 4 tane bilişim teknolojileri öğretmeni var listede. Hayal kırıklığı içindeyim. :( Neden kabul edilmediğini bilseydik en azından.

çaylak hocam geçmiş olsun. ben de başvuru formunu doldurmaya çalışıyorum bugün. Formun en alt kısmındaki bölümü kimin adına dolduruyoruz biliyormusunuz acaba ?

Okul müdürü bilgilerini mi yazıcağız, kurs bilgilerini mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33.8 KB · Görüntüleme: 610
daha önceki dönemlerde daha fazla BT öğretmeni vardı, bu sefer BT kontenjanını mı düşürdüler acaba ? Hep üvey evlat muamelesi ya, bi sürü yarım kalan işim var bütün hevesim gitti... okul dergisi, site, 23 nisan çalışmaları, yarışma başvuruları...

m17h41r' Alıntı:
mitto' Alıntı:
Mahir Hocam,

Öncelikle kusura bakmayın doldurduğum formu gönderemiyorum zaten çok farklı kurumlardayız ve çok farklı kurslara başvurduğumuzdan benim formum işinize yaramaz.

İkinci olarak yol parası olarak benim bildiğim en çok 550 Euro öder. Bu ulusal ajansın sayfasında yazıyor. Bu yol parasına gidiş gününüzdeki tüm masraflar ile dönüş gününüzdeki tüm masraflar dahildir. Önemli olan bunları belgelendirmektir. Ben Havaş'ın parasını bile aldım. Ancak sınır benim bildiğim 550 euro. Siz nereye gidiyorsunuz 1000 euro çok büyük para...

Bunun yanında UA size kurs ücretini öder. Onun dışında günlük harcırah vardır. Sitede her ülkenin raiç bedeli bulunmakta. Atıyorum İtalya 130 euro civarındaydı. O para içerisnden tüm harcamalarınızı karşılıyorsunuz. (otel-yeme-içme) Ben kursun ayarladığı otelde kalmıştım ve yeme içme her şey dahildi. Bir arkadaşım kendisi farklı bir yerde kalıp kursa gelip gitmişti o daha ucuza getirmişti işi. Ancak bazı kurslar illa aynı yerde kaldırmak istiyorlar bunu bir konuşun derim.

Başka sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz, ancak PM değilde buradan sorarsanız daha sonra okuyacak arkadaşlar içinde faydalı olur diye düşünüyorum...

Hocam Portekiz Braga da kurs. Thy uçak fiyatı üstelik de porto ya braga ya da uçak yok 2125 tl şu anda. şöyle yapsam olur mu . Ulusal ajanstan aldığım paranın üstünü kendim tamamlasam. Ulusal ajans için problem olur mu ?
Hocam öncelikle merhaba, size direk uçuşların olmadığı yerleri pek tavsiye etmem.Zira ispanyol,italyan ,portekiz bu gibi ülklerin insanları pek ingilizce bilmez zorlanırsınız.Bende eğer kabul edilmezse diye diğer kurslara bakmıştım tavsiyem roma tekrar var,ingiltere var ve sanırım floransa da vardı ayrıca almanya -berlin de.Tavsiyem bu kurslardır.

çaylak' Alıntı:
Kabul olmamış :( 183 tane ingilizce öğretmeni, 4 tane bilişim teknolojileri öğretmeni var listede. Hayal kırıklığı içindeyim. :( Neden kabul edilmediğini bilseydik en azından.
Hocam neden kabul edilmediğini resmi yazıyla yolluyorlar okulunuza.

mitto' Alıntı:
jolly' Alıntı:
mitto' Alıntı:
jolly' Alıntı:

http://www.ua.gov.tr/uploads/hayatboyuo ... Cagrilari/
2012_HAYATBOYU_OGRENME_PROGRAMI_(LLP)_ULUSAL_TEKLIF_CAGRISI.pdf
Mitto hocam , kabul edildikten kaç gün sonra mailinze sözleşme yolluyorlar.Hala bana birşey gelmedi??Şimdi ne yapmam lazım?

tekrar tebrik ederim hocam. Kaç gün olduğunu inanın hatırlamıyorum. Ne zaman sizin kursunuz? Merak etmeyin rahat rahat yetişir. İlk mesajımda 2. aşama yazan kısmı okumanızı tavsiye ederim. Tekrar tebrikler. İnanın çok büyük bir tecrübe kazanacaksınız. Diğer arkadaşlar ben sizin yerinizde olsam hiç pes etmem, biraz daha düzenleyip şansımı tekrar denerim. Emin olun sıra size kesin gelicektir...

Arkadaşlar başvuru evraklarımı bugün ulusal ajansa gönderdim. Bakalım kabul olacak mı ?

Tabi paylaşırım mitto hocam. Sizin verdiğiniz bilgiler sayesinde başvurdum. Çok teşekkür ederim...

Benim kabul olunan başvurm ile ilgili hala ne yazı okula geldi ne de mailime sözleşme .Bu normal mi mitto hocam.Kursum ağustos da ama

eda_tr' Alıntı:
Benim kabul olunan başvurm ile ilgili hala ne yazı okula geldi ne de mailime sözleşme .Bu normal mi mitto hocam.Kursum ağustos da ama

Eda hocam, inanın ne zaman mail geldiğini hatırlamıyorum ama sanırım sizin kursa epey bir zaman olduğundan bekletiyor olabilirler. Sonuç olarak sözleşme imzalandıktan sonra para hesabınıza yatacak ama bence bir arayıp sorun ulusal ajansı en azından süreç hakkında bilginiz olur...

Eda hocam bana bu sabah aps ile bi zarf geldi ab gençlik program... başkanlığından. Özetle asgari puanın üzerinde puan aldınız ancak bütçemiz sınırlı o yüzden herkesi onaylayamadık, sizden yüksekleri onayladık gibi gerekçe yazıyordu. :(

çaylak' Alıntı:
Eda hocam bana bu sabah aps ile bi zarf geldi ab gençlik program... başkanlığından. Özetle asgari puanın üzerinde puan aldınız ancak bütçemiz sınırlı o yüzden herkesi onaylayamadık, sizden yüksekleri onayladık gibi gerekçe yazıyordu. :(

Hocam bence hiç boş bırakmadan bu dönemde başvurun. SOnuç olarak artık yolu biliyorsunuz hazır formunuzun da işe yaradığı belli bu ayın sonuna kadar süreniz vardı sanırım...

Kursa katılıp döndükten sonra UA bizden ne istiyor? Deneyimli arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Ordan elde ettiğimiz bilgiler hakkında bir belge filan getirmemiz gerekiyor mu? Yoksa sadece faturalar harcamalarla ilgili belgeleri mi istiyorlar?

Bende İngiltere'de bir kursa başvurdum, olacak gibi ama bu seferde endişe ettim. Kursun sonunda değerlendirme var, kurs değerlendirmesini geçemezsem diye endişe etmeye başladım. bununla ilgili bir kural var mı? kursu geçemezsem, ua kaynaklarından yararlanamıyor muyum?

makikosan' Alıntı:
Bende İngiltere'de bir kursa başvurdum, olacak gibi ama bu seferde endişe ettim. Kursun sonunda değerlendirme var, kurs değerlendirmesini geçemezsem diye endişe etmeye başladım. bununla ilgili bir kural var mı? kursu geçemezsem, ua kaynaklarından yararlanamıyor muyum?
ingilterede hangi kursa başvurdunuz hocam

Geri