Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise geldi

Kodla Büyü
Benim de düşüncem bu yönde açıkçası. Fakat arkadaşlar sorun olmayacağını söylüyorum. Artık yaşayarak göreceğiz...
Muhtemelen muhalif cenah sendikalar yakın zamanda yürütmenin durdurulması vs içeren iptal davası açarlar. 1-2 sene içinde 20 yılı dolanlar yetişir alır unvanı. Ondan sonra yeniden ele alır mı bakanlık orası soru işareti. Emekliliğe kalmadan alırız umarım :D

Muhtemelen muhalif cenah sendikalar yakın zamanda yürütmenin durdurulması vs içeren iptal davası açarlar. 1-2 sene içinde 20 yılı dolanlar yetişir alır unvanı. Ondan sonra yeniden ele alır mı bakanlık orası soru işareti. Emekliliğe kalmadan alırız umarım :D

Kanunlara sendikalar dava açamıyor:

"Kanunların, Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün veya bunların belirli madde ve hükümlerinin şekil ve esas bakımından Anayasa’ya aykırılığı iddiasıyla Anayasa Mahkemesinde iptal davası açabilme hakkı, Cumhurbaşkanına, Türkiye Büyük Millet Meclisinde en fazla üyeye sahip iki siyasi parti grubuna ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının en az beşte biri tutarındaki üyelere aittir. Bu yolda dava açma süresi genel olarak iptali istenen normun Resmî Gazete’de yayımlanmasından başlayarak altmış gündür. Ancak kanunlara ve Anayasa değişikliklerine karşı şekil bozukluğuna dayalı iptal davası açma süresi on gündür. Şekil bakımından denetleme sadece Cumhurbaşkanınca veya Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin beşte biri tarafından istenebilir."

Bu iş sizce en son ne zaman neticelenir?Ağustos sonuna her şey tamam olur mu?Basogretmenlik icin 18 sene bekledik.Yarin 24 Kasım, sonra 2025, ardından secim gelir ertelenir.Korkum bu.Hemen almak istiyorum.

Bu iş sizce en son ne zaman neticelenir?Ağustos sonuna her şey tamam olur mu?Basogretmenlik icin 18 sene bekledik.Yarin 24 Kasım, sonra 2025, ardından secim gelir ertelenir.Korkum bu.Hemen almak istiyorum.
yavaş yavaş yapsınlar muhterem. biz 20 olana kadar geçsin yeter :D erken gelirse biri iptal ettirir o daha kötü :D

Tabiki hocam inşallah gününüz tamamlanır.Acelem 2025 gecesini bulmasin.Halk seçim istiyor. Ayrıca kesin anayasa mahkemesine gidecek bu iş.

• Beğen
Tepkiler: omd
Kanun yürürlüğe girmesi yaz sonu, bu kanuna uygun yönetmelik çıkması 2025 başını bulur. En yakın uzmanlık ve başöğretmenlik başvuruları 2025 yazında alınır. Zaten uzmanlık ve başöğremenlik eğitim programlarını akademi hazırlayacak. Akademinin kuruluşu 1/1/2025.

Erken seçimi reis kabul etmez gibime geliyor.
Milletvekillerinin emeklilikleri hak etmeleri için en az 2 yıl aktif olarak görevde kalmaları gerekiyor bildiğim kadarıyla. 31 Mart 2024 seçim olduğuna göre basit mantık 31 mart 2026 dan önce erken seçim kolay kolay olmaz.

Ertelenmesi değil tamamen iptal edilmedi gereken bir kanun taslağı, bazı öğretmenler sadece başöğretmenlik kazanımı için çıksın istiyor ama bir iyi kazanım varken diğer tüm maddeler öğretmenleri baskı alma yönünde...

Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri Ekim ayına atıldı.
IMG_6317.png

Ertelenmesi değil tamamen iptal edilmedi gereken bir kanun taslağı, bazı öğretmenler sadece başöğretmenlik kazanımı için çıksın istiyor ama bir iyi kazanım varken diğer tüm maddeler öğretmenleri baskı alma yönünde...
Kesinlikle benim fikrim de bu yönde, öğretmen çalışmıyor mantığı oldukça hiçbir şey bizim lehimize olmayacak.

Benimde fikrim tamamen iptal edilmesi yönünde. İki kuruşluk maddi kazanç dışında ögretmenlik mesleğinin geleceğini, onurunu, şerefini ayaklar altına alan bir kanun

Abartmayalım .ogretmeni eskiden pat diye memur yapmak için 657 yeterli idi şimdi habire denetim ve akademi sonunda memur yapabiliyor . Herşeye karşı çıkma huyundan vazgeçelim

Öyle bir şey yok işte MEB te de yok. Uygulamada yok hiç olmadı .
uygulamada bir kaç kere gördüm hocam, öyle vakalar var ki anlatsam güler misin ağlar mısın o derece.
bir tanesi göreve başladığından beri aklını kaybetmeye başlamıştı sevdiği kız onu red edip başkasıyla evlendiği için delirmişti
diğer vaka da ise meslekte 15 yıl üstüydü sonradan kafayı yedirdiler nasıl olduysa toplum içinde yapsan çok hoş karşılanmayacak şeyleri normal davranış gibi yapıyordu ders işlemeleri konusunda da 1.si işliyordu ama tamamen verimsiz başarı çok düşüktü diğeri hakkında pek bilgim yok sınıf öğretmeniydi.
ikiside soruşturmalar neticesinde il milli eğitimin teklifiyle bakanlıkça memurluk kadrosuna geçirildiler.

Geri