Çakal Ev Sahibim!

Kodla Büyü
Cemal TANER' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
Maliyeye bildirip kira kontratının olmamasını kullanmak ya da YEDAŞ dan görevli getirip hattımda kaçak olduğuna dair tutanak tutturmak en mantıklı çözüm gibi.

Bunları yapamazsan ev eşyaların kamyona yüklendikten sonra de ki : haram zıkkım olsun Allah evladından torunundan çıkarsın de diyecem ama deme hocam. İnanıyorsan zaten karşılığını fazla fazla alırsın.

İyiliğe iyilik her kişinin kârı
Kötülüğe iyilik ER kişinin kârı.

Cemal Hocam çok güzel demişsiniz de insanı ikilemde bırakıyor bazı olaylar. Şöyle bir mantığım vardır benim; "hakkımı kimseye haram etmeyeyim. Ne kaybım olur helal etsem. Sonuçta insandır hata yapar" diyorum da. İnsanın başına gelince de gururu biraz ön plana çıkıyor. Aptal yerine konulmayı yediremiyor insan kendine. Hak konusunda Allah'a havale ediyorum. Yapabileceğim bir yaptırım varsa da yapmaktan geri kalmayacağım.

ilhan79' Alıntı:
arkadaşlar ben de kiracıyım. Ev sahibim fransada. Adam kendin evin gibi bak hocam dedi. Uzunca bir süre satmayı veya başkasına kiraya vermeyi düşünmüyorlar. insaflı bir kira alıyorlar. Geçenlerde duşa kabin taktıracaktık. Adam geldi. ölçü aldı ev sahibim ve ben adamla pazarlığa oturduk. adam bir yerde döndü baktı, "yav hanginiz ev sahibisiniz" dedi. çünkü o kiracı gibi düşünüyor ve söylüyor ben de adamın kesinlikle zarar etmesini istemiyorum. Böyle ev sahipleri de var. Ama seninkini ve seninki gibi olanları önce Allah'a havale ediyorum.

Ama yanına kalmasın, adamla konuş apartmandaki diğer sakinlerle de konuşacağını söyle. utanır da kararını değiştirirse ne ala utanmazsa da bence fazla uğraşma hocam nasılsa çıkacakmışsın. başını ağrıtma.

Böyle ev sahipleri de var derken hocam?

Mağduriyet ve kazıklanma konusunda ev sahipleri kiracılardan daha mağdurdurlar, mağdur olanların sayıları fazladır.

Ben şu an kiracıyım ama kirada da bir evim var. 11 aydır kira alamıyorum, etrafımda kiracılar yüzünden mağdur olmuş o kadar çok ev sahibi var ki, ben mağdurum diyen kiracı çok çok çok azdır. Vermediği dert değil, bir de borç ve masraf bırakıp gidiyorlar çoğu da.

Elbette mağdur eden ev sahipleri de var, ben de yaşadığım bir örneği paylaştım ama sayı olarak mağdur olan ev sahipleri daha fazladır.

Bir de kiralar konusunda, yüksek geliyor ama şu açıdan düşününce kiralar çok da yüksek değil, adam evim boş kalmasın diye veriyor kiraya çoğu zaman üç kuruş kiraya.

Bir evin fiyatı 120 milyar diyelim, 400 milyona kiralıyor, haydi 500 olsun ya. 20 yılda ancak kendini kurtarıyor, arada yaptığın masraf, ödediğin vergiler, boş kalması, boş kaldığında ödediğin aidatlar da cabası. Takılan borçları hiç saymayalım. 20 sene helal süt emmiş bir kiracıyı da nereden bulacaksın.

sitelerdeyim' Alıntı:
ilhan79' Alıntı:
arkadaşlar ben de kiracıyım. Ev sahibim fransada. Adam kendin evin gibi bak hocam dedi. Uzunca bir süre satmayı veya başkasına kiraya vermeyi düşünmüyorlar. insaflı bir kira alıyorlar. Geçenlerde duşa kabin taktıracaktık. Adam geldi. ölçü aldı ev sahibim ve ben adamla pazarlığa oturduk. adam bir yerde döndü baktı, "yav hanginiz ev sahibisiniz" dedi. çünkü o kiracı gibi düşünüyor ve söylüyor ben de adamın kesinlikle zarar etmesini istemiyorum. Böyle ev sahipleri de var. Ama seninkini ve seninki gibi olanları önce Allah'a havale ediyorum.

Ama yanına kalmasın, adamla konuş apartmandaki diğer sakinlerle de konuşacağını söyle. utanır da kararını değiştirirse ne ala utanmazsa da bence fazla uğraşma hocam nasılsa çıkacakmışsın. başını ağrıtma.

Böyle ev sahipleri de var derken hocam?

Mağduriyet ve kazıklanma konusunda ev sahipleri kiracılardan daha mağdurdurlar, mağdur olanların sayıları fazladır.

Ben şu an kiracıyım ama kirada da bir evim var. 11 aydır kira alamıyorum, etrafımda kiracılar yüzünden mağdur olmuş o kadar çok ev sahibi var ki, ben mağdurum diyen kiracı çok çok çok azdır. Vermediği dert değil, bir de borç ve masraf bırakıp gidiyorlar çoğu da.
Hocam anlattığın durumda olan bir kaç arkadaşım var. Aslında ev sahibi kiracı şeklinde ayrım yapmaya gerek yok. İnsanın karakteri ile alakalı bir durum. Misal eşim evin temizliği konusunda çok titizdir. Taşındıktan sonra biri çıkıp da arkamızdan laf etmesin diye. Ev bakımı konusunda sorumsuz olan kiracılar da vardır muhakkak.

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
ev sahıbınızın hacı oldugunu soylesenız dıger kısmı bız anlardık hocam... hacılar seytanı en ıyı tanıyanlardır,herseyıyle hem de:)

Şeytanın sen ve senin gibilerle asla işi olmaz. Şeytan düzgün adama gider ki iş çıksın ona. Kalbi ve ruhu zift olmuşlarla işi olmaz zaten. Benim babamda hacı ve 10 numara bir insandır. Bu yüzden üstüme alındım, kaşınırsan bu kadar kibar konuşmam.

hocam büyük ihtimal o ev sahibi devlete vermesi gereken vergiyi vermiyordur cezası 5-6 milyar ya maliyeye ihbar et etmeden öncede söyle ve paranı al

mal alıp satan, kiralık mülkü olan, ticaretle uğraşan hacılardan nedense çok korkarım.

volkankey' Alıntı:
mal alıp satan, kiralık mülkü olan, ticaretle uğraşan hacılardan nedense çok korkarım.

Hocam sebebi çok basit, yıllarca türk filimlerinde bu tip hacıları hep 3 kağıtçı olarak işlediler. Milllette gerçek sanıyor. Bizim millet çakır öldümü gıyabında cenaze namazı kılan bir millet ya :puhaha:

Arkadaşlar hacı olduğunu belirttiğim için kusura bakmayın. Neden belirttiğimi de yazmıştım fakat olay "hacıdan hocadan korkacan bu devirde" muhabbetine döndü. Tekrar kusura bakmayın. Adam olan her sıfatta adam zati.

Bende 3 yıl süreyle 2 farklı evde kirada kaldım.
Şu anda kendi evimdeyim Allah'a şükür.
Kirada kaldığım sürede şunu öğrendim,

HESAPLAŞMAYI EVDEN ÇIKMADAN ÖNCE MUTLAKA KENDİNİZ YAPIN,
EV SAHİBİNDE PARANIZI BIRAKMAYIN,
KİM OLURSA OLSUN EV SAHİBİNE GÜVENİP HESAP İŞİNİ EV SAHİBİNİN VİCDANINA BIRAKMAYIN,
HESABI KENDİNİZ YAPIN KİRADAN DÜŞÜN
GEREKİRSE SON AYIN KİRASINI VERMEYİN
SORARSADA İŞİNE GELİRSE DEYİN.
ALACAKLI DURUMDA EVDEN ÇIKMAYIN.
DEPOZİTONUZU ALMADAN EVDEN ÇIKMAYIN.
BUNLARI YAPARKEN HUKUKA UYGUN DAVRANIN.
KONTRAT SÜRESİ DOLMADAN EVDEN ÇIKARSANIZ EV SAHİBİNİN KALAN KİRALARI SİZDEN ALMA HAKKI VAR.

jemba35' Alıntı:
bilgisayarbilisim60' Alıntı:
ev sahıbınızın hacı oldugunu soylesenız dıger kısmı bız anlardık hocam... hacılar seytanı en ıyı tanıyanlardır,herseyıyle hem de:)

Şeytanın sen ve senin gibilerle asla işi olmaz. Şeytan düzgün adama gider ki iş çıksın ona. Kalbi ve ruhu zift olmuşlarla işi olmaz zaten. Benim babamda hacı ve 10 numara bir insandır. Bu yüzden üstüme alındım, kaşınırsan bu kadar kibar konuşmam.

Hacılara genelleme yapmamıştır herhalde. Bu kadar alıngan olma sn. hocam.

O hacılara şeytanı en iyi tanıyandır demiş.

Sen adama düzgün değilsin, kalbin ruhun zift dolmuş, kaşınma uslübumu bozarım demişsin.

Sakin ol şampiyon. Şeytana Uyma 8)

vay ş....siz demeli şuna bak ya. Millet üçkağıtçı oldu ya bu ne iştir.

mmercan' Alıntı:
Şimdi bazı arkadaşlar kızacak ama ne kadar az Müslüman o kadar az kazık

1) hacı olmak demek tam anlamıyla müslüman olmak demek değildir.
2) Müslüman olan imanın şartlarına inanmak ve islamın şartlarına uymakla yükümlüdür. hacca gitmekte zengine islamın şartıdır
3) Peygamber efendimiz müslümanın güvenilir, kendisinden emin kişi olunması gerektiğini bildiren onlarca hadisi vardır.
4) Kul hakkı yemek, güvenilir olmayan insan olmak demek münafıklığın alametlerini göstermek demektir. yani müslümanın zıttıdr
5) Müslüman gibi görünmek yerine, müslüman olmak her müslümanın görevidir.
6) Daha 2 gün önce html5e bırak yansın kefere derken, müslümanları bu şekilde aşağılaman nasıl bir dengede olduğunu gösteriyor. Bir şeyler söylerken önüne arkasına bakmak gerekir.
Çünkü Allah'a ve Peygamberimize göre müslüman demek her yönden güvenilir demekken, senin söylediğin ise Allaha ve peygamberin söylediğinin gerçek olmadığı anlamına gelirkibuda tehlikelidir. Lütfen biraz dikkatli olalım

"İyi insan yoktur, fırsatını bulamamış insan vardır!" diyordu okuduğum bir söz. tabii ki yüzde yüz katılmıyorum, katılmak istemiyorum ama bu tarz olayları görünce tuhaf oluyorum...

ben iyi tarafından bir soru sorayım ev sahibine apartmanın otomatiğinin sizin saatinize bağlı olduğu söylediniz mi? gerçi elektrikçi çağıralım demesi bildiğini gösteren yeterli bir kanıttır ama yine de parayı istemek lazım benim anlamadığım bir şey de bu apartman dediğiniz yerde 2 ev mi var sadece...Siz ve ev sahibiniz...20 tl zarar demişsiniz aylık...

frt44' Alıntı:
ben iyi tarafından bir soru sorayım ev sahibine apartmanın otomatiğinin sizin saatinize bağlı olduğu söylediniz mi? gerçi elektrikçi çağıralım demesi bildiğini gösteren yeterli bir kanıttır ama yine de parayı istemek lazım benim anlamadığım bir şey de bu apartman dediğiniz yerde 2 ev mi var sadece...Siz ve ev sahibiniz...20 tl zarar demişsiniz aylık...

Hocam zemin katın girişi ayrı. Onun haricinde de alt katta ben, üst katımda ev sahibim, en üstte de bir kiracı daha var. 20 tl zarar da şöyle; hem her ay 10 lira otomatik aidatı ödüyorum hem de ayrıyeten otomatik benim faturama yazılıyor.

arkadaşlar benimde derdim ev sahibi 475 tl ye oturuyorum ev sahibi aradı 750 tl istiyor vermezsen çık diyor ve çıkmam için değişik bahaneler üretiyor evi satcam kayınvalidemler oturacak filan diye konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana

emel2710' Alıntı:
arkadaşlar benimde derdim ev sahibi 475 tl ye oturuyorum ev sahibi aradı 750 tl istiyor vermezsen çık diyor ve çıkmam için değişik bahaneler üretiyor evi satcam kayınvalidemler oturacak filan diye konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana

çüş deyiniz.

enflasyondan fazla artış hukuki değil.

eğer piyasa sizin verdiğinizin çok üzerinde değilse 25-50 tl artırın. anlaşmaya çalışın bence.

Allah c.c insanı iyi insanlarla karşılaştırsın. Hem kiracı hem de ev sahibi konumunda bulundum insanlığa ve kul hakkıya riayet etmeyenler her yerde karşımıza çıkabiliyor.
emel2710' Alıntı:
Hocam eskiden evsahipleri kraldı, şimdi ise kiracılar kral.
Öncelikle kira kontratınız var mı ? Kontratınız varsa süresi dolmadan yasal yollardan sizi çıkarması ve enflasyonun üstünde zam yapması çok zor. Ya evi gerçekten satacak ya da daha fazla kira verecek çok güvendiği birini yerleştirecek ya da kiraya zam yapmak için bahane arıyor. Şehrine semtine göre değişmekle birlikte 3-4 yıldır zam yapmadan aynı kira ile oturanlar var. Ev sahipleri 100-200 TL zam yapıp başka birine vermektense günü gününe ödeyen elindeki memur kiracıyı kaçırmak istemiyor. Memur kiracı çıkınca ev bir kaç ay boş kalsa zam ile edeceği yıllık kardan fazla zarar ediyor.

Bu adresteki bilgiler işinize yarayabilir http://www.bilgiyuvasi.org/kiraci-hakla ... i-nelerdir

yardımınız için teşekkür ederim hocam kira kontratımız yok bitti yenilemek istemediler ve site geneli 450- 550 arasında tabi ki istisnalar var 700 filan ama onlarda dediğiniz gibi düzenli kira ödemesi yapmıyorlar. şaşırdım kaldım taşınmak kolay da değil Allah insaf versin böyle aç gözlülere

Senin hakkın var da hocam.....
Hırsızdan hırsızlık yapılmaz ki..
Haklıyken haksız duruma düşme..

hocam evsahibiyle oturup konuşun kibar bir şekilde. böyle böyle piyasa ben düzenli ödüyorum kiramı, eski kiracıyım vs. bana bu şekilde artış yapmanız hukuki değil. kira artış zamanı gelince 50 tl artış yapacağım veya hemen yapacağım sizin için ... gibi kafalamaya yönelik konuşma yapın. varsa ortak tanıdık onunla beraber görüşün.

hiç yanaşmıyorsa ben ev taşıyacak durumda değilim, kusura bakmayın diyin, ev bulursam çıkarım deyip sallayın.

hiç olmadı kapıcıya falan haber bırakın sitede boşalacak yer falan varsa hemen bağlayın orayı.

kesinlikle ikna olma taraftarı değil geçimlerini kiradan sağlamaya çalışıyor telefonda bana ihtiyaçlarımızı karşılamıyor sizin verdiğiniz kira diyor...yani kolay değil ki ev taşımak nerden baksanız 1500 tl masraf çıkar site içi bile olsa.. bizden önce oturan kiracı 2 yıl oturmuş 2 yıl boyunca kira aidat yakıt hiçbirşey vermemiş memuruz diye direk atladılar üstümüze evi vermek için düzenli öderiz diye herşeyi düzenli ödememize ragmen bu seferde uçtular böyle aç gözlülerin karşısında anlattığım türden kiracı olması lazım ve evim okulumun hemen karşısı okuldan öğretmen arkadaşlarım öğrencilerim var site de çıkacak en küçük bir rezillik üzer beni ne yapacağımı bilmiyorum...

emel2710' Alıntı:
kesinlikle ikna olma taraftarı değil geçimlerini kiradan sağlamaya çalışıyor telefonda bana ihtiyaçlarımızı karşılamıyor sizin verdiğiniz kira diyor...yani kolay değil ki ev taşımak nerden baksanız 1500 tl masraf çıkar site içi bile olsa.. bizden önce oturan kiracı 2 yıl oturmuş 2 yıl boyunca kira aidat yakıt hiçbirşey vermemiş memuruz diye direk atladılar üstümüze evi vermek için düzenli öderiz diye herşeyi düzenli ödememize ragmen bu seferde uçtular böyle aç gözlülerin karşısında anlattığım türden kiracı olması lazım ve evim okulumun hemen karşısı okuldan öğretmen arkadaşlarım öğrencilerim var site de çıkacak en küçük bir rezillik üzer beni ne yapacağımı bilmiyorum...
..
kirayı elden mi veriyorsunuz bankaya mı yatırıyorsunuz ?

bankaya yatırıyorsanız zam zamanı geldiğinde enflasyon oranında otomatik artışınızı yapın geçin. kimse size bişey diyemez.

elden yatırıyorsanız 10 gün geç verin kiranızı :)

BaRBaRYaN' Alıntı:
..
kirayı elden mi veriyorsunuz bankaya mı yatırıyorsunuz ?

bankaya yatırıyorsanız zam zamanı geldiğinde enflasyon oranında otomatik artışınızı yapın geçin. kimse size bişey diyemez.

elden yatırıyorsanız 10 gün geç verin kiranızı :)

bankaya yatırıyoruz bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorum ama kendimi sağlama almak istiyorum yasal olarak suçlu duruma düşmeden çıkarlarımı korumak istiyorum

Geri