Çakal Ev Sahibim!

Kodla Büyü

oyungezer

Süper Üye
Süper Üye
Dün ilginç bir olay başıma geldi. Elektrik faturasını geciktirdiğim için elektrikçiler saatten elektriği kesmişler. Ben de gidip ödedim ve ben açsam olur mu dedim ve bir problem olmayacağını söylediler. Neyse eve geldiğimde kapıda ev sahibini gördüm. Elektrikçi çağıralım o taksın diye ısrar etti ama ben kabul etmedim. Sonuçta bir kablo takacağız altı üstü. Neyse kabloyu takacağım zaman farkettim ki binanın otomatiği çalışmıyor. Kabloyu taktığımda ise çalışıyordu. Kabloyu tekrar çıkarıp üst katları da kontrol ettim ve binanın bütün katlarının otomatiğinin bizim saate bağlı olduğunu anladım. İşin en ilginç tarafıysa 1,5 yıl önce kira bedelinde anlaşırken 230 liraya anlaştık ve 1 hafta sonra ev sahibi "Hocam binanın otomatiği benim saate bağlı (kendisiüst katta oturuyor) o nedenle +10 lira da otomatik parası vermen gerekiyor demişti" ben de yaklaşık 18 aydır +10 lira otomatik parası ödüyordum. Bir de 18 aydır saatimden kullanılan otomatik parası var. Etti mi 20*18=360 Tl zarar. Büyük ihtimalle norm fazlasından dolayı şubattan sonra taşınmam gerekecek. Ama ben de bunu ev sahibi denilen zevatın yanına koymak istemiyorum. Kiramı peşin ödediğimden dolayı kiradan kesemem. Elektrik sayacı da benim üzerime oradan da tahsil edemem. Sadece kavga etsem zararımı karşılayamam. Velhasıl öncelikle Allah herkesi kendi evinin sahibi yapsın. Ha bir de Rabbim bana bu paranın tahsili için bir fikir nasib etsin.

hocam öncelikle geçmiş olsun..
resmi yollardan birşey yapabilirsen yap ama sakın olaki gayriresmi yolalra başvurma .. hakllıyken haksız duruma düşersin..
verdiğin parana başının gözünün sadakası olsun.. "az sadaka çok bela def eder(h.şerif)" ..
hacı emminin de burnundan fitil fitil gelir o para..

Polis çağırıp işlem yapman gerekiyo galiba. Apartman elektiriğinin senin hattına bağlandığını ve sana ödetildiğini ispat etmen ve belgelendirmen gerek. Sonra ev sahibi dolandırıcı durumuna düşecektir.

Ben de daha önce çıktığım evde 600 liradan fazla paramı bıraktım. Şöyle; her sene kömür alıyoruz kalörifer için, 3 daire var binada, ama fazla alıyoruz, her sene artıyor kömür, çıkacağım zaman artan kömürden payıma düşeni alacağım ne de olsa diyorum, yakmıyor da, hem de bizim evde 1 petek eksik olduğu halde, donuyoruz, söylüyorum açmıyor da. Neyse çıktık evden. Gitmeden önce saydım kendi başıma, üst üste yığılmış ama nereden baksanız 6 ton kömür var. Benim payıma 2 ton düşüyor diye hesap ediyorum, hatta fazlası varsa da önemli değil diyorum, 2-3 sene birlikte oturduk, komşuluk ettik. Çok iyi ayrıldık, hiç girelim birlikte sayalım demedim çıkarken. Aradan aylar geçti, aradım, abi kömür parası ne olacak. Tamam, sana 200 lira göndereceğim ben. NEEE? 200 mü? E, 1,5 ton kömür kalmış. NEE?

Güvenip de gel beraber sayalım demezisen, güvenirsen, olacak bu. 800 hesap ederken, 200 TL aldık. 600 TL gavur oldu. gitti.

şerefsizler, evi kiralayarak kendilerine göre lütufta bulunuyorlar ya. çevremde çok karşılaştım bu tip adilerle. çok şükür başıma gelmedi.

ben de ev sahibiyle ugraştım.su saati için fazladan para ödemişim.belediye geri iade yapamayız dedi.ben de ev sahibine gittim o da banane dedi.1 ay sonra boşalttım.kontrat yoktu :D .çıkarken kefen parası olsun dedim tık yok.1 sene falan ev boşdurdu hala boş mu değil mi bilmem tayinim çıktı benim.. :D

eses' Alıntı:
ben de ev sahibiyle ugraştım.su saati için fazladan para ödemişim.belediye geri iade yapamayız dedi.ben de ev sahibine gittim o da banane dedi.1 ay sonra boşalttım.kontrat yoktu :D .çıkarken kefen parası olsun dedim tık yok.1 sene falan ev boşdurdu hala boş mu değil mi bilmem tayinim çıktı benim.. :D

fazla parayı ev sahibi mi aldı, belediye mi? Belediye duruyor mu, yoksa kefenlediler mi?

benzer bir olay benimde başıma gelmişti ev sahibim 1. katta ben 5. katta oturuyordum evde klima olmadığı halde yazın normalde 30-40tl gelmesi gerekirken 80-100 Tl fatura geliyordu. ağustosta 15 gün yoktum sigortayı kapatıp gittim geldiğimde sigorta açıktı ve o ay 110 Tl fatura geldi. bu durumdan şüphelenip onlar yokken başka semtten elektrikçi getirdim. Arkadaş 1 saate yakın aradıktan sonra 5. kattan 1. kata inen kabloyu buldu :) bende tedaşa kaçak elektrik kullanılıyor diye şikayet ettim ilk etapta 4.000 Tl para cezası verip savcılığa sevk ettiler ve dava açıldı. dava halen devam ediyor. Hakkınızı arayın hocam şerefsizlerin yaptıkları yanlarına kar kalmasın bu tip insanlar ne Allah tan korkan ne kuldan utanır.

hocam ALLAH kimseyi kötüye düşürmesin bende hala 2 ay önce çıktığım evdeki kömür parasını alacam, burası küçük yer olduğundan adamla çarşıda karşılaştık.Adamın gözünün içine baka baka "Bu parayı vermezsen hakkım haram olsun" dedim , inşallah sonuç olumlu olacak.

Belediyeler, Vatandaşlardan 28 Ayrı Vergi Alıyor

2464 Belediye Gelirleri Kanuna göre, farkında olmadan ödediğimiz 28 kalem vergi ve harçlar;
Emlak Vergisi
Çevre ve Temizlik Vergisi
Tabela ve Reklam Vergisi
Eğlence Vergisi
Katı Atık Vergisi
Atık su bedeli
Ağaçlandırma Bedeli
Meslek Vergisi
İlan ve Reklam Vergisi
Akaryakıt ve Tüketim Vergisi
Haberleşme Vergisi
Elektrik ve Havagazı Tüketim Vergisi
Yangın Sigortası Vergisi
İşgal Harcı
Tatil Günlerinde Çalışma Harcı
Kaynak Suları Harcı
Tellallık Harcı
Hayvan Kesimi Muayene ve Denetleme Harcı
Ölçü ve Tartı Aletleri Muayane Harcı
Bina İnşaat Harcı
İşyeri Açma Harcı
Muayene Ruhsat ve Rapor Harcı
Sağlık Belgesi Harcı
Esnaf Muaflığı Belgesi Harcı
Harcamalara (Yol, kaldırım v.b.) Katılım Payı
Kanalizasyon Harcamalarına Katılma Payı
Su Tesisleri Harcamalarına Katılma Payı

Acırsan acınacak hale düşersin diye boşuna dememişler.

Onların yaparken yüzü kızarmıyorsa siz yaparken hiç kızarmasın sn. hocam.

İspatlayın, belgeleyin gerisi çoook yüce adalet sistemi çözsün.

Saygılar

hocam apartmanında sayaçı olması lazım eğer yoksa tedaş bilgilendirilirse ceza kesmesi gerekir.
tedaşa sorun bence

Arkadaşlar bu iş hacıya hocaya bakmıyor maalesef, insanların imanları sağlam olmadıktan sonra hacı olmuş ne yazar olmamış ne yazar. Ama bu tip durumlarda hakkınızı aramanız lazım, benimde geçen yıl kışın kalorifer yanmıyor ama habire para ödüyoruz, dayanamadım gidip ev sahibine söyledim, oda akrabamız ve üst katta oturuyor, ne derse beğenirsiniz, kendine ev bak :x

Sonra yaptığı gafı anladıda ertesi gün işçiler galdi yaptırdı kaloriferleri. Yani işi Allah a havale etmeden önce elinizden geleni yapın, sonra Allah a bırakın.

mutlucan' Alıntı:
Belediyeler, Vatandaşlardan 28 Ayrı Vergi Alıyor

2464 Belediye Gelirleri Kanuna göre, farkında olmadan ödediğimiz 28 kalem vergi ve harçlar;
Emlak Vergisi
Çevre ve Temizlik Vergisi
Tabela ve Reklam Vergisi
Eğlence Vergisi
Katı Atık Vergisi
Atık su bedeli
Ağaçlandırma Bedeli
Meslek Vergisi
İlan ve Reklam Vergisi
Akaryakıt ve Tüketim Vergisi
Haberleşme Vergisi
Elektrik ve Havagazı Tüketim Vergisi
Yangın Sigortası Vergisi
İşgal Harcı
Tatil Günlerinde Çalışma Harcı
Kaynak Suları Harcı
Tellallık Harcı
Hayvan Kesimi Muayene ve Denetleme Harcı
Ölçü ve Tartı Aletleri Muayane Harcı
Bina İnşaat Harcı
İşyeri Açma Harcı
Muayene Ruhsat ve Rapor Harcı
Sağlık Belgesi Harcı
Esnaf Muaflığı Belgesi Harcı
Harcamalara (Yol, kaldırım v.b.) Katılım Payı
Kanalizasyon Harcamalarına Katılma Payı
Su Tesisleri Harcamalarına Katılma Payı

Bir koyundan kaç post çıkartmaya çalışıyorlar anlıyormusunuz? gerçi biz koyun olduk olduktan bize ..... çok olur oda ayrı bir konu

mmercan' Alıntı:
Şimdi bazı arkadaşlar kızacak ama ne kadar az Müslüman o kadar az kazık

bu ülkenin %99 u müslüman dı dimi? bu geri kalan %1 lik kısımmı sadece küçük kızları kaçıran, çocuğu yaşındakilere yada annesi yaşındaki yaşlı kadınlara tecavüz eden, komşusuna arkadaşının karısına yan gözle bakan, kendinden daha aciz insanları döven, zimmetine para geçiren kendi emekli maaşını 10.000 tl yapan daha neler var da yer yok işte

Arkadaş anlamıyorum, sanki içki içen, dinin gereklerini yerine getirmeyen insanların üç kağıtçılık yapmaları normalde, hacı hoca yanlış yaptımı yok az müslüman yok bilmem ne. Ayıptır ya... sonunda pamuğu tıkayacak olan hocadır dikkat edin :puhaha: sözüm ne dediğini bilmeyenlere.

mmercan' Alıntı:
Şimdi bazı arkadaşlar kızacak ama ne kadar az Müslüman o kadar az kazık

hocam kızılacak laf ediyosun sende bi lafı tekrar oku düşün ya bizim müslüman dediğimiz müslüman mı kafir dediğimiz kafir mi iki yüzlü çok ortada ayrıca haca gidince hacı olunur ama hacı olarak kalmak ayrı mesele

Muhtemelen senin ev sahibin kira gelirini bildirmiyordur.Çıkarken verdiğin fazladan paraları geri iste vermezse maliyeye şikayet etmekle tehdit et.Beyan vermeyenlere büyük para cezası veriyorlar.

bence konuşup kendisinden almanız gerekiyor hemen.
vermezse polise gideceğinizi söyleyin bence korkar

Maliyeye bildirip kira kontratının olmamasını kullanmak ya da YEDAŞ dan görevli getirip hattımda kaçak olduğuna dair tutanak tutturmak en mantıklı çözüm gibi.

ev sahıbınızın hacı oldugunu soylesenız dıger kısmı bız anlardık hocam... hacılar seytanı en ıyı tanıyanlardır,herseyıyle hem de:)

oyungezer' Alıntı:
Maliyeye bildirip kira kontratının olmamasını kullanmak ya da YEDAŞ dan görevli getirip hattımda kaçak olduğuna dair tutanak tutturmak en mantıklı çözüm gibi.

Bunları yapamazsan ev eşyaların kamyona yüklendikten sonra de ki : haram zıkkım olsun Allah evladından torunundan çıkarsın de diyecem ama deme hocam. İnanıyorsan zaten karşılığını fazla fazla alırsın.

İyiliğe iyilik her kişinin kârı
Kötülüğe iyilik ER kişinin kârı.

Kaç daire olduğunu bilmiyorum ama minimumdan hesaplasak 2 daireden 10*2=20 TL yapar aylık ödenilen rakam. Hangi merdiven otomatiği bu kadar elektrik yakıyormuş ki? İlk giriş bikere sorunlu arkadaşım. Sonrasına ise söyleyecek hiçbirşey yok yazık. İnsanlarımız nasıl bu hale geldiler.

arkadaşlar ben de kiracıyım. Ev sahibim fransada. Adam kendin evin gibi bak hocam dedi. Uzunca bir süre satmayı veya başkasına kiraya vermeyi düşünmüyorlar. insaflı bir kira alıyorlar. Geçenlerde duşa kabin taktıracaktık. Adam geldi. ölçü aldı ev sahibim ve ben adamla pazarlığa oturduk. adam bir yerde döndü baktı, "yav hanginiz ev sahibisiniz" dedi. çünkü o kiracı gibi düşünüyor ve söylüyor ben de adamın kesinlikle zarar etmesini istemiyorum. Böyle ev sahipleri de var. Ama seninkini ve seninki gibi olanları önce Allah'a havale ediyorum.

Ama yanına kalmasın, adamla konuş apartmandaki diğer sakinlerle de konuşacağını söyle. utanır da kararını değiştirirse ne ala utanmazsa da bence fazla uğraşma hocam nasılsa çıkacakmışsın. başını ağrıtma.

Geri