Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise geldi

Kodla Büyü
Bakan Tekin’in sorulan soruya cevabı:

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik süreci nasıl olacak?

Öğretmenlik Mesleği Kanunu'nun TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri devam ediyor, meclis çalışma takvimine göre 26-27 Temmuz'da görüşülmesi beklenmektedir, yüce meclisin takdirinde şu anda, geçtikten sonra bilgilendirme yapacağız.

Geçen sene 1-2 ayla kaçırdım başvuruyu. Bu sene de yetişmeyecek gibi görünüyor.

Hocam siyasi tercihinize saygı duyuyorum. Burada alenen parti tercihi yapmak, bir partiyi övmek, karalamak direkt siyaset yapmak gibi oluyor. Bizim sorunlarımızdan birtanesi de çok siyasi olmamız. Ayrıca soru önergeleri millet vekillerinin toplumun hakkını aramasının bir yöntemidir. Tabi bu ancak sağlıklı bir demokraside etkili bir yöntemdir. Gerçi sorgulamamaya okadar alışmışızki siz bile sorgulamayı lüzumsuz görmeye başlamışsınız.

Hocam siyasi değil inan . Ben zaten bunları destekledim hep .olay siyaset ustu. Ülkenin kamburu ya bunlar . Dün Antalya da ilk kez arabasız kaldım . İlk defa otobüs bekledim . İnanirmisin şehrin merkezinde iki saate yakın otobüs bekledim akşam vaktinde gelmedi .sürekli Muhittin bocuke saydirdim . Pehlivanlara para yediriyor bir sürü işle ilgleniyor ama bunlar asli işlerine geldi mi asla yapmıyor . Yapılmış bir şey varsa da bozuyor.diger partileri ovmuyorum onlar da kötü . Ama bunlar inanılmaz ya sinir krizi sebebi

Ben meclis tatile girmeden kanunun çıkmasını bekliyorum. Mülakat meselesi iktidarın başını çok ağrıtacak. Bir an evvel eğitim akademisinin kurulmasını isteyeceklerdir o yüzden.

ÖMK’nın görüşülmesinin tamamlanması meclis tatili sonrasına kaldığı yazılmış

Hani Ağustos ayında da calisilacakti.Cok önemli bir mesele idi.Demek ki 2025 Akademi açılışı beklenecek.

Köpek yasasıyla aynı döneme denk gelmemiz kötü oldu; öğretmenlik pek dikkatini çekmedi meclisin.

toplum cok hassas bası bos hayvanlar konusunda,ondandır😁egede tatildeyim kopege host dedim kadın ustune alındı niye kotu davrandım diye,kopek kopekliğini bildi usturuplu oldu kadın kadınlıgını bilemedi o kadar yani hassas bu toplum😁😂

Uzman ve Başöğretmenlik süreci için Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun TBMM'den geçmesi beklenecek.

ÖMK, 1 Ekim'de TBMM açıldıktan sonra gündeme gelecek öncelikli 'Kanun tasarısı' olması bekleniyor.

Edip Üzen / X

Ben bir sade vatandas olarak daha önemli konuların öne geçerek meclisin tatile gireceğini biliyordum.Sokak hayvanları, asgari ücret, Filistin meselesi.Bizim iş 2025 sonuna kadar gider çünkü ortada kurulan bir akademi yok

Son düzenleme:
Geri